Tulokset Midsommercup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 42.03 | ||||||
2 | Ingrid Kyed | 2000 | Grenaa Svømmeklub | 44.52 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.57 | ||||||
2 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.78 | ||||||
3 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 38.19 | ||||||
5 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 38.39 | ||||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.91 | ||||||
7 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.01 | ||||||
8 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 40.36 | ||||||
9 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.19 | ||||||
10 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.56 | ||||||
11 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 41.85 | ||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 43.90 | ||||||
13 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.17 | ||||||
14 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.35 | ||||||
15 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.90 | ||||||
16 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 45.58 | ||||||
17 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 47.66 | ||||||
18 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 47.84 | ||||||
19 | Laura Dalgaard | 2002 | Svømmeklubben Koral | 48.01 | ||||||
- | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.68 | ||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.91 | ||||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.49 | ||||||
4 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.07 | ||||||
5 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.60 | ||||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.73 | ||||||
7 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.12 | ||||||
8 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.70 | ||||||
9 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.71 | ||||||
10 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.99 | ||||||
11 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.72 | ||||||
12 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 43.00 | ||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 43.09 | ||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.05 | ||||||
15 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.37 | ||||||
16 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.45 | ||||||
17 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.91 | ||||||
18 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 45.41 | ||||||
19 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.71 | ||||||
20 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.25 | ||||||
21 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.55 | ||||||
22 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.82 | ||||||
23 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.11 | ||||||
24 | Else Bach | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.36 | ||||||
25 | Caroline Christensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.79 | ||||||
26 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.03 | ||||||
27 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 49.66 | ||||||
28 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 51.19 | ||||||
29 | Klara Bech | 2003 | Swim Team Neptun | 52.55 | ||||||
30 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 53.44 | ||||||
31 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.60 | ||||||
32 | Caroline Byg Lanng | 2003 | Swim Team Neptun | 55.20 | ||||||
33 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 59.16 | ||||||
34 | Thea Viborg Fonager | 2004 | Brønderslev SK08 | 1:00.09 | ||||||
- | Eva Bach Jeppesen | 2004 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Fie Frost | 2003 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | DSQ | ret bril ef startv10 | |||||
- | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | DSQ | crawlben v 5 m | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.54 | ||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.80 | ||||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.80 | ||||||
4 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 43.00 | ||||||
5 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.38 | ||||||
6 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.56 | ||||||
7 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.44 | ||||||
8 | Signe Gade | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 46.71 | ||||||
9 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.73 | ||||||
10 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.18 | ||||||
11 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 47.67 | ||||||
12 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 48.40 | ||||||
13 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 49.94 | ||||||
14 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.31 | ||||||
15 | Sofie Terp | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.98 | ||||||
15 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 50.98 | ||||||
17 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.36 | ||||||
18 | Maja K. Lauridsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 55.71 | ||||||
19 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 56.83 | ||||||
20 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 59.14 | ||||||
21 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 59.45 | ||||||
- | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Frederikke Blicher | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | ej sam ber v vend 25 | |||||
- | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | flere flyb v start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.08 | ||||||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 55.06 | ||||||
3 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.20 | ||||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 58.07 | ||||||
5 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:01.72 | ||||||
5 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:01.72 | ||||||
- | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 arnt u vand v star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |