Resultater for Midsommercup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.27 | ||||||
2 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.12 | ||||||
3 | Emma Steen | 2000 | Svømmeklubben Søhesten | 38.84 | ||||||
4 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 42.79 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.90 | ||||||
2 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.16 | ||||||
3 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.57 | ||||||
4 | Maria Kornum | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 33.41 | ||||||
5 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.42 | ||||||
6 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.63 | ||||||
8 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.76 | ||||||
9 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 35.20 | ||||||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | ||||||
11 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.45 | ||||||
12 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.55 | ||||||
13 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 36.90 | ||||||
13 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 36.90 | ||||||
15 | Nadia Burholt | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 37.19 | ||||||
16 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 38.60 | ||||||
17 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 39.04 | ||||||
18 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.20 | ||||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.35 | ||||||
20 | Sofie M. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 42.19 | ||||||
21 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.56 | ||||||
22 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | Svømmeklubben Nord | 43.06 | ||||||
23 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 43.10 | ||||||
24 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.16 | ||||||
25 | Laura Dalgaard | 2002 | Svømmeklubben Koral | 45.72 | ||||||
26 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 46.04 | ||||||
27 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.44 | ||||||
28 | Christine Nielsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 46.52 | ||||||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej ber v 75 | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.00 | ||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 33.18 | ||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.62 | ||||||
4 | Daphne Sander | 2003 | Svømmeklubben Nord | 34.37 | ||||||
5 | Sofie Lindberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.66 | ||||||
6 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.01 | ||||||
7 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.03 | ||||||
8 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.98 | ||||||
9 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.05 | ||||||
9 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.05 | ||||||
11 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.97 | ||||||
12 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.03 | ||||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.32 | ||||||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.41 | ||||||
15 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.51 | ||||||
16 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.72 | ||||||
17 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.81 | ||||||
18 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 37.83 | ||||||
19 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | ||||||
20 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.94 | ||||||
21 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.06 | ||||||
22 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.24 | ||||||
23 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.49 | ||||||
24 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.58 | ||||||
25 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 39.33 | ||||||
26 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 39.43 | ||||||
27 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 39.93 | ||||||
28 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.38 | ||||||
29 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 40.40 | ||||||
30 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.45 | ||||||
31 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 41.82 | ||||||
32 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.96 | ||||||
33 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.08 | ||||||
34 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.51 | ||||||
35 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.84 | ||||||
36 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 43.98 | ||||||
37 | Anne-Sofie S. Larsen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.44 | ||||||
38 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 45.70 | ||||||
39 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.82 | ||||||
40 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.24 | ||||||
41 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 48.61 | ||||||
- | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.23 | ||||||
2 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 38.45 | ||||||
3 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 38.57 | ||||||
4 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.02 | ||||||
5 | Signe Gade | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.43 | ||||||
6 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.50 | ||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.67 | ||||||
8 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.79 | ||||||
9 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.82 | ||||||
10 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.88 | ||||||
11 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.70 | ||||||
12 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 42.75 | ||||||
13 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.35 | ||||||
14 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 43.38 | ||||||
15 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 43.40 | ||||||
16 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.12 | ||||||
17 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 46.07 | ||||||
18 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 46.86 | ||||||
19 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.99 | ||||||
20 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | Svømmeklubben Nord | 47.60 | ||||||
21 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 49.61 | ||||||
22 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.22 | ||||||
23 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.74 | ||||||
24 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 52.06 | ||||||
25 | Sophie Redder | 2006 | Swim Team Neptun | 54.66 | ||||||
26 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 1:02.84 | ||||||
- | Laura Sneberg V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 1 hånd v 25m | |||||
- | Ida Bertelsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | bryst tag ef butterf | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.74 | ||||||
2 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.25 | ||||||
3 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 58.98 | ||||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.65 | ||||||
5 | Mathilde Christiansen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.36 | ||||||
6 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 1:10.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |