Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.89 | 59.39 | |||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.65 | 1:02.73 | |||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.92 | 1:03.15 | |||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.85 | 1:03.98 | |||||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.06 | 1:04.36 | |||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.87 | 1:04.61 | |||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.49 | 1:04.72 | |||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.64 | 1:05.38 | |||||
9 | Sarah Missing | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.64 | 1:04.77 | |||||
10 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.33 | 1:06.95 | |||||
11 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.88 | 1:07.40 | |||||
12 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.48 | 1:09.05 | |||||
13 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | 1:09.18 | |||||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | 1:09.41 | |||||
15 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:10.20 | |||||
16 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.76 | 1:10.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:51 |