Tulokset Øst Junior/Senior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 27.90 | 56.80 | |||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.97 | 57.59 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.47 | 58.10 | |||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.62 | 58.50 | |||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.97 | 59.05 | |||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 28.50 | 59.29 | |||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.88 | 59.78 | |||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.34 | 1:01.05 | |||||
9 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.10 | 1:01.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.01 | 1:01.38 | |||||
11 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.11 | 1:01.39 | |||||
12 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.00 | 1:01.54 | |||||
13 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.93 | 1:02.96 | |||||
14 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.49 | 1:03.35 | |||||
15 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.17 | 1:03.86 | |||||
16 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.99 | 1:04.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.46 | 1:04.16 | |||||
18 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.50 | 1:04.41 | |||||
19 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 32.24 | 1:04.73 | |||||
20 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.59 | 1:05.08 | |||||
21 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.14 | 1:05.42 | |||||
22 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.80 | 1:06.10 | |||||
23 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.24 | 1:06.69 | |||||
- | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:40 |