Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.43 | 1:07.77 | 1:41.93 | 2:15.88 | |||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.69 | 1:07.30 | 1:42.54 | 2:17.17 | |||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 33.52 | 1:08.82 | 1:43.34 | 2:17.61 | |||
4 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.54 | 1:08.50 | 1:43.62 | 2:18.49 | |||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.84 | 1:09.74 | 1:45.06 | 2:20.04 | |||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.67 | 1:09.23 | 1:45.68 | 2:21.45 | |||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.54 | 1:09.32 | 1:45.68 | 2:22.39 | |||
8 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.10 | 1:10.14 | 1:47.25 | 2:23.46 | |||
9 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 34.27 | 1:10.78 | 1:47.89 | 2:23.61 | |||
10 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.49 | 1:09.19 | 1:46.69 | 2:24.43 | |||
11 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.16 | 1:11.96 | 1:48.13 | 2:24.67 | |||
12 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 34.35 | 1:11.89 | 1:49.69 | 2:26.08 | |||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.19 | 1:12.28 | 1:49.80 | 2:27.13 | |||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.83 | 1:11.97 | 1:49.92 | 2:27.54 | |||
15 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 35.24 | 1:12.19 | 1:49.90 | 2:27.59 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.28 | 1:13.73 | 1:51.01 | 2:28.49 | |||
17 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.01 | 1:13.89 | 1:51.59 | 2:29.36 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.55 | 1:12.90 | 1:51.53 | 2:30.23 | |||
19 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.58 | 1:13.16 | 1:51.79 | 2:30.81 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.92 | 1:14.16 | 1:52.51 | 2:31.04 | |||
21 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.54 | 1:11.73 | 1:50.89 | 2:31.28 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.94 | 1:14.21 | 1:53.01 | 2:31.46 | Deltager ikke i finalen | ||
23 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.70 | 1:16.69 | 1:55.79 | 2:34.44 | |||
24 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.98 | 1:15.29 | 1:55.00 | 2:34.60 | |||
25 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.69 | 1:15.97 | 1:55.46 | 2:35.16 | |||
26 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.42 | 1:15.74 | 1:56.19 | 2:35.63 | |||
27 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.39 | 1:16.14 | 1:56.80 | 2:36.46 | |||
28 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.55 | 1:17.08 | 1:57.42 | 2:38.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:08 |