Resultat för Hillerød Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.82 | 2:21.01 | 3:35.18 | 4:48.69 | |||
2 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.75 | 2:26.02 | 3:41.96 | 4:57.83 | |||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.77 | 2:34.33 | 3:54.09 | 5:13.77 | |||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 1:10.13 | 2:29.85 | 3:52.48 | 5:17.56 | |||
5 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.71 | 2:47.70 | 4:22.10 | 5:59.36 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.61 | 2:11.15 | 3:19.93 | 4:27.29 | |||
2 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.66 | 2:18.84 | 3:30.68 | 4:42.06 | |||
3 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.34 | 2:20.88 | 3:33.75 | 4:46.05 | |||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.11 | 2:19.00 | 3:33.54 | 4:47.18 | |||
5 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.50 | 2:19.86 | 3:34.12 | 4:47.48 | |||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.76 | 2:22.74 | 3:37.38 | 4:52.28 | |||
7 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.48 | 2:25.74 | 3:42.31 | 4:58.07 | |||
8 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.88 | 2:28.32 | 3:44.88 | 4:58.69 | |||
9 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.49 | 2:26.36 | 3:45.34 | 5:03.73 | |||
10 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.46 | 2:32.36 | 3:50.20 | 5:04.07 | |||
11 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.44 | 2:30.53 | 3:48.72 | 5:05.66 | |||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.81 | 2:30.36 | 3:48.63 | 5:06.44 | |||
13 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.82 | 2:32.50 | 3:51.18 | 5:07.93 | |||
14 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.55 | 2:31.33 | 3:50.42 | 5:08.02 | |||
15 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.93 | 2:32.26 | 3:50.97 | 5:10.04 | |||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.20 | 2:34.79 | 3:54.72 | 5:12.84 | |||
17 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:13.16 | 2:43.49 | 4:07.95 | 5:31.79 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.74 | 2:32.87 | 3:52.82 | 5:12.12 | |||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.18 | 2:33.93 | 3:54.09 | 5:12.38 | |||
3 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.28 | 2:33.89 | 3:54.35 | 5:13.11 | |||
4 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.46 | 2:43.97 | 4:10.71 | 5:36.25 | |||
5 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.61 | 2:52.96 | 5:51.20 | ||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.34 | 2:53.25 | 4:21.55 | 5:48.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 58.43 | 2:00.21 | 3:02.87 | 4:03.61 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.00 | 2:04.80 | 3:10.61 | 4:16.11 | |||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.64 | 2:08.51 | 3:13.36 | 4:16.46 | |||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.24 | 2:08.23 | 3:15.68 | 4:23.37 | |||
5 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.17 | 2:09.57 | 3:18.22 | 4:26.35 | |||
6 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.84 | 2:15.19 | 3:29.25 | 4:41.47 | |||
7 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.81 | 2:19.09 | 3:32.10 | 4:42.79 | |||
8 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.33 | 2:22.49 | 3:36.93 | 4:48.92 | |||
9 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.93 | 2:21.16 | 3:37.29 | 4:52.24 | |||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.47 | 2:20.49 | 3:37.93 | 4:55.65 | |||
11 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.20 | 2:26.69 | 3:45.93 | 5:03.06 | |||
12 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:13.27 | 2:34.58 | 3:56.42 | 5:16.90 | |||
- | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:06.19 | 2:20.75 | 3:36.82 | 4:48.20 | |||
2 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:08.33 | 2:22.54 | 3:36.13 | 4:48.28 | |||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.44 | 2:26.58 | 3:43.22 | 4:55.77 | |||
4 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:10.12 | 2:26.32 | 3:42.84 | 4:56.80 | |||
5 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:18.13 | 2:42.45 | 4:07.03 | 5:29.00 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.49 | 2:28.78 | 3:45.51 | 5:00.68 | |||
2 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.70 | 2:29.01 | 3:47.62 | 5:03.45 | |||
3 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 1:24.28 | 2:54.96 | 4:26.24 | 5:53.13 | |||
4 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:23.52 | 2:55.44 | 4:28.97 | 5:57.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.57 | ||||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.07 | ||||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.13 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.62 | ||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | ||||||
3 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | ||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.20 | ||||||
5 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.88 | ||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.98 | ||||||
7 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.54 | ||||||
8 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.08 | ||||||
9 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.76 | ||||||
10 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.26 | ||||||
11 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.36 | ||||||
12 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 42.26 | ||||||
13 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.57 | ||||||
14 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.65 | ||||||
15 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 45.19 | ||||||
16 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 45.31 | ||||||
17 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 45.59 | ||||||
18 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.43 | ||||||
19 | Julia Yee Nam Cheung | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.73 | ||||||
- | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.47 | ||||||
2 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.16 | ||||||
3 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.39 | ||||||
4 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 40.64 | ||||||
5 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.40 | ||||||
6 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 45.15 | ||||||
7 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.41 | ||||||
8 | Sarah Cecilia Eriksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 46.14 | ||||||
9 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 46.53 | ||||||
10 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 47.74 | ||||||
11 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.90 | ||||||
12 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.12 | ||||||
13 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 52.41 | ||||||
14 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.45 | ||||||
15 | Nikoline Lund Jansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.92 | ||||||
16 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.64 | ||||||
17 | Asta Juul Saaby | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.70 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Krarup Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Franck | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ida Kærgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej sam berør 25 m | |||||
- | Ophelia Kuni Buccoliero | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afslut. m 1 hånd 50 | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.68 | ||||||
2 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 45.94 | ||||||
3 | Amina Jones | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.74 | ||||||
4 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 47.04 | ||||||
5 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.40 | ||||||
6 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 48.49 | ||||||
7 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 49.14 | ||||||
8 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 50.14 | ||||||
9 | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.27 | ||||||
10 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 52.28 | ||||||
11 | Alberte Lysdahl | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 57.86 | ||||||
12 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 58.78 | ||||||
13 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.29 | ||||||
14 | Petra Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.35 | ||||||
15 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.34 | ||||||
16 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.81 | ||||||
- | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Jones | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 3 flyben v. start | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 52.38 | ||||||
2 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 56.34 | ||||||
3 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:03.06 | ||||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.68 | ||||||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 30.85 | ||||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.04 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.03 | ||||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | ||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.56 | ||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.76 | ||||||
5 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 31.78 | ||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.90 | ||||||
7 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.67 | ||||||
8 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.19 | ||||||
9 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.76 | ||||||
10 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | ||||||
11 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.58 | ||||||
12 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.37 | ||||||
13 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.77 | ||||||
14 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.20 | ||||||
15 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 43.48 | ||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.44 | ||||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.62 | ||||||
3 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 38.63 | ||||||
4 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 40.93 | ||||||
5 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 41.68 | ||||||
6 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.18 | ||||||
7 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 42.45 | ||||||
8 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 44.25 | ||||||
9 | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.61 | ||||||
10 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 46.18 | ||||||
11 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.69 | ||||||
12 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 49.95 | ||||||
13 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 50.29 | ||||||
14 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.39 | ||||||
- | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Afsl. m 1 hånd 50 m | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 37.58 | ||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.37 | ||||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.09 | ||||||
4 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.44 | ||||||
5 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 43.11 | ||||||
6 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 43.14 | ||||||
7 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 44.61 | ||||||
8 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 45.31 | ||||||
9 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.57 | ||||||
10 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.01 | ||||||
11 | William Rützou | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 48.34 | ||||||
12 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.07 | ||||||
13 | Anders W. Pedersen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 51.07 | ||||||
14 | Markus Nymann Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.24 | ||||||
15 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 54.56 | ||||||
16 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 54.60 | ||||||
- | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | William Marquart | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 54.73 | ||||||
2 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.31 | ||||||
3 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 1:11.35 | ||||||
4 | Hjalte Tommy Tørngren | 2009 | Haslev Svømmeklub | 1:13.04 | ||||||
- | Storm Melgaard | 2007 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Flere flyben ved sta | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.51 | ||||||
2 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.78 | ||||||
3 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.89 | ||||||
4 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.36 | ||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.39 | ||||||
6 | Volena Dimitrova | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.82 | ||||||
7 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.59 | ||||||
- | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.27 | ||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.91 | ||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.38 | ||||||
4 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:03.06 | ||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.51 | ||||||
6 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.57 | ||||||
7 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 1:03.81 | ||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.08 | ||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.39 | ||||||
10 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.05 | ||||||
11 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.07 | ||||||
12 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.22 | ||||||
13 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.32 | ||||||
14 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.53 | ||||||
15 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.80 | ||||||
16 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.84 | ||||||
17 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.44 | ||||||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.80 | ||||||
19 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.93 | ||||||
19 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:06.93 | ||||||
21 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.11 | ||||||
22 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.89 | ||||||
23 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.04 | ||||||
24 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.21 | ||||||
25 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.68 | ||||||
26 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.78 | ||||||
27 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.94 | ||||||
28 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.14 | ||||||
29 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.55 | ||||||
30 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:10.78 | ||||||
31 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:11.12 | ||||||
32 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 1:13.93 | ||||||
33 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 1:14.44 | ||||||
34 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.55 | ||||||
35 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:18.84 | ||||||
36 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:21.15 | ||||||
- | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.53 | ||||||
2 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:05.88 | ||||||
3 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.83 | ||||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:07.28 | ||||||
5 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:08.77 | ||||||
6 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:09.01 | ||||||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.12 | ||||||
8 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.04 | ||||||
9 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.15 | ||||||
10 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:11.02 | ||||||
11 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:11.87 | ||||||
12 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:12.79 | ||||||
13 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.13 | ||||||
14 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.20 | ||||||
15 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.63 | ||||||
16 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.78 | ||||||
17 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 1:21.40 | ||||||
18 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 1:22.07 | ||||||
19 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:22.49 | ||||||
20 | Hannah Vestergaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.33 | ||||||
21 | Sonja Silleborg | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.98 | ||||||
22 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.42 | ||||||
23 | Nikoline Lund Jansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.08 | ||||||
24 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.51 | ||||||
25 | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.86 | ||||||
26 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 1:33.78 | ||||||
27 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.69 | ||||||
28 | Ophelia Kuni Buccoliero | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.61 | ||||||
29 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.45 | ||||||
30 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.55 | ||||||
31 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.31 | ||||||
32 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.77 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nathalie Singer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.07 | ||||||
2 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
3 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 1:18.40 | ||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.63 | ||||||
5 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.79 | ||||||
6 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.40 | ||||||
7 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.74 | ||||||
8 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.00 | ||||||
9 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 1:23.47 | ||||||
10 | Amina Jones | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.19 | ||||||
11 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.59 | ||||||
12 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.93 | ||||||
13 | Sally Hoffmann | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 1:26.81 | ||||||
14 | Alberte Lysdahl | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.40 | ||||||
15 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:27.86 | ||||||
16 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.07 | ||||||
17 | Sophia Jones | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.41 | ||||||
18 | Petra Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.70 | ||||||
19 | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.93 | ||||||
20 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 1:36.19 | ||||||
21 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.87 | ||||||
22 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:39.39 | ||||||
23 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:49.33 | ||||||
24 | Josefine Thulstrup | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.62 | ||||||
25 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.00 | ||||||
26 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.56 | ||||||
27 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:58.98 | ||||||
28 | Marie Viemose | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.83 | ||||||
- | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 1:39.59 | ||||||
1 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 1:39.59 | ||||||
3 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 1:42.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 25.42 | 52.73 | |||||
2 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.23 | 53.90 | |||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.41 | 54.58 | |||||
4 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 26.08 | 55.02 | |||||
5 | Adam Hansen | 1998 | Søllerød Svømmeklub | 29.46 | 1:00.29 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.74 | 53.52 | |||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 26.14 | 54.16 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.98 | 54.19 | |||||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.36 | 54.79 | |||||
5 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 26.41 | 54.88 | |||||
6 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 26.41 | 55.19 | |||||
7 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.74 | 55.79 | |||||
8 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 26.60 | 55.94 | |||||
9 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.33 | 56.17 | |||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 26.93 | 56.19 | |||||
11 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 27.38 | 56.87 | |||||
12 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 27.49 | 57.00 | |||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.25 | 57.01 | |||||
14 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.42 | 57.41 | |||||
15 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.88 | 58.21 | |||||
16 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 27.68 | 58.61 | |||||
17 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.22 | 58.79 | |||||
18 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 28.49 | 59.00 | |||||
19 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.48 | 59.05 | |||||
20 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 28.88 | 59.91 | |||||
21 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.45 | 1:00.50 | |||||
22 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.72 | 1:00.61 | |||||
23 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.07 | 1:01.02 | |||||
24 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.72 | ||||||
25 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.44 | 1:02.60 | |||||
26 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 32.61 | 1:07.42 | |||||
27 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 39.30 | 1:23.52 | |||||
28 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.44 | 1:24.01 | |||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.87 | 1:00.13 | |||||
2 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 28.41 | 1:00.66 | |||||
3 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 29.83 | 1:01.65 | |||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 30.03 | 1:02.76 | |||||
5 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 30.05 | 1:03.03 | |||||
6 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.61 | 1:04.16 | |||||
7 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 31.73 | 1:05.97 | |||||
8 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.73 | 1:06.61 | |||||
9 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.58 | 1:07.17 | |||||
10 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.63 | 1:08.78 | |||||
11 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.63 | 1:09.10 | |||||
12 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.39 | 1:09.40 | |||||
13 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | 1:09.42 | |||||
14 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 32.99 | 1:09.89 | |||||
15 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.05 | 1:11.73 | |||||
16 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.58 | 1:14.24 | |||||
17 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.13 | 1:14.36 | |||||
18 | André Vester | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.75 | 1:14.72 | |||||
19 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 36.86 | 1:17.65 | |||||
20 | William Alegre | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.19 | 1:18.82 | |||||
21 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 37.78 | 1:19.97 | |||||
22 | Anders Bjerregaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.14 | 1:20.03 | |||||
23 | Kjartan Rostrup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.55 | 1:20.07 | |||||
24 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 38.08 | 1:21.54 | |||||
25 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 39.35 | 1:25.43 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.73 | 1:06.03 | |||||
2 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.18 | 1:07.95 | |||||
3 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.49 | 1:08.38 | |||||
4 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.86 | 1:08.84 | |||||
5 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 34.30 | 1:11.63 | |||||
6 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 35.54 | 1:12.41 | |||||
7 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.15 | 1:12.67 | |||||
8 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 33.42 | 1:13.08 | |||||
9 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 35.21 | 1:13.70 | |||||
10 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.91 | 1:15.84 | |||||
11 | William Rützou | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.12 | 1:18.51 | |||||
12 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.88 | 1:19.33 | |||||
13 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.82 | 1:19.80 | |||||
14 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 37.30 | 1:20.79 | |||||
15 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 37.77 | 1:21.05 | |||||
16 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.33 | 1:22.67 | |||||
17 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.56 | 1:22.74 | |||||
18 | Anders W. Pedersen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.96 | 1:23.57 | |||||
19 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.55 | 1:27.00 | |||||
20 | Markus Nymann Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.88 | 1:30.82 | |||||
21 | Kristian Møller Thomsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.82 | 1:34.01 | |||||
22 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 46.27 | 1:40.41 | |||||
- | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sebastian Sunesen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Marquart | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.51 | 1:18.90 | |||||
2 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.58 | 1:23.78 | |||||
3 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.40 | 1:26.05 | |||||
4 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 40.44 | 1:27.02 | |||||
5 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.55 | 1:37.43 | |||||
6 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 50.73 | 1:40.46 | |||||
7 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.49 | 1:40.96 | |||||
8 | Esben Tærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.94 | 1:47.25 | |||||
- | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.62 | 1:17.89 | 1:58.60 | 2:38.94 | |||
2 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.89 | 1:21.65 | 2:04.15 | 2:46.12 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.92 | 1:12.13 | 1:50.22 | 2:28.25 | |||
2 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.70 | 1:15.67 | 1:54.51 | 2:32.67 | |||
3 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.93 | 1:16.37 | 1:55.58 | 2:32.69 | |||
4 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.80 | 1:15.70 | 1:55.26 | 2:34.38 | |||
5 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.68 | 1:21.14 | 2:05.66 | 2:48.45 | |||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.58 | 1:23.03 | 2:06.88 | 2:48.83 | |||
7 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 38.85 | 1:22.26 | 2:08.59 | 2:50.76 | |||
8 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.76 | 1:31.75 | 2:21.81 | 3:11.10 | |||
- | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 50 m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 40.04 | 1:21.09 | 2:01.95 | 2:41.36 | |||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 39.56 | 1:21.61 | 2:03.60 | 2:43.38 | |||
3 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 40.53 | 1:22.95 | 2:06.53 | 2:48.30 | |||
4 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.93 | 1:28.23 | 2:10.21 | 2:51.20 | |||
5 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.76 | 1:25.99 | 2:11.24 | 2:55.80 | |||
6 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.09 | 1:27.62 | 2:12.49 | 2:57.59 | |||
7 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.95 | 1:34.97 | 2:25.45 | 3:13.10 | |||
8 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 50.14 | 1:44.99 | 2:39.14 | 3:31.39 | |||
9 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.66 | 1:45.01 | 2:40.83 | 3:36.24 | |||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.84 | 1:37.98 | 2:31.92 | 3:21.92 | |||
2 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.89 | 1:46.02 | 2:42.76 | 3:38.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.30 | 1:03.93 | 1:38.21 | 2:09.74 | |||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.99 | 1:04.75 | 1:38.20 | 2:10.35 | |||
3 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.61 | 1:05.37 | 1:38.94 | 2:11.21 | |||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.45 | 1:45.67 | 2:22.43 | 2:22.43 | |||
5 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.72 | 1:10.17 | 1:47.13 | 2:24.94 | |||
6 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.78 | 1:12.10 | 1:50.26 | 2:27.27 | |||
7 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | 1:13.13 | 1:51.86 | 2:30.96 | |||
- | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej forts bed 50 m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.12 | 1:15.99 | 1:56.36 | 2:36.76 | |||
2 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.46 | 1:21.04 | 2:03.39 | 2:43.95 | |||
3 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.17 | 1:22.91 | 2:07.32 | 2:51.52 | |||
4 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.53 | 2:08.25 | 2:51.79 | ||||
5 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.78 | 1:26.43 | 2:11.72 | 2:55.96 | |||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.83 | 1:27.38 | 2:14.12 | 2:59.08 | |||
7 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 45.77 | 1:38.45 | 2:30.50 | 3:24.08 | |||
- | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Maveliggende 150 | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.42 | 1:21.89 | 2:04.69 | 2:46.21 | |||
2 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 51.22 | 1:44.84 | 2:39.64 | 3:31.69 | |||
- | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Sunesen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | DSQ | ej fortsat bev 175 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:15.05 | |||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.85 | 1:22.35 | |||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.09 | 1:29.40 | |||||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.28 | 1:31.13 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | 1:14.33 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.46 | 1:14.86 | |||||
3 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.41 | 1:18.26 | |||||
4 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.05 | 1:19.40 | |||||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.14 | 1:19.47 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.13 | 1:21.35 | |||||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | 1:22.53 | |||||
8 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.50 | 1:24.04 | |||||
9 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.32 | 1:24.20 | |||||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.08 | 1:24.51 | |||||
11 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.78 | 1:24.90 | |||||
12 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.94 | 1:26.11 | |||||
13 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.32 | 1:26.99 | |||||
14 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.19 | 1:28.14 | |||||
15 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.85 | 1:31.42 | |||||
16 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.84 | 1:31.43 | |||||
17 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.98 | 1:31.68 | |||||
18 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.90 | 1:31.95 | |||||
19 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.09 | 1:35.02 | |||||
20 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 44.44 | 1:38.13 | |||||
21 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.54 | 1:38.61 | |||||
22 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 46.45 | 1:38.67 | |||||
23 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 48.17 | 1:40.44 | |||||
24 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 47.36 | 1:42.49 | |||||
25 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.06 | 1:43.63 | |||||
- | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 flyben ved 10 m | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.88 | 1:27.96 | |||||
2 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 41.37 | 1:27.97 | |||||
3 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.86 | 1:28.70 | |||||
4 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 45.76 | 1:36.07 | |||||
5 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.47 | 1:36.20 | |||||
6 | Sarah Cecilia Eriksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 45.97 | 1:38.93 | |||||
7 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 46.95 | 1:40.33 | |||||
8 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.44 | 1:43.36 | |||||
9 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 47.96 | 1:43.42 | |||||
10 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 49.81 | 1:46.96 | |||||
11 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.67 | 1:49.16 | |||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 55.78 | 1:57.41 | |||||
13 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 56.24 | 1:59.35 | |||||
14 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.35 | 2:08.60 | |||||
- | Nathalie Singer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.00 | 1:34.67 | |||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 48.82 | 1:44.26 | |||||
3 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 51.34 | 1:49.06 | |||||
4 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 53.30 | 1:52.15 | |||||
5 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 57.01 | 1:57.76 | |||||
6 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.50 | 2:32.27 | |||||
- | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 55.79 | 1:58.23 | |||||
2 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 58.11 | 2:03.28 | |||||
3 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.29 | 2:15.70 | |||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 31.77 | 1:06.20 | |||||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.43 | 1:07.59 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.88 | 1:07.60 | |||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.56 | 1:08.16 | |||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.62 | 1:09.20 | |||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.65 | 1:10.61 | |||||
5 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 32.83 | 1:10.77 | |||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.26 | 1:11.86 | |||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.80 | 1:14.54 | |||||
8 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.89 | 1:15.20 | |||||
9 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.78 | 1:15.47 | |||||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.39 | 1:15.93 | |||||
11 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 35.52 | 1:16.22 | |||||
12 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.04 | 1:16.47 | |||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.08 | 1:16.56 | |||||
14 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.89 | 1:17.41 | |||||
15 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.04 | 1:17.57 | |||||
16 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.35 | 1:19.12 | |||||
17 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.92 | 1:19.60 | |||||
18 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.80 | 1:30.49 | |||||
19 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 47.68 | 1:41.49 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.42 | 1:14.56 | |||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 37.08 | 1:19.83 | |||||
3 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 40.81 | 1:27.68 | |||||
4 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 43.34 | 1:32.78 | |||||
5 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.03 | 1:36.16 | |||||
6 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 46.23 | 1:37.19 | |||||
7 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 46.53 | 1:38.65 | |||||
8 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 48.84 | 1:42.73 | |||||
9 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.06 | 1:48.65 | |||||
10 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 53.00 | 1:50.87 | |||||
- | André Vester | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 75 m | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.15 | 1:20.83 | |||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 38.60 | 1:22.19 | |||||
3 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.09 | 1:34.71 | |||||
4 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 50.65 | 1:45.80 | |||||
5 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.98 | 1:49.26 | |||||
6 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 52.59 | 1:50.84 | |||||
7 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 57.51 | 2:01.69 | |||||
- | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | DNS | ||||||
- | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 50.95 | 1:46.32 | |||||
2 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 54.63 | 1:56.68 | |||||
3 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:04.44 | 2:16.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.68 | 1:18.36 | 2:00.71 | 2:42.51 | |||
2 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 35.44 | 1:16.58 | 1:59.99 | 2:44.50 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.66 | 1:13.38 | 1:54.42 | 2:38.08 | |||
2 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.20 | 1:22.21 | 2:06.62 | 2:51.12 | |||
3 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.59 | 1:19.68 | 2:04.70 | 2:51.91 | |||
4 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.62 | 1:19.69 | 2:06.55 | 2:55.32 | |||
5 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.31 | 1:24.08 | 2:11.68 | 2:59.87 | |||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.73 | 1:25.18 | 2:13.27 | 3:00.20 | |||
7 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.34 | 1:25.03 | 2:18.57 | 3:09.19 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 50.49 | 3:52.75 | |||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.68 | 1:34.20 | 2:27.49 | 3:16.30 | |||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 45.24 | 1:37.11 | 2:30.89 | 3:22.39 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.29 | 1:02.70 | 1:37.49 | 2:14.14 | |||
2 | Adam Hansen | 1998 | Søllerød Svømmeklub | 35.11 | 1:16.09 | 1:58.42 | 2:40.85 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.12 | 1:00.80 | 1:34.88 | 2:08.41 | |||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | 1:02.44 | 1:36.35 | 2:10.38 | |||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.36 | 1:02.79 | 1:36.72 | 2:12.52 | |||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.13 | 1:08.23 | 1:44.95 | 2:21.58 | |||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.17 | 1:08.29 | 1:46.22 | 2:22.12 | |||
6 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.61 | 1:09.13 | 1:49.92 | 2:31.16 | |||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.30 | 1:21.60 | 2:04.91 | 2:46.37 | |||
8 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.07 | 1:19.62 | 2:04.98 | 2:47.57 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 35.33 | 1:17.58 | 2:01.64 | 2:45.22 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Volena Dimitrova | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.09 | ||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Søllerød Svømmeklub | 34.34 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.14 | ||||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 35.24 | ||||||
- | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.03 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.24 | ||||||
4 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.91 | ||||||
5 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.97 | ||||||
6 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.09 | ||||||
7 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.20 | ||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.63 | ||||||
9 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 36.18 | ||||||
10 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.28 | ||||||
11 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.34 | ||||||
12 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.37 | ||||||
13 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.72 | ||||||
14 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.78 | ||||||
15 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 39.01 | ||||||
16 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 40.16 | ||||||
17 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 41.48 | ||||||
18 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.39 | ||||||
19 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 43.38 | ||||||
- | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.94 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.57 | ||||||
3 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.92 | ||||||
4 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.29 | ||||||
5 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.03 | ||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.64 | ||||||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 37.79 | ||||||
8 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.89 | ||||||
9 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.90 | ||||||
10 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.15 | ||||||
11 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.95 | ||||||
12 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.75 | ||||||
13 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.97 | ||||||
14 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 40.13 | ||||||
15 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.30 | ||||||
16 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 42.68 | ||||||
17 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 43.53 | ||||||
18 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 44.46 | ||||||
19 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.23 | ||||||
20 | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.78 | ||||||
21 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.39 | ||||||
22 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.88 | ||||||
23 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.57 | ||||||
24 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.62 | ||||||
25 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.96 | ||||||
26 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.40 | ||||||
- | Nathalie Singer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asta Juul Saaby | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v 25m | |||||
- | Ida Kærgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 25 m | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.66 | ||||||
2 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 42.48 | ||||||
3 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.69 | ||||||
4 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.13 | ||||||
5 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.88 | ||||||
6 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.10 | ||||||
7 | Sally Hoffmann | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.24 | ||||||
8 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 45.04 | ||||||
9 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.21 | ||||||
10 | Amina Jones | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.32 | ||||||
11 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.66 | ||||||
12 | Petra Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.23 | ||||||
13 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.53 | ||||||
14 | Sophia Jones | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.14 | ||||||
15 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.76 | ||||||
16 | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.99 | ||||||
17 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 52.86 | ||||||
18 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.12 | ||||||
19 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.37 | ||||||
20 | Josefine Thulstrup | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.64 | ||||||
21 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.81 | ||||||
- | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50 m | |||||
- | Marie Viemose | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afsl på mave 50 m | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 48.14 | ||||||
2 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 50.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adam Hansen | 1998 | Søllerød Svømmeklub | 31.54 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.17 | ||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.10 | ||||||
3 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.34 | ||||||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | ||||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.69 | ||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.03 | ||||||
7 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.09 | ||||||
8 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.52 | ||||||
9 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.59 | ||||||
10 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 29.84 | ||||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | ||||||
12 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.85 | ||||||
13 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.92 | ||||||
14 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.97 | ||||||
15 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.16 | ||||||
15 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.16 | ||||||
17 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.16 | ||||||
18 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.29 | ||||||
19 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.54 | ||||||
20 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 40.46 | ||||||
21 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.75 | ||||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.67 | ||||||
2 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.14 | ||||||
3 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 35.81 | ||||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.68 | ||||||
5 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.89 | ||||||
6 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.06 | ||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 37.60 | ||||||
8 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 38.23 | ||||||
9 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.31 | ||||||
10 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.36 | ||||||
11 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 39.97 | ||||||
12 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 40.17 | ||||||
13 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 41.86 | ||||||
14 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.91 | ||||||
15 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 42.62 | ||||||
16 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 42.82 | ||||||
17 | Anders Bjerregaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.00 | ||||||
18 | William Alegre | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.37 | ||||||
19 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.94 | ||||||
20 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 54.38 | ||||||
- | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.10 | ||||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.84 | ||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.38 | ||||||
4 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.04 | ||||||
5 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 39.08 | ||||||
6 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.88 | ||||||
7 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | ||||||
8 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.68 | ||||||
9 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 45.58 | ||||||
10 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.61 | ||||||
11 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 49.38 | ||||||
12 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 52.67 | ||||||
- | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristian Møller Thomsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Marquart | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.72 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Haslev Svømmeklub | 45.57 | ||||||
3 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 47.94 | ||||||
4 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 53.40 | ||||||
5 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.69 | ||||||
- | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Esben Tærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | Hjalte Tommy Tørngren | 2009 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ej forsat bev 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.53 | 1:14.25 | 1:55.57 | 2:31.53 | |||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.02 | 1:15.42 | 1:59.16 | 2:34.75 | |||
3 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.41 | 1:15.07 | 2:02.94 | 2:36.89 | |||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | 1:20.89 | 2:10.74 | 2:47.20 | |||
- | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:11.83 | 1:53.68 | 2:27.52 | |||
2 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:10.91 | 1:54.31 | 2:27.85 | |||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:14.47 | 1:54.57 | 2:28.91 | |||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.42 | 1:12.37 | 1:58.34 | 2:33.31 | |||
4 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:13.44 | 1:58.03 | 2:33.31 | |||
6 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:16.43 | 2:01.94 | 2:38.01 | |||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.00 | 1:16.44 | 2:03.72 | 2:39.27 | |||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.24 | 1:13.22 | 2:02.92 | 2:39.30 | |||
9 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.06 | 1:15.02 | 2:04.03 | 2:40.12 | |||
10 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.32 | 1:17.42 | 2:04.05 | 2:41.83 | |||
11 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 36.18 | 1:18.42 | 2:06.14 | 2:42.02 | |||
12 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.78 | 1:17.73 | 2:05.26 | 2:42.20 | |||
12 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.07 | 1:16.49 | 2:05.21 | 2:42.20 | |||
14 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.24 | 1:14.70 | 2:06.34 | 2:42.41 | |||
15 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.37 | 1:18.30 | 2:05.01 | 2:42.66 | |||
16 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.72 | 1:18.18 | 2:05.92 | 2:43.29 | |||
17 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.44 | 1:20.82 | 2:08.13 | 2:45.05 | |||
18 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.00 | 1:21.55 | 2:07.98 | 2:46.58 | |||
19 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.73 | 1:22.75 | 2:10.42 | 2:50.42 | |||
20 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.13 | 1:23.95 | 2:13.71 | 2:52.43 | |||
21 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.73 | 1:26.42 | 2:19.72 | 3:00.15 | |||
22 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 37.83 | 1:27.93 | 2:22.27 | 3:02.47 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.60 | 1:20.77 | 2:13.24 | 2:50.80 | |||
2 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.66 | 1:24.61 | 2:12.93 | 2:52.84 | |||
3 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 44.19 | 1:30.85 | 2:22.17 | 2:59.52 | |||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 45.05 | 1:31.91 | 2:22.15 | 3:03.79 | |||
5 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.46 | 1:30.02 | 2:28.96 | 3:12.88 | |||
- | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.29 | 1:25.42 | 2:20.94 | 2:59.65 | |||
2 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 42.63 | 1:28.60 | 2:22.90 | 3:06.31 | |||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.94 | 1:34.89 | 2:33.17 | 3:16.12 | |||
4 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.67 | 1:45.24 | 2:36.91 | 3:22.11 | |||
5 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.26 | 1:50.50 | 2:54.64 | 3:45.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.37 | 1:05.26 | 1:43.39 | 2:10.73 | |||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.85 | 1:03.98 | 1:45.48 | 2:18.70 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.33 | 1:03.28 | 1:41.41 | 2:10.85 | |||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 29.57 | 1:07.06 | 1:44.63 | 2:16.48 | |||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.36 | 1:05.85 | 1:44.32 | 2:16.60 | |||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.81 | 1:03.43 | 1:45.37 | 2:18.01 | |||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.06 | 1:05.54 | 1:47.72 | 2:19.82 | |||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.42 | 1:07.88 | 1:47.48 | 2:21.24 | |||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.28 | 1:07.84 | 1:50.49 | 2:24.56 | |||
8 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.32 | 1:09.04 | 1:54.31 | 2:26.31 | |||
9 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | 1:08.03 | 1:55.65 | 2:29.48 | |||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.20 | 1:10.81 | 1:54.32 | 2:29.53 | |||
11 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.11 | 1:10.42 | 1:56.60 | 2:30.20 | |||
12 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.42 | 1:12.57 | 1:54.64 | 2:30.21 | |||
13 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.28 | 1:12.62 | 2:00.16 | 2:35.58 | |||
14 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 34.33 | 1:23.74 | 2:15.21 | 2:55.27 | |||
- | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.53 | 1:11.72 | 2:01.30 | 2:34.53 | |||
2 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.26 | 1:14.21 | 2:04.36 | 2:39.99 | |||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 37.57 | 1:19.47 | 2:07.96 | 2:43.31 | |||
4 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 40.04 | 1:28.15 | 2:20.12 | 3:00.12 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.11 | 1:20.65 | 2:07.46 | 2:48.53 | |||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 41.32 | 1:29.23 | 2:16.88 | 2:55.56 | |||
3 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 2:58.15 | ||||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.27 | 1:37.58 | 2:28.37 | 3:11.96 | |||
5 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.76 | 1:31.17 | 2:28.65 | 3:16.27 | |||
6 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 47.01 | 1:36.74 | 2:38.28 | 3:19.67 | |||
7 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 50.19 | 1:44.06 | 2:44.50 | 3:33.64 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.60 | 1:29.41 | 2:25.52 | 3:07.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.43 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.05 | 59.22 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 25.18 | 1:24.40 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 26.03 | 1:50.43 | |||||||
2 | Triton 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.69 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.62 | 1:01.52 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 25.33 | 1:26.85 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 27.84 | 1:54.69 | |||||||
3 | Shs Mix 2 | 2000 | Søllerød Hørsholm Swim | 1:58.19 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 30.85 | 59.97 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 31.06 | 1:31.03 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 27.16 | 1:58.19 | |||||||
4 | Triton 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.27 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 34.06 | 1:03.10 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 26.41 | 1:29.51 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 28.76 | 1:58.27 | |||||||
5 | Holbæk Mix 1 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:00.50 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 30.40 | 59.93 | |||||||
Mai Andersen | 2000 | 32.18 | 1:32.11 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 28.39 | 2:00.50 | |||||||
6 | Hils Mix2 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.73 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 33.65 | 1:05.74 | |||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 32.20 | 1:37.94 | |||||||
Andreas Noer | 1998 | 24.79 | 2:02.73 | |||||||
7 | Hils Mix1 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:03.03 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 34.27 | 1:03.01 | |||||||
Matilde Weibel | 2002 | 31.94 | 1:34.95 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.08 | 2:03.03 | |||||||
8 | Shs Mix 1 | 2000 | Søllerød Hørsholm Swim | 2:03.25 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 31.10 | 1:02.84 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 31.04 | 1:33.88 | |||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 29.37 | 2:03.25 | |||||||
9 | Mix 1 Helsinge | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 2:03.30 | ||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 30.91 | 1:00.00 | |||||||
Emma Jensen | 2002 | 33.97 | 1:33.97 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 29.33 | 2:03.30 | |||||||
10 | Haslev 1 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:04.31 | ||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 34.01 | 1:07.30 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.32 | 1:38.62 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 25.69 | 2:04.31 | |||||||
11 | Hils Mix3 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:06.97 | ||||||
Frederik Clausen | 2001 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 35.19 | 1:05.09 | |||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 32.31 | 1:37.40 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 29.57 | 2:06.97 | |||||||
12 | Mix 2 Helsinge | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 2:07.56 | ||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 30.80 | 1:00.41 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 36.63 | 1:37.04 | |||||||
Emily Hansen | 2005 | 30.52 | 2:07.56 | |||||||
13 | Hils Mix4 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:10.39 | ||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 37.55 | 1:11.96 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 30.18 | 1:42.14 | |||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 28.25 | 2:10.39 | |||||||
14 | Frederikssund Mix | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:11.06 | ||||||
Sille Andersen | 2003 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 40.26 | 1:14.01 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 27.89 | 1:41.90 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.16 | 2:11.06 | |||||||
15 | Stålmix 1 Fr.værk | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:12.30 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 36.42 | 1:12.07 | |||||||
Daniel Didriksen | 2002 | 30.18 | 1:42.25 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 30.05 | 2:12.30 | |||||||
16 | Rønne 1 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 2:14.82 | ||||||
Phillip Quist | 2003 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Alberte Stoltz | 2004 | 42.16 | 1:14.83 | |||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 35.64 | 1:50.47 | |||||||
Nikolaj Almeborg | 2000 | 24.35 | 2:14.82 | |||||||
17 | Holbæk Mix 2 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:17.31 | ||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Lea Andersen | 2003 | 39.47 | 1:11.20 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 34.82 | 1:46.02 | |||||||
Furkan Guler | 2005 | 31.29 | 2:17.31 | |||||||
18 | Haslev 2 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:17.50 | ||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 35.91 | 1:12.13 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 34.23 | 1:46.36 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 31.14 | 2:17.50 | |||||||
19 | Holbæk Mix 3 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:19.97 | ||||||
Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 40.71 | 1:16.78 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 33.97 | 1:50.75 | |||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 29.22 | 2:19.97 | |||||||
20 | Hils Mix5 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.18 | ||||||
Gustav Larsen | 2003 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 38.87 | 1:12.98 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 34.12 | 1:47.10 | |||||||
Lise Elton Jokumsen | 2004 | 36.08 | 2:23.18 | |||||||
21 | Hils Mix6 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:25.67 | ||||||
Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 41.28 | 1:20.58 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 34.81 | 1:55.39 | |||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 30.28 | 2:25.67 | |||||||
22 | Haslev 3 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:26.74 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 41.01 | 1:17.12 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 39.14 | 1:56.26 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 30.48 | 2:26.74 | |||||||
23 | Mix 3 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:27.46 | ||||||
Laura Jørgensen | 2004 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Victor Møller Klitgaard | 2006 | 42.80 | 1:19.80 | |||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 34.88 | 1:54.68 | |||||||
Frida Gram Peters | 2007 | 32.78 | 2:27.46 | |||||||
24 | Stålmix 2 Fr.værk | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:32.14 | ||||||
Josefine Nielsen | 2005 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 43.86 | 1:22.18 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 37.08 | 1:59.26 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 32.88 | 2:32.14 | |||||||
25 | Hsk Aquawin 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.53 | ||||||
Anas El Ayadi | 2003 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Josephine Aagesen | 2003 | 47.31 | 1:24.32 | |||||||
Carl-Anton Drauschke | 2003 | 34.88 | 1:59.20 | |||||||
Nora Hertel | 2003 | 35.33 | 2:34.53 | |||||||
26 | Rønne 2 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 2:35.99 | ||||||
William Studsgaard | 2004 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Rebecca Andersen | 2003 | 45.41 | 1:21.33 | |||||||
Karl Christiansen | 2000 | 32.94 | 1:54.27 | |||||||
Sofie Christiansen | 2005 | 41.72 | 2:35.99 | |||||||
27 | Stålmix 3 Fr.værk | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.53 | ||||||
Viktor Degn | 2005 | 48.54 | 48.54 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 41.81 | 1:30.35 | |||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 36.70 | 2:07.05 | |||||||
Jonathan Resting Krontoft | 2002 | 37.48 | 2:44.53 | |||||||
28 | Holbæk Mix 5 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:46.99 | ||||||
Mikkel Munkholm | 2006 | 44.42 | 44.42 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 47.47 | 1:31.89 | |||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 38.17 | 2:10.06 | |||||||
Frej Matias Krog | 2007 | 36.93 | 2:46.99 | |||||||
29 | Haslev 4 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:47.03 | ||||||
Thor Tørngren | 2006 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Maja Svenstrup | 2002 | 46.17 | 1:33.28 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 37.50 | 2:10.78 | |||||||
Storm Melgaard | 2007 | 36.25 | 2:47.03 | |||||||
30 | Hils Mix7 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.31 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Samuel Veje | 2005 | 51.55 | 1:30.76 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 41.14 | 2:11.90 | |||||||
Sebastian Larsen | 2006 | 36.41 | 2:48.31 | |||||||
31 | Hsk Aquawin 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.35 | ||||||
Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 48.68 | 48.68 | |||||||
Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | 45.54 | 1:34.22 | |||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 41.75 | 2:15.97 | |||||||
Nichole Juul Bømler | 2005 | 34.38 | 2:50.35 | |||||||
32 | Haslev 5 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 3:00.90 | ||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 49.53 | 49.53 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 45.64 | 1:35.17 | |||||||
Laurits Tnøfner | 2004 | 49.26 | 2:24.43 | |||||||
Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 36.47 | 3:00.90 | |||||||
33 | Hsk Aquawin 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.91 | ||||||
Sophia Drauschke | 2005 | 49.11 | 49.11 | |||||||
Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 55.90 | 1:45.01 | |||||||
Bertram Wenneberg | 2004 | 41.86 | 2:26.87 | |||||||
Markus Nymann Andersen | 2005 | 41.04 | 3:07.91 | |||||||
- | Holbæk Mix 4 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oscar Norlander | 2006 | 42.07 | 42.07 | |||||||
- | Hsk Aquawin 4 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Asta Juul Saaby | 2005 | 59.13 | 59.13 | |||||||
Hannah Iversen Hellfach | 2006 | 58.86 | 1:57.99 | |||||||
Freja Olsen | 2005 | 49.22 | 2:47.21 | |||||||
- | Shs Mix 3 | 2000 | Søllerød Hørsholm Swim | DSQ | tyvstart | |||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.21 | 2:19.92 | 3:38.47 | 4:45.08 | |||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.87 | 2:31.06 | 3:57.89 | 5:12.48 | |||
2 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.83 | 2:37.37 | 4:02.43 | 5:12.51 | |||
3 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.07 | 2:32.25 | 4:07.45 | 5:16.76 | |||
4 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.37 | 2:38.07 | 4:19.94 | 5:32.67 | |||
5 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.97 | 2:45.10 | 4:19.88 | 5:40.76 | |||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.15 | 2:42.68 | 4:20.43 | 5:34.19 | |||
- | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.67 | 2:47.50 | 4:21.93 | 5:38.17 | |||
2 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.62 | 2:52.32 | 4:33.54 | 5:47.20 | |||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:19.57 | 2:50.46 | 4:27.11 | 5:50.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.09 | 3:31.45 | 4:54.00 | 5:28.33 | |||
2 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.97 | 2:40.01 | 4:18.04 | 5:32.93 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.58 | 2:42.36 | 4:20.84 | 5:36.54 | |||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.67 | 2:44.90 | 4:25.51 | 5:41.13 | |||
3 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.47 | 2:49.98 | 4:26.80 | 5:42.84 | |||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.15 | 2:47.90 | 4:24.68 | 5:43.18 | |||
5 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.20 | 2:46.13 | 4:29.28 | 5:46.22 | |||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.13 | 2:46.07 | 4:29.15 | 5:46.30 | |||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.03 | 2:48.54 | 4:30.80 | 5:46.54 | |||
8 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.03 | 2:50.25 | 4:31.33 | 5:50.13 | |||
9 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.18 | 4:29.65 | 5:50.23 | ||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.65 | 2:58.51 | 4:43.46 | 6:00.82 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:00.21 | 2:06.71 | 3:42.88 | 5:54.66 | |||
2 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.34 | 3:11.34 | 5:13.15 | 6:40.19 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.07 | 3:16.18 | 5:13.68 | 6:40.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 24.61 | ||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 24.97 | ||||||
3 | Andreas Noer | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 25.17 | ||||||
4 | Oliver U. Christiansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 26.76 | ||||||
5 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 27.79 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 24.64 | ||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 24.92 | ||||||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.15 | ||||||
4 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.22 | ||||||
5 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 25.56 | ||||||
6 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 25.87 | ||||||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 25.92 | ||||||
8 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.00 | ||||||
9 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 26.13 | ||||||
10 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.21 | ||||||
11 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.26 | ||||||
12 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.47 | ||||||
13 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 26.49 | ||||||
14 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 26.92 | ||||||
15 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 26.93 | ||||||
16 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 26.96 | ||||||
17 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 27.05 | ||||||
18 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 27.34 | ||||||
19 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 27.45 | ||||||
20 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.59 | ||||||
21 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.78 | ||||||
22 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.99 | ||||||
23 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 28.09 | ||||||
24 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 30.75 | ||||||
25 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 33.81 | ||||||
26 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.75 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 27.00 | ||||||
2 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 27.49 | ||||||
3 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 27.67 | ||||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 28.53 | ||||||
5 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.32 | ||||||
6 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.37 | ||||||
7 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.38 | ||||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.43 | ||||||
9 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 30.18 | ||||||
10 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 30.48 | ||||||
11 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 31.11 | ||||||
12 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 31.24 | ||||||
13 | André Vester | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 32.30 | ||||||
14 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.26 | ||||||
15 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 34.16 | ||||||
16 | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.97 | ||||||
17 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.07 | ||||||
- | Anders Bjerregaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.77 | ||||||
2 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 31.47 | ||||||
3 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 32.00 | ||||||
4 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 32.38 | ||||||
5 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 33.28 | ||||||
6 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 34.86 | ||||||
7 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.92 | ||||||
8 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 35.89 | ||||||
9 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.28 | ||||||
10 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.42 | ||||||
11 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.70 | ||||||
12 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.98 | ||||||
13 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 37.52 | ||||||
14 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.65 | ||||||
15 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 39.10 | ||||||
16 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.02 | ||||||
17 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 43.58 | ||||||
18 | Noah Meiland | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.40 | ||||||
19 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 47.96 | ||||||
- | Kristian Møller Thomsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Sunesen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Haslev Svømmeklub | 35.94 | ||||||
2 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 38.36 | ||||||
3 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 41.49 | ||||||
4 | Hjalte Tommy Tørngren | 2009 | Haslev Svømmeklub | 44.28 | ||||||
5 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.45 | ||||||
6 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 48.09 | ||||||
7 | Simon Grefstad | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 48.24 | ||||||
8 | Kean Melander | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 48.77 | ||||||
9 | Lucas Holbek | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.19 | ||||||
10 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 1:03.59 | ||||||
- | Nikolaj Cheng | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 28.91 | ||||||
2 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 29.56 | ||||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.77 | ||||||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.88 | ||||||
5 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.55 | ||||||
6 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.25 | ||||||
7 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.80 | ||||||
8 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.00 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.41 | ||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 28.41 | ||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | ||||||
4 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 28.82 | ||||||
5 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.15 | ||||||
6 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 29.27 | ||||||
7 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 29.46 | ||||||
8 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 29.64 | ||||||
9 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.16 | ||||||
10 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.33 | ||||||
11 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 30.53 | ||||||
12 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.74 | ||||||
12 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.74 | ||||||
14 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.82 | ||||||
15 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.27 | ||||||
16 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.33 | ||||||
17 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.42 | ||||||
18 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 31.43 | ||||||
19 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.66 | ||||||
20 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 32.42 | ||||||
21 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.29 | ||||||
22 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 35.34 | ||||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.66 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 29.69 | ||||||
3 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.00 | ||||||
4 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.03 | ||||||
5 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.06 | ||||||
6 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.07 | ||||||
7 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.16 | ||||||
8 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.48 | ||||||
9 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.55 | ||||||
10 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.79 | ||||||
11 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.92 | ||||||
12 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.04 | ||||||
13 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.30 | ||||||
14 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.35 | ||||||
15 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 32.84 | ||||||
16 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 33.22 | ||||||
17 | Sarah Cecilia Eriksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.55 | ||||||
18 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.56 | ||||||
19 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 35.18 | ||||||
20 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 35.47 | ||||||
21 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 35.58 | ||||||
22 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.24 | ||||||
23 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.30 | ||||||
24 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.53 | ||||||
25 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 40.19 | ||||||
26 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.66 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Prescott | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 31.79 | ||||||
2 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 32.48 | ||||||
3 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 34.53 | ||||||
4 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.79 | ||||||
5 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 36.27 | ||||||
6 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 37.21 | ||||||
7 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 37.73 | ||||||
8 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.28 | ||||||
9 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.04 | ||||||
10 | Sally Hoffmann | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 40.08 | ||||||
11 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 40.25 | ||||||
12 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.47 | ||||||
13 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 41.85 | ||||||
14 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.39 | ||||||
15 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.22 | ||||||
16 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 48.92 | ||||||
17 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 52.74 | ||||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Flach | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 42.30 | ||||||
2 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 44.31 | ||||||
3 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 45.34 | ||||||
4 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 45.81 | ||||||
- | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 57.55 | ||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:00.30 | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.86 | ||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.52 | ||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.60 | ||||||
4 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.78 | ||||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.86 | ||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.28 | ||||||
7 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:03.95 | ||||||
8 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.43 | ||||||
9 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.17 | ||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.58 | ||||||
11 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 1:08.35 | ||||||
12 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.04 | ||||||
13 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:17.63 | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.85 | ||||||
2 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:14.00 | ||||||
3 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:16.32 | ||||||
4 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.77 | ||||||
5 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:24.65 | ||||||
6 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:29.39 | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 1:24.92 | ||||||
2 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:01.63 | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.19 | ||||||
2 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 1:13.24 | ||||||
3 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.69 | ||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.09 | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.38 | ||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.10 | ||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.69 | ||||||
4 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.93 | ||||||
5 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.47 | ||||||
6 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.95 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.60 | ||||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.93 | ||||||
9 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.72 | ||||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.83 | ||||||
11 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.83 | ||||||
12 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.82 | ||||||
13 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.98 | ||||||
14 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.45 | ||||||
15 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:45.71 | ||||||
- | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Afslut 1 hånd 100 m | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.92 | ||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:17.63 | ||||||
3 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:31.36 | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.09 | ||||||
2 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 1:50.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.50 | 1:10.82 | 1:48.79 | 2:27.42 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.20 | 1:14.59 | 1:54.77 | 2:31.46 | |||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.67 | 1:12.34 | 1:52.04 | 2:31.78 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.92 | 1:14.52 | 1:54.37 | 2:34.51 | |||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.32 | 1:19.00 | 2:01.45 | 2:42.47 | |||
5 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.37 | 1:21.13 | 2:04.84 | 2:48.29 | |||
6 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | 1:20.95 | 2:05.43 | 2:49.17 | |||
7 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 37.94 | 1:21.38 | 2:07.05 | 2:51.45 | |||
8 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.63 | 1:26.14 | 2:11.82 | 2:55.08 | |||
9 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.17 | 1:21.85 | 2:08.46 | 2:55.41 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.41 | 1:17.90 | 1:59.70 | 2:41.44 | |||
2 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.25 | 1:33.71 | 2:25.01 | 3:14.49 | |||
3 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.65 | 1:34.67 | 2:26.09 | 3:16.05 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.66 | 1:24.82 | 2:10.47 | 2:54.69 | |||
2 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.64 | 1:39.99 | 2:34.02 | 3:24.07 | |||
- | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ej sam berør 150 m | |||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 50.09 | 1:47.60 | 2:46.14 | 3:42.84 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.18 | 1:27.14 | 2:14.32 | 3:02.47 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.49 | 1:14.23 | 1:54.15 | 2:34.31 | |||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | 1:15.81 | 1:55.95 | 2:35.96 | |||
3 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | 1:22.31 | 2:05.87 | 2:49.41 | |||
4 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.00 | 1:21.38 | 2:06.43 | 2:51.14 | |||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.91 | 1:22.14 | 2:06.32 | 2:51.53 | |||
6 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.44 | 1:23.20 | 2:08.27 | 2:53.72 | |||
7 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.80 | 1:25.16 | 2:10.67 | 2:56.74 | |||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 42.65 | 1:30.18 | 2:18.22 | 3:05.17 | |||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 41.65 | 1:29.19 | 2:18.82 | 3:08.53 | |||
10 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 41.29 | 1:28.26 | 2:17.45 | 3:08.91 | |||
11 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.14 | 1:32.50 | 2:22.91 | 3:13.74 | |||
12 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 44.42 | 1:33.54 | 2:24.47 | 3:14.50 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.55 | 1:24.05 | 2:09.75 | 2:55.12 | |||
2 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.99 | 1:30.03 | 2:20.36 | 3:07.21 | |||
3 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.66 | 1:31.07 | 2:20.98 | 3:10.80 | |||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.33 | 1:34.34 | 2:24.00 | 3:11.45 | |||
5 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.34 | 1:30.15 | 2:21.01 | 3:12.48 | |||
6 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.61 | 1:34.28 | 2:26.86 | 3:18.06 | |||
7 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 48.82 | 1:46.30 | 2:44.87 | 3:40.36 | |||
8 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 55.59 | 1:57.01 | 2:59.73 | 4:01.46 | |||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 53.71 | 1:52.42 | 2:52.58 | 3:53.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.96 | 1:01.34 | |||||
2 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.01 | 1:05.21 | |||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.15 | 1:05.53 | |||||
4 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.67 | 1:07.47 | |||||
5 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.31 | 1:09.69 | |||||
6 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.34 | 1:10.13 | |||||
- | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 25 m | |||||
- | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ej fort bev 50 m | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 34.43 | 1:10.56 | |||||
2 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.85 | 1:11.96 | |||||
3 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.20 | 1:12.71 | |||||
4 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.04 | 1:19.35 | |||||
5 | André Vester | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 40.13 | 1:22.44 | |||||
6 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 1:25.26 | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.82 | 1:19.41 | |||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 41.70 | 1:23.73 | |||||
3 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 45.34 | 1:30.49 | |||||
4 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.69 | 1:35.84 | |||||
5 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 49.18 | 1:42.73 | |||||
6 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:42.98 | ||||||
7 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.61 | 1:43.10 | |||||
8 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 53.17 | 1:49.70 | |||||
9 | Noah Meiland | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.41 | 2:20.03 | |||||
- | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej fort begv 50 m | |||||
- | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 35 m | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.21 | 1:31.69 | |||||
2 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 51.36 | 1:47.69 | |||||
3 | Simon Grefstad | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 53.66 | 1:51.67 | |||||
4 | Kean Melander | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 56.62 | 1:54.72 | |||||
5 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 54.46 | 1:54.95 | |||||
6 | Lucas Holbek | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 59.29 | 2:03.59 | |||||
- | Nikolaj Cheng | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 36.18 | 1:15.21 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.70 | 1:09.79 | |||||
2 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.85 | 1:12.17 | |||||
3 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.95 | 1:12.69 | |||||
3 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.95 | 1:12.69 | |||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.99 | 1:15.71 | |||||
6 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.14 | 1:16.24 | |||||
7 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 37.65 | 1:16.65 | |||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.94 | 1:17.13 | |||||
9 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.12 | 1:17.45 | |||||
10 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.32 | 1:19.93 | |||||
11 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.26 | 1:19.94 | |||||
12 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.42 | 1:20.29 | |||||
13 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.61 | 1:31.84 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.23 | 1:15.06 | |||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.84 | 1:18.11 | |||||
3 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.56 | 1:18.57 | |||||
4 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 39.91 | 1:20.92 | |||||
5 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.27 | 1:23.71 | |||||
6 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.91 | 1:23.90 | |||||
7 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.23 | 1:24.40 | |||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.09 | 1:25.23 | |||||
9 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 42.48 | 1:25.48 | |||||
10 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 43.63 | 1:31.41 | |||||
11 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.99 | 1:31.49 | |||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 46.02 | 1:32.80 | |||||
13 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 46.08 | 1:35.82 | |||||
14 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.09 | 1:37.86 | |||||
15 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 49.11 | 1:39.68 | |||||
16 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.84 | 1:40.10 | |||||
17 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.99 | 1:49.67 | |||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Prescott | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | EFB v 50m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.95 | 1:23.43 | |||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 46.18 | 1:33.77 | |||||
3 | Sally Hoffmann | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 46.20 | 1:34.07 | |||||
4 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.25 | 1:34.67 | |||||
5 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 47.00 | 1:35.21 | |||||
6 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 45.56 | 1:35.47 | |||||
7 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.49 | 1:42.41 | |||||
8 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 50.55 | 1:42.83 | |||||
9 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.73 | 1:44.74 | |||||
10 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.02 | 1:46.17 | |||||
11 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.07 | 1:47.39 | |||||
12 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 59.07 | 2:05.32 | |||||
13 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.46 | 2:08.83 | |||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | sv på maven eft 25m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 1:42.15 | ||||||
2 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 56.36 | 1:55.22 | |||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | sv på maven eft 25m | |||||
- | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | DSQ | EFB v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 26.74 | ||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.38 | ||||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.84 | ||||||
4 | Oliver U. Christiansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.49 | ||||||
- | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.54 | ||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.63 | ||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.30 | ||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.41 | ||||||
5 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.88 | ||||||
6 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.57 | ||||||
7 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.72 | ||||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.75 | ||||||
9 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.12 | ||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.38 | ||||||
11 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.88 | ||||||
12 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.92 | ||||||
13 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.25 | ||||||
14 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 32.18 | ||||||
- | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.41 | ||||||
2 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 31.96 | ||||||
3 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.35 | ||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.08 | ||||||
5 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 34.40 | ||||||
6 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.00 | ||||||
7 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.74 | ||||||
8 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 38.74 | ||||||
9 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.84 | ||||||
10 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 44.33 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.51 | ||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 33.61 | ||||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.29 | ||||||
4 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 35.41 | ||||||
5 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 36.61 | ||||||
6 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.64 | ||||||
7 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.20 | ||||||
8 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.34 | ||||||
9 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 42.85 | ||||||
10 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.37 | ||||||
11 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 55.91 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.37 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Haslev Svømmeklub | 48.11 | ||||||
3 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 50.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 31.06 | ||||||
2 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.97 | ||||||
3 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.81 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.89 | ||||||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.02 | ||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.20 | ||||||
4 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.97 | ||||||
5 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
6 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 32.92 | ||||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.21 | ||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.39 | ||||||
9 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 34.85 | ||||||
10 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.38 | ||||||
11 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.16 | ||||||
12 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 36.24 | ||||||
13 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.40 | ||||||
14 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 38.23 | ||||||
15 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 38.91 | ||||||
16 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.50 | ||||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.81 | ||||||
2 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.18 | ||||||
3 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.89 | ||||||
4 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.99 | ||||||
5 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 39.58 | ||||||
6 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 40.45 | ||||||
7 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 44.73 | ||||||
8 | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.90 | ||||||
9 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 47.32 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.01 | ||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.74 | ||||||
3 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 38.80 | ||||||
4 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 40.62 | ||||||
5 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 42.00 | ||||||
6 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.24 | 59.95 | 1:32.05 | 2:03.50 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.03 | 58.14 | 1:27.98 | 1:57.82 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.49 | 58.89 | 1:30.14 | 2:00.61 | |||
3 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 28.96 | 1:01.21 | 1:34.58 | 2:06.21 | |||
4 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.52 | 1:01.98 | 1:34.98 | 2:07.12 | |||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.14 | 1:02.97 | 1:36.63 | 2:09.99 | |||
6 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.42 | 1:03.68 | 1:37.41 | 2:10.46 | |||
7 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.25 | 1:03.93 | 1:38.74 | 2:13.26 | |||
8 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.15 | 1:03.27 | 1:38.35 | 2:14.24 | |||
9 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.18 | 1:05.83 | 1:41.54 | 2:16.03 | |||
10 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.13 | 1:06.44 | 1:43.10 | 2:18.01 | |||
11 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 34.58 | 1:13.32 | 1:52.03 | 2:28.55 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.15 | 1:05.31 | 1:40.50 | 2:15.54 | |||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.45 | 1:09.74 | 1:46.95 | 2:21.81 | |||
3 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.96 | 1:11.76 | 1:50.55 | 2:28.70 | |||
4 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.40 | 1:13.69 | 1:53.63 | 2:33.05 | |||
5 | André Vester | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 34.97 | 1:16.02 | 1:57.34 | 2:37.26 | |||
6 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.92 | 1:16.05 | 1:57.54 | 2:38.64 | |||
7 | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.97 | 1:24.27 | 2:16.02 | 3:04.13 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.31 | 1:11.06 | 1:48.04 | 2:23.93 | |||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 34.78 | 1:13.60 | 1:53.18 | 2:31.05 | |||
3 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 2:42.21 | ||||||
4 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 43.61 | 1:33.22 | 2:21.89 | 3:04.46 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.61 | 1:25.51 | 2:10.75 | 2:53.37 | |||
2 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 42.00 | 1:29.39 | 2:19.33 | 3:05.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.93 | 1:08.14 | 1:44.24 | 2:19.83 | |||
2 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.48 | 1:09.76 | 1:48.04 | 2:24.75 | |||
3 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.86 | 1:10.31 | 1:48.70 | 2:26.31 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.51 | 1:02.33 | 1:35.62 | 2:07.34 | |||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:02.75 | 1:37.15 | 2:11.68 | |||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.11 | 1:06.68 | 1:41.30 | 2:15.62 | |||
4 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | 1:06.57 | 1:40.94 | 2:15.66 | |||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:06.28 | 1:41.13 | 2:15.76 | |||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.23 | 1:07.69 | 1:43.01 | 2:18.50 | |||
7 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.86 | 1:06.76 | 1:42.64 | 2:18.73 | |||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.68 | 1:06.89 | 1:43.18 | 2:18.88 | |||
9 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | 1:06.48 | 1:42.79 | 2:19.13 | |||
10 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.58 | 1:07.80 | 1:44.02 | 2:20.10 | |||
11 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.89 | 1:08.87 | 1:44.98 | 2:20.28 | |||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 32.80 | 1:09.51 | 1:46.72 | 2:22.83 | |||
13 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.01 | 1:09.93 | 1:47.45 | 2:25.33 | |||
14 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.26 | 1:11.22 | 1:49.32 | 2:26.22 | |||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.93 | 1:11.85 | 1:50.40 | 2:28.03 | |||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.71 | 1:11.58 | 1:50.39 | 2:28.37 | |||
17 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.45 | 1:11.08 | 1:49.44 | 2:29.15 | |||
18 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.53 | 1:11.91 | 1:51.91 | 2:29.50 | |||
19 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.12 | 1:12.38 | 1:52.41 | 2:29.53 | |||
20 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.92 | 1:12.64 | 1:51.84 | 2:31.25 | |||
21 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 35.58 | 1:15.59 | 1:56.98 | 2:35.24 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.98 | 1:06.20 | 1:40.89 | 2:15.41 | |||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.31 | 1:10.27 | 1:47.11 | 2:23.24 | |||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.10 | 1:10.31 | 1:49.45 | 2:26.58 | |||
4 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.75 | 1:14.81 | 1:53.88 | 2:31.47 | |||
5 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.90 | 1:16.64 | 1:56.60 | 2:35.76 | |||
6 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.05 | 1:15.38 | 1:55.58 | 2:35.89 | |||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.46 | 1:16.98 | 1:59.33 | 2:40.72 | |||
8 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.07 | 1:17.40 | 2:00.45 | 2:42.48 | |||
9 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.69 | 1:28.87 | 2:16.85 | 2:57.32 | |||
10 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 44.85 | 1:37.99 | 2:32.26 | 3:24.42 | |||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.12 | 1:16.12 | 1:57.15 | 2:35.87 | |||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.42 | 1:20.66 | 2:04.51 | 2:47.25 | |||
3 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.22 | 1:20.48 | 2:04.64 | 2:48.82 | |||
4 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 41.04 | 1:27.10 | 2:14.93 | 2:56.99 | |||
5 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.34 | 1:29.70 | 2:20.91 | 3:11.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.07 | 1:01.00 | |||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.49 | 1:01.97 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.85 | 59.43 | |||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 28.94 | 1:02.80 | |||||
3 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.06 | 1:02.82 | |||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.75 | 1:03.57 | |||||
5 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 29.64 | 1:04.17 | |||||
6 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.65 | 1:05.60 | |||||
7 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.45 | 1:05.98 | |||||
8 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.88 | 1:06.48 | |||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.85 | 1:07.38 | |||||
10 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.32 | 1:08.05 | |||||
11 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 1:08.78 | ||||||
12 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.70 | 1:12.03 | |||||
13 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.15 | 1:12.51 | |||||
14 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.80 | 1:14.06 | |||||
15 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 42.40 | 1:31.50 | |||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.62 | 1:07.92 | |||||
2 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 32.44 | 1:12.32 | |||||
3 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.89 | 1:12.88 | |||||
4 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.27 | 1:14.31 | |||||
5 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.36 | 1:15.34 | |||||
6 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 35.79 | 1:15.76 | |||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.94 | 1:17.74 | |||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.40 | 1:18.27 | |||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 37.68 | 1:20.71 | |||||
10 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.86 | 1:23.92 | |||||
11 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 40.48 | 1:26.52 | |||||
12 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.34 | 1:29.36 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.10 | 1:15.84 | |||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.81 | 1:17.42 | |||||
3 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 39.80 | 1:23.66 | |||||
4 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.66 | 1:28.04 | |||||
5 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.79 | 1:28.11 | |||||
6 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 42.52 | 1:29.78 | |||||
7 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.17 | 1:33.91 | |||||
8 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 45.65 | 1:36.30 | |||||
9 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 48.73 | 1:41.45 | |||||
10 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 50.50 | 1:45.99 | |||||
11 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.17 | 1:47.04 | |||||
12 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 52.51 | 1:51.65 | |||||
- | Sebastian Sunesen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.99 | 1:11.94 | |||||
2 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.04 | 1:14.65 | |||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.57 | 1:16.70 | |||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 34.31 | 1:17.11 | |||||
5 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.53 | 1:20.34 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.63 | 1:05.77 | |||||
2 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.08 | 1:09.25 | |||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:10.45 | |||||
4 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.31 | 1:11.30 | |||||
5 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.69 | 1:13.18 | |||||
6 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.69 | 1:13.90 | |||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.55 | 1:14.22 | |||||
8 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:14.35 | |||||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.67 | 1:14.71 | |||||
10 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.37 | 1:15.61 | |||||
11 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 35.94 | 1:15.71 | |||||
12 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.79 | 1:15.91 | |||||
12 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.79 | 1:15.91 | |||||
14 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.25 | 1:17.23 | |||||
15 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.19 | 1:17.87 | |||||
16 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | 1:20.83 | |||||
17 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.62 | 1:22.08 | |||||
18 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.52 | 1:22.13 | |||||
19 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 38.44 | 1:22.20 | |||||
20 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 41.23 | 1:23.52 | |||||
21 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 40.39 | 1:25.90 | |||||
22 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 39.77 | 1:27.87 | |||||
23 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 40.83 | 1:28.20 | |||||
24 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.31 | 1:31.99 | |||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 36.18 | 1:15.20 | |||||
2 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.78 | 1:17.95 | |||||
3 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.00 | 1:18.18 | |||||
4 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.54 | 1:19.61 | |||||
5 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.69 | 1:19.74 | |||||
6 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.39 | 1:19.78 | |||||
7 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.78 | 1:20.63 | |||||
8 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.16 | 1:20.88 | |||||
9 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.78 | 1:21.48 | |||||
10 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.18 | 1:22.43 | |||||
11 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 38.61 | 1:23.40 | |||||
12 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.63 | 1:25.32 | |||||
13 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.33 | 1:29.86 | |||||
14 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 44.33 | 1:31.61 | |||||
15 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 43.96 | 1:33.13 | |||||
16 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 43.30 | 1:35.55 | |||||
17 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.66 | 1:39.96 | |||||
18 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 47.69 | 1:41.32 | |||||
19 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 54.30 | 1:50.76 | |||||
20 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.73 | 1:51.98 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.29 | 1:22.83 | |||||
2 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.59 | 1:29.01 | |||||
3 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.97 | 1:33.69 | |||||
4 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 46.75 | 1:34.77 | |||||
5 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.63 | 1:35.03 | |||||
6 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 44.30 | 1:36.67 | |||||
7 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.28 | 1:44.88 | |||||
8 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.03 | 2:02.27 | |||||
9 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 55.24 | 2:04.27 | |||||
- | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | afsl på mave v 50 m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Flach | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 52.28 | 1:47.62 | |||||
2 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 52.78 | 1:48.79 | |||||
3 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 52.65 | 1:48.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.52 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 24.49 | 24.49 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 26.51 | 51.00 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 24.82 | 1:15.82 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 26.70 | 1:42.52 | |||||||
2 | Triton 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.50 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 24.34 | 24.34 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.09 | 49.43 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 27.35 | 1:16.78 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 27.72 | 1:44.50 | |||||||
3 | Triton 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.13 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 25.24 | 25.24 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 24.43 | 49.67 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 27.89 | 1:17.56 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 28.57 | 1:46.13 | |||||||
4 | Holbæk Mix 1 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:46.87 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 25.09 | 25.09 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 25.06 | 50.15 | |||||||
Mai Andersen | 2000 | 28.04 | 1:18.19 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 28.68 | 1:46.87 | |||||||
5 | Mix 1 Helsinge | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:47.99 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 24.27 | 50.08 | |||||||
Serina P. Snellman Floris | 1995 | 29.00 | 1:19.08 | |||||||
Emma Jensen | 2002 | 28.91 | 1:47.99 | |||||||
6 | Hils Mix1 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:48.55 | ||||||
Andreas Noer | 1998 | 25.35 | 25.35 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 25.23 | 50.58 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.77 | 1:19.35 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 29.20 | 1:48.55 | |||||||
7 | Mix 2 Helsinge | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:51.72 | ||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 26.12 | 26.12 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 24.68 | 50.80 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 29.60 | 1:20.40 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 31.32 | 1:51.72 | |||||||
8 | Stålmix 1 Fr.værk | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.74 | ||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Daniel Didriksen | 2002 | 25.93 | 53.86 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 27.02 | 1:20.88 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 30.86 | 1:51.74 | |||||||
9 | Hils Mix2 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:52.34 | ||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 26.28 | 26.28 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 26.51 | 52.79 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 29.34 | 1:22.13 | |||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 30.21 | 1:52.34 | |||||||
10 | Haslev 1 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 1:52.64 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 29.71 | 56.31 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 26.33 | 1:22.64 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 30.00 | 1:52.64 | |||||||
11 | Holbæk Mix 2 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:53.35 | ||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 25.54 | 52.92 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 30.41 | 1:23.33 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 30.02 | 1:53.35 | |||||||
12 | Mix 3 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 1:56.31 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Marcus Christiansen | 2001 | 27.68 | 53.69 | |||||||
Emily Hansen | 2005 | 31.30 | 1:24.99 | |||||||
Caroline Bach Offendal | 2002 | 31.32 | 1:56.31 | |||||||
13 | Hils Mix3 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:56.86 | ||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 27.94 | 56.63 | |||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 29.93 | 1:26.56 | |||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 30.30 | 1:56.86 | |||||||
14 | Frederikssund Mix | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:57.03 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 32.87 | 1:02.68 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 29.71 | 1:32.39 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 24.64 | 1:57.03 | |||||||
15 | Holbæk Mix 3 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.43 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 29.36 | 56.59 | |||||||
Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 31.11 | 1:27.70 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 30.73 | 1:58.43 | |||||||
16 | Rønne 1 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:59.79 | ||||||
Phillip Quist | 2003 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 32.25 | 1:00.08 | |||||||
Alberte Stoltz | 2004 | 35.22 | 1:35.30 | |||||||
Nikolaj Almeborg | 2000 | 24.49 | 1:59.79 | |||||||
17 | Hils Mix4 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.09 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 29.25 | 58.51 | |||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 31.68 | 1:30.19 | |||||||
Matilde Weibel | 2002 | 29.90 | 2:00.09 | |||||||
18 | Hils Mix5 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.11 | ||||||
Gustav Larsen | 2003 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 30.25 | 1:00.09 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 30.03 | 1:30.12 | |||||||
Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 29.99 | 2:00.11 | |||||||
19 | Haslev 2 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:01.28 | ||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 32.58 | 1:00.40 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 30.35 | 1:30.75 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 30.53 | 2:01.28 | |||||||
20 | Mix 4 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:05.15 | ||||||
Lukas Frederiksen | 2004 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 31.42 | 1:01.29 | |||||||
Amalie Lund | 2004 | 32.12 | 1:33.41 | |||||||
Gry Therkelsen | 2004 | 31.74 | 2:05.15 | |||||||
21 | Stålmix 2 Fr.værk | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:09.66 | ||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 33.18 | 1:05.93 | |||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 30.44 | 1:36.37 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 33.29 | 2:09.66 | |||||||
22 | Haslev 3 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:10.41 | ||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 33.77 | 1:05.55 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 32.63 | 1:38.18 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 32.23 | 2:10.41 | |||||||
23 | Mix 5 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:11.39 | ||||||
Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Victor Møller Klitgaard | 2006 | 33.68 | 1:07.06 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | 33.03 | 1:40.09 | |||||||
Laura Jørgensen | 2004 | 31.30 | 2:11.39 | |||||||
24 | Holbæk Mix 4 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:11.73 | ||||||
Victor Buck | 2007 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 31.58 | 1:06.33 | |||||||
Maja Buck | 2004 | 33.19 | 1:39.52 | |||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 32.21 | 2:11.73 | |||||||
25 | Mix 6 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:12.83 | ||||||
Tobias Frederiksen | 2006 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Scott Foged | 2005 | 33.19 | 1:06.37 | |||||||
Sarah Cecilia Eriksen | 2004 | 34.19 | 1:40.56 | |||||||
Frida Gram Peters | 2007 | 32.27 | 2:12.83 | |||||||
26 | Rønne 2 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 2:15.95 | ||||||
Malte Rasch | 2004 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Rebecca Andersen | 2003 | 34.69 | 1:05.15 | |||||||
Sofie Christiansen | 2005 | 41.08 | 1:46.23 | |||||||
Karl Christiansen | 2000 | 29.72 | 2:15.95 | |||||||
27 | Haslev 4 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:16.69 | ||||||
Lærke Møller | 2005 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 31.96 | 1:04.91 | |||||||
Laurits Tnøfner | 2004 | 34.84 | 1:39.75 | |||||||
Thor Tørngren | 2006 | 36.94 | 2:16.69 | |||||||
28 | Hils Mix8 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.41 | ||||||
Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 32.08 | 1:06.74 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 35.18 | 1:41.92 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 36.49 | 2:18.41 | |||||||
29 | Hils Mix7 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:19.36 | ||||||
Samuel Veje | 2005 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 32.93 | 1:07.25 | |||||||
Sebastian Larsen | 2006 | 36.60 | 1:43.85 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 35.51 | 2:19.36 | |||||||
30 | Stålmix 3 Fr.værk | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:19.64 | ||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Josefine Nielsen | 2005 | 32.88 | 1:05.18 | |||||||
Jonathan Resting Krontoft | 2002 | 37.10 | 1:42.28 | |||||||
Viktor Degn | 2005 | 37.36 | 2:19.64 | |||||||
31 | Mix 7 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:26.87 | ||||||
André Vester | 2004 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Lasse S. Frederiksen | 2006 | 37.90 | 1:10.44 | |||||||
Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 35.45 | 1:45.89 | |||||||
Sally Hoffmann | 2007 | 40.98 | 2:26.87 | |||||||
32 | Holbæk Mix 5 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:26.97 | ||||||
Mikkel Munkholm | 2006 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Frej Matias Krog | 2007 | 38.77 | 1:16.04 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 36.45 | 1:52.49 | |||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 34.48 | 2:26.97 | |||||||
33 | Haslev 5 | 1990 | Haslev Svømmeklub | 2:27.22 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 38.45 | 1:15.39 | |||||||
Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 38.66 | 1:54.05 | |||||||
Maja Svenstrup | 2002 | 33.17 | 2:27.22 | |||||||
34 | Hils Mix10 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.85 | ||||||
Elias Jensen | 2006 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Emil Nissen | 2006 | 49.06 | 1:31.36 | |||||||
Andrea Jørgensen | 2008 | 47.65 | 2:19.01 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 39.84 | 2:58.85 | |||||||
35 | Hiils Mix9 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:00.08 | ||||||
Johan Klitten | 2006 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 47.01 | 1:26.06 | |||||||
Alberte Ricken | 2007 | 48.52 | 2:14.58 | |||||||
Isabella Flach | 2008 | 45.50 | 3:00.08 | |||||||
36 | Hils Mix11 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:21.51 | ||||||
Kean Melander | 2007 | 49.80 | 49.80 | |||||||
Noah Meiland | 2005 | 46.10 | 1:35.90 | |||||||
Laura Christoffersen | 2007 | 54.82 | 2:30.72 | |||||||
Liva Poulsen | 2007 | 50.79 | 3:21.51 | |||||||
- | Hils Mix6 | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Gustav Larsen | 2003 | |||||||||
Silas Folke Drigsdahl | 2004 | |||||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | |||||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |