2020-03-29   03:51:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Grand Prix 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Weis Kallesøe  2000    505  29.14  1:01.04  1:33.16    2:04.71   
  Viborg Svømme Klub  2:02.80                 
                     
Victor Bjerre  2001    463  30.75  1:03.49  1:36.29    2:08.37   
  Herning Svømmeklub  2:05.40                 
                     
Boje Fokkink  2001    449  28.53  1:01.38  1:35.05    2:09.71   
  Svømmeklubben Grindsted  2:05.22                 
                     
Frederik Gaardsted  2001    420  30.96  1:04.52  1:39.28    2:12.62   
  Silkeborg Svømmeklub  2:13.65                 
                     
Johannes Wemmelund  2001    414  30.85  1:05.08  1:39.20    2:13.30   
  Herning Svømmeklub  2:13.30                 
                     
Daniel Poulsen  2001    286  32.35  1:08.90  1:49.14    2:30.81   
  Svømmeklubben Grindsted  2:32.80                 
                     
Christian Ø. Samuelsen  2001    269  33.42  1:13.90  1:56.01    2:33.77   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Venø Elling  2003    452  29.85  1:02.53  1:36.08    2:09.40   
  Silkeborg Svømmeklub  2:13.28                 
                     
Daniel Østerballe  2003    422  30.60  1:04.54  1:38.57    2:12.41   
  Viborg Svømme Klub  2:13.03                 
                     
Simon Degn  2003    399  31.85  1:06.83  1:41.32    2:14.94   
  Aarhus Swim  2:18.56                 
                     
Jacob Emil Jeppesen  2003    339  33.85  1:10.48  1:46.99    2:22.45   
  Aarhus Swim  2:27.90                 
                     
Magnus Søgaard  2003    331  32.57  1:10.30  1:48.32    2:23.51   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.02                 
                     
Bjarke Bernberg  2002    275  35.37  1:15.40  1:54.70    2:32.72   
  Swim Team Neptun  2:48.92                 
                     
Nikodem Galazka  2002    255  32.99  1:12.40  1:55.56    2:36.54   
  Svømmeklubben Grindsted  2:55.57                 
                     
Jonas Brinkmann  2002    237  33.82  1:13.76  1:57.01    2:40.36   
  Svømmeklubben Grindsted  2:42.91                 
                     
Oskar Møller Olesen  2003    218  37.82  1:19.38  2:02.35    2:45.03   
  Struer Svømmeklub  2:47.20                 
                     
10  Frederik Holdt  2003    211  36.70  1:19.67  2:03.77    2:46.89   
  Svømmeklubben Grindsted  2:55.77                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    493  29.01  1:01.14  1:34.09    2:05.74   
  Viborg Svømme Klub  2:09.13                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    418  31.46  1:05.41  1:39.61    2:12.85   
  Aarhus Swim  2:16.18                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    386  31.66  1:07.22  1:42.21    2:16.47   
  Aarhus Swim  2:19.20                 
                     
Lukas Hedegaard  2004    347  32.34  1:07.91  1:44.87    2:21.35   
  Viborg Svømme Klub  2:21.03                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    346  33.60  1:09.22  1:46.10    2:21.51   
  Aarhus Swim  2:33.72                 
                     
Kasper Hansen  2004    342  33.55  1:09.39  1:46.12    2:22.06   
  Silkeborg Svømmeklub  2:24.09                 
                     
Emil Togsverd  2005    328  33.38  1:10.71  1:48.46    2:24.03   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.75                 
                     
Alexander Mortensen  2004    321  32.94  1:10.46  1:48.55    2:25.02   
  Herning Svømmeklub  2:30.08                 
                     
Anton Christiansen  2004    305  33.42  1:10.84  1:48.89    2:27.47   
  Ikast Svømmeklub  2:29.92                 
                     
10  Noah Brendholdt  2004    250  37.00  1:16.83  1:57.92    2:37.59   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:39.12                 
                     
11  Christoffer E. Jacobsen  2004    235  36.26  1:17.69  1:59.96    2:40.98   
  Viborg Svømme Klub  2:34.30                 
                     
12  Oskar Wiwe Brøste  2004    221  38.36  1:21.84  2:05.05    2:44.16   
  Herning Svømmeklub  2:48.59                 
                     
13  Oliver Bennetsen  2005    198  38.38  1:21.61  2:06.72    2:50.23   
  Herning Svømmeklub  2:58.88                 
                     
14  Jonas Rohde  2005    195  39.28  1:23.88  2:09.21    2:51.33   
  Ikast Svømmeklub  2:58.46                 
                     
15  August Sand Jensen  2005    193  37.37  1:21.07  2:06.33    2:51.73   
  Viborg Svømme Klub  2:52.04                 
                     
16  Andreas Gaardsted  2005    184  39.17  1:24.66  2:11.28    2:54.41   
  Silkeborg Svømmeklub  2:54.28                 
                     
17  Emil Ulrich Sørensen  2005    172  38.89  1:24.67  2:12.81    2:58.42   
  Viborg Svømme Klub  3:13.83                 
                     
18  Asger Schnieber Klausen  2005    154  41.63  1:28.69  2:19.09    3:05.11   
  Herning Svømmeklub  3:11.18                 
                     
19  Nikolaj Preuthun Andersen  2005    148  40.89  1:28.22  2:18.53    3:07.57   
  Silkeborg Svømmeklub  3:06.59                 
                     
20  Benjamin Dahl Kristensen  2005    139  39.67  1:24.77  2:31.67    3:11.68   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
21  Simon Hülsen  2005    107  46.78  1:39.82  2:34.68    3:29.28   
  Vejle Svømmeklub  3:32.02                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magne Christian Hansen  2006    242  36.32  1:17.69  1:59.08    2:39.37   
  Viborg Svømme Klub  2:51.84                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    228  37.67  1:18.87  2:01.17    2:42.63   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    222  38.42  1:20.49  2:02.77    2:43.88   
  Herning Svømmeklub  2:47.78                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    219  37.09  1:18.61  2:02.47    2:44.64   
  Vejle Svømmeklub  2:51.94                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    193  36.77  1:19.78  2:05.74    2:51.71   
  Vejle Svømmeklub  3:01.93                 
                     
Moritz Hartmann  2007    163  40.84  1:28.35  2:16.16    3:01.66   
  Vejle Svømmeklub  3:07.18                 
                     
Jacob Varming  2007    148  42.38  1:31.54  2:20.92    3:07.64   
  Viborg Svømme Klub  3:12.78                 
                     
Johannes Jervidalo  2006    141  43.83  1:32.39  2:22.15    3:10.63   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Daniel Marcus Le  2006    140  40.29  1:28.85  2:19.73    3:10.98   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
10  Andreas Lang Lassen  2007    140  43.28  1:32.72  2:23.85    3:11.11   
  Vejle Svømmeklub  3:19.20                 
                     
11  Mads Emil Schwartz  2008    122  45.33  1:37.71  2:26.80    3:20.17   
  Vejle Svømmeklub  3:37.54                 
                     
12  Lucas Lund Rasmussen  2007    119  45.46  1:37.03  2:30.85    3:21.92   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Hjalte Facius Bisballe  2008    84  46.79  1:47.16  2:48.13    3:46.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon Juel  2006              DNS   
  Vejle Svømmeklub  3:15.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:44 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Kruse  2002    510  32.56  1:07.37  1:42.87    2:18.65   
  Herning Svømmeklub  2:20.83                 
                     
Laura Gam  2001    488  33.02  1:08.91  1:45.45    2:20.63   
  Herning Svømmeklub  2:18.43                 
                     
Malea Benediktson  2001    487  32.75  1:08.59  1:44.81    2:20.76   
  H2Odense  2:25.43                 
                     
Maja Stie Svensgaard  2002    476  31.93  1:08.14  1:45.02    2:21.83   
  Struer Svømmeklub  2:23.96                 
                     
Sofie Bruun Boye  2001    472  32.22  1:07.87  1:45.16    2:22.25   
  Viborg Svømme Klub  2:24.91                 
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    450  33.57  1:10.34  1:47.85    2:24.46   
  Silkeborg Svømmeklub  2:22.82                 
                     
Maja G. Pedersen  2002    408  33.53  1:11.11  1:50.05    2:29.35   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:27.06                 
                     
Gro Sørensen  2002    376  35.77  1:15.27  1:54.68    2:33.40   
  Aarhus Swim  2:31.26                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    357  35.91  1:14.39  1:55.74    2:36.06   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.84                 
                     
10  Signe Risager Hansen  2002    225  39.27  1:25.79  2:15.84    3:01.90   
  Svømmeklubben Grindsted  2:59.88                 
                     
11  Mia Andersen  2002    224  41.26  1:28.58  2:17.01    3:02.37   
  H2Odense  3:13.98                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Bjerg  2004    526  31.84  1:05.95  1:42.13    2:17.20   
  Aarhus Swim  2:16.12                 
                     
Frida Saks Justesen  2004    503  32.53  1:08.22  1:44.34    2:19.26   
  Aarhus Swim  2:26.46                 
                     
Sarah Kildahl  2004    480  32.80  1:08.55  1:45.59    2:21.47   
  Aarhus Swim  2:30.94                 
                     
Laura Marie Dige  2004    454  33.30  1:09.89  1:46.93    2:24.04   
  Aarhus Swim  2:26.60                 
                     
Anne Terp  2004    451  32.74  1:08.91  1:47.33    2:24.39   
  Struer Svømmeklub  2:26.60                 
                     
Eva Hjort  2004    445  34.13  1:11.27  1:48.51    2:25.02   
  Aarhus Swim  2:24.13                 
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003    431  32.95  1:09.91  1:48.37    2:26.59   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.59                 
                     
Josephine Larsen  2004    417  33.61  1:11.34  1:50.12    2:28.24   
  Viborg Svømme Klub  2:23.60                 
                     
Dinah Løve Høegh  2003    407  33.59  1:11.02  1:50.55    2:29.38   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.47                 
                     
10  Anne Lundorff Larsen  2004    406  36.09  1:13.76  1:52.15    2:29.60   
  Silkeborg Svømmeklub  2:36.35                 
                     
11  Asta Buur Ovesen  2004    404  34.23  1:12.58  1:51.75    2:29.84   
  Herning Svømmeklub  2:31.48                 
                     
12  Pernille Nedergaard  2004    394  35.37  1:15.09  1:54.01    2:31.04   
  Silkeborg Svømmeklub  2:35.79                 
                     
13  Katrine Brolykke Madsen  2003    376  35.53  1:14.44  1:54.40    2:33.36   
  H2Odense  2:36.91                 
                     
14  Emmalina Long  2004    335  37.31  1:17.82  1:59.17    2:39.48   
  Aarhus Swim  2:46.50                 
                     
15  Mette Buur Holt  2003    303  35.99  1:18.00  2:01.67    2:44.92   
  Herning Svømmeklub  2:41.54                 
                     
16  Pernille Juul Jensen  2003    295  37.88  1:20.10  2:03.87    2:46.34   
  H2Odense  2:47.51                 
                     
17  Mette Aagesen Jensen  2004    292  38.45  1:21.07  2:04.10    2:46.98   
  Aarhus Swim  2:53.00                 
                     
18  Nanna Svensgaard  2004    271  36.95  1:20.63  2:07.68    2:51.03   
  Struer Svømmeklub  2:58.89                 
                     
19  Lærke Hjaltson  2004    261  39.46  1:23.62  2:09.63    2:53.31   
  Herning Svømmeklub  3:00.03                 
                     
20  Iben Lindal Overgaard  2003    260  39.13  1:23.37  2:09.06    2:53.47   
  H2Odense  2:54.59                 
                     
21  Ella H. Richardson  2003    230  40.14  1:27.94  2:15.57    3:00.72   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
22  Emily Schweer  2004    209  41.62  1:28.91  2:17.84    3:06.55   
  Svømmeklubben Grindsted  3:07.44                 
                     
23  Freja Houmann-Esbensen  2004    201  43.02  1:32.24  2:22.09    3:08.89   
  Skive Svømmeklub Poseidon  3:21.82                 
                     
24  Anja Daniel Brask Anderse  2003    128  47.93  1:42.08  2:41.01    3:39.72   
  Skive Svømmeklub Poseidon  3:58.03                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Marie Lauritzen  2005    407  35.91  1:14.94  1:53.03    2:29.39   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.90                 
                     
Sofie Dyg Holme  2005    377  35.86  1:15.46  1:54.85    2:33.24   
  Ikast Svømmeklub  2:34.19                 
                     
Nicoline Bang Mosegaard  2005    355  35.88  1:16.06  1:57.54    2:36.41   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:43.25                 
                     
Silke Maria Pjengaard  2005    310  37.45  1:19.32  2:02.55    2:43.65   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.08                 
                     
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006    279  38.78  1:20.79  2:01.89    2:49.51   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Line Knudsen  2005    273  38.79  1:24.02  2:10.71    2:50.75   
  Silkeborg Svømmeklub  3:03.35                 
                     
Liv Juhl Jensen  2005    268  37.69  1:19.78  2:06.46    2:51.71   
  Aarhus Swim  3:23.24                 
                     
Emma Blix Kristensen  2005    264  38.76  1:21.95  2:07.42    2:52.63   
  Aarhus Swim  3:11.55                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006    258  38.46  1:23.08  2:08.97    2:53.94   
  Silkeborg Svømmeklub  3:01.31                 
                     
10  Mia Borup Mølgaard  2006    227  40.52  1:27.95  2:16.15    3:01.48   
  Silkeborg Svømmeklub  3:10.71                 
                     
11  Helene Siegenthaler  2006    205  42.63  1:31.64  2:22.00    3:07.86   
  Viborg Svømme Klub  3:06.43                 
                     
12  Frida Høj Foldager  2006    196  42.01  1:32.26  2:23.22    3:10.69   
  Vejle Svømmeklub  3:08.44                 
                     
13  Josefine Bundgaard  2005    188  42.55  1:30.96  2:23.60    3:13.37   
  Viborg Svømme Klub  3:23.56                 
                     
14  Ida Thomsen  2006    173  42.77  1:34.99  2:30.04    3:18.74   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
15  Emilia Glisic  2005    173  46.18  1:37.73  2:30.40    3:18.78   
  Silkeborg Svømmeklub  3:35.36                 
                     
16  Julie Bjørn  2006    153  46.81  1:39.85  2:34.29    3:26.90   
  Silkeborg Svømmeklub  3:40.56                 
                     
17  Sofie Hedegaard Buhl  2006    147  47.54  1:42.43  2:38.95    3:29.90   
  Herning Svømmeklub  3:30.04                 
                     
18  Ea Gram Møller  2006    145  48.44  1:43.59  2:39.23    3:30.64   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
19  Ida Søndergaard Geiger  2006    140  48.59  1:43.29  2:39.73    3:32.90   
  Herning Svømmeklub  3:38.46                 
                     
20  Stine Hornshøj Salomonsen  2006    135  47.56  1:42.15  2:40.77    3:35.89   
  Herning Svømmeklub  3:45.78                 
                     
21  Nicoline Astrup Jensen  2006    130  46.96  1:44.74  2:44.93    3:38.44   
  Herning Svømmeklub  3:39.09                 
                     
22  Laura Fjord Kristensen  2006    118  49.02  1:47.45  2:46.94    3:45.64   
  Herning Svømmeklub  3:49.15                 
                     
23  Freja Klarskov Nielsen  2006    96  50.45  1:54.29  2:58.82    4:01.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Nørgaard Slot  2006              DNS   
  Herning Svømmeklub  3:18.59                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liv Hjorth Jørgensen  2007    229  42.32  1:28.37  2:14.61    3:01.01   
  Herning Svømmeklub  2:59.66                 
                     
Lærke Jervelund  2007    190  44.34  1:34.37  2:25.15    3:12.43   
  Vejle Svømmeklub  3:11.24                 
                     
Filucca Bing Lauritzen  2007    184  44.86  1:36.54  2:27.33    3:14.63   
  Silkeborg Svømmeklub  3:26.23                 
                     
Eline Sofie K. Rasmussen  2007    184  45.40  1:36.76  2:27.97    3:14.74   
  Vejle Svømmeklub  3:29.48                 
                     
Andrea Højbjerg  2007    173  45.39  1:37.72  2:31.36    3:18.58   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Julie Guldmann Møller  2007    151  43.98  1:38.46  2:34.47    3:27.83   
  Vejle Svømmeklub  3:41.23                 
                     
Isabell Thaison Jensen  2007    135  47.42  1:43.57  2:40.14    3:35.55   
  Herning Svømmeklub  3:37.24                 
                     
Louise Jeppesen  2008    113  51.01  1:49.69  2:49.62    3:48.63   
  Herning Svømmeklub  4:14.77                 
                     
Mathilde D. Liboriussen  2007    92  53.42  1:56.53  3:03.33    4:04.84   
  Viborg Svømme Klub  4:09.58                 
                     
10  Carlijn Loeven  2008    67  1:00.27  2:12.11  3:24.27    4:31.55   
  Herning Svømmeklub  4:01.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Nielsen  1997    571          26.27   
  Herning Svømmeklub  26.56                 
Robert Asfeldt  1996    525          27.02   
  Herning Svømmeklub  26.48                 
Toke Michaelsen  1999    462          28.19   
  Herning Svømmeklub  28.05                 
Jens Grarup  1999    346          31.03   
  Herning Svømmeklub  30.79                 
Arnas Jefimanka  1999              DSQ  tyvstart 
  Herning Svømmeklub  27.59                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Wemmelund  2001    408          29.39   
  Herning Svømmeklub  29.81                 
Lucas Christoffersen  2000    363          30.54   
  Herning Svømmeklub  32.19                 
Kristoffer Jørgensen  2001    350          30.92   
  Solbjerg IF  33.56                 
Boje Fokkink  2001    311          32.17   
  Svømmeklubben Grindsted  33.57                 
Philip Hørup  2001    294          32.75   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.61                 
Christian Ø. Samuelsen  2001    224          35.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Degn  2003    389          29.84   
  Aarhus Swim  30.39                 
Magnus Alexandersen  2002    388          29.87   
  Skive Svømmeklub Poseidon  29.70                 
Frederik Venø Elling  2003    381          30.06   
  Silkeborg Svømmeklub  31.27                 
Emil Lykke Grann  2003    372          30.31   
  Silkeborg Svømmeklub  31.05                 
Alexander L. Bjørn  2003    371          30.33   
  Ikast Svømmeklub  31.44                 
Oliver L Nelander  2002    368          30.41   
  Ikast Svømmeklub  31.10                 
Asger Hatting  2003    352          30.87   
  Silkeborg Svømmeklub  31.62                 
William Sloth  2003    340          31.22   
  Aarhus Swim  30.99                 
Magnus Søgaard  2003    332          31.46   
  Silkeborg Svømmeklub  32.45                 
10  Christian Jørgensen  2002    317          31.95   
  Struer Svømmeklub  31.71                 
11  Jeppe Haurum  2003    313          32.09   
  Svømmeklubben Grindsted  32.78                 
12  Jonas Klarskov Nielsen  2003    277          33.44   
  Herning Svømmeklub  34.84                 
13  Jakob Riisgaard  2003    250          34.59   
  Silkeborg Svømmeklub  38.49                 
14  Valdemar Vind Sejr  2003    246          34.78   
  Aarhus Swim  36.59                 
15  Kasper Larsen  2002    215          36.35   
  Svømmeklubben Grindsted  42.81                 
16  Jacob Emil Jeppesen  2003    204          37.00   
  Aarhus Swim  35.60                 
17  Mikkel Brinck  2003    192          37.74   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  40.32                 
18  Laurits Andreassen  2002    185          38.20   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  42.77                 
19  Frederik Munk Nyhus  2003    182          38.45   
  Svømmeklubben Grindsted  36.30                 
20  Mikkel O. Mortensen  2003    135          42.43   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  44.94                 
21  Peter Larsen  2003    126          43.38   
  Svømmeklubben Grindsted  49.33                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    456          28.32   
  Viborg Svømme Klub  28.22                 
Frederik Lindholm  2004    413          29.27  Deltager ikke i finalen 
  Aarhus Swim  28.76                 
Viktor Lei Lamberg  2004    356          30.75   
  Aarhus Swim  31.78                 
Mads Mikkelsen  2004    344          31.10   
  Aarhus Swim  29.67                 
Andreas Weis Kallesøe  2004    332          31.48   
  Viborg Svømme Klub  31.91                 
Lucas Rosenborg  2004    316          31.99   
  Aarhus Swim  33.53                 
Rasmus Håkonsson  2004    296          32.71   
  Ikast Svømmeklub  34.35                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    284          33.15   
  Aarhus Swim  34.41                 
Sigurd Wemmelund  2005    276          33.46   
  Herning Svømmeklub  40.09                 
10  Emil Togsverd  2005    264          33.98   
  Silkeborg Svømmeklub  37.09                 
11  Viggo Stricker Pedersen  2004    259          34.18   
  Silkeborg Svømmeklub  42.00                 
12  Theis Nelander  2005    258          34.22   
  Ikast Svømmeklub  34.81                 
13  Caue Burgardt Zaneti  2004    251          34.55   
  Herning Svømmeklub                   
14  Kasper Jensen  2005    249          34.63   
  Ikast Svømmeklub  35.70                 
15  Rasmus Rytter  2004    242          34.96   
  Skive Svømmeklub Poseidon  35.30                 
16  Alexander Mortensen  2004    222          35.99   
  Herning Svømmeklub  36.72                 
17  Søren Winther Hald  2005    214          36.41   
  Struer Svømmeklub  36.59                 
18  Jakob Møller Nielsen  2004    191          37.84   
  Ikast Svømmeklub  39.40                 
19  Kristian Svenstrup  2005    190          37.88   
  Viborg Svømme Klub  38.19                 
20  Oliver Bennetsen  2005    182          38.43   
  Herning Svømmeklub  39.09                 
21  Nicklas Rossau Larsen  2005    181          38.53   
  Silkeborg Svømmeklub  38.43                 
22  Frederik D. Liboriussen  2004    157          40.35   
  Viborg Svømme Klub  40.12                 
23  Tobias Jakobsen  2005    147          41.24   
  Viborg Svømme Klub  42.25                 
24  Sebastian Dunker Rasmusse  2005    127          43.34   
  Herning Svømmeklub  44.85                 
25  Jonas Rohde  2005    120          44.10   
  Ikast Svømmeklub  47.56                 
26  Laurits Romvig Schou  2004    117          44.46   
  Herning Svømmeklub  45.56                 
27  Mads Simonsen  2005    108          45.70   
  Herning Svømmeklub  45.61                 
28  Asger Schnieber Klausen  2005    98          47.15   
  Herning Svømmeklub                   
Oskar Wiwe Brøste  2004              DSQ  asynk arm 20m 
  Herning Svømmeklub  1:08.07                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    175          38.96   
  Vejle Svømmeklub  38.18                 
Magne Christian Hansen  2006    154          40.64   
  Viborg Svømme Klub  41.89                 
Malthe Elias Wolgast  2006    134          42.52   
  Vejle Svømmeklub  40.63                 
Lasse Klint Nielsen  2006    134          42.60   
  Struer Svømmeklub  42.47                 
Moritz Hartmann  2007    132          42.71   
  Vejle Svømmeklub  41.80                 
Oliver Heuer  2006    129          43.08   
  Viborg Svømme Klub  46.36                 
Daniel Marcus Le  2006    112          45.10   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  47.63                 
Anders Bank Hansen  2006    107          45.80   
  Vejle Svømmeklub  51.67                 
Lucas Lund Rasmussen  2007    69          53.03   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Andreas Lang Lassen  2007    69          53.04   
  Vejle Svømmeklub  48.70                 
11  Gustav Sundstrøm  2006    65          54.13   
  Vejle Svømmeklub  1:00.10                 
12  Zilas Vilsen  2006    64          54.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Sebastian Holt Poulsen  2007    56          56.84   
  Vejle Svømmeklub  59.61                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Nielsen  1997    576          26.20   
  Herning Svømmeklub  26.56                 
Robert Asfeldt  1996    537          26.81   
  Herning Svømmeklub  26.48                 
Toke Michaelsen  1999    448          28.49   
  Herning Svømmeklub  28.05                 
Jens Grarup  1999    381          30.05   
  Herning Svømmeklub  30.79                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Wemmelund  2001    436          28.74   
  Herning Svømmeklub  29.81                 
Lucas Christoffersen  2000    381          30.07   
  Herning Svømmeklub  32.19                 
Boje Fokkink  2001    330          31.54   
  Svømmeklubben Grindsted  33.57                 
Kristoffer Jørgensen  2001    300          32.54   
  Solbjerg IF  33.56                 
Philip Hørup  2001    291          32.86   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.61                 
Christian Ø. Samuelsen  2001    224          35.86   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Alexandersen  2002    402          29.52   
  Skive Svømmeklub Poseidon  29.70                 
Simon Degn  2003    399          29.59   
  Aarhus Swim  30.39                 
Frederik Venø Elling  2003    389          29.86   
  Silkeborg Svømmeklub  31.27                 
Emil Lykke Grann  2003    385          29.95   
  Silkeborg Svømmeklub  31.05                 
Oliver L Nelander  2002    384          29.99   
  Ikast Svømmeklub  31.10                 
Alexander L. Bjørn  2003    381          30.05   
  Ikast Svømmeklub  31.44                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    470          28.02   
  Viborg Svømme Klub  28.22                 
Viktor Lei Lamberg  2004    363          30.56   
  Aarhus Swim  31.78                 
Andreas Weis Kallesøe  2004    340          31.21   
  Viborg Svømme Klub  31.91                 
Mads Mikkelsen  2004    329          31.57   
  Aarhus Swim  29.67                 
Rasmus Håkonsson  2004    321          31.81   
  Ikast Svømmeklub  34.35                 
Lucas Rosenborg  2004    316          31.98   
  Aarhus Swim  33.53                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magne Christian Hansen  2006    174          39.04   
  Viborg Svømme Klub  41.89                 
Lasse Klint Nielsen  2006    162          39.94   
  Struer Svømmeklub  42.47                 
Malthe Elias Wolgast  2006    160          40.10   
  Vejle Svømmeklub  40.63                 
Oliver Heuer  2006    157          40.34   
  Viborg Svømme Klub  46.36                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    156          40.42   
  Vejle Svømmeklub  38.18                 
Moritz Hartmann  2007    153          40.73   
  Vejle Svømmeklub  41.80                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Østerberg  2000    536          30.01   
  Aarhus Swim  29.55                 
Stinne Sørensen  1999    506          30.58   
  Herning Svømmeklub  27.97                 
Sofie Rahbek Hansen  2000    407          32.89   
  Viborg Svømme Klub  31.37                 
Trine Guldberg  1999    401          33.04   
  Herning Svømmeklub  32.03                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Søgaard  2001    456          31.67   
  Viborg Svømme Klub  30.53                 
Helene Marie Andersen  2001    440          32.04   
  Viborg Svømme Klub  31.89                 
Clara Tolderlund  2002    434          32.18   
  Silkeborg Svømmeklub  33.22                 
Lærke Cassøe Alexandersen  2001    423          32.46   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.57                 
Nete Lund Madsen  2001    400          33.07   
  Aalborg Svømmeklub  33.75                 
Emma Gade  2002    398          33.13   
  Svømmeklubben Grindsted  34.06                 
Frederikke Suhnsen  2002    396          33.18   
  Herning Svømmeklub  32.01                 
Laura Gam  2001    386          33.47   
  Herning Svømmeklub  32.71                 
Maibritt Skjoldborg  2002    364          34.14   
  H2Odense  33.10                 
10  Klea Christensen  2001    360          34.27   
  Struer Svømmeklub  35.54                 
11  Maja Stie Svensgaard  2002    345          34.73   
  Struer Svømmeklub  34.53                 
12  Sofie Bruun Boye  2001    336          35.04   
  Viborg Svømme Klub  36.73                 
13  Maja Fjord Kristensen  2002    325          35.44   
  Herning Svømmeklub  36.58                 
14  Maja Nielsen  2001    264          37.96   
  Vejle Svømmeklub  37.84                 
15  Anne Kopp Drewsen  2001    225          40.06   
  Svømmeklubben S 68  45.82                 
16  Iben Kjær Bengtson  2002    222          40.23   
  Aalborg Svømmeklub  51.61                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Kjær Jensen  2004    484          31.05   
  Aarhus Swim  31.18                 
Clara Skrydstrup  2004    451          31.79   
  Aarhus Swim  31.49                 
Frida Saks Justesen  2004    417          32.63   
  Aarhus Swim  32.99                 
Dicte Skov Forsberg  2004    415          32.67   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.74                 
Sia Aagaard  2004    412          32.75   
  Aarhus Swim  32.26                 
Eva Hjort  2004    401          33.06   
  Aarhus Swim  31.66                 
Lea Kjær Kristensen  2004    397          33.16   
  Viborg Svømme Klub  34.02                 
Pernille Nedergaard  2004    388          33.42   
  Silkeborg Svømmeklub  34.65                 
Pipaluk Selbo  2003    380          33.64   
  Vejle Svømmeklub  33.47                 
10  Josephine Larsen  2004    378          33.71   
  Viborg Svømme Klub  33.53                 
11  Alberte Skov Forsberg  2003    375          33.80   
  Skive Svømmeklub Poseidon  37.32                 
12  Anne Terp  2004    365          34.09   
  Struer Svømmeklub  35.26                 
13  Mathilde Østergaard  2004    356          34.38   
  Svømmeklubben Grindsted  35.24                 
14  Dinah Løve Høegh  2003    352          34.50   
  Silkeborg Svømmeklub  34.65                 
15  Martha Bjerg  2004    350          34.59   
  Aarhus Swim  34.73                 
16  Clarissa Marie Lauritzen  2003    340          34.91   
  Silkeborg Svømmeklub  36.10                 
17  Maria Hall  2003    326          35.39   
  Svømmeklubben Grindsted  36.59                 
18  Selma Lindberg  2003    316          35.79   
  Silkeborg Svømmeklub  36.70                 
19  Ella Ryberg  2004    299          36.45   
  Viborg Svømme Klub  36.62                 
20  Karoline Thagård Jakobsen  2004    292          36.72   
  Struer Svømmeklub  36.75                 
21  Mette Aagesen Jensen  2004    286          36.97   
  Aarhus Swim  37.66                 
22  Katrine Brolykke Madsen  2003    272          37.62   
  H2Odense  36.55                 
23  Line Back Kristoffersen  2003    268          37.79   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  39.19                 
24  Emilie Friis  2003    267          37.82   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  38.98                 
25  Freja Jungersen Nielsen  2004    231          39.68   
  Viborg Svømme Klub  39.65                 
26  Tana Korsgaard Nicholson  2004    216          40.62   
  Silkeborg Svømmeklub  43.23                 
27  Mette Buur Holt  2003    213          40.76   
  Herning Svømmeklub  42.91                 
28  Line Lindhardt Nielsen  2004    207          41.18   
  Herning Svømmeklub  40.51                 
29  Mathilde Thomsen  2004    191          42.32   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  44.25                 
30  Theresa Bertel-Ørum  2003    180          43.11   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
31  Lærke Hjaltson  2004    152          45.67   
  Herning Svømmeklub  47.87                 
Rikke Struntze Sørensen  2003              DNS   
  Viborg Svømme Klub  36.08                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    406          32.90   
  Silkeborg Svømmeklub  34.17                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    392          33.29   
  Silkeborg Svømmeklub  33.83                 
Sara Baumgartner  2005    351          34.56   
  Aarhus Swim  36.14                 
Clara Jensen  2005    316          35.79   
  Herning Svømmeklub  37.77                 
Freja Buchholt Kristensen  2005    303          36.27   
  Silkeborg Svømmeklub  38.38                 
Emilie Bie Bock  2005    300          36.40   
  Silkeborg Svømmeklub  38.65                 
Katrine Bøeg Thormann  2006    292          36.74   
  Ikast Svømmeklub  36.96                 
Cirkeline Ly Kellberg  2005    279          37.30   
  Skive Svømmeklub Poseidon  38.36                 
Trine Lundø Michaelsen  2006    256          38.39   
  Silkeborg Svømmeklub  43.10                 
10  Silke Maria Pjengaard  2005    254          38.48   
  Silkeborg Svømmeklub  42.96                 
11  Weronika L. Bjørn  2005    253          38.53   
  Ikast Svømmeklub  38.27                 
12  Sarah Froberg Pedersen  2006    221          40.27   
  Silkeborg Svømmeklub  41.58                 
13  Laura Håkonsson  2006    221          40.29   
  Ikast Svømmeklub  40.79                 
14  Liv Juhl Jensen  2005    215          40.64   
  Aarhus Swim  41.29                 
15  Laura Sneberg V. Jensen  2006    205          41.32   
  Ikast Svømmeklub  42.13                 
16  Louise Lauridsen  2005    202          41.51   
  Herning Svømmeklub  41.66                 
17  Teresa Juel Winther  2005    171          43.92   
  Herning Svømmeklub  49.73                 
18  Frida Høj Foldager  2006    168          44.14   
  Vejle Svømmeklub  42.87                 
19  Mille E. S. Jensen  2005    146          46.25   
  Silkeborg Svømmeklub  53.09                 
20  Ida Thomsen  2006    129          48.20   
  Vejle Svømmeklub  50.37                 
21  Emilia Glisic  2005    99          52.58   
  Silkeborg Svømmeklub  52.15                 
Julie Bjørn  2006              DSQ  en hånd i afs. 
  Silkeborg Svømmeklub  54.59                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Laursen  2007    210          40.99   
  Vejle Svømmeklub  42.17                 
Andrea Højbjerg  2007    136          47.30   
  Vejle Svømmeklub  48.89                 
Paula Lindberg  2007    121          49.19   
  Silkeborg Svømmeklub  49.26                 
Jasmin Haaning  2007    101          52.34   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:00.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Østerberg  2000    560          29.57   
  Aarhus Swim  29.55                 
Stinne Sørensen  1999    538          29.96   
  Herning Svømmeklub  27.97                 
Sofie Rahbek Hansen  2000    451          31.78   
  Viborg Svømme Klub  31.37                 
Trine Guldberg  1999    395          33.21   
  Herning Svømmeklub  32.03                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Tolderlund  2002    454          31.70   
  Silkeborg Svømmeklub  33.22                 
Julie Søgaard  2001    452          31.75   
  Viborg Svømme Klub  30.53                 
Helene Marie Andersen  2001    419          32.56   
  Viborg Svømme Klub  31.89                 
Lærke Cassøe Alexandersen  2001    417          32.62   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.57                 
Emma Gade  2002    384          33.53   
  Svømmeklubben Grindsted  34.06                 
Nete Lund Madsen  2001    369          33.97   
  Aalborg Svømmeklub  33.75                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Kjær Jensen  2004    477          31.19   
  Aarhus Swim  31.18                 
Clara Skrydstrup  2004    472          31.31   
  Aarhus Swim  31.49                 
Dicte Skov Forsberg  2004    458          31.62   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.74                 
Eva Hjort  2004    457          31.65   
  Aarhus Swim  31.66                 
Frida Saks Justesen  2004    452          31.76   
  Aarhus Swim  32.99                 
Sia Aagaard  2004    437          32.12   
  Aarhus Swim  32.26                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    429          32.32   
  Silkeborg Svømmeklub  34.17                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    396          33.18   
  Silkeborg Svømmeklub  33.83                 
Clara Jensen  2005    355          34.40   
  Herning Svømmeklub  37.77                 
Sara Baumgartner  2005    355          34.41   
  Aarhus Swim  36.14                 
Freja Buchholt Kristensen  2005    311          35.96   
  Silkeborg Svømmeklub  38.38                 
Emilie Bie Bock  2005    303          36.26   
  Silkeborg Svømmeklub  38.65                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Laursen  2007    218          40.50   
  Vejle Svømmeklub  42.17                 
Andrea Højbjerg  2007    168          44.11   
  Vejle Svømmeklub  48.89                 
Paula Lindberg  2007    149          45.89   
  Silkeborg Svømmeklub  49.26                 
Jasmin Haaning  2007    118          49.65   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:00.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert Asfeldt  1996    581          30.25   
  Herning Svømmeklub  30.52                 
Daniel Nielsen  1997    513          31.53   
  Herning Svømmeklub  33.06                 
Toke Michaelsen  1999    467          32.53   
  Herning Svømmeklub  32.00                 
Jens Grarup  1999    371          35.11   
  Herning Svømmeklub  37.06                 
Arnas Jefimanka  1999    345          35.98   
  Herning Svømmeklub  34.87                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Madsen  2001    408          34.03   
  Viborg Svømme Klub  33.56                 
Rasmus Sander Berggreen  2001    365          35.30   
  Ikast Svømmeklub  35.10                 
Lucas Christoffersen  2000    341          36.13   
  Herning Svømmeklub  34.50                 
Kristoffer Jørgensen  2001    260          39.52   
  Solbjerg IF  48.92                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christensen  2003    408          34.02   
  Silkeborg Svømmeklub  35.19                 
Mikkel Mølgaard  2003    340          36.16   
  Silkeborg Svømmeklub  37.73                 
William Sloth  2003    331          36.50   
  Aarhus Swim  36.60                 
Oliver L Nelander  2002    326          36.66   
  Ikast Svømmeklub  36.71                 
Daniel Østerballe  2003    322          36.83   
  Viborg Svømme Klub  37.75                 
Jonas Klarskov Nielsen  2003    321          36.87   
  Herning Svømmeklub  38.45                 
Christian Jørgensen  2002    302          37.63   
  Struer Svømmeklub  38.12                 
Asger Hatting  2003    282          38.49   
  Silkeborg Svømmeklub  39.42                 
Valdemar Vind Sejr  2003    277          38.73   
  Aarhus Swim  40.95                 
10  Oliver Fokkink  2003    261          39.49   
  Svømmeklubben Grindsted  42.89                 
11  Anders Elsborg  2003    249          40.11   
  Viborg Svømme Klub  44.20                 
12  Oskar Møller Olesen  2003    200          43.13   
  Struer Svømmeklub  43.66                 
13  Laurits Andreassen  2002    153          47.17   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
14  Ole Bjerrum  2003    90          56.20   
  Svømmeklubben Grindsted  1:32.37                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    389          34.56  Deltager ikke i finalen 
  Aarhus Swim  35.61                 
Mads Peter Hansen  2004    387          34.63   
  Viborg Svømme Klub  35.22                 
Mads Mikkelsen  2004    357          35.58   
  Aarhus Swim  34.99                 
Viktor Lei Lamberg  2004    339          36.20   
  Aarhus Swim  36.35                 
Rasmus Håkonsson  2004    326          36.68   
  Ikast Svømmeklub  37.60                 
Kasper Henriksen  2004    298          37.79   
  Viborg Svømme Klub  39.56                 
Sigurd Wemmelund  2005    271          39.00   
  Herning Svømmeklub  41.32                 
Anton Poulsen  2004    257          39.71   
  Skive Svømmeklub Poseidon  40.90                 
Kasper Jensen  2005    243          40.42   
  Ikast Svømmeklub  41.49                 
10  Theis Nelander  2005    224          41.56   
  Ikast Svømmeklub  41.59                 
11  Noah Brendholdt  2004    219          41.84   
  Skive Svømmeklub Poseidon  41.60                 
12  Caue Burgardt Zaneti  2004    211          42.40   
  Herning Svømmeklub                   
13  Gustav Dalby Østerberg  2005    202          42.97   
  Aarhus Swim  44.17                 
14  Søren Winther Hald  2005    188          44.00   
  Struer Svømmeklub  46.10                 
15  Andreas Gaardsted  2005    162          46.23   
  Silkeborg Svømmeklub  47.02                 
16  Tobias Jakobsen  2005    157          46.76   
  Viborg Svømme Klub  48.46                 
17  Nikolaj Preuthun Andersen  2005    156          46.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
18  Asger Schnieber Klausen  2005    154          47.01   
  Herning Svømmeklub  46.72                 
19  Emil Ulrich Sørensen  2005    153          47.12   
  Viborg Svømme Klub  45.26                 
20  Frederik D. Liboriussen  2004    153          47.18   
  Viborg Svømme Klub  47.39                 
21  Mads Simonsen  2005    148          47.72   
  Herning Svømmeklub  52.88                 
22  Christoffer E. Jacobsen  2004    147          47.75   
  Viborg Svømme Klub  46.65                 
23  Kristian Svenstrup  2005    145          48.03   
  Viborg Svømme Klub  44.38                 
24  Benjamin Dahl Kristensen  2005    130          49.80   
  Vejle Svømmeklub  49.97                 
25  Laurits Romvig Schou  2004    110          52.68   
  Herning Svømmeklub  59.17                 
26  Simon Hülsen  2005    80          58.50   
  Vejle Svømmeklub  53.31                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjær  2007    170          45.53   
  Vejle Svømmeklub  47.17                 
Malthe Elias Wolgast  2006    166          45.88   
  Vejle Svømmeklub  45.88                 
Mads Jeppesen  2006    156          46.82   
  Herning Svømmeklub  45.88                 
Lasse Klint Nielsen  2006    149          47.58   
  Struer Svømmeklub  47.47                 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    134          49.32   
  Herning Svømmeklub  52.36                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    129          49.91   
  Vejle Svømmeklub  51.37                 
Moritz Hartmann  2007    111          52.48   
  Vejle Svømmeklub  53.55                 
Oliver Heuer  2006    107          53.10   
  Viborg Svømme Klub  53.83                 
Anders Bank Hansen  2006    105          53.45   
  Vejle Svømmeklub  59.31                 
10  Johannes Jervidalo  2006    101          54.19   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
11  Gustav Sundstrøm  2006    91          56.09   
  Vejle Svømmeklub                   
12  Sebastian Holt Poulsen  2007    86          57.19   
  Vejle Svømmeklub  1:06.46                 
12  Terkel Klinkowsky  2007    86          57.19   
  Vejle Svømmeklub  59.34                 
14  Mads Emil Schwartz  2008    84          57.54   
  Vejle Svømmeklub  1:02.31                 
15  Zilas Vilsen  2006    80          58.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
16  Asbjørn Aggerholm  2006    79          58.65   
  Viborg Svømme Klub  57.80                 
17  Jacob Varming  2007    47          1:09.61   
  Viborg Svømme Klub                   
Simon Juel  2006              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:01.61                 
Hjalte Facius Bisballe  2008              DSQ  en hånd i vending 
  Herning Svømmeklub  1:11.74                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:40 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert Asfeldt  1996    569          30.46   
  Herning Svømmeklub  30.52                 
Daniel Nielsen  1997    520          31.38   
  Herning Svømmeklub  33.06                 
Toke Michaelsen  1999    488          32.06   
  Herning Svømmeklub  32.00                 
Jens Grarup  1999    386          34.67   
  Herning Svømmeklub  37.06                 
Arnas Jefimanka  1999    340          36.17   
  Herning Svømmeklub  34.87                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Madsen  2001    423          33.63   
  Viborg Svømme Klub  33.56                 
Rasmus Sander Berggreen  2001    395          34.39   
  Ikast Svømmeklub  35.10                 
Lucas Christoffersen  2000    385          34.70   
  Herning Svømmeklub  34.50                 
Kristoffer Jørgensen  2001    250          40.05   
  Solbjerg IF  48.92                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mølgaard  2003    365          35.31   
  Silkeborg Svømmeklub  37.73                 
William Sloth  2003    352          35.74   
  Aarhus Swim  36.60                 
Oliver L Nelander  2002    349          35.86   
  Ikast Svømmeklub  36.71                 
Jonas Klarskov Nielsen  2003    343          36.06   
  Herning Svømmeklub  38.45                 
Daniel Østerballe  2003    336          36.30   
  Viborg Svømme Klub  37.75                 
Oliver Christensen  2003              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  35.19                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    413          33.88   
  Viborg Svømme Klub  35.22                 
Mads Mikkelsen  2004    380          34.85   
  Aarhus Swim  34.99                 
Rasmus Håkonsson  2004    341          36.11   
  Ikast Svømmeklub  37.60                 
Viktor Lei Lamberg  2004    340          36.15   
  Aarhus Swim  36.35                 
Kasper Henriksen  2004    304          37.52   
  Viborg Svømme Klub  39.56                 
Sigurd Wemmelund  2005    281          38.51   
  Herning Svømmeklub  41.32                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjær  2007    182          44.48   
  Vejle Svømmeklub  47.17                 
Malthe Elias Wolgast  2006    173          45.27   
  Vejle Svømmeklub  45.88                 
Mads Jeppesen  2006    169          45.60   
  Herning Svømmeklub  45.88                 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    165          45.99   
  Herning Svømmeklub  52.36                 
Lasse Klint Nielsen  2006    157          46.71   
  Struer Svømmeklub  47.47                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006              DNS   
  Vejle Svømmeklub  51.37                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:13 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie D. Hald  1996    548          34.98   
  Aalborg Svømmeklub  35.30                 
Frederikke Asfeldt  1999    475          36.69   
  Herning Svømmeklub  38.19                 
Stinne Sørensen  1999    405          38.68   
  Herning Svømmeklub  37.95                 
Louise Bast Aaby  1998    42          1:21.75   
  Aarhus Swim  1:07.07                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Bøgild Lundahl  2001    441          37.62   
  Silkeborg Svømmeklub  38.06                 
Laura Gam  2001    434          37.80   
  Herning Svømmeklub  35.54                 
Malea Benediktson  2001    429          37.95   
  H2Odense  35.91                 
Klea Christensen  2001    419          38.26   
  Struer Svømmeklub  37.27                 
Celeste Pind Therkildsen  2002    401          38.81   
  Viborg Svømme Klub  38.44                 
Maibritt Skjoldborg  2002    352          40.56   
  H2Odense  40.72                 
Gro Sørensen  2002    349          40.65   
  Aarhus Swim  41.67                 
Lærke Cassøe Alexandersen  2001    333          41.30   
  Skive Svømmeklub Poseidon  41.68                 
Maja G. Pedersen  2002    319          41.91   
  Skive Svømmeklub Poseidon  42.12                 
10  Michele Dupont  2001    222          47.25   
  Svømmeklubben Grindsted  50.18                 
11  Anne Kopp Drewsen  2001    194          49.44   
  Svømmeklubben S 68  56.52                 
12  Signe Risager Hansen  2002    180          50.70   
  Svømmeklubben Grindsted  50.51                 
13  Mia Andersen  2002    159          52.84   
  H2Odense  1:10.08                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Skov Forsberg  2004    516          35.70   
  Skive Svømmeklub Poseidon  36.13                 
Sarah Kildahl  2004    463          37.01   
  Aarhus Swim  37.07                 
Mathilde Østergaard  2004    454          37.26   
  Svømmeklubben Grindsted  38.52                 
Eva Hjort  2004    424          38.12   
  Aarhus Swim  37.05                 
Laura Marie Dige  2004    422          38.18   
  Aarhus Swim  38.27                 
Sia Aagaard  2004    407          38.63   
  Aarhus Swim  40.91                 
Tana Korsgaard Nicholson  2004    385          39.35   
  Silkeborg Svømmeklub  40.24                 
Clara Skrydstrup  2004    383          39.43   
  Aarhus Swim  41.58                 
Selma Lindberg  2003    378          39.58   
  Silkeborg Svømmeklub  40.92                 
10  Maria Østergaard Nielsen  2004    358          40.30   
  Viborg Svømme Klub  39.38                 
11  Karoline Thagård Jakobsen  2004    356          40.40   
  Struer Svømmeklub  40.06                 
12  Lea Kjær Kristensen  2004    326          41.60   
  Viborg Svømme Klub  42.66                 
13  Anne Terp  2004    325          41.63   
  Struer Svømmeklub  45.46                 
14  Maria Aakmann Andersen  2004    321          41.81   
  Viborg Svømme Klub  43.73                 
15  Laura Pedersen  2004    308          42.38   
  Herning Svømmeklub  44.80                 
16  Majken Haarup  2004    301          42.70   
  Viborg Svømme Klub  40.99                 
17  Malena Pind Therkildsen  2004    285          43.47   
  Viborg Svømme Klub  42.53                 
18  Freja Jungersen Nielsen  2004    284          43.54   
  Viborg Svømme Klub  44.22                 
19  Nanna Svensgaard  2004    232          46.57   
  Struer Svømmeklub  46.29                 
20  Ella H. Richardson  2003    229          46.77   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  45.83                 
21  Emmalina Long  2004    228          46.86   
  Aarhus Swim  47.69                 
22  Asta Kofod Nielsen  2003    227          46.93   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  45.97                 
23  Line Lindhardt Nielsen  2004    221          47.34   
  Herning Svømmeklub  52.37                 
24  Iben Lindal Overgaard  2003    212          48.01   
  H2Odense  48.37                 
25  Lærke Hjaltson  2004    176          51.07   
  Herning Svømmeklub  51.51                 
26  Theresa Bertel-Ørum  2003    165          52.16   
  Skive Svømmeklub Poseidon  54.53                 
27  Anja Daniel Brask Anderse  2003    140          55.04   
  Skive Svømmeklub Poseidon  59.75                 
Rikke Struntze Sørensen  2003              DNS   
  Viborg Svømme Klub  40.67                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    491          36.28   
  Silkeborg Svømmeklub  38.19                 
Weronika L. Bjørn  2005    345          40.83   
  Ikast Svømmeklub  41.64                 
Ester Lauritsen  2005    340          41.00   
  Silkeborg Svømmeklub  43.59                 
Sofie Dyg Holme  2005    326          41.61   
  Ikast Svømmeklub  40.24                 
Mille E. S. Jensen  2005    315          42.05   
  Silkeborg Svømmeklub  42.92                 
Sara Baumgartner  2005    304          42.59   
  Aarhus Swim  42.84                 
Louise Lauridsen  2005    289          43.28   
  Herning Svømmeklub  46.18                 
Nicoline Bang Mosegaard  2005    285          43.51   
  Skive Svømmeklub Poseidon  43.10                 
Maja Friis  2005    283          43.59   
  Silkeborg Svømmeklub  43.76                 
10  Cirkeline Ly Kellberg  2005    265          44.57   
  Skive Svømmeklub Poseidon  44.76                 
11  Sarah Froberg Pedersen  2006    249          45.49   
  Silkeborg Svømmeklub  46.61                 
12  Laura Håkonsson  2006    244          45.81   
  Ikast Svømmeklub  45.94                 
13  Emma Blix Kristensen  2005    237          46.24   
  Aarhus Swim  49.61                 
14  Mille Holmberg  2006    224          47.13   
  Vejle Svømmeklub  48.21                 
15  Helene Siegenthaler  2006    221          47.30   
  Viborg Svømme Klub  49.31                 
16  Elea Amalie Poulsen  2006    212          48.02   
  Silkeborg Svømmeklub  50.28                 
17  Line Knudsen  2005    207          48.36   
  Silkeborg Svømmeklub  49.85                 
18  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006    200          48.94   
  Skive Svømmeklub Poseidon  51.07                 
19  Anne Lund  2005    195          49.31   
  Svømmeklubben Grindsted  51.50                 
20  Anne U. Struntze Sørensen  2006    188          49.97   
  Viborg Svømme Klub  54.54                 
21  Josefine Bundgaard  2005    186          50.09   
  Viborg Svømme Klub  49.28                 
22  Clara Jensen  2005    180          50.69   
  Herning Svømmeklub  49.87                 
23  Mia Borup Mølgaard  2006    167          51.94   
  Silkeborg Svømmeklub  51.61                 
24  Ida Søndergaard Geiger  2006    163          52.35   
  Herning Svømmeklub  54.64                 
25  Emilia Glisic  2005    159          52.80   
  Silkeborg Svømmeklub  52.17                 
26  Stine Hornshøj Salomonsen  2006    133          56.03   
  Herning Svømmeklub  59.64                 
27  Emma Sloth  2006    128          56.74   
  Viborg Svømme Klub                   
28  Ea Gram Møller  2006    128          56.75   
  Vejle Svømmeklub  1:02.96                 
29  Olivia Sehested Mogensen  2006    128          56.79   
  Viborg Svømme Klub  1:16.57                 
30  Laura Fjord Kristensen  2006    111          59.57   
  Herning Svømmeklub  1:04.99                 
31  Sofie Hedegaard Buhl  2006    103          1:00.97   
  Herning Svømmeklub  1:04.39                 
32  Julie Bjørn  2006    101          1:01.49   
  Silkeborg Svømmeklub  58.50                 
33  Nicoline Astrup Jensen  2006    78          1:06.75   
  Herning Svømmeklub  1:04.01                 
Anna Varming  2005              DNS   
  Viborg Svømme Klub  47.31                 
Julie Nørgaard Slot  2006              DNS   
  Herning Svømmeklub  49.28                 
Laura Wittenhagen  2006              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  51.23                 
Freja Klarskov Nielsen  2006              DSQ  ej samt. berør 25m 
  Herning Svømmeklub  1:11.27                 
Lærke Munkholm  2006              DSQ  ej samt. berør 25 m 
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Laursen  2007    265          44.54   
  Vejle Svømmeklub  44.39                 
Liv Hjorth Jørgensen  2007    194          49.45   
  Herning Svømmeklub  54.01                 
Eline Sofie K. Rasmussen  2007    171          51.51   
  Vejle Svømmeklub  53.03                 
Jasmin Haaning  2007    158          52.96   
  Skive Svømmeklub Poseidon  53.31                 
Filucca Bing Lauritzen  2007    155          53.31   
  Silkeborg Svømmeklub  52.15                 
Paula Lindberg  2007    129          56.56   
  Silkeborg Svømmeklub  56.87                 
Lærke Jervelund  2007    126          57.08   
  Vejle Svømmeklub                   
Mathilde D. Liboriussen  2007    86          1:04.82   
  Viborg Svømme Klub  1:03.65                 
Louise Jeppesen  2008    79          1:06.72   
  Herning Svømmeklub  1:18.32                 
10  Carlijn Loeven  2008    67          1:10.34   
  Herning Svømmeklub  1:15.25                 
Freja Hyttel Jensen  2007              DNS   
  Viborg Svømme Klub  1:05.56                 
Isabell Thaison Jensen  2007              DNS   
  Herning Svømmeklub  1:33.52                 
Johanne S. Geiger  2008              DSQ  2 armtag u vand 
  Herning Svømmeklub                   
Julie Guldmann Møller  2007              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  54.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie D. Hald  1996    535          35.27   
  Aalborg Svømmeklub  35.30                 
Frederikke Asfeldt  1999    469          36.84   
  Herning Svømmeklub  38.19                 
Stinne Sørensen  1999    446          37.46   
  Herning Svømmeklub  37.95                 
Louise Bast Aaby  1998    49          1:18.15   
  Aarhus Swim  1:07.07                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Bøgild Lundahl  2001    460          37.10   
  Silkeborg Svømmeklub  38.06                 
Laura Gam  2001    457          37.18   
  Herning Svømmeklub  35.54                 
Klea Christensen  2001    441          37.62   
  Struer Svømmeklub  37.27                 
Malea Benediktson  2001    432          37.87   
  H2Odense  35.91                 
Celeste Pind Therkildsen  2002    407          38.62   
  Viborg Svømme Klub  38.44                 
Maibritt Skjoldborg  2002    354          40.45   
  H2Odense  40.72                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Skov Forsberg  2004    511          35.82   
  Skive Svømmeklub Poseidon  36.13                 
Sarah Kildahl  2004    511          35.82   
  Aarhus Swim  37.07                 
Mathilde Østergaard  2004    479          36.58   
  Svømmeklubben Grindsted  38.52                 
Eva Hjort  2004    455          37.22   
  Aarhus Swim  37.05                 
Laura Marie Dige  2004    429          37.97   
  Aarhus Swim  38.27                 
Sia Aagaard  2004    392          39.10   
  Aarhus Swim  40.91                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    487          36.38   
  Silkeborg Svømmeklub  38.19                 
Ester Lauritsen  2005    374          39.72   
  Silkeborg Svømmeklub  43.59                 
Weronika L. Bjørn  2005    369          39.91   
  Ikast Svømmeklub  41.64                 
Sofie Dyg Holme  2005    356          40.38   
  Ikast Svømmeklub  40.24                 
Sara Baumgartner  2005    321          41.81   
  Aarhus Swim  42.84                 
Mille E. S. Jensen  2005    318          41.93   
  Silkeborg Svømmeklub  42.92                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Laursen  2007    265          44.58   
  Vejle Svømmeklub  44.39                 
Liv Hjorth Jørgensen  2007    253          45.28   
  Herning Svømmeklub  54.01                 
Eline Sofie K. Rasmussen  2007    186          50.12   
  Vejle Svømmeklub  53.03                 
Filucca Bing Lauritzen  2007    185          50.25   
  Silkeborg Svømmeklub  52.15                 
Jasmin Haaning  2007    176          51.01   
  Skive Svømmeklub Poseidon  53.31                 
Paula Lindberg  2007    150          53.87   
  Silkeborg Svømmeklub  56.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  20:01   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Gaardsted  2001    418  1:14.29  2:35.59  4:05.16    5:14.92   
  Silkeborg Svømmeklub  5:19.97                 
                     
Philip Hørup  2001              DSQ  crawl i bryst v/250m 
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander L. Bjørn  2003    458  1:10.83  2:27.29  3:59.36    5:05.43   
  Ikast Svømmeklub  5:07.15                 
                     
Oliver Christensen  2003    403  1:18.60  2:41.41  4:06.38    5:18.73   
  Silkeborg Svømmeklub  6:55.14                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    359  1:19.30  2:40.11  4:14.90    5:31.22   
  Silkeborg Svømmeklub  6:00.26                 
                     
Mikkel Mølgaard  2003    332  1:23.97  2:51.58  4:24.12    5:39.97   
  Silkeborg Svømmeklub  6:12.77                 
                     
Jonas Klarskov Nielsen  2003    280  1:26.66  2:58.32  4:33.19    5:59.82   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Weis Kallesøe  2004    328  1:16.84  2:48.60  4:25.26    5:41.29   
  Viborg Svømme Klub  5:43.73                 
                     
Lukas Hedegaard  2004    296  1:26.64  2:53.07  4:35.68    5:53.07   
  Viborg Svømme Klub  5:56.61                 
                     
Sigurd Wemmelund  2005    286  1:28.89  3:02.12  4:37.45    5:57.24   
  Herning Svømmeklub  6:37.34                 
                     
Anton Christiansen  2004    271  1:24.56  2:59.99  4:42.49    6:03.88   
  Ikast Svømmeklub  6:21.52                 
                     
Caue Burgardt Zaneti  2004    265  1:25.59  2:59.61  4:41.04    6:06.44   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Alexander Mortensen  2004    253  1:32.76  3:05.75  4:55.27    6:11.95   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Viggo Stricker Pedersen  2004    219  1:36.56  3:15.35  5:08.75    6:30.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Søren Winther Hald  2005    215  1:34.96  3:18.39  5:07.97    6:32.98   
  Struer Svømmeklub  6:27.94                 
                     
Laurits Romvig Schou  2004    183  1:45.76  3:28.39  5:27.28    6:54.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Sebastian Dunker Rasmusse  2005    180  1:41.14  3:24.75  5:22.23    6:56.45   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Mads Simonsen  2005    176  1:54.31  4:33.81  6:15.08    6:59.66   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Asger Schnieber Klausen  2005              DSQ  asynk. arm v/40 m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oliver Bennetsen  2005              DSQ  Ej samt berør v/250m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oskar Wiwe Brøste  2004              DSQ  Asynk arme v/75m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    194  1:48.20  3:30.81  5:22.44    6:46.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    174  1:40.26  3:29.01  5:31.32    7:01.59   
  Vejle Svømmeklub  7:01.66                 
                     
Mads Jeppesen  2006              DSQ  ej fort. bev. v/125m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:01 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  20:16   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Østerberg  2000    542  1:12.17  2:32.81  4:04.54    5:18.11   
  Aarhus Swim  5:22.24                 
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helene Marie Andersen  2001    440  1:14.93  2:42.85  4:20.79    5:40.98   
  Viborg Svømme Klub  5:34.15                 
                     
Sofie Astrup  2001    317  1:24.31  3:04.48  4:51.13    6:20.38   
  Struer Svømmeklub  6:10.37                 
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Skov Forsberg  2003    447  1:24.64  2:47.58  4:22.62    5:39.19   
  Skive Svømmeklub Poseidon  5:37.66                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    389  1:29.74  2:58.25  4:36.36    5:55.19   
  Silkeborg Svømmeklub  6:04.20                 
                     
Asta Buur Ovesen  2004    382  1:25.16  2:50.67  4:38.09    5:57.57   
  Herning Svømmeklub  5:59.29                 
                     
Pipaluk Selbo  2003    311  1:27.27  3:04.30  4:54.05    6:22.91   
  Vejle Svømmeklub  6:12.11                 
                     
Mette Buur Holt  2003    301  1:38.54  3:16.60  5:03.35    6:26.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Alberthe Skovborg Hansen  2004    280  1:32.76  3:14.06  5:11.31    6:36.16   
  Viborg Svømme Klub  6:59.51                 
                     
Lærke Hjaltson  2004    232  1:46.91  3:30.37  5:30.51    7:02.16   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Laura Pedersen  2004              DSQ  afslut på mave v/200 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Lauridsen  2005    310  1:36.95  3:12.30  4:57.82    6:23.28   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Emilie Bie Bock  2005    295  1:28.89  3:09.48  5:02.69    6:29.45   
  Silkeborg Svømmeklub  7:03.41                 
                     
Clara Jensen  2005    287  1:29.22  3:01.76  5:05.90    6:32.91   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Teresa Juel Winther  2005    237  1:48.53  3:29.79  5:28.10    6:58.72   
  Herning Svømmeklub  7:01.61                 
                     
Mille Holmberg  2006    206  1:47.78  3:44.89  5:38.02    7:18.81   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:16 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:06   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Korsager Elkjær  2001    443  32.47  1:07.93  1:43.71    2:18.52   
  Aarhus Swim  2:18.74                 
                     
Martin Madsen  2001    346  35.58  1:13.48  1:52.36    2:30.44   
  Viborg Svømme Klub  2:31.91                 
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000              DSQ  ej fortsat bev 100m 
  Viborg Svømme Klub  2:25.92                 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander L. Bjørn  2003    401  33.93  1:10.22  1:47.34    2:23.21   
  Ikast Svømmeklub  2:19.68                 
                     
Anders Elsborg  2003    331  36.41  1:15.77  1:54.57    2:32.58   
  Viborg Svømme Klub  2:33.37                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    321  36.53  1:15.14  1:54.17    2:34.15   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.10                 
                     
Jacob Emil Jeppesen  2003    279  39.36  1:20.75  2:01.57    2:41.56   
  Aarhus Swim  2:48.63                 
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    262  39.54  1:21.04  2:03.44    2:44.91   
  Aarhus Swim                   
                     
Mikkel Brinck  2003    234  40.31  1:23.86  2:08.34    2:51.28   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:55.68                 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    361  35.77  1:14.25  1:52.22    2:28.30   
  Aarhus Swim  2:44.86                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    330  36.85  1:14.89  1:54.68    2:32.75   
  Aarhus Swim  2:46.84                 
                     
Tobias Jakobsen  2005    229  39.96  1:25.57  2:10.84    2:52.55   
  Viborg Svømme Klub  2:54.45                 
                     
Andreas Gaardsted  2005    164  46.14  1:35.44  2:25.02    3:12.71   
  Silkeborg Svømmeklub  3:35.89                 
                     
Asger Schnieber Klausen  2005    155  46.40  1:36.36  2:28.15    3:16.38   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oskar Wiwe Brøste  2004    125  50.49  1:45.67  2:36.60    3:31.06   
  Herning Svømmeklub  3:27.95                 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Elias Wolgast  2006    196  41.67  1:28.50  2:16.27    3:01.65   
  Vejle Svømmeklub  3:16.45                 
                     
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    174  46.55  1:34.83  2:24.53    3:09.09   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andreas Lang Lassen  2007    121  50.10  1:45.11  2:40.57    3:33.53   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Tristan Bjerre  2007    83  54.64  1:58.89  3:01.06    4:01.63   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:06 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Østerberg  2000    530  34.70  1:11.93  1:49.94    2:27.29   
  Aarhus Swim  2:27.85                 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Tolderlund  2002    500  34.37  1:12.83  1:52.11    2:30.13   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.16                 
                     
Malea Benediktson  2001    434  38.23  1:17.77  1:57.79    2:37.43   
  H2Odense  2:45.51                 
                     
Helene Marie Andersen  2001    432  37.49  1:17.60  1:58.03    2:37.62   
  Viborg Svømme Klub  2:37.62                 
                     
Maja Stie Svensgaard  2002    429  37.78  1:17.66  1:58.34    2:37.99   
  Struer Svømmeklub  2:41.32                 
                     
Maibritt Skjoldborg  2002    406  37.30  1:18.04  1:59.67    2:40.94   
  H2Odense  2:45.07                 
                     
Gro Sørensen  2002    298  42.40  1:26.79  2:11.15    2:58.48   
  Aarhus Swim  3:09.16                 
                     
Maja Nielsen  2001    285  40.51  1:28.02  2:14.83    3:01.04   
  Vejle Svømmeklub  3:07.39                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    280  43.12  1:29.35  2:15.80    3:02.19   
  Aalborg Svømmeklub  3:04.71                 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Kjær Jensen  2004    535  35.52  1:12.31  1:49.69    2:26.86   
  Aarhus Swim  2:29.08                 
                     
Martha Bjerg  2004    480  36.92  1:15.10  1:54.25    2:32.18   
  Aarhus Swim  2:33.33                 
                     
Sia Aagaard  2004    447  35.90  1:16.00  1:56.71    2:35.86   
  Aarhus Swim  2:36.89                 
                     
Laura Marie Dige  2004    439  37.16  1:16.89  1:57.13    2:36.83   
  Aarhus Swim  2:41.82                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003    423  36.50  1:16.57  1:57.65    2:38.76   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:37.54                 
                     
Eva Hjort  2004    417  38.27  1:18.91  1:59.50    2:39.58   
  Aarhus Swim  2:49.79                 
                     
Clara Skrydstrup  2004    415  37.40  1:18.44  1:59.89    2:39.82   
  Aarhus Swim  2:52.24                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    387  40.14  1:21.80  2:02.67    2:43.54   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.86                 
                     
Asta Buur Ovesen  2004    386  37.20  1:18.61  2:01.67    2:43.71   
  Herning Svømmeklub  2:40.97                 
                     
10  Dinah Løve Høegh  2003    384  39.44  1:21.27  2:02.92    2:44.01   
  Silkeborg Svømmeklub  2:47.70                 
                     
11  Pernille Nedergaard  2004    369  38.66  1:21.15  2:04.14    2:46.16   
  Silkeborg Svømmeklub  2:44.81                 
                     
12  Nanna Svensgaard  2004    328  39.85  1:23.89  2:09.93    2:52.73   
  Struer Svømmeklub  2:57.81                 
                     
13  Alberthe Skovborg Hansen  2004    310  40.46  1:25.85  2:11.57    2:56.06   
  Viborg Svømme Klub  2:54.35                 
                     
14  Iben Lindal Overgaard  2003    259  44.44  1:31.67  2:19.45    3:06.90   
  H2Odense  3:38.34                 
                     
15  Mathilde Thomsen  2004    245  41.16  1:27.20  2:18.80    3:10.39   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  3:23.94                 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ester Lauritsen  2005    392  39.26  1:21.03  2:03.15    2:42.80   
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.78                 
                     
Mette Holstein  2005    380  39.60  1:21.49  2:04.51    2:44.47   
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.26                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    339  40.38  1:24.10  2:09.39    2:50.84   
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.06                 
                     
Freja Buchholt Kristensen  2005    333  40.02  1:24.08  2:08.90    2:51.96   
  Silkeborg Svømmeklub  3:07.45                 
                     
Maja Friis  2005    313  40.80  1:26.12  2:12.06    2:55.55   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.67                 
                     
Teresa Juel Winther  2005    257  45.02  1:32.98  2:21.95    3:07.39   
  Herning Svømmeklub  3:09.76                 
                     
Emilie Bie Bock  2005    252  44.74  1:33.00  2:21.90    3:08.65   
  Silkeborg Svømmeklub  3:28.24                 
                     
Laura Wittenhagen  2006    228  46.09  1:35.30  2:27.63    3:14.97   
  Silkeborg Svømmeklub  3:26.53                 
                     
Mille Holmberg  2006    194  49.66  1:42.64  2:35.79    3:25.93   
  Vejle Svømmeklub  3:32.84                 
                     
10  Laura Fjord Kristensen  2006    173  51.27  1:45.24  2:39.57    3:33.74   
  Herning Svømmeklub  3:33.51                 
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liv Hjorth Jørgensen  2007    222  49.57  1:40.97  2:30.74    3:16.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Lærke Jervelund  2007    196  49.36  1:41.46  2:34.11    3:25.13   
  Vejle Svømmeklub  3:23.29                 
                     
Mathilde D. Liboriussen  2007    122  56.87  1:59.49  3:03.00    4:00.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ida Kjær Nordstrøm  2008              DSQ  ej fort. bev. 100m 
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert Asfeldt  1996    548          24.75   
  Herning Svømmeklub  24.45                 
Daniel Nielsen  1997    514          25.28   
  Herning Svømmeklub  25.78                 
Toke Michaelsen  1999    419          27.07   
  Herning Svømmeklub  27.05                 
Arnas Jefimanka  1999    415          27.16   
  Herning Svømmeklub  25.91                 
Jens Grarup  1999    366          28.30   
  Herning Svømmeklub  28.63                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boje Fokkink  2001    474          25.98   
  Svømmeklubben Grindsted  26.03                 
Victor Bjerre  2001    453          26.37   
  Herning Svømmeklub  25.91                 
Lucas Christoffersen  2000    419          27.06   
  Herning Svømmeklub  26.92                 
Rasmus Sander Berggreen  2001    410          27.25   
  Ikast Svømmeklub  26.88                 
Johannes Wemmelund  2001    392          27.67   
  Herning Svømmeklub  28.13                 
Martin Madsen  2001    372          28.17   
  Viborg Svømme Klub  29.58                 
Alexander Korsager Elkjær  2001    366          28.32   
  Aarhus Swim  28.48                 
Kristoffer Jørgensen  2001    321          29.56   
  Solbjerg IF  29.43                 
Christian Ø. Samuelsen  2001    299          30.28   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  39.15                 
10  Daniel Poulsen  2001    289          30.61   
  Svømmeklubben Grindsted  29.82                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Lykke Grann  2003    430          26.83   
  Silkeborg Svømmeklub  27.17                 
Jeppe Haurum  2003    409          27.29   
  Svømmeklubben Grindsted  28.06                 
Magnus Alexandersen  2002    382          27.90   
  Skive Svømmeklub Poseidon  28.73                 
Oliver L Nelander  2002    366          28.31   
  Ikast Svømmeklub  28.78                 
Mathias M. Nielsen  2002    365          28.34   
  Ikast Svømmeklub  28.63                 
Oliver Fokkink  2003    354          28.63   
  Svømmeklubben Grindsted  29.35                 
Christian Jørgensen  2002    345          28.86   
  Struer Svømmeklub  29.66                 
William Sloth  2003    339          29.04   
  Aarhus Swim  29.52                 
Jonas Brinkmann  2002    337          29.11   
  Svømmeklubben Grindsted  29.89                 
10  Oliver Christensen  2003    335          29.15   
  Silkeborg Svømmeklub  32.56                 
11  Magnus Søgaard  2003    326          29.42   
  Silkeborg Svømmeklub  30.25                 
12  Nikodem Galazka  2002    323          29.52   
  Svømmeklubben Grindsted  29.40                 
13  Mikkel Mølgaard  2003    314          29.78   
  Silkeborg Svømmeklub  30.50                 
14  Frederik Munk Nyhus  2003    309          29.95   
  Svømmeklubben Grindsted  30.93                 
15  Jacob Emil Jeppesen  2003    285          30.76   
  Aarhus Swim  30.41                 
16  Kasper Larsen  2002    279          30.98   
  Svømmeklubben Grindsted  31.67                 
17  Laurits Andreassen  2002    271          31.28   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  48.84                 
18  Bjarke Bernberg  2002    258          31.81   
  Swim Team Neptun  32.86                 
19  Mikkel Brinck  2003    233          32.91   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  33.08                 
20  Oskar Møller Olesen  2003    218          33.62   
  Struer Svømmeklub  34.57