2020-04-03   19:20:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Grand Prix 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Kruse  2002    510  32.56  1:07.37  1:42.87    2:18.65   
  Herning Svømmeklub  2:20.83                 
                     
Laura Gam  2001    488  33.02  1:08.91  1:45.45    2:20.63   
  Herning Svømmeklub  2:18.43                 
                     
Malea Benediktson  2001    487  32.75  1:08.59  1:44.81    2:20.76   
  H2Odense  2:25.43                 
                     
Maja Stie Svensgaard  2002    476  31.93  1:08.14  1:45.02    2:21.83   
  Struer Svømmeklub  2:23.96                 
                     
Sofie Bruun Boye  2001    472  32.22  1:07.87  1:45.16    2:22.25   
  Viborg Svømme Klub  2:24.91                 
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    450  33.57  1:10.34  1:47.85    2:24.46   
  Silkeborg Svømmeklub  2:22.82                 
                     
Maja G. Pedersen  2002    408  33.53  1:11.11  1:50.05    2:29.35   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:27.06                 
                     
Gro Sørensen  2002    376  35.77  1:15.27  1:54.68    2:33.40   
  Aarhus Swim  2:31.26                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    357  35.91  1:14.39  1:55.74    2:36.06   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.84                 
                     
10  Signe Risager Hansen  2002    225  39.27  1:25.79  2:15.84    3:01.90   
  Svømmeklubben Grindsted  2:59.88                 
                     
11  Mia Andersen  2002    224  41.26  1:28.58  2:17.01    3:02.37   
  H2Odense  3:13.98                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Bjerg  2004    526  31.84  1:05.95  1:42.13    2:17.20   
  Aarhus Swim  2:16.12                 
                     
Frida Saks Justesen  2004    503  32.53  1:08.22  1:44.34    2:19.26   
  Aarhus Swim  2:26.46                 
                     
Sarah Kildahl  2004    480  32.80  1:08.55  1:45.59    2:21.47   
  Aarhus Swim  2:30.94                 
                     
Laura Marie Dige  2004    454  33.30  1:09.89  1:46.93    2:24.04   
  Aarhus Swim  2:26.60                 
                     
Anne Terp  2004    451  32.74  1:08.91  1:47.33    2:24.39   
  Struer Svømmeklub  2:26.60                 
                     
Eva Hjort  2004    445  34.13  1:11.27  1:48.51    2:25.02   
  Aarhus Swim  2:24.13                 
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003    431  32.95  1:09.91  1:48.37    2:26.59   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.59                 
                     
Josephine Larsen  2004    417  33.61  1:11.34  1:50.12    2:28.24   
  Viborg Svømme Klub  2:23.60                 
                     
Dinah Løve Høegh  2003    407  33.59  1:11.02  1:50.55    2:29.38   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.47                 
                     
10  Anne Lundorff Larsen  2004    406  36.09  1:13.76  1:52.15    2:29.60   
  Silkeborg Svømmeklub  2:36.35                 
                     
11  Asta Buur Ovesen  2004    404  34.23  1:12.58  1:51.75    2:29.84   
  Herning Svømmeklub  2:31.48                 
                     
12  Pernille Nedergaard  2004    394  35.37  1:15.09  1:54.01    2:31.04   
  Silkeborg Svømmeklub  2:35.79                 
                     
13  Katrine Brolykke Madsen  2003    376  35.53  1:14.44  1:54.40    2:33.36   
  H2Odense  2:36.91                 
                     
14  Emmalina Long  2004    335  37.31  1:17.82  1:59.17    2:39.48   
  Aarhus Swim  2:46.50                 
                     
15  Mette Buur Holt  2003    303  35.99  1:18.00  2:01.67    2:44.92   
  Herning Svømmeklub  2:41.54                 
                     
16  Pernille Juul Jensen  2003    295  37.88  1:20.10  2:03.87    2:46.34   
  H2Odense  2:47.51                 
                     
17  Mette Aagesen Jensen  2004    292  38.45  1:21.07  2:04.10    2:46.98   
  Aarhus Swim  2:53.00                 
                     
18  Nanna Svensgaard  2004    271  36.95  1:20.63  2:07.68    2:51.03   
  Struer Svømmeklub  2:58.89                 
                     
19  Lærke Hjaltson  2004    261  39.46  1:23.62  2:09.63    2:53.31   
  Herning Svømmeklub  3:00.03                 
                     
20  Iben Lindal Overgaard  2003    260  39.13  1:23.37  2:09.06    2:53.47   
  H2Odense  2:54.59                 
                     
21  Ella H. Richardson  2003    230  40.14  1:27.94  2:15.57    3:00.72   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
22  Emily Schweer  2004    209  41.62  1:28.91  2:17.84    3:06.55   
  Svømmeklubben Grindsted  3:07.44                 
                     
23  Freja Houmann-Esbensen  2004    201  43.02  1:32.24  2:22.09    3:08.89   
  Skive Svømmeklub Poseidon  3:21.82                 
                     
24  Anja Daniel Brask Anderse  2003    128  47.93  1:42.08  2:41.01    3:39.72   
  Skive Svømmeklub Poseidon  3:58.03                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Marie Lauritzen  2005    407  35.91  1:14.94  1:53.03    2:29.39   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.90                 
                     
Sofie Dyg Holme  2005    377  35.86  1:15.46  1:54.85    2:33.24   
  Ikast Svømmeklub  2:34.19                 
                     
Nicoline Bang Mosegaard  2005    355  35.88  1:16.06  1:57.54    2:36.41   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:43.25                 
                     
Silke Maria Pjengaard  2005    310  37.45  1:19.32  2:02.55    2:43.65   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.08                 
                     
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006    279  38.78  1:20.79  2:01.89    2:49.51   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Line Knudsen  2005    273  38.79  1:24.02  2:10.71    2:50.75   
  Silkeborg Svømmeklub  3:03.35                 
                     
Liv Juhl Jensen  2005    268  37.69  1:19.78  2:06.46    2:51.71   
  Aarhus Swim  3:23.24                 
                     
Emma Blix Kristensen  2005    264  38.76  1:21.95  2:07.42    2:52.63   
  Aarhus Swim  3:11.55                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006    258  38.46  1:23.08  2:08.97    2:53.94   
  Silkeborg Svømmeklub  3:01.31                 
                     
10  Mia Borup Mølgaard  2006    227  40.52  1:27.95  2:16.15    3:01.48   
  Silkeborg Svømmeklub  3:10.71                 
                     
11  Helene Siegenthaler  2006    205  42.63  1:31.64  2:22.00    3:07.86   
  Viborg Svømme Klub  3:06.43                 
                     
12  Frida Høj Foldager  2006    196  42.01  1:32.26  2:23.22    3:10.69   
  Vejle Svømmeklub  3:08.44                 
                     
13  Josefine Bundgaard  2005    188  42.55  1:30.96  2:23.60    3:13.37   
  Viborg Svømme Klub  3:23.56                 
                     
14  Ida Thomsen  2006    173  42.77  1:34.99  2:30.04    3:18.74   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
15  Emilia Glisic  2005    173  46.18  1:37.73  2:30.40    3:18.78   
  Silkeborg Svømmeklub  3:35.36                 
                     
16  Julie Bjørn  2006    153  46.81  1:39.85  2:34.29    3:26.90   
  Silkeborg Svømmeklub  3:40.56                 
                     
17  Sofie Hedegaard Buhl  2006    147  47.54  1:42.43  2:38.95    3:29.90   
  Herning Svømmeklub  3:30.04                 
                     
18  Ea Gram Møller  2006    145  48.44  1:43.59  2:39.23    3:30.64   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
19  Ida Søndergaard Geiger  2006    140  48.59  1:43.29  2:39.73    3:32.90   
  Herning Svømmeklub  3:38.46                 
                     
20  Stine Hornshøj Salomonsen  2006    135  47.56  1:42.15  2:40.77    3:35.89   
  Herning Svømmeklub  3:45.78                 
                     
21  Nicoline Astrup Jensen  2006    130  46.96  1:44.74  2:44.93    3:38.44   
  Herning Svømmeklub  3:39.09                 
                     
22  Laura Fjord Kristensen  2006    118  49.02  1:47.45  2:46.94    3:45.64   
  Herning Svømmeklub  3:49.15                 
                     
23  Freja Klarskov Nielsen  2006    96  50.45  1:54.29  2:58.82    4:01.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Nørgaard Slot  2006              DNS   
  Herning Svømmeklub  3:18.59                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liv Hjorth Jørgensen  2007    229  42.32  1:28.37  2:14.61    3:01.01   
  Herning Svømmeklub  2:59.66                 
                     
Lærke Jervelund  2007    190  44.34  1:34.37  2:25.15    3:12.43   
  Vejle Svømmeklub  3:11.24                 
                     
Filucca Bing Lauritzen  2007    184  44.86  1:36.54  2:27.33    3:14.63   
  Silkeborg Svømmeklub  3:26.23                 
                     
Eline Sofie K. Rasmussen  2007    184  45.40  1:36.76  2:27.97    3:14.74   
  Vejle Svømmeklub  3:29.48                 
                     
Andrea Højbjerg  2007    173  45.39  1:37.72  2:31.36    3:18.58   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Julie Guldmann Møller  2007    151  43.98  1:38.46  2:34.47    3:27.83   
  Vejle Svømmeklub  3:41.23                 
                     
Isabell Thaison Jensen  2007    135  47.42  1:43.57  2:40.14    3:35.55   
  Herning Svømmeklub  3:37.24                 
                     
Louise Jeppesen  2008    113  51.01  1:49.69  2:49.62    3:48.63   
  Herning Svømmeklub  4:14.77                 
                     
Mathilde D. Liboriussen  2007    92  53.42  1:56.53  3:03.33    4:04.84   
  Viborg Svømme Klub  4:09.58                 
                     
10  Carlijn Loeven  2008    67  1:00.27  2:12.11  3:24.27    4:31.55   
  Herning Svømmeklub  4:01.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark