2020-04-03   19:01:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Grand Prix 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2017    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2017         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Nielsen  1997    571          26.27   
  Herning Svømmeklub  26.56                 
Robert Asfeldt  1996    525          27.02   
  Herning Svømmeklub  26.48                 
Toke Michaelsen  1999    462          28.19   
  Herning Svømmeklub  28.05                 
Jens Grarup  1999    346          31.03   
  Herning Svømmeklub  30.79                 
Arnas Jefimanka  1999              DSQ  tyvstart 
  Herning Svømmeklub  27.59                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Wemmelund  2001    408          29.39   
  Herning Svømmeklub  29.81                 
Lucas Christoffersen  2000    363          30.54   
  Herning Svømmeklub  32.19                 
Kristoffer Jørgensen  2001    350          30.92   
  Solbjerg IF  33.56                 
Boje Fokkink  2001    311          32.17   
  Svømmeklubben Grindsted  33.57                 
Philip Hørup  2001    294          32.75   
  Skive Svømmeklub Poseidon  32.61                 
Christian Ø. Samuelsen  2001    224          35.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Degn  2003    389          29.84   
  Aarhus Swim  30.39                 
Magnus Alexandersen  2002    388          29.87   
  Skive Svømmeklub Poseidon  29.70                 
Frederik Venø Elling  2003    381          30.06   
  Silkeborg Svømmeklub  31.27                 
Emil Lykke Grann  2003    372          30.31   
  Silkeborg Svømmeklub  31.05                 
Alexander L. Bjørn  2003    371          30.33   
  Ikast Svømmeklub  31.44                 
Oliver L Nelander  2002    368          30.41   
  Ikast Svømmeklub  31.10                 
Asger Hatting  2003    352          30.87   
  Silkeborg Svømmeklub  31.62                 
William Sloth  2003    340          31.22   
  Aarhus Swim  30.99                 
Magnus Søgaard  2003    332          31.46   
  Silkeborg Svømmeklub  32.45                 
10  Christian Jørgensen  2002    317          31.95   
  Struer Svømmeklub  31.71                 
11  Jeppe Haurum  2003    313          32.09   
  Svømmeklubben Grindsted  32.78                 
12  Jonas Klarskov Nielsen  2003    277          33.44   
  Herning Svømmeklub  34.84                 
13  Jakob Riisgaard  2003    250          34.59   
  Silkeborg Svømmeklub  38.49                 
14  Valdemar Vind Sejr  2003    246          34.78   
  Aarhus Swim  36.59                 
15  Kasper Larsen  2002    215          36.35   
  Svømmeklubben Grindsted  42.81                 
16  Jacob Emil Jeppesen  2003    204          37.00   
  Aarhus Swim  35.60                 
17  Mikkel Brinck  2003    192          37.74   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  40.32                 
18  Laurits Andreassen  2002    185          38.20   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  42.77                 
19  Frederik Munk Nyhus  2003    182          38.45   
  Svømmeklubben Grindsted  36.30                 
20  Mikkel O. Mortensen  2003    135          42.43   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  44.94                 
21  Peter Larsen  2003    126          43.38   
  Svømmeklubben Grindsted  49.33                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    456          28.32   
  Viborg Svømme Klub  28.22                 
Frederik Lindholm  2004    413          29.27  Deltager ikke i finalen 
  Aarhus Swim  28.76                 
Viktor Lei Lamberg  2004    356          30.75   
  Aarhus Swim  31.78                 
Mads Mikkelsen  2004    344          31.10   
  Aarhus Swim  29.67                 
Andreas Weis Kallesøe  2004    332          31.48   
  Viborg Svømme Klub  31.91                 
Lucas Rosenborg  2004    316          31.99   
  Aarhus Swim  33.53                 
Rasmus Håkonsson  2004    296          32.71   
  Ikast Svømmeklub  34.35                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    284          33.15   
  Aarhus Swim  34.41                 
Sigurd Wemmelund  2005    276          33.46   
  Herning Svømmeklub  40.09                 
10  Emil Togsverd  2005    264          33.98   
  Silkeborg Svømmeklub  37.09                 
11  Viggo Stricker Pedersen  2004    259          34.18   
  Silkeborg Svømmeklub  42.00                 
12  Theis Nelander  2005    258          34.22   
  Ikast Svømmeklub  34.81                 
13  Caue Burgardt Zaneti  2004    251          34.55   
  Herning Svømmeklub                   
14  Kasper Jensen  2005    249          34.63   
  Ikast Svømmeklub  35.70                 
15  Rasmus Rytter  2004    242          34.96   
  Skive Svømmeklub Poseidon  35.30                 
16  Alexander Mortensen  2004    222          35.99   
  Herning Svømmeklub  36.72                 
17  Søren Winther Hald  2005    214          36.41   
  Struer Svømmeklub  36.59                 
18  Jakob Møller Nielsen  2004    191          37.84   
  Ikast Svømmeklub  39.40                 
19  Kristian Svenstrup  2005    190          37.88   
  Viborg Svømme Klub  38.19                 
20  Oliver Bennetsen  2005    182          38.43   
  Herning Svømmeklub  39.09                 
21  Nicklas Rossau Larsen  2005    181          38.53   
  Silkeborg Svømmeklub  38.43                 
22  Frederik D. Liboriussen  2004    157          40.35   
  Viborg Svømme Klub  40.12                 
23  Tobias Jakobsen  2005    147          41.24   
  Viborg Svømme Klub  42.25                 
24  Sebastian Dunker Rasmusse  2005    127          43.34   
  Herning Svømmeklub  44.85                 
25  Jonas Rohde  2005    120          44.10   
  Ikast Svømmeklub  47.56                 
26  Laurits Romvig Schou  2004    117          44.46   
  Herning Svømmeklub  45.56                 
27  Mads Simonsen  2005    108          45.70   
  Herning Svømmeklub  45.61                 
28  Asger Schnieber Klausen  2005    98          47.15   
  Herning Svømmeklub                   
Oskar Wiwe Brøste  2004              DSQ  asynk arm 20m 
  Herning Svømmeklub  1:08.07                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    175          38.96   
  Vejle Svømmeklub  38.18                 
Magne Christian Hansen  2006    154          40.64   
  Viborg Svømme Klub  41.89                 
Malthe Elias Wolgast  2006    134          42.52   
  Vejle Svømmeklub  40.63                 
Lasse Klint Nielsen  2006    134          42.60   
  Struer Svømmeklub  42.47                 
Moritz Hartmann  2007    132          42.71   
  Vejle Svømmeklub  41.80                 
Oliver Heuer  2006    129          43.08   
  Viborg Svømme Klub  46.36                 
Daniel Marcus Le  2006    112          45.10   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  47.63                 
Anders Bank Hansen  2006    107          45.80   
  Vejle Svømmeklub  51.67                 
Lucas Lund Rasmussen  2007    69          53.03   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Andreas Lang Lassen  2007    69          53.04   
  Vejle Svømmeklub  48.70                 
11  Gustav Sundstrøm  2006    65          54.13   
  Vejle Svømmeklub  1:00.10                 
12  Zilas Vilsen  2006    64          54.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Sebastian Holt Poulsen  2007    56          56.84   
  Vejle Svømmeklub  59.61                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark