Results for Efterårsstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Efterrsstvne 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stvne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangr | STT | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 18 november 2017 |
Lb 16, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1918-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.42 | ||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | VAT Copenhagen | 43.35 | ||||||
3 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svmme Klub | 43.81 | ||||||
4 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svmmeklub | 49.98 | ||||||
5 | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.09 | ||||||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw7.6 esb v 50 m | |||||
Lb 16, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 38.24 | ||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrd Svmmeklub | 39.40 | ||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 39.99 | ||||||
4 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 40.44 | ||||||
5 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 41.55 | ||||||
6 | August Hy | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 42.14 | ||||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 42.53 | ||||||
8 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svmmeklub | 47.80 | ||||||
9 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.50 | ||||||
10 | Mathias Bklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.61 | ||||||
11 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.62 | ||||||
12 | Bjarke Sndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.28 | ||||||
Lb 16, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 42.95 | ||||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.31 | ||||||
3 | Asbjrn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.55 | ||||||
4 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 55.63 | ||||||
5 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.75 | ||||||
6 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 55.84 | ||||||
7 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 56.37 | ||||||
8 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 57.62 | ||||||
9 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 59.26 | ||||||
10 | Nicky Kort | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.14 | ||||||
11 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.87 | ||||||
12 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:09.81 | ||||||
13 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:10.86 | ||||||
14 | Jonas Hennings Lindhardt | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.95 | ||||||
Lb 16, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svmmeklub | 1:01.09 | ||||||
2 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svmmeklub | 1:03.39 | ||||||
3 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svmmeklub | 1:04.65 | ||||||
4 | Gustav Jrgensen | 2009 | Glostrup Svmmeklub | 1:07.27 | ||||||
5 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svmmeklub | 1:14.73 | ||||||
- | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2w 7.2 asyn efter st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:48 |