Tulokset Efterårsstævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 november 2017 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Sponceret af Nøhr El-Service, Hedehusene |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.85 | ||||||
2 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.94 | ||||||
3 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.27 | ||||||
4 | Asta Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.46 | ||||||
5 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 36.45 | ||||||
6 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.66 | ||||||
7 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.14 | ||||||
8 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 51.85 | ||||||
9 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.94 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponceret af Nøhr El-Service, Hedehusene |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.79 | ||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.67 | ||||||
3 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.08 | ||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.93 | ||||||
5 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.03 | ||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.07 | ||||||
7 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.69 | ||||||
8 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.17 | ||||||
9 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 43.12 | ||||||
10 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 44.66 | ||||||
11 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.20 | ||||||
12 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.24 | ||||||
13 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.37 | ||||||
14 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.16 | ||||||
15 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.80 | ||||||
16 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.54 | ||||||
17 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 51.30 | ||||||
18 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.68 | ||||||
19 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.60 | ||||||
20 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 57.23 | ||||||
- | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw 8.3 asyn v 25 m | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponceret af Nøhr El-Service, Hedehusene |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.92 | ||||||
2 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.85 | ||||||
3 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 51.76 | ||||||
4 | Kirsten Vedsted | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.23 | ||||||
5 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 58.78 | ||||||
6 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 58.96 | ||||||
7 | Anna Powers | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.20 | ||||||
8 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.63 | ||||||
9 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 1:02.71 | ||||||
10 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.62 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Sponceret af Nøhr El-Service, Hedehusene |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | sw8.2 arme f v35m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:49 |