2020-01-25   22:40:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            29.63   
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            30.21   
Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.44   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.45   
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.18   
Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            33.32   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.95   
Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.63   
Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            36.70   
10  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.85   
Mathias Simoni  2002  Albertslund IF            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            33.39   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            33.53   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.07   
Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub            45.14   
Aksel Bryde  2005  Herlufsholm Svømmeklub            48.81   
Jonas Vollquartz Svensson  2004  VAT Copenhagen            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.07   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.26   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.84   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            42.75   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.05   
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            50.47   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            52.16   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            52.52   
Tobias Christiansen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            57.18   
10  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:05.90   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  sw 10.6 træk v 35 m 
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            41.77   
Frederik Vedtofte  2009  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark