2020-09-19   06:50:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.06  1:09.56  1:47.26    2:24.51   
Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen    35.50  1:15.52  1:54.79    2:32.32   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.07  1:16.85  1:59.14    2:39.56   
Laura Thomadsen  2004  VAT Copenhagen    36.94  1:17.41  1:59.93    2:41.45   
Lærke Blond  2003  VAT Copenhagen    36.29  1:18.52  2:03.28    2:44.77   
Silje Juhl Nielsen  2003  Solrød Svømmeklub    37.64  1:20.13  2:04.45    2:45.40   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    36.94  1:20.84  2:04.09    2:46.86   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF    40.80  1:28.01  2:18.10    3:03.92   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.16  1:14.46  1:54.22    2:33.23   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    35.39  1:14.75  1:56.44    2:36.68   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    35.59  1:15.07  1:57.08    2:38.99   
Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen    38.99  1:21.64  2:05.06    2:46.20   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.77  1:24.15  2:08.81    2:52.51   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.67  1:26.13  2:12.64    2:55.83   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    39.25  1:24.99  2:12.21    2:57.39   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    39.68  1:25.23  2:13.21    2:58.70   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.53  1:31.73  2:20.31    3:05.52   
10  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    45.64  1:37.15  2:27.44    3:12.10   
11  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    42.14  1:32.03  2:23.90    3:13.92   
12  Viola Brandt-Brofeldt  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.76  1:32.43  2:28.19    3:19.38   
13  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    45.73  1:47.61  2:49.68    3:48.97   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.25  1:34.46  2:26.36    3:10.74   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    41.72  1:34.18  2:27.12    3:19.14   
Ella Emilie Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    44.82  1:37.74  2:30.95    3:19.99   
Kirsten Vedsted  2008  VAT Copenhagen-MK31    48.85  1:42.25  2:38.66    3:32.61   
Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    50.73  1:46.52  2:45.64    3:40.58   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    51.40  1:50.43  2:49.42    3:44.33   
Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    1:00.27  2:11.36  3:21.61    4:19.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark