2020-09-25   05:07:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.45  59.71  1:32.51    2:04.77   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.23  1:01.27  1:35.01    2:09.39   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.07  1:02.01  1:37.37    2:12.44   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    30.61  1:07.75  1:45.59    2:20.24   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    31.04  1:06.98  1:44.91    2:20.65   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    30.75  1:06.22  1:44.58    2:23.31   
Lucas Linnebjerg  2003  Vordingborg Svømme Klub    34.48  1:15.61  1:58.52    2:38.21   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    40.95  1:28.99  2:20.49    3:08.13   
Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Mathias Simoni  2002  Albertslund IF            DNS   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen    32.15  1:09.44  1:46.00    2:21.52   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    32.99  1:11.56  1:51.17    2:29.41   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    34.91  1:15.17  1:54.36    2:32.20   
Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen    36.83  1:17.51  1:57.23    2:36.33   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    37.70  1:20.93  2:08.08    2:51.15   
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    36.30  1:20.18  2:07.47    2:52.35   
Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub    39.28  1:25.59  2:12.36    2:58.77   
Aksel Bryde  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    33.96  1:13.63  1:54.93    2:32.20   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    35.89  1:16.18  1:57.82    2:37.52   
Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.15  1:25.87  2:10.02    2:51.97   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub    41.94  1:29.25  2:18.01    3:02.16   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    41.54  1:28.90  2:17.70    3:02.30   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.81  1:38.37  2:31.05    3:18.19   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31    45.74  1:39.05  2:33.49    3:27.06   
Max Kirkeskov Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    46.02  1:39.95  3:29.88    3:29.88   
Sebastian Nymark-Jensen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark