2020-09-19   07:23:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2017    Udskriftsdato  18 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 november 2017         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2003 
Sponseret af Madsen's Multienterprise, Aut. Kloakmester, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    31.71  1:14.25  2:03.84    2:37.83   
Sebastian Rasmussen  2003  VAT Copenhagen    33.37  1:17.40  2:10.71    2:49.60   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.02  1:21.36  2:19.55    3:08.02   
William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.35  1:37.85  2:40.17    3:30.97   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponseret af Madsen's Multienterprise, Aut. Kloakmester, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    32.11  1:15.40  2:00.57    2:38.64   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    33.84  1:16.77  2:03.12    2:40.82   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen    35.80  1:18.64  2:07.34    2:43.26   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.42  1:25.68  2:15.66    2:58.31   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    38.63  1:27.10  2:19.45    2:59.76   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.61  1:28.16  2:22.71    3:05.35   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    42.82  1:36.54  2:31.32    3:15.48   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponseret af Madsen's Multienterprise, Aut. Kloakmester, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.34  1:20.67  2:09.01    2:47.36   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    46.28  1:38.22  2:33.74    3:16.76   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.38  1:41.42  2:45.76    3:36.09   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  sw 9.4 ej ber v 100m 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponseret af Madsen's Multienterprise, Aut. Kloakmester, Sengeløse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939    46.05  1:39.94  2:38.32    3:23.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark