Results for Nykredit Gentofte Open 2017 - Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 08 september 2017 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 september 2017 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 33.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.49 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 34.10 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 34.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | |||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 34.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 35.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.71 | |||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 35.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 36.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 36.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
9 | Silke Meyer | 1998 | 38.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.35 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Meng | 2003 | 35.00 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | |||||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.12 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 35.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.51 | |||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 36.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.76 | |||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 36.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.87 | |||||||||
6 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 37.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.69 | |||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 37.67 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
8 | Frida Uldall | 2003 | 37.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.49 | |||||||||
9 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 38.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.10 | |||||||||
10 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 38.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.11 | |||||||||
11 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 38.50 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.91 | |||||||||
12 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 39.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
13 | Celia Puggaard | 2003 | 39.32 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.61 | |||||||||
14 | Matilde Weibel | 2002 | 39.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
15 | Emilie Holst Lange | 2002 | 39.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.95 | |||||||||
16 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 41.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.33 | |||||||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 45.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.03 | |||||||||
18 | Rebecca Andersen | 2003 | 46.71 | |||||||
Rønne Svømme Klub | 45.54 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 36.54 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.34 | |||||||||
2 | Anne Sofie Evald | 2004 | 36.71 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.64 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 37.13 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.81 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 37.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.86 | |||||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 38.59 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.67 | |||||||||
6 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 39.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
7 | Liva Søby | 2004 | 40.55 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.32 | |||||||||
8 | Laura Kristensen | 2004 | 40.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.57 | |||||||||
9 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 42.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.97 | |||||||||
10 | Signe Astrup Taul | 2004 | 42.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.13 | |||||||||
11 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 43.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.03 | |||||||||
12 | Mille Bergmann | 2004 | 44.71 | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 38.74 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.04 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 39.34 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.38 | |||||||||
3 | Emma S. Kristensen | 2005 | 41.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.73 | |||||||||
4 | Victoria W. Stahl | 2005 | 41.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.01 | |||||||||
5 | Patricia Petersen | 2005 | 42.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.72 | |||||||||
6 | Luna Luminari | 2005 | 43.55 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.02 | |||||||||
7 | Filippa Walløe | 2005 | 43.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.60 | |||||||||
8 | Mathilde Pihl | 2005 | 43.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.42 | |||||||||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | 43.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.71 | |||||||||
10 | Viola Kudsk | 2005 | 49.19 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.89 | |||||||||
11 | Luna Hein | 2005 | 51.14 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.78 | |||||||||
12 | Sofie Christiansen | 2005 | 56.18 | |||||||
Rønne Svømme Klub | 57.76 | |||||||||
- | Mathilde F Handberg | 2005 | DSQ | SW44 - Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Backhausen | 2006 | 40.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.15 | |||||||||
2 | Molly Szczepanski | 2006 | 43.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.38 | |||||||||
3 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 45.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.79 | |||||||||
4 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 46.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.50 | |||||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | 46.95 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.71 | |||||||||
6 | Clara Thomsen | 2006 | 47.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.57 | |||||||||
7 | Lara Smerdal | 2006 | 47.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.82 | |||||||||
8 | Sarah Højlund | 2006 | 48.15 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.82 | |||||||||
9 | Siv Reimer | 2006 | 48.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.05 | |||||||||
10 | Maja Zastrojevic | 2006 | 50.74 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.39 | |||||||||
11 | Molly Namensen | 2006 | 51.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.20 | |||||||||
12 | Anna E.e. Balle | 2006 | 52.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
13 | Isabella M. Madsen | 2007 | 54.11 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.91 | |||||||||
14 | Maja Hansen | 2006 | 56.23 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.25 | |||||||||
15 | Karla Bergmann | 2007 | 57.56 | |||||||
Rønne Svømme Klub | 1:01.82 | |||||||||
16 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 1:05.28 | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Schnabelrauch | 2006 | DSQ | 2 arm v start | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:30 |