Results for UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | U-GP 1 2017/2018 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2017 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangr | Stockholms simfrbund och Simklubben Neptun | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 21 oktober 2017 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjrk | 2000 | Simklubben Neptun | 32.47 | 1:05.83 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.57 | 1:06.51 | |||||
3 | Vilma Iisalo | 2001 | Raision Urheilijat | 32.33 | 1:06.67 | |||||
4 | Elsa Nordstrm | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:12.63 | |||||
5 | Smilla Lnnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:13.85 | |||||
6 | Alexandra Lindn | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.31 | 1:15.29 | |||||
7 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 36.48 | 1:15.86 | |||||
8 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsllskap | 37.06 | 1:16.61 | |||||
9 | Matilda Wrenkler | 2001 | kersberga Simsllskap | 40.39 | 1:24.01 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.59 | 1:05.59 | |||||
2 | Ella Arrhn Andersson | 2002 | Jrflla Simsllskap | 34.15 | 1:09.14 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.04 | 1:09.31 | |||||
4 | Hanna sbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.02 | 1:11.98 | |||||
5 | Nora Segerstrm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.93 | 1:13.66 | |||||
6 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.97 | 1:16.10 | |||||
7 | Felicia Granberg | 2002 | Jrflla Simsllskap | 37.58 | 1:18.36 | |||||
8 | Hedda Skld | 2002 | Wisby Simsllskap | 38.65 | 1:18.50 | |||||
9 | Klara Eklf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.93 | 1:18.91 | |||||
10 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 38.86 | 1:20.21 | |||||
11 | Therese Taflin Jghult | 2002 | Vsby Simsllskap | 39.59 | 1:20.95 | |||||
12 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtlje Simklubb | 39.21 | 1:21.93 | |||||
13 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtlje Simklubb | 38.81 | 1:22.01 | |||||
14 | Emma Marcus | 2002 | lands Simfrening | 41.16 | 1:25.32 | |||||
15 | Ebba Stromberg | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.92 | 1:27.75 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.21 | 1:09.88 | |||||
2 | Kerttu Nurmi | 2003 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.40 | 1:10.71 | |||||
3 | Iris Hanski | 2003 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.06 | 1:11.01 | |||||
4 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.12 | 1:11.13 | |||||
5 | Maija Nurmi | 2003 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.08 | 1:11.38 | |||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.94 | 1:11.77 | |||||
7 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.72 | 1:11.84 | |||||
8 | Roya Tittelbach | 2003 | Vsby Simsllskap | 35.23 | 1:13.06 | |||||
9 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.82 | 1:13.93 | |||||
10 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.50 | 1:15.14 | |||||
11 | Emelie Sderstrm | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.54 | 1:16.63 | |||||
12 | Wilma Stendrake | 2003 | kersberga Simsllskap | 37.03 | 1:17.07 | |||||
13 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 37.72 | 1:17.52 | |||||
14 | Julia Hglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.32 | 1:18.02 | |||||
15 | Elsa Fogelsj | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.98 | 1:18.66 | |||||
16 | Alice Fagerlund | 2003 | kersberga Simsllskap | 40.71 | 1:26.44 | |||||
17 | Rebecca Duns | 2003 | lands Simfrening | 42.73 | 1:27.75 | |||||
18 | Denise Frejd | 2003 | kersberga Simsllskap | 43.86 | 1:29.43 | |||||
19 | Mimmi Krekula | 2003 | Vsby Simsllskap | 43.84 | 1:29.46 | |||||
20 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.55 | 1:33.18 | |||||
21 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Neptun | 45.57 | 1:34.29 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Vsby Simsllskap | 34.48 | 1:11.41 | |||||
2 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.74 | 1:12.17 | |||||
3 | Sini Salmi | 2004 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.04 | 1:13.82 | |||||
4 | Amanda Takala | 2004 | Vsby Simsllskap | 37.72 | 1:18.69 | |||||
5 | My Laverman | 2004 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.17 | 1:19.61 | |||||
6 | Anna Mattila | 2004 | Vsby Simsllskap | 39.44 | 1:20.44 | |||||
7 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 39.43 | 1:20.48 | |||||
8 | Nella Silfwergrd | 2004 | Wisby Simsllskap | 39.32 | 1:20.85 | |||||
9 | Ioanna Tsirona | 2004 | Jrflla Simsllskap | 39.63 | 1:22.11 | |||||
10 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Vsby Simsllskap | 40.29 | 1:22.29 | |||||
11 | Felicia Gthberg | 2004 | Jrflla Simsllskap | 39.74 | 1:22.45 | |||||
12 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.95 | 1:22.92 | |||||
13 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 41.66 | 1:23.77 | |||||
14 | Rebecca Velin | 2004 | Vsby Simsllskap | 40.86 | 1:24.29 | |||||
15 | Jessika Mudyna | 2004 | Vsby Simsllskap | 42.08 | 1:26.05 | |||||
16 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 42.97 | 1:28.57 | |||||
17 | Nora Rnnbro | 2004 | kersberga Simsllskap | 43.99 | 1:28.73 | |||||
18 | Ella Olsson | 2004 | kersberga Simsllskap | 45.82 | 1:33.19 | |||||
19 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.71 | 1:34.96 | |||||
20 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.96 | 1:46.11 | |||||
21 | Andrea Markowicz Lindn | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.44 | 1:48.57 | |||||
- | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.67 | 1:11.54 | |||||
2 | Kukka Kangas | 2005 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.26 | 1:13.08 | |||||
3 | Sonila Selimi | 2005 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.64 | 1:13.39 | |||||
4 | Fiona Laakso | 2005 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.21 | 1:16.46 | |||||
5 | Alice Lindgren | 2005 | Vsby Simsllskap | 36.47 | 1:17.21 | |||||
6 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 38.17 | 1:18.06 | |||||
7 | Maura Bergstrm | 2005 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.97 | 1:19.30 | |||||
8 | Julianna Kurkela | 2005 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.62 | 1:19.50 | |||||
9 | Olivia Halfar | 2005 | Jrflla Simsllskap | 38.97 | 1:20.22 | |||||
10 | Amanda Wensmark | 2005 | Jrflla Simsllskap | 40.63 | 1:23.13 | |||||
11 | Lovisa Jardelid | 2005 | Vsby Simsllskap | 40.00 | 1:23.22 | |||||
12 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsllskap | 41.58 | 1:24.00 | |||||
13 | Linn Melander | 2005 | Vsby Simsllskap | 41.98 | 1:24.79 | |||||
14 | Cline Fljt | 2005 | lands Simfrening | 40.50 | 1:25.37 | |||||
15 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.43 | 1:25.71 | |||||
16 | Filippa Bonorden | 2005 | kersberga Simsllskap | 42.68 | 1:25.78 | |||||
17 | Lina Ahlstrm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.93 | 1:26.29 | |||||
18 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsllskap | 42.83 | 1:26.35 | |||||
19 | Boel Jgerskog | 2005 | Jrflla Simsllskap | 42.59 | 1:27.04 | |||||
20 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 41.33 | 1:29.23 | |||||
21 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.47 | 1:30.63 | |||||
22 | Amanda Bck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.61 | 1:31.29 | |||||
23 | Magda Westberg | 2005 | kersberga Simsllskap | 44.69 | 1:31.33 | |||||
24 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.44 | 1:32.09 | |||||
25 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 45.49 | 1:33.25 | |||||
26 | Hanna Skld | 2005 | Vsby Simsllskap | 46.29 | 1:34.08 | |||||
26 | Nathalie Galway | 2005 | kersberga Simsllskap | 44.85 | 1:34.08 | |||||
28 | Frida Steen | 2005 | Vsby Simsllskap | 47.49 | 1:35.16 | |||||
29 | Elin Hk | 2005 | Vsby Simsllskap | 45.39 | 1:35.62 | |||||
30 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.02 | 1:36.14 | |||||
31 | Klara Hgfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.13 | 1:36.17 | |||||
32 | Signe Kling | 2005 | kersberga Simsllskap | 45.93 | 1:36.75 | |||||
33 | Embla Stendrake | 2005 | kersberga Simsllskap | 48.44 | 1:39.93 | |||||
34 | Elise Klingh | 2005 | Vsby Simsllskap | 49.13 | 1:41.36 | |||||
35 | Julia Isaksson | 2005 | kersberga Simsllskap | 49.54 | 1:42.64 | |||||
36 | Josefin Kjellstrm | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.14 | 1:47.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:56 |