Tulokset UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund och Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
30.31 |
1:06.59 |
1:48.84 |
|
2:22.96 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.00 |
1:08.71 |
1:51.05 |
|
2:25.64 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.38 |
1:12.82 |
1:56.36 |
|
2:31.06 |
|
4 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.28 |
1:16.05 |
2:07.76 |
|
2:43.96 |
|
5 |
Jessica Wiklund |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
35.47 |
1:18.23 |
2:09.68 |
|
2:49.22 |
|
6 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.92 |
1:23.32 |
2:16.40 |
|
2:57.55 |
|
7 |
Emma Pettersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
38.54 |
1:26.09 |
2:17.35 |
|
2:58.32 |
|
8 |
Moa Nyberg |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.60 |
1:30.18 |
2:24.56 |
|
3:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.68 |
1:10.86 |
1:53.17 |
|
2:26.99 |
|
2 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.46 |
1:13.87 |
1:54.61 |
|
2:29.67 |
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.14 |
1:14.08 |
1:56.13 |
|
2:30.18 |
|
4 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.67 |
1:15.84 |
1:59.47 |
|
2:36.27 |
|
5 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.84 |
1:13.25 |
1:58.87 |
|
2:37.00 |
|
6 |
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
33.47 |
1:17.23 |
2:02.25 |
|
2:39.26 |
|
7 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.79 |
1:19.09 |
2:02.41 |
|
2:40.92 |
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.69 |
1:15.96 |
2:05.46 |
|
2:42.48 |
|
9 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
32.55 |
1:16.76 |
2:06.85 |
|
2:43.30 |
|
10 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
34.56 |
1:19.09 |
2:06.61 |
|
2:44.36 |
|
11 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.24 |
1:18.83 |
2:05.49 |
|
2:45.40 |
|
12 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
37.83 |
1:22.45 |
2:11.45 |
|
2:50.83 |
|
13 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
Norrtälje Simklubb |
|
38.20 |
1:25.90 |
2:15.96 |
|
2:57.55 |
|
14 |
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Sim |
|
40.00 |
1:24.76 |
2:17.79 |
|
2:57.96 |
|
15 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.28 |
1:22.48 |
2:15.06 |
|
2:58.10 |
|
16 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
41.52 |
1:28.18 |
2:16.29 |
|
2:59.13 |
|
17 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.19 |
1:25.07 |
2:20.53 |
|
3:00.21 |
|
18 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.79 |
1:34.03 |
2:29.10 |
|
3:09.93 |
|
- |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.51 |
1:12.15 |
1:53.32 |
|
2:28.89 |
|
2 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.26 |
1:12.74 |
1:55.51 |
|
2:31.18 |
|
3 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.25 |
1:15.41 |
1:57.95 |
|
2:34.08 |
|
4 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.67 |
1:13.06 |
1:59.76 |
|
2:35.35 |
|
5 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.81 |
1:12.37 |
1:59.33 |
|
2:36.12 |
|
6 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.45 |
1:18.40 |
2:01.37 |
|
2:36.53 |
|
7 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.18 |
1:15.57 |
2:00.78 |
|
2:36.72 |
|
8 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.14 |
1:13.23 |
2:00.98 |
|
2:36.96 |
|
9 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.37 |
1:18.58 |
2:01.10 |
|
2:37.49 |
|
10 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.59 |
1:15.57 |
2:03.10 |
|
2:39.54 |
|
11 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.69 |
1:16.24 |
2:04.28 |
|
2:40.15 |
|
12 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.46 |
1:15.88 |
2:04.24 |
|
2:41.58 |
|
13 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.20 |
1:18.04 |
2:05.62 |
|
2:42.56 |
|
14 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.07 |
1:16.74 |
2:06.14 |
|
2:43.34 |
|
15 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.07 |
1:19.80 |
2:04.73 |
|
2:43.57 |
|
16 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.65 |
1:18.77 |
2:06.85 |
|
2:43.92 |
|
17 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.60 |
1:23.70 |
2:09.01 |
|
2:44.08 |
|
18 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.72 |
1:18.86 |
2:05.32 |
|
2:44.30 |
|
19 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.10 |
1:17.28 |
2:07.14 |
|
2:45.43 |
|
20 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.87 |
1:16.66 |
2:10.46 |
|
2:46.11 |
|
21 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.22 |
1:19.15 |
2:08.16 |
|
2:46.40 |
|
22 |
Linnea Mattila |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.95 |
1:21.65 |
2:12.09 |
|
2:50.54 |
|
23 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.43 |
1:20.11 |
2:11.46 |
|
2:50.83 |
|
24 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.13 |
1:18.60 |
2:13.74 |
|
2:52.07 |
|
25 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.76 |
1:24.09 |
2:15.39 |
|
2:54.37 |
|
26 |
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.65 |
1:24.84 |
2:15.58 |
|
2:56.89 |
|
27 |
Emilia Cullfors |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.07 |
1:25.01 |
2:19.46 |
|
2:58.14 |
|
28 |
Rebecca Duns |
2003 |
Ålands Simförening |
|
39.11 |
1:26.21 |
2:21.95 |
|
3:04.88 |
|
29 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
41.44 |
1:29.48 |
2:21.74 |
|
3:05.38 |
|
30 |
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
43.71 |
1:33.42 |
2:26.04 |
|
3:08.39 |
|
31 |
Clara Flatow |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.26 |
1:36.39 |
2:28.07 |
|
3:11.72 |
|
32 |
Marina Tormo Lind |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.69 |
1:36.01 |
2:35.81 |
|
3:19.25 |
|
33 |
Denise Frejd |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
49.79 |
1:39.48 |
2:38.53 |
|
3:20.61 |
|
34 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
46.25 |
1:41.09 |
2:35.49 |
|
3:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.56 |
1:10.45 |
1:54.73 |
|
2:29.60 |
|
2 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.62 |
1:14.27 |
2:02.96 |
|
2:37.75 |
|
3 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
34.93 |
1:16.31 |
2:02.27 |
|
2:38.73 |
|
4 |
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.03 |
1:16.69 |
2:03.65 |
|
2:39.63 |
|
5 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.31 |
1:18.18 |
2:05.63 |
|
2:42.24 |
|
6 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.40 |
1:20.46 |
2:04.73 |
|
2:42.52 |
|
7 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.15 |
1:19.97 |
2:08.85 |
|
2:44.64 |
|
8 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
35.43 |
1:16.29 |
2:09.46 |
|
2:44.80 |
|
9 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.50 |
1:21.36 |
2:08.21 |
|
2:45.94 |
|
10 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
37.21 |
1:20.31 |
2:09.02 |
|
2:46.32 |
|
11 |
Ioanna Tsirona |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.61 |
1:18.81 |
2:08.08 |
|
2:46.64 |
|
12 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
36.33 |
1:17.12 |
2:09.38 |
|
2:47.59 |
|
13 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.65 |
1:20.23 |
2:09.66 |
|
2:47.68 |
|
14 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.37 |
1:21.68 |
2:14.99 |
|
2:52.27 |
|
15 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.28 |
1:23.22 |
2:13.70 |
|
2:52.89 |
|
16 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.39 |
1:24.22 |
2:16.03 |
|
2:54.94 |
|
17 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.91 |
1:25.84 |
2:15.20 |
|
2:55.20 |
|
18 |
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Sim |
|
35.44 |
1:20.18 |
2:14.79 |
|
2:57.34 |
|
19 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.31 |
1:27.52 |
2:18.49 |
|
2:58.29 |
|
20 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.83 |
1:26.36 |
2:17.23 |
|
3:00.43 |
|
21 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.93 |
1:28.21 |
2:18.05 |
|
3:00.62 |
|
22 |
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.68 |
1:27.37 |
2:20.99 |
|
3:01.51 |
|
23 |
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.37 |
1:32.07 |
2:22.67 |
|
3:02.86 |
|
24 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.90 |
1:30.03 |
2:22.60 |
|
3:03.09 |
|
25 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
42.11 |
1:28.82 |
2:21.79 |
|
3:03.55 |
|
26 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.43 |
1:29.32 |
2:23.72 |
|
3:03.85 |
|
27 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.64 |
1:28.19 |
2:22.29 |
|
3:04.08 |
|
28 |
Ursula Khimji |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.80 |
1:28.13 |
2:24.35 |
|
3:08.45 |
|
29 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Sim |
|
44.30 |
1:32.71 |
2:28.67 |
|
3:09.96 |
|
30 |
Emelie Måtar |
2004 |
Ålands Simförening |
|
48.32 |
1:40.11 |
2:29.37 |
|
3:10.42 |
|
31 |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.87 |
1:43.19 |
2:45.59 |
|
3:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.76 |
1:13.12 |
2:02.04 |
|
2:39.89 |
|
2 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.48 |
1:19.21 |
2:07.21 |
|
2:43.90 |
|
3 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
37.62 |
1:19.25 |
2:10.48 |
|
2:48.20 |
|
4 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.98 |
1:21.44 |
2:10.48 |
|
2:48.56 |
|
5 |
Moa Nyblom |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
37.63 |
1:21.21 |
2:09.85 |
|
2:50.14 |
|
6 |
Amanda Wensmark |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.72 |
1:21.34 |
2:11.33 |
|
2:50.34 |
|
7 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
40.34 |
1:24.52 |
2:11.64 |
|
2:51.20 |
|
8 |
Olivia Halfar |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.82 |
1:23.57 |
2:14.45 |
|
2:51.91 |
|
9 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
37.75 |
1:25.00 |
2:13.58 |
|
2:52.08 |
|
10 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.12 |
1:23.39 |
2:12.11 |
|
2:52.15 |
|
11 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
37.22 |
1:23.18 |
2:15.65 |
|
2:53.51 |
|
12 |
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
39.50 |
1:22.92 |
2:14.26 |
|
2:54.31 |
|
13 |
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
39.36 |
1:25.58 |
2:17.08 |
|
2:54.77 |
|
14 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.42 |
1:23.90 |
2:14.22 |
|
2:55.82 |
|
15 |
Boel Jägerskog |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.09 |
1:28.93 |
2:16.97 |
|
2:58.29 |
|
16 |
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
40.55 |
1:28.81 |
2:22.16 |
|
3:03.78 |
|
17 |
Isabelle Lardner Klang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
39.27 |
1:26.53 |
2:21.66 |
|
3:03.91 |
|
18 |
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
41.51 |
1:29.69 |
2:25.94 |
|
3:06.88 |
|
19 |
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.27 |
1:29.71 |
2:23.54 |
|
3:07.06 |
|
20 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.07 |
1:28.10 |
2:24.87 |
|
3:07.81 |
|
21 |
Stella Finnhammar |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.78 |
1:29.78 |
2:26.70 |
|
3:09.81 |
|
22 |
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
46.07 |
1:36.73 |
2:29.40 |
|
3:09.99 |
|
23 |
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
40.71 |
1:30.87 |
2:25.25 |
|
3:10.97 |
|
24 |
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.03 |
1:31.27 |
2:30.05 |
|
3:11.50 |
|
25 |
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
47.31 |
1:34.34 |
2:28.74 |
|
3:12.40 |
|
26 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Sim |
|
41.51 |
1:30.27 |
2:28.70 |
|
3:13.57 |
|
27 |
Embla Stendrake |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.08 |
1:37.68 |
2:29.60 |
|
3:13.68 |
|
28 |
Nathalie Galway |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
46.37 |
1:37.75 |
2:35.45 |
|
3:18.87 |
|
29 |
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.52 |
1:37.42 |
2:33.83 |
|
3:19.85 |
|
30 |
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
42.02 |
1:33.15 |
2:36.20 |
|
3:22.34 |
|
31 |
Signe Kling |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
48.61 |
1:40.41 |
2:47.93 |
|
3:39.87 |
|
- |
Emelie Sidén |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:53 |
|