Tulokset UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U-GP 1 2017/2018 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund och Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2017 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.49 | 1:03.29 | |||||
2 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.23 | 1:06.57 | |||||
3 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 34.28 | 1:11.63 | |||||
4 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.02 | 1:13.95 | |||||
5 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.01 | 1:14.03 | |||||
6 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 38.74 | 1:20.04 | |||||
7 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.65 | 1:21.17 | |||||
8 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.27 | 1:22.01 | |||||
9 | Mohammad Ahmade | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 53.67 | 1:51.75 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.70 | 1:04.22 | |||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:07.66 | |||||
3 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.29 | 1:08.83 | |||||
4 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.49 | 1:11.99 | |||||
5 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.05 | 1:14.60 | |||||
6 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.27 | 1:15.95 | |||||
7 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.29 | 1:17.34 | |||||
8 | Ludwig Wård | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.09 | 1:31.10 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.77 | 1:00.66 | |||||
2 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.70 | 1:05.83 | |||||
3 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.37 | 1:06.59 | |||||
4 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.15 | 1:09.85 | |||||
5 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.98 | 1:11.33 | |||||
6 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.29 | 1:11.40 | |||||
7 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 35.24 | 1:11.90 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.33 | 1:12.93 | |||||
9 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.34 | 1:16.98 | |||||
10 | Tatu Kunttila | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.54 | 1:19.11 | |||||
11 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 42.10 | 1:27.40 | |||||
12 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.28 | 1:27.68 | |||||
13 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 44.81 | 1:31.61 | |||||
14 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.05 | 1:35.98 | |||||
15 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.09 | 1:36.74 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.72 | 1:04.78 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.05 | 1:07.33 | |||||
3 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.38 | 1:11.55 | |||||
4 | Aapo Kinnunen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.97 | 1:13.14 | |||||
5 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 37.36 | 1:16.06 | |||||
6 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:19.09 | |||||
7 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.60 | 1:19.45 | |||||
8 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.59 | 1:20.24 | |||||
9 | Rasmus Kalvik | 2004 | Ålands Simförening | 40.00 | 1:20.48 | |||||
10 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.23 | 1:20.90 | |||||
11 | Leon Gvozdev | 2004 | Danderyds Sim | 39.63 | 1:22.64 | |||||
12 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.47 | 1:22.96 | |||||
13 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.89 | 1:24.91 | |||||
14 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 42.59 | 1:26.36 | |||||
15 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.95 | 1:28.16 | |||||
16 | Hannes Helling | 2004 | Ålands Simförening | 44.53 | 1:29.58 | |||||
17 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 46.47 | 1:36.17 | |||||
- | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 35.91 | 1:13.68 | |||||
2 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 37.05 | 1:16.02 | |||||
3 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.09 | 1:16.07 | |||||
4 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.90 | 1:19.45 | |||||
5 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.15 | 1:22.89 | |||||
6 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 40.65 | 1:23.25 | |||||
7 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.08 | 1:24.40 | |||||
8 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 41.98 | 1:25.83 | |||||
9 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.45 | 1:28.42 | |||||
10 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.57 | 1:28.79 | |||||
11 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.81 | 1:30.65 | |||||
12 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 47.64 | 1:38.26 | |||||
13 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.76 | 1:51.84 | |||||
- | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:57 |