Resultat för Tureberg knatte cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
399 |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
334 |
31.39 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
293 |
32.80 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
264 |
33.96 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
211 |
36.59 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
197 |
37.46 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
191 |
37.83 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
183 |
38.35 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
162 |
39.99 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
158 |
40.25 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
155 |
40.50 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
150 |
41.01 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
146 |
41.39 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
144 |
41.53 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
137 |
42.27 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
129 |
43.08 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
123 |
43.83 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
121 |
44.01 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fabian Grejs |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
97 |
47.31 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
97 |
47.38 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
55 |
57.24 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
385 |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
371 |
30.32 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
285 |
33.09 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
239 |
35.12 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
126 |
43.48 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
119 |
44.25 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|