Resultat för Tureberg knatte cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 32, 100m medley fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
444 |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
414 |
1:16.03 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
345 |
1:20.73 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
338 |
1:21.28 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
332 |
1:21.78 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
327 |
1:22.23 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
277 |
1:26.93 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
257 |
1:29.10 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
252 |
1:29.65 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
251 |
1:29.74 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
247 |
1:30.28 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
232 |
1:32.14 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
224 |
1:33.31 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
212 |
1:35.00 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
209 |
1:35.38 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
|
199 |
1:37.03 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
199 |
1:37.03 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Wang |
2005 |
Täby Sim |
|
|
178 |
1:40.71 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
178 |
1:40.73 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
160 |
1:44.25 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
157 |
1:44.94 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nina Nilsson |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
151 |
1:46.42 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
135 |
1:50.38 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
134 |
1:50.54 |
+36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m medley fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
429 |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
408 |
1:16.36 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
394 |
1:17.27 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
338 |
1:21.32 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
302 |
1:24.40 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
285 |
1:26.09 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
281 |
1:26.45 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
266 |
1:28.01 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
263 |
1:28.38 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Selling |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
249 |
1:29.99 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
231 |
1:32.33 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|