Resultater for Tureberg knatte cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 13, 100 m medley po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
423 |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
320 |
1:13.50 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
317 |
1:13.71 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
261 |
1:18.63 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
253 |
1:19.49 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
253 |
1:19.50 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
232 |
1:21.78 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
231 |
1:21.91 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
230 |
1:21.98 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
227 |
1:22.45 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
226 |
1:22.52 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
207 |
1:25.01 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
202 |
1:25.72 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
199 |
1:26.02 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
181 |
1:28.79 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
181 |
1:28.81 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
181 |
1:28.90 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
161 |
1:32.41 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
153 |
1:34.02 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
150 |
1:34.58 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
149 |
1:34.83 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
142 |
1:36.27 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
125 |
1:40.49 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Louie Gabrielsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
111 |
1:44.42 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
111 |
1:44.65 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
107 |
1:45.90 |
+38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
91 |
1:51.65 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Malmfors |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100 m medley po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
392 |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
385 |
1:09.09 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
296 |
1:15.44 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
293 |
1:15.66 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
272 |
1:17.61 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
223 |
1:22.90 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
218 |
1:23.52 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
186 |
1:28.03 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
184 |
1:28.41 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Svanfeldt |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
154 |
1:33.64 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|