Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 september 2017 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:14.19 | ||||||
2 | Laura Sneberg V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:16.39 | ||||||
3 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.56 | ||||||
4 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:18.07 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:22.35 | ||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.71 | ||||||
7 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:25.03 | ||||||
8 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.30 | ||||||
9 | Julie Nørgaard Slot | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:30.45 | ||||||
10 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.49 | ||||||
11 | Benedikte Vestfalen Laurs | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.78 | ||||||
12 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:34.90 | ||||||
13 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.98 | ||||||
14 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:35.39 | ||||||
15 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.80 | ||||||
16 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:39.06 | ||||||
17 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:40.08 | ||||||
18 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:40.90 | ||||||
19 | Helena Mahon | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:42.45 | ||||||
20 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:42.98 | ||||||
21 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:43.02 | ||||||
22 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:43.53 | ||||||
23 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:49.44 | ||||||
24 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:52.21 | ||||||
25 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:56.16 | ||||||
26 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:59.88 | ||||||
27 | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 2:06.44 | ||||||
28 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 2:26.76 | ||||||
- | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej berør. v/25m | |||||
- | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej berør v/75 m | |||||
- | Malou Nørby | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.59 | ||||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:08.83 | ||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.70 | ||||||
4 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:10.87 | ||||||
5 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:13.14 | ||||||
6 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:13.17 | ||||||
7 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:13.80 | ||||||
8 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.28 | ||||||
9 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:19.39 | ||||||
10 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.67 | ||||||
11 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:19.93 | ||||||
12 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 1:21.19 | ||||||
13 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
14 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:23.17 | ||||||
15 | Karoline A Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:23.27 | ||||||
16 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:23.78 | ||||||
17 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:24.03 | ||||||
17 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:24.03 | ||||||
19 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:25.15 | ||||||
20 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:28.44 | ||||||
21 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:30.66 | ||||||
22 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.10 | ||||||
23 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.15 | ||||||
24 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:38.06 | ||||||
- | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.66 | ||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:05.14 | ||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.60 | ||||||
4 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:05.61 | ||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:05.86 | ||||||
6 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:06.21 | ||||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:06.56 | ||||||
8 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.99 | ||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:07.99 | ||||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | Aarhus Swim | 1:08.48 | ||||||
11 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:10.32 | ||||||
12 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:12.80 | ||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.04 | ||||||
14 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:16.00 | ||||||
15 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:16.84 | ||||||
16 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:17.03 | ||||||
17 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.28 | ||||||
18 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
19 | Mathilde N. Drud | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.52 | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:02.68 | ||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.80 | ||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:04.39 | ||||||
4 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.51 | ||||||
5 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.30 | ||||||
6 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:06.43 | ||||||
7 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:07.65 | ||||||
8 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:09.08 | ||||||
9 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:09.87 | ||||||
10 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
11 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.27 | ||||||
12 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:12.29 | ||||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:12.89 | ||||||
14 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:13.52 | ||||||
15 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.74 | ||||||
16 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:14.95 | ||||||
17 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:15.15 | ||||||
18 | Orchide Kiyani | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.45 | ||||||
19 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:19.31 | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:00.12 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:02.14 | ||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:02.19 | ||||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:02.79 | ||||||
5 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:03.87 | ||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:04.40 | ||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:04.42 | ||||||
8 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:06.62 | ||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.47 | ||||||
10 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 1:08.48 | ||||||
11 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:09.02 | ||||||
12 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:09.96 | ||||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.59 | ||||||
14 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 1:12.97 | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:11 |