Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 09.30
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 september 2017 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | ||||||
2 | Laura Sneberg V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.99 | ||||||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.38 | ||||||
4 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.79 | ||||||
5 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 36.97 | ||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.78 | ||||||
7 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.17 | ||||||
8 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.36 | ||||||
9 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
10 | Julie Nørgaard Slot | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.74 | ||||||
11 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.83 | ||||||
12 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.89 | ||||||
13 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.09 | ||||||
14 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.78 | ||||||
15 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.31 | ||||||
16 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.38 | ||||||
17 | Helena Mahon | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.29 | ||||||
18 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.55 | ||||||
19 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 44.60 | ||||||
20 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.65 | ||||||
21 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 45.61 | ||||||
22 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.59 | ||||||
23 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.70 | ||||||
24 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.52 | ||||||
25 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.27 | ||||||
26 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.29 | ||||||
27 | Emma Kristine S Jørgensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.97 | ||||||
28 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 50.60 | ||||||
29 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.13 | ||||||
30 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 52.07 | ||||||
31 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.73 | ||||||
32 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:03.72 | ||||||
- | Benedikte Vestfalen Laurs | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilia I. Bjerg | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Manicus Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Emma Brogaard Krogh | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.46 | ||||||
2 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.59 | ||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.64 | ||||||
4 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.73 | ||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.78 | ||||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.18 | ||||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.39 | ||||||
8 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.43 | ||||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.64 | ||||||
10 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.71 | ||||||
11 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | ||||||
12 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.49 | ||||||
13 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 34.52 | ||||||
14 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 35.10 | ||||||
15 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.23 | ||||||
16 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.29 | ||||||
17 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.05 | ||||||
18 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.48 | ||||||
19 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.95 | ||||||
20 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.26 | ||||||
21 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | ||||||
21 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | ||||||
23 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.46 | ||||||
24 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.50 | ||||||
25 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | ||||||
26 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.28 | ||||||
27 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 39.28 | ||||||
28 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.20 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 29.13 | ||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 29.79 | ||||||
3 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.86 | ||||||
4 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.88 | ||||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.02 | ||||||
6 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 30.57 | ||||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.00 | ||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | Aarhus Swim | 31.43 | ||||||
9 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 31.67 | ||||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | Aarhus Swim | 31.75 | ||||||
11 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.86 | ||||||
12 | Clara Skrydstrup | 2004 | Aarhus Swim | 31.91 | ||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 31.96 | ||||||
14 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 32.09 | ||||||
15 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.32 | ||||||
16 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.50 | ||||||
17 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 32.92 | ||||||
18 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.13 | ||||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.90 | ||||||
20 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 35.07 | ||||||
21 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.18 | ||||||
22 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.19 | ||||||
23 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.40 | ||||||
24 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.67 | ||||||
25 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.06 | ||||||
26 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.26 | ||||||
27 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.25 | ||||||
28 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.48 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.49 | ||||||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.58 | ||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | ||||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.99 | ||||||
5 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.40 | ||||||
6 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.71 | ||||||
7 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 32.36 | ||||||
8 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | ||||||
9 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.98 | ||||||
10 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 33.71 | ||||||
11 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.99 | ||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.64 | ||||||
13 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.85 | ||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 27.53 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.13 | ||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.14 | ||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.16 | ||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.36 | ||||||
6 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.19 | ||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.23 | ||||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | ||||||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.24 | ||||||
11 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.27 | ||||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.32 | ||||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.35 | ||||||
14 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.38 | ||||||
15 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.40 | ||||||
16 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.29 | ||||||
17 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.34 | ||||||
18 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 31.73 | ||||||
19 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.49 | ||||||
20 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.74 | ||||||
21 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 34.17 | ||||||
22 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.37 | ||||||
23 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.06 | ||||||
- | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:12 |