Tulokset GSC medleykonkurrence 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
30092017
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 556 | 1:22.45 | 1:22.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 529 | 1:23.84 | 1:23.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.88 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 515 | 1:24.60 | 1:24.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.74 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 492 | 1:25.89 | 1:25.89 | |||||
SVØM Korsør | 1:29.89 | |||||||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 469 | 1:27.23 | 1:27.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.82 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 449 | 1:28.51 | 1:28.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.18 | |||||||||
7 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 445 | 1:28.82 | 1:28.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.32 | |||||||||
8 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 426 | 1:30.12 | 1:30.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.87 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 426 | 1:30.12 | 1:30.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:32.32 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 400 | 1:32.00 | 1:32.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.88 | |||||||||
11 | Patricia Petersen | 2005 | 387 | 1:33.01 | 1:33.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.93 | |||||||||
12 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 387 | 1:33.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:05.40 | |||||||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 383 | 1:33.32 | 1:33.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.99 | |||||||||
14 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 379 | 1:33.69 | 1:33.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.95 | |||||||||
15 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 352 | 1:35.97 | 1:35.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:54.81 | |||||||||
16 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 339 | 1:37.19 | 1:37.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.54 | |||||||||
17 | Camilla Porsdal | 2005 | 314 | 1:39.68 | 1:39.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.81 | |||||||||
18 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 309 | 1:40.27 | 1:40.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.41 | |||||||||
19 | Catrine Porsdal | 2005 | 306 | 1:40.56 | 1:40.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.32 | |||||||||
20 | Alma Gotfredsen | 2005 | 304 | 1:40.83 | 1:40.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.32 | |||||||||
21 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 222 | 1:51.85 | 1:51.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
- | Emma S. Kristensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |