Resultat för Ruska Uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
La-aamu
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruska Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:09 | |||
Järjestäjä | OUS ja OU-73 |
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Kiviaho | 1996 | 291 | 1:26.83 | 1:26.83 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Artturi Rantala | 1996 | 281 | 1:27.83 | 1:27.83 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Petri Lampela | 1996 | 248 | 1:31.59 | 1:31.59 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Mikael Karvonen | 1997 | 239 | 43.84 | 1:32.75 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Jere Huovinen | 1996 | 239 | 1:32.75 | 1:32.75 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
6 | Niko Blankenstein | 1996 | 216 | 46.15 | 1:35.92 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Roope Eräluoto | 1996 | 190 | 47.60 | 1:40.18 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Markus Kuismin | 1997 | 184 | 47.89 | 1:41.23 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Jaakko Koskela | 1996 | 172 | 50.58 | 1:43.44 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Kaius Kejonen | 1998 | 169 | 50.06 | 1:44.09 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Anssi Lintulampi | 1997 | 148 | 52.38 | 1:48.77 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Joonas Korento | 1997 | 145 | 51.37 | 1:49.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Herkko Partanen | 1997 | 140 | 53.71 | 1:50.78 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
14 | Santeri Leppälä | 1998 | 99 | 56.96 | 2:04.26 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Olli Ahola | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 503 | 34.31 | 1:12.37 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 483 | 33.47 | 1:13.37 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | 455 | 34.68 | 1:14.85 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Markus Määttälä | 1993 | 387 | 35.90 | 1:18.97 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
5 | Henri Hartikainen | 1995 | 383 | 37.19 | 1:19.29 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Tomi Lammassaari | 1995 | 361 | 37.87 | 1:20.83 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 315 | 37.24 | 1:24.63 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Jani Luokkanen | 1994 | 312 | 40.72 | 1:24.87 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
9 | Petja Hettula | 1994 | 308 | 41.11 | 1:25.23 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Juho Kosonen | 1994 | 307 | 39.37 | 1:25.33 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
11 | Heikki Korhonen | 1995 | 307 | 40.82 | 1:25.34 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Anssi Hätälä | 1994 | 302 | 1:25.83 | 1:25.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Tapio Immonen | 1994 | 293 | 41.47 | 1:26.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Justus Luokkanen | 1995 | 286 | 41.21 | 1:27.39 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Leo Jämsä | 1994 | 255 | 1:30.81 | 1:30.81 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Yuangi Shan | 1995 | 234 | 1:33.35 | 1:33.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Sipo Herva | 1995 | 215 | 44.72 | 1:36.10 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 208 | 45.57 | 1:37.08 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Juhani Lohiniva | 1995 | 187 | 48.15 | 1:40.71 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksi Kokko | 1994 | DSQ | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Juopperi | 1992 | 663 | 30.70 | 1:06.01 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 636 | 31.78 | 1:06.94 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Antti Salmela | 1990 | 542 | 32.41 | 1:10.58 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Artturi Mantila | 1992 | 541 | 33.73 | 1:10.65 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Aku Venhola | 1990 | 505 | 34.27 | 1:12.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Arttu Erkinaro | 1992 | 486 | 34.25 | 1:13.22 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Paavo Kairento | 1992 | 462 | 34.98 | 1:14.47 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Veli-Matti Kuosmanen | 1992 | 349 | 37.63 | 1:21.74 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.14 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2009 |
Lisenssi: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:09 |