Resultater for ELMO-lehti uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
16:46 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Vantaan Metalli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
541 |
1:05.52 |
2:16.27 |
3:28.76 |
4:42.63 |
9:48.20 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:42.53 |
|
|
5:57.09 |
7:13.80 |
8:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
527 |
1:07.74 |
2:22.54 |
3:38.21 |
4:53.97 |
9:53.19 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
10:30.28 |
|
|
6:09.24 |
7:25.39 |
8:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
509 |
1:12.85 |
2:28.92 |
3:45.30 |
5:01.46 |
10:00.11 |
|
|
Cetus Espoo |
10:24.45 |
|
|
6:16.61 |
7:31.63 |
8:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
505 |
1:09.70 |
2:24.35 |
3:40.06 |
4:56.76 |
10:01.69 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
10:16.75 |
|
|
6:13.96 |
7:30.77 |
8:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Kanerva |
2000 |
|
481 |
1:10.62 |
2:26.60 |
3:42.95 |
4:59.96 |
10:11.77 |
|
|
Simmis Wanda |
9:58.58 |
|
|
6:17.74 |
7:36.47 |
8:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Peltola |
2003 |
|
471 |
1:13.09 |
2:31.03 |
3:48.82 |
5:06.84 |
10:15.75 |
|
|
Cetus Espoo |
10:20.09 |
|
|
6:24.35 |
7:41.85 |
8:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
470 |
1:13.08 |
2:29.49 |
3:46.02 |
5:02.59 |
10:16.20 |
|
|
Cetus Espoo |
10:37.67 |
|
|
6:19.71 |
7:38.65 |
8:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Långström |
2003 |
|
461 |
1:13.18 |
2:30.75 |
3:48.57 |
5:06.52 |
10:20.36 |
|
|
Cetus Espoo |
10:44.13 |
|
|
6:25.27 |
7:44.05 |
9:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
423 |
1:15.97 |
2:36.70 |
3:58.31 |
5:19.36 |
10:38.51 |
|
|
Cetus Espoo |
10:44.72 |
|
|
6:41.07 |
8:01.15 |
9:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liisa Penttinen |
2003 |
|
323 |
1:19.81 |
2:48.63 |
4:18.69 |
5:48.54 |
11:37.98 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
7:18.06 |
8:47.60 |
10:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
16:46 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
16:46 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Vantaan Metalli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
511 |
1:05.66 |
2:16.11 |
3:27.58 |
4:38.32 |
9:14.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:48.46 |
6:58.14 |
8:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
454 |
1:08.08 |
2:22.15 |
3:35.76 |
4:48.45 |
9:36.76 |
|
|
Simmis Wanda |
10:44.62 |
|
|
6:01.22 |
7:13.86 |
8:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
430 |
1:08.19 |
2:22.18 |
3:36.61 |
4:49.36 |
9:47.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:24.84 |
|
|
6:03.80 |
7:19.28 |
8:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
365 |
5:46.44 |
7:05.33 |
8:23.69 |
10:19.92 |
10:19.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
11:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
325 |
1:10.45 |
2:32.23 |
3:56.06 |
5:18.87 |
10:44.40 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
11:54.14 |
|
|
6:42.96 |
8:04.97 |
9:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mio Heinola |
2005 |
|
252 |
1:19.80 |
2:49.26 |
4:18.13 |
5:48.81 |
11:41.50 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
7:18.53 |
8:47.73 |
10:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karri Suuronen |
2003 |
|
245 |
1:20.72 |
2:50.00 |
4:19.53 |
5:50.16 |
11:47.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:21.02 |
8:51.10 |
10:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Harald Åström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
12:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jon Byskov |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nurmijärven Uinti |
9:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
16:46 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
16:10 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
448 |
35.05 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
408 |
35.17 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
396 |
35.99 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
389 |
36.33 |
|
|
|
1:17.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
379 |
37.62 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
370 |
37.35 |
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Kousa |
2005 |
|
349 |
36.13 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
345 |
38.79 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
337 |
39.11 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Seppälä |
2005 |
|
295 |
39.66 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kukka Peill |
2005 |
|
279 |
40.91 |
|
|
|
1:26.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
276 |
40.68 |
|
|
|
1:26.96 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Johansson |
2005 |
|
263 |
40.80 |
|
|
|
1:28.42 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
234 |
44.24 |
|
|
|
1:31.91 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
222 |
44.89 |
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
|
215 |
44.37 |
|
|
|
1:34.48 |
|
|
Simmis Wanda |
1:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marikki Vuorisalo |
2005 |
|
197 |
44.61 |
|
|
|
1:37.32 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Noora Glasin |
2006 |
|
195 |
45.66 |
|
|
|
1:37.71 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
192 |
46.18 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
167 |
50.69 |
|
|
|
1:42.87 |
|
|
Simmis Wanda |
1:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iris Lahtinen |
2006 |
|
163 |
48.13 |
|
|
|
1:43.74 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nella Kallinen |
2005 |
|
145 |
52.00 |
|
|
|
1:47.80 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Sund |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oosa Mattila |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
378 |
36.75 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Lehtola |
2003 |
|
368 |
37.11 |
|
|
|
1:19.06 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roona Karola |
2004 |
|
340 |
37.21 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aava Mattila |
2003 |
|
333 |
37.70 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Simmis Wanda |
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Loponen |
2004 |
|
322 |
39.35 |
|
|
|
1:22.60 |
|
|
Simmis Wanda |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
318 |
37.25 |
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Essi Talvinko |
2003 |
|
288 |
40.48 |
|
|
|
1:25.77 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sini Aarnivuo |
2003 |
|
284 |
38.03 |
|
|
|
1:26.16 |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
282 |
40.73 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasmine Errehani |
2004 |
|
255 |
43.28 |
|
|
|
1:29.30 |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kia Kivelä |
2003 |
|
254 |
42.71 |
|
|
|
1:29.46 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iris Erten |
2003 |
|
232 |
42.42 |
|
|
|
1:32.11 |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mandi Lindroos |
2004 |
|
231 |
44.54 |
|
|
|
1:32.33 |
|
|
Simmis Wanda |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
221 |
41.51 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
Simmis Wanda |
1:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lilja Lehto |
2004 |
|
194 |
42.73 |
|
|
|
1:37.85 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aava Merikanto |
2004 |
|
186 |
42.95 |
|
|
|
1:39.20 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veera Mikkonen |
2004 |
|
180 |
50.10 |
|
|
|
1:40.36 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aava Kiuru |
2004 |
|
166 |
48.97 |
|
|
|
1:42.96 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Parviainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
521 |
31.99 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
500 |
32.26 |
|
|
|
1:11.38 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
444 |
33.27 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annina Toimela |
2002 |
|
441 |
33.13 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
|
432 |
34.77 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
423 |
35.93 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
404 |
34.15 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
400 |
34.29 |
|
|
|
1:16.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Yritys |
2002 |
|
351 |
36.29 |
|
|
|
1:20.28 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenny Kareinen |
2002 |
|
347 |
37.63 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
267 |
40.14 |
|
|
|
1:27.99 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Sauranen |
2002 |
|
247 |
41.65 |
|
|
|
1:30.24 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fineas Mäntykoski |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
16:10 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
16:23 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilja Belov |
2007 |
|
139 |
44.86 |
|
|
|
1:37.64 |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
116 |
49.19 |
|
|
|
1:43.58 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
249 |
37.11 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani Ekman |
2006 |
|
186 |
40.68 |
|
|
|
1:28.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valentin Kivelev |
2005 |
|
170 |
41.12 |
|
|
|
1:31.38 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiger Tran |
2005 |
|
152 |
47.45 |
|
|
|
1:34.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
150 |
44.48 |
|
|
|
1:35.33 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henri Piipponen |
2005 |
|
109 |
52.40 |
|
|
|
1:45.90 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nico Kulju |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Fagerstedt |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reko Patinen |
1998 |
|
598 |
27.53 |
|
|
|
1:00.11 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
530 |
27.67 |
|
|
|
1:02.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henri Koski |
2000 |
|
484 |
31.65 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
446 |
30.22 |
|
|
|
1:06.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
286 |
35.29 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Birger Niskanen |
2002 |
|
257 |
35.66 |
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
16:23 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
16:30 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anita Mäkinen |
2007 |
|
217 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linn Nickels |
2007 |
|
79 |
|
|
|
|
56.80 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
16:30 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
16:36 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Voloshin |
2008 |
|
119 |
|
|
|
|
44.29 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
111 |
|
|
|
|
45.30 |
|
|
Simmis Wanda |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
80 |
|
|
|
|
50.39 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
16:36 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
17:09 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: SukellusTrio |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
193 |
51.39 |
|
|
|
1:47.78 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aura Haunia |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: SukellusTrio |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
470 |
37.56 |
|
|
|
1:20.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
454 |
39.80 |
|
|
|
1:21.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
406 |
39.75 |
|
|
|
1:24.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
395 |
40.56 |
|
|
|
1:24.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janica Nieminen |
2005 |
|
263 |
45.42 |
|
|
|
1:37.31 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Johansson |
2005 |
|
252 |
45.53 |
|
|
|
1:38.60 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Puustelli |
2005 |
|
243 |
47.32 |
|
|
|
1:39.93 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
213 |
49.81 |
|
|
|
1:44.40 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janna Pysäys |
2005 |
|
191 |
50.45 |
|
|
|
1:48.15 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Wallenius |
2005 |
|
187 |
52.81 |
|
|
|
1:48.91 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Taru Lax |
2005 |
|
181 |
52.65 |
|
|
|
1:50.20 |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Sund |
2005 |
|
152 |
55.35 |
|
|
|
1:56.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Saarela |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milja Korhonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oosa Mattila |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Rinne |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: SukellusTrio |
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: SukellusTrio |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
435 |
39.30 |
|
|
|
1:22.30 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kareinen |
2002 |
|
351 |
41.08 |
|
|
|
1:28.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Viinikka |
2002 |
|
223 |
47.94 |
|
|
|
1:42.69 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
17:09 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Ekman |
2006 |
|
207 |
43.76 |
|
|
|
1:34.00 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
180 |
46.66 |
|
|
|
1:38.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
171 |
46.32 |
|
|
|
1:40.14 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Antman |
2006 |
|
143 |
49.96 |
|
|
|
1:46.21 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henri Piipponen |
2005 |
|
135 |
51.54 |
|
|
|
1:48.14 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
426 |
33.81 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
274 |
39.43 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
230 |
41.95 |
|
|
|
1:30.66 |
|
|
Cetus Espoo |
1:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Soraliike Lindberg |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
471 |
32.83 |
1:09.19 |
1:46.44 |
|
2:22.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
411 |
34.26 |
1:13.27 |
1:52.32 |
|
2:28.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Kousa |
2005 |
|
410 |
34.15 |
1:13.19 |
1:52.49 |
|
2:29.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
348 |
37.55 |
1:18.01 |
1:59.69 |
|
2:37.37 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaarina Rihte |
2005 |
|
326 |
39.17 |
1:20.77 |
2:02.37 |
|
2:40.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saara Seppälä |
2005 |
|
314 |
37.58 |
1:19.02 |
2:02.50 |
|
2:42.86 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Siltala |
2005 |
|
313 |
36.70 |
1:17.56 |
2:00.44 |
|
2:43.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juulia Lindfors |
2005 |
|
275 |
39.77 |
1:23.27 |
2:08.34 |
|
2:50.28 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saara Raulos |
2005 |
|
266 |
39.01 |
1:23.34 |
2:08.15 |
|
2:52.25 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
262 |
39.15 |
1:22.46 |
2:08.61 |
|
2:52.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
251 |
40.59 |
1:26.68 |
2:13.20 |
|
2:55.54 |
|
|
Cetus Espoo |
3:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
249 |
40.19 |
1:24.98 |
2:10.17 |
|
2:55.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milja Aarnivuo |
2005 |
|
237 |
41.20 |
1:28.37 |
2:16.18 |
|
2:58.96 |
|
|
Simmis Wanda |
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helmi Jämsén |
2005 |
|
198 |
43.74 |
1:33.21 |
2:24.59 |
|
3:09.79 |
|
|
Cetus Espoo |
3:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
190 |
44.41 |
1:34.74 |
2:25.78 |
|
3:12.50 |
|
|
Simmis Wanda |
3:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Autio |
2005 |
|
174 |
42.90 |
1:33.64 |
2:26.17 |
|
3:18.42 |
|
|
Cetus Espoo |
3:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ella Trebs |
2005 |
|
154 |
45.98 |
1:39.48 |
2:33.65 |
|
3:26.26 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
122 |
48.07 |
1:47.55 |
2:49.51 |
|
3:43.12 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Soraliike Lindberg |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
478 |
32.98 |
1:09.26 |
1:46.22 |
|
2:21.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicole Yisrael |
2004 |
|
429 |
32.36 |
1:10.09 |
1:49.59 |
|
2:26.84 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella-Maija Syväniemi |
2004 |
|
411 |
33.78 |
1:12.59 |
1:51.48 |
|
2:28.99 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
399 |
35.57 |
1:13.97 |
1:53.07 |
|
2:30.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Hargreaves |
2003 |
|
396 |
35.28 |
1:14.41 |
1:53.89 |
|
2:30.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
392 |
34.46 |
1:13.93 |
1:53.68 |
|
2:31.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aava Mattila |
2003 |
|
379 |
34.91 |
1:14.48 |
1:54.41 |
|
2:33.06 |
|
|
Simmis Wanda |
2:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
352 |
37.54 |
1:18.53 |
1:58.39 |
|
2:36.88 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
299 |
39.19 |
1:21.96 |
2:04.82 |
|
2:45.65 |
|
|
Cetus Espoo |
3:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Diana Valero de la Iglesia |
2004 |
|
292 |
35.92 |
1:19.49 |
2:03.69 |
|
2:46.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kia Kivelä |
2003 |
|
290 |
38.78 |
1:21.17 |
2:04.93 |
|
2:47.33 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Edit Kull |
2003 |
|
289 |
37.41 |
1:20.38 |
2:04.52 |
|
2:47.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
273 |
38.31 |
1:22.32 |
2:07.22 |
|
2:50.76 |
|
|
Simmis Wanda |
3:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linnea Alakörkkö |
2004 |
|
271 |
39.77 |
1:23.24 |
2:08.08 |
|
2:51.16 |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
267 |
39.08 |
1:23.16 |
2:08.07 |
|
2:51.86 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iris Erten |
2003 |
|
266 |
40.40 |
1:24.83 |
2:10.80 |
|
2:52.15 |
|
|
Simmis Wanda |
2:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sini Aarnivuo |
2003 |
|
266 |
38.29 |
1:21.23 |
2:06.74 |
|
2:52.23 |
|
|
Simmis Wanda |
2:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aava Merikanto |
2004 |
|
243 |
40.63 |
1:26.04 |
2:12.59 |
|
2:57.35 |
|
|
Simmis Wanda |
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mandi Lindroos |
2004 |
|
242 |
41.29 |
1:26.98 |
2:12.72 |
|
2:57.56 |
|
|
Simmis Wanda |
2:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Lipponen |
2003 |
|
229 |
39.87 |
1:25.92 |
2:14.15 |
|
3:00.96 |
|
|
Simmis Wanda |
3:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Silja Lehtonen |
2004 |
|
170 |
43.90 |
1:34.18 |
2:29.18 |
|
3:19.72 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Soraliike Lindberg |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
565 |
30.57 |
1:04.58 |
1:39.80 |
|
2:13.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
479 |
32.44 |
1:08.44 |
1:45.68 |
|
2:21.54 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
445 |
32.26 |
1:08.74 |
1:46.72 |
|
2:25.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
372 |
35.64 |
1:15.24 |
1:55.57 |
|
2:33.95 |
|
|
Simmis Wanda |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
363 |
35.21 |
1:14.21 |
1:54.92 |
|
2:35.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fineas Mäntykoski |
2002 |
|
143 |
46.29 |
1:40.16 |
2:36.39 |
|
3:31.64 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
18:02 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Soraliike Lindberg |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
234 |
35.88 |
1:17.46 |
1:59.92 |
|
2:41.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
193 |
38.10 |
1:22.25 |
2:08.03 |
|
2:51.74 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
160 |
42.48 |
1:30.63 |
2:18.76 |
|
3:03.03 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasu Caspar Haapaniemi |
2006 |
|
126 |
43.99 |
1:34.03 |
2:27.33 |
|
3:18.11 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Soraliike Lindberg |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
404 |
32.38 |
1:06.35 |
1:40.44 |
|
2:14.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
378 |
32.34 |
1:07.65 |
1:42.88 |
|
2:17.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
377 |
31.20 |
1:06.17 |
1:42.50 |
|
2:17.50 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Marjala |
2003 |
|
336 |
32.42 |
1:08.25 |
1:45.70 |
|
2:22.87 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Merinen |
2003 |
|
334 |
32.13 |
1:09.40 |
1:47.20 |
|
2:23.19 |
|
|
Simmis Wanda |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
263 |
33.99 |
1:12.97 |
1:55.12 |
|
2:35.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Mykkänen |
2003 |
|
256 |
35.44 |
1:15.11 |
1:56.14 |
|
2:36.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Poikela |
2003 |
|
247 |
35.61 |
1:15.37 |
1:56.47 |
|
2:38.34 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joonas Patrik Pylvänäinen |
2004 |
|
213 |
37.27 |
1:20.18 |
2:04.44 |
|
2:46.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Justus Holtari |
2004 |
|
210 |
36.71 |
1:19.83 |
2:04.39 |
|
2:47.15 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Antti Komu |
2003 |
|
191 |
39.28 |
1:24.06 |
2:09.71 |
|
2:52.26 |
|
|
Simmis Wanda |
2:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leo Hautaniemi |
2004 |
|
189 |
37.66 |
1:22.68 |
2:08.31 |
|
2:53.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Masalin |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Soraliike Lindberg |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reko Patinen |
1998 |
|
608 |
25.96 |
55.58 |
1:26.41 |
|
1:57.29 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Byskov |
2000 |
|
411 |
30.05 |
1:02.85 |
1:37.71 |
|
2:13.58 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
397 |
30.42 |
1:04.55 |
1:40.33 |
|
2:15.13 |
|
|
Simmis Wanda |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
385 |
30.14 |
1:04.74 |
1:40.87 |
|
2:16.50 |
|
|
Simmis Wanda |
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
345 |
31.68 |
1:06.07 |
1:44.06 |
|
2:21.59 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
311 |
34.09 |
1:11.22 |
1:49.85 |
|
2:26.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
303 |
32.96 |
1:11.28 |
1:50.12 |
|
2:27.94 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
282 |
34.13 |
1:12.07 |
1:51.95 |
|
2:31.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Birger Niskanen |
2002 |
|
270 |
35.08 |
1:14.50 |
1:54.64 |
|
2:33.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
18:02 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
18:09 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
18:09 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kajava |
2007 |
|
162 |
|
|
|
|
40.72 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Sorri |
2007 |
|
72 |
|
|
|
|
53.19 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Voitto Vuorenjuuri |
2007 |
|
52 |
|
|
|
|
59.29 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Lahtinen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noel Ehrlund |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
495 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
417 |
|
|
|
|
29.72 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henri Koski |
2000 |
|
350 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
288 |
|
|
|
|
33.63 |
|
|
Cetus Espoo |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Repe Kupila |
2001 |
|
256 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Vantaan Metalli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anita Mäkinen |
2007 |
|
220 |
45.59 |
1:40.48 |
2:35.47 |
|
3:21.56 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
214 |
47.11 |
1:39.60 |
2:38.40 |
|
3:23.61 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linn Nickels |
2007 |
|
116 |
59.51 |
2:05.35 |
3:13.29 |
|
4:09.35 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Vantaan Metalli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
461 |
35.08 |
1:16.85 |
2:01.93 |
|
2:37.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
444 |
34.99 |
1:17.85 |
2:03.66 |
|
2:39.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
435 |
35.13 |
1:15.99 |
2:05.67 |
|
2:40.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
386 |
37.42 |
1:21.60 |
2:08.46 |
|
2:47.23 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Rinne |
2005 |
|
380 |
36.74 |
1:18.67 |
2:08.76 |
|
2:48.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
367 |
40.06 |
1:22.49 |
2:10.69 |
|
2:50.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
351 |
41.11 |
1:28.13 |
2:15.58 |
|
2:52.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kousa |
2005 |
|
342 |
40.67 |
1:22.32 |
2:16.15 |
|
2:54.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
339 |
38.29 |
1:21.30 |
2:14.90 |
|
2:54.74 |
|
|
Simmis Wanda |
2:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
299 |
40.35 |
1:28.81 |
2:20.71 |
|
3:02.14 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Peppi Eskola |
2005 |
|
296 |
38.61 |
1:26.86 |
2:20.59 |
|
3:02.77 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
288 |
41.37 |
1:32.14 |
2:22.42 |
|
3:04.33 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
3:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kukka Peill |
2005 |
|
262 |
45.29 |
1:34.09 |
2:27.64 |
|
3:10.24 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Saarela |
2006 |
|
233 |
45.18 |
1:35.81 |
2:34.01 |
|
3:17.90 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milja Korhonen |
2006 |
|
197 |
49.99 |
1:41.19 |
2:43.67 |
|
3:29.27 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Taru Lax |
2005 |
|
186 |
48.34 |
1:42.37 |
2:44.64 |
|
3:33.32 |
|
|
Cetus Espoo |
3:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amanda Kortet |
2006 |
|
171 |
52.78 |
1:48.73 |
2:51.21 |
|
3:39.39 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Lehtonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Octopus Lohja |
3:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Palovaara |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Vantaan Metalli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
482 |
34.95 |
1:15.41 |
1:59.79 |
|
2:35.33 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alina Antila |
2004 |
|
451 |
34.00 |
1:11.62 |
2:02.22 |
|
2:38.85 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
436 |
37.03 |
1:21.20 |
2:04.84 |
|
2:40.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Peltola |
2003 |
|
423 |
34.19 |
1:16.87 |
2:04.23 |
|
2:42.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
408 |
35.80 |
1:18.03 |
2:06.49 |
|
2:44.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Herrala |
2004 |
|
397 |
36.59 |
1:21.48 |
2:06.83 |
|
2:45.72 |
|
|
Simmis Wanda |
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
368 |
37.89 |
1:21.56 |
2:12.29 |
|
2:49.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
366 |
36.77 |
1:21.99 |
2:10.62 |
|
2:50.23 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Lehtola |
2003 |
|
356 |
38.83 |
1:22.92 |
2:11.94 |
|
2:51.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
349 |
37.69 |
1:23.29 |
2:14.61 |
|
2:52.95 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roona Karola |
2004 |
|
342 |
40.29 |
1:23.36 |
2:15.73 |
|
2:54.18 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
342 |
39.03 |
1:23.22 |
2:15.21 |
|
2:54.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Seppälä |
2003 |
|
314 |
39.62 |
1:24.82 |
2:17.23 |
|
2:59.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henni Havén |
2004 |
|
311 |
38.66 |
1:25.46 |
2:15.92 |
|
2:59.86 |
|
|
Simmis Wanda |
2:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Diana Valero de la Iglesia |
2004 |
|
270 |
42.93 |
1:32.20 |
2:26.91 |
|
3:08.46 |
|
|
Cetus Espoo |
3:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
226 |
43.30 |
1:37.16 |
2:34.53 |
|
3:19.97 |
|
|
Cetus Espoo |
3:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veera Mäkelä |
2004 |
|
216 |
45.19 |
1:37.97 |
2:36.84 |
|
3:22.80 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maisa Brusila |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Vantaan Metalli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
532 |
30.71 |
1:11.11 |
1:53.97 |
|
2:30.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
501 |
32.44 |
1:09.82 |
1:55.35 |
|
2:33.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
371 |
36.39 |
1:19.19 |
2:10.23 |
|
2:49.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
18:45 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
185 |
43.88 |
1:36.57 |
2:30.93 |
|
3:12.36 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
376 |
32.15 |
1:11.51 |
1:56.42 |
|
2:31.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
333 |
32.63 |
1:14.60 |
2:01.93 |
|
2:38.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
283 |
33.89 |
1:18.20 |
2:07.71 |
|
2:46.79 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
236 |
39.34 |
1:25.74 |
2:16.24 |
|
2:57.19 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Mykkänen |
2003 |
|
236 |
39.28 |
1:27.41 |
2:21.05 |
|
2:57.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jan Byskov |
2004 |
|
216 |
38.33 |
1:26.60 |
2:20.64 |
|
3:02.62 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonas Patrik Pylvänäinen |
2004 |
|
197 |
39.87 |
1:29.28 |
2:26.93 |
|
3:08.37 |
|
|
Cetus Espoo |
3:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kiarash Javidi Firooz Toussi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Repo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Yash Nagal |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Poikela |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
3:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Asikainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reko Patinen |
1998 |
|
584 |
28.44 |
1:02.24 |
1:40.66 |
|
2:11.10 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
428 |
30.99 |
1:07.83 |
1:51.75 |
|
2:25.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jon Byskov |
2000 |
|
314 |
36.74 |
1:18.40 |
2:04.22 |
|
2:41.22 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Syrjänen |
2002 |
|
296 |
36.06 |
1:19.45 |
2:06.48 |
|
2:44.47 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
292 |
32.96 |
1:17.11 |
2:09.94 |
|
2:45.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaron Utulahti |
2002 |
|
195 |
38.61 |
1:24.57 |
2:24.20 |
|
3:08.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
19:26 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Helsingin Makkaratehdas |
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Helsingin Makkaratehdas |
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Helsingin Makkaratehdas |
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Helsingin Makkaratehdas |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
19:26 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
19:38 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kajava |
2007 |
|
178 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Sorri |
2007 |
|
83 |
|
|
|
|
46.34 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Lahtinen |
2007 |
|
82 |
|
|
|
|
46.45 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noel Ehrlund |
2007 |
|
71 |
|
|
|
|
48.72 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Voloshin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Voitto Vuorenjuuri |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Artunkauppa.fi |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
19:38 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
19:53 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Lähi-Tapiola |
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Lähi-Tapiola |
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Lähi-Tapiola |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
591 |
30.08 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
443 |
33.07 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annina Toimela |
2002 |
|
429 |
33.43 |
|
|
|
1:12.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
418 |
33.86 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
415 |
33.82 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
406 |
34.90 |
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Agneta Kallas |
2002 |
|
405 |
34.67 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
|
393 |
32.31 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saara Sauranen |
2002 |
|
195 |
42.38 |
|
|
|
1:34.10 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
19:53 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
19:58 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: SukellusTrio |
|
|
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: SukellusTrio |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
432 |
29.59 |
|
|
|
1:04.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
347 |
31.09 |
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Simmis Wanda |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
334 |
32.56 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
317 |
33.53 |
|
|
|
1:10.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
250 |
34.34 |
|
|
|
1:16.81 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
19:58 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
20:07 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicole Yisrael |
2004 |
|
480 |
|
|
|
|
36.76 |
|
|
Simmis Wanda |
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Yritys |
2003 |
|
414 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Peltola |
2003 |
|
378 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
Cetus Espoo |
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
330 |
|
|
|
|
41.67 |
|
|
Simmis Wanda |
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kia Kivelä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nummelan Kisaajat |
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
20:07 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
20:14 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilja Belov |
2007 |
|
137 |
|
|
|
|
48.97 |
|
|
Simmis Wanda |
49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
134 |
|
|
|
|
49.23 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: L-Uudenmaan Säästöpankki |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
512 |
|
|
|
|
31.56 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Koski |
2000 |
|
485 |
|
|
|
|
32.13 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
439 |
|
|
|
|
33.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
397 |
|
|
|
|
34.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Syrjänen |
2002 |
|
297 |
|
|
|
|
37.82 |
|
|
Simmis Wanda |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
20:14 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
20:23 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anita Mäkinen |
2007 |
|
194 |
46.51 |
|
|
|
1:35.01 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
180 |
46.43 |
|
|
|
1:37.42 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
128 |
52.25 |
|
|
|
1:48.98 |
|
|
Simmis Wanda |
2:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
368 |
36.46 |
|
|
|
1:16.79 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
193 |
46.13 |
|
|
|
1:35.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Puustelli |
2005 |
|
181 |
46.80 |
|
|
|
1:37.23 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marikki Vuorisalo |
2005 |
|
175 |
48.06 |
|
|
|
1:38.34 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taru Lax |
2005 |
|
157 |
48.99 |
|
|
|
1:41.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
479 |
34.71 |
|
|
|
1:10.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pilvi Kilpeläinen |
2002 |
|
402 |
35.52 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenny Kareinen |
2002 |
|
263 |
40.33 |
|
|
|
1:25.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fineas Mäntykoski |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
1:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
20:23 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
20:27 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
392 |
31.97 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
314 |
35.52 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
20:27 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
20:58 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viia Tossavainen |
2007 |
|
109 |
43.62 |
|
|
|
1:46.49 |
|
|
Simmis Wanda |
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
108 |
49.50 |
|
|
|
1:46.68 |
|
|
Simmis Wanda |
1:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
99 |
50.71 |
|
|
|
1:50.04 |
|
|
Simmis Wanda |
1:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Haavisto |
2007 |
|
97 |
50.34 |
|
|
|
1:50.43 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liine Raantse |
2008 |
|
81 |
53.74 |
|
|
|
1:57.55 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
564 |
30.12 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
541 |
29.61 |
|
|
|
1:02.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
489 |
31.28 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annina Toimela |
2002 |
|
483 |
30.97 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
475 |
31.98 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agneta Kallas |
2002 |
|
459 |
31.88 |
|
|
|
1:05.98 |
|
|
Simmis Wanda |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
442 |
31.62 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Yritys |
2002 |
|
436 |
32.08 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Heikkinen |
2001 |
|
401 |
32.80 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Salla Valtari |
1985 |
|
382 |
32.69 |
|
|
|
1:10.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
334 |
35.00 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Sauranen |
2002 |
|
301 |
35.76 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kamilla Virtanen |
2002 |
|
227 |
40.13 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea Viinikka |
2002 |
|
181 |
41.98 |
|
|
|
1:29.88 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
20:58 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
21:17 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kajava |
2007 |
|
182 |
38.04 |
|
|
|
1:19.19 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilja Belov |
2007 |
|
143 |
40.52 |
|
|
|
1:25.93 |
|
|
Simmis Wanda |
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
116 |
44.75 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veeti Sorri |
2007 |
|
82 |
48.36 |
|
|
|
1:43.24 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noel Ehrlund |
2007 |
|
62 |
53.70 |
|
|
|
1:53.53 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Voitto Vuorenjuuri |
2007 |
|
57 |
49.67 |
|
|
|
1:56.69 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Lahtinen |
2007 |
|
53 |
54.63 |
|
|
|
1:59.63 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Koski |
2000 |
|
523 |
26.90 |
|
|
|
55.77 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
409 |
28.33 |
|
|
|
1:00.51 |
|
|
Cetus Espoo |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
397 |
29.16 |
|
|
|
1:01.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
388 |
29.54 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Simmis Wanda |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
384 |
30.19 |
|
|
|
1:01.78 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
382 |
29.45 |
|
|
|
1:01.92 |
|
|
Simmis Wanda |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Repe Kupila |
2001 |
|
368 |
30.00 |
|
|
|
1:02.66 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
281 |
32.66 |
|
|
|
1:08.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aaron Utulahti |
2002 |
|
281 |
32.90 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
260 |
33.92 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Birger Niskanen |
2002 |
|
255 |
33.67 |
|
|
|
1:10.79 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Harald Åström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
21:17 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ELMO-lehti uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kirkkonummi |
|
Tulostusaika |
21:44 |
|
|
Järjestäjä |
Gladius Kirkkonummi ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Laji 25, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: ELMO-lehti |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Gladius Kirkkonummi |
Tulostusaika |
21:44 |
|