Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 september 2017 |
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 28.76 | ||||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 29.12 | ||||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.40 | ||||||
4 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 29.45 | ||||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 29.49 | ||||||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.50 | ||||||
7 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 29.68 | ||||||
8 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 29.85 | ||||||
9 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 29.88 | ||||||
9 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 29.88 | ||||||
11 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 29.90 | ||||||
12 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 30.02 | ||||||
13 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.26 | ||||||
14 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.33 | ||||||
15 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 30.41 | ||||||
16 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 30.46 | ||||||
17 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 30.49 | ||||||
18 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 30.76 | ||||||
19 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.10 | ||||||
20 | Emilia Cullfors | 2003 | Simklubben Neptun | 31.17 | ||||||
21 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 31.30 | ||||||
22 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.31 | ||||||
23 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.46 | ||||||
24 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.77 | ||||||
25 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 31.92 | ||||||
26 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.01 | ||||||
27 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 32.03 | ||||||
28 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.18 | ||||||
29 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.55 | ||||||
30 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.56 | ||||||
31 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | ||||||
32 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 32.77 | ||||||
33 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.89 | ||||||
34 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 33.11 | ||||||
35 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.30 | ||||||
36 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.34 | ||||||
37 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.56 | ||||||
38 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 33.57 | ||||||
39 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.62 | ||||||
40 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.74 | ||||||
41 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 33.92 | ||||||
42 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.01 | ||||||
42 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.01 | ||||||
44 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 34.05 | ||||||
45 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.06 | ||||||
46 | Millie Björlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.08 | ||||||
47 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.11 | ||||||
48 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.13 | ||||||
49 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.31 | ||||||
50 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.53 | ||||||
51 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.86 | ||||||
52 | Lova Tjernqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.93 | ||||||
53 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 34.98 | ||||||
54 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.00 | ||||||
55 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.01 | ||||||
56 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 35.02 | ||||||
57 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.05 | ||||||
58 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 35.13 | ||||||
59 | Ursula Khimji | 2004 | Simklubben Neptun | 35.16 | ||||||
60 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.37 | ||||||
61 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.55 | ||||||
62 | Elsa Jonsson | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 35.61 | ||||||
63 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.85 | ||||||
64 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.94 | ||||||
65 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 36.18 | ||||||
66 | Amanda Hammarén | 2003 | Simklubben Neptun | 37.27 | ||||||
67 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.79 | ||||||
68 | Marina Tormo Lind | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.91 | ||||||
69 | Josefine Zoubairi | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.30 | ||||||
70 | Sophia Aldén | 2003 | Simklubben Neptun | 38.50 | ||||||
71 | Ebba Eneroth | 2003 | Simklubben Neptun | 38.93 | ||||||
72 | Nicola St. Clair Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | ||||||
73 | Linn Sandell | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.15 | ||||||
74 | Tyra Näsholm | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.60 | ||||||
75 | Milla Krigsman | 2004 | Tyresö Simsällskap | 47.27 | ||||||
- | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:15 |