2020-02-25   13:27:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:37   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb            31.84   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            33.56   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            33.62   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            33.65   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap            34.07   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap            34.34   
Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb            34.69   
Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap            35.33   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            36.02   
10  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            36.12   
11  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap            36.13   
12  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            36.24   
13  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            36.43   
14  Elsa Wennerstrand  2004  Älvsjö AIK Simförening            36.58   
15  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            36.87   
16  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            37.04   
17  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap            37.05   
18  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            37.25   
19  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            37.88   
20  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            38.01   
21  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            38.02   
21  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            38.02   
23  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            38.08   
24  Millie Björlin  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            38.24   
25  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            38.29   
26  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            38.67   
27  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            38.90   
28  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            39.26   
29  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            39.36   
30  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            39.43   
31  Ursula Khimji  2004  Simklubben Neptun            40.61   
32  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            40.68   
33  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            40.74   
34  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb            40.77   
35  Amanda Vicente  2003  Tyresö Simsällskap            40.90   
35  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            40.90   
37  Linda Järvinen  2003  Lidingö Simklubb            40.91   
38  Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            41.14   
39  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap            41.15   
40  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            41.18   
41  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            41.21   
42  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            41.50   
43  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            41.53   
43  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            41.53   
45  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            41.56   
46  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.72   
47  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            42.32   
48  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            42.39   
49  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap            42.81   
50  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            42.91   
51  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            43.01   
52  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.10   
53  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            44.31   
54  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap            44.83   
55  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            45.01   
56  Nicola St. Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            46.08   
57  Sophia Aldén  2003  Simklubben Neptun            48.16   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            DNS   
Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner