2020-02-25   13:54:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            29.84   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            31.97   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun            33.11   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            33.13   
Morten Haargaard  2003  Simklubben Neptun            33.17   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            34.23   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun            34.38   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            34.47   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            36.30   
10  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            36.41   
11  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            36.67   
12  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            37.48   
13  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            37.91   
14  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            38.50   
15  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            38.66   
16  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun            39.13   
17  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            39.65   
18  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            39.67   
19  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            40.09   
20  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            40.15   
21  Marcus Sandstedt  2003  Lidingö Simklubb            40.69   
22  Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap            40.73   
23  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            41.53   
24  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            41.54   
25  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            41.88   
26  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            42.35   
27  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            42.98   
28  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            43.30   
29  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb            44.77   
30  Joel Aggefors  2003  Gustavsbergs Simsällskap            45.41   
31  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            45.74   
32  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            46.59   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:44 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner