2020-10-29   17:52:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    29.34        1:05.04   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    30.98        1:06.70   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    30.61        1:07.96   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    32.99        1:09.15   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.30        1:09.55   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    32.48        1:10.39   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    33.81        1:11.34   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.57        1:12.27   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    34.01        1:12.89   
10  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.73        1:13.67   
11  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    33.28        1:14.09   
12  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    35.29        1:14.30   
13  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    33.13        1:14.65   
14  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    34.05        1:15.61   
15  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.22        1:15.94   
16  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    36.05        1:16.41   
17  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    35.21        1:16.82   
18  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.18        1:17.13   
19  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.20        1:17.44   
20  Josefine Torell  2002  Lidingö Simklubb    36.72        1:19.07   
21  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    35.71        1:19.14   
22  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    35.58        1:19.43   
23  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    35.69        1:20.61   
24  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    36.34        1:21.57   
25  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.11        1:22.16   
26  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    38.82        1:25.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner