2020-11-28   00:49:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb            34.47   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            35.92   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            36.33   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            36.37   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap            36.48   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap            38.13   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            38.39   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            39.10   
Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb            39.16   
10  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            39.21   
11  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            39.43   
12  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            39.73   
13  Stella Brinne Roos  2004  Älvsjö AIK Simförening            39.92   
14  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap            40.18   
15  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            40.25   
16  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            40.58   
17  Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap            40.75   
18  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            40.87   
19  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            41.41   
20  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            41.50   
21  Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            41.59   
22  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            41.85   
23  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap            42.04   
24  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            42.13   
25  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            42.26   
26  Millie Björlin  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            42.43   
27  Linda Järvinen  2003  Lidingö Simklubb            42.52   
28  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            43.03   
28  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            43.03   
30  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            43.50   
31  Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            43.52   
32  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap            43.54   
33  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap            43.59   
34  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            43.73   
35  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap            43.80   
36  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            43.83   
37  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            43.98   
38  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            44.01   
39  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            44.04   
40  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            44.28   
41  Ebba Eneroth  2003  Simklubben Neptun            44.29   
42  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            44.35   
43  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            44.38   
44  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            45.24   
45  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            45.29   
46  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.49   
47  Ursula Khimji  2004  Simklubben Neptun            45.52   
48  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            45.54   
49  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            46.09   
50  Linn Sandell  2003  Tyresö Simsällskap            46.15   
51  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            46.26   
52  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap            46.68   
53  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            46.96   
54  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            47.38   
55  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            47.40   
56  Sophia Aldén  2003  Simklubben Neptun            48.11   
57  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            48.13   
58  Amanda Hammarén  2003  Simklubben Neptun            48.56   
59  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap            50.27   
59  Matilda Arvidsson  2004  Tyresö Simsällskap            50.27   
61  Tyra Näsholm  2004  Gustavsbergs Simsällskap            53.29   
Tilde Bergvall  2004  Tyresö Simsällskap            DNS   
Elsa Jonsson  2004  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Milla Krigsman  2004  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner