2020-11-27   23:58:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            32.72   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun            35.54   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            35.70   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            36.10   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            36.43   
Morten Haargaard  2003  Simklubben Neptun            36.74   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening            37.38   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            37.55   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            37.65   
10  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            40.34   
11  Marcus Sandstedt  2003  Lidingö Simklubb            40.93   
12  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            41.40   
13  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun            41.82   
14  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            41.89   
15  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            42.20   
16  William Edenberg  2003  Tyresö Simsällskap            43.35   
17  Anton Kanth  2004  Tyresö Simsällskap            43.63   
18  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb            43.94   
19  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.26   
20  Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap            45.23   
21  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            45.38   
22  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            45.95   
23  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            46.05   
24  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            46.20   
25  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            46.36   
26  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            46.45   
27  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            46.67   
28  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            47.04   
29  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            47.37   
30  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            48.19   
30  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            48.19   
32  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun            48.20   
33  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            50.13   
34  Alexander Magnusson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            50.37   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner