2020-11-28   00:27:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            32.46   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun            33.89   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            34.77   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            35.03   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            35.61   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun            36.09   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            36.28   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            36.29   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            36.72   
10  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap            37.23   
11  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            37.34   
12  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            37.87   
13  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            40.02   
14  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            40.05   
15  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            40.30   
16  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap            40.40   
17  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            41.19   
18  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.03   
19  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap            42.39   
20  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            42.40   
21  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap            42.99   
22  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            43.60   
23  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.72   
24  Towalie Hedelin  2002  Åkersberga Simsällskap            45.24   
25  Alexandra Berggren  2002  Simklubben Neptun            47.08   
26  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            47.33   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner