2020-11-27   23:44:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            25.55   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            26.50   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            27.47   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun            27.49   
Morten Haargaard  2003  Simklubben Neptun            27.74   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            27.85   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun            27.94   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun            28.20   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            28.77   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            28.77   
11  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            29.38   
12  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            29.41   
13  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            29.49   
14  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            29.83   
15  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening            30.07   
16  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun            30.74   
17  Marcus Sandstedt  2003  Lidingö Simklubb            30.92   
18  Anton Kanth  2004  Tyresö Simsällskap            31.48   
19  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            31.63   
20  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            31.68   
21  Vincent Lundman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            32.36   
22  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            32.52   
23  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            32.53   
24  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            32.58   
25  Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap            32.59   
26  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            32.71   
27  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            33.11   
28  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            33.51   
29  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            33.86   
29  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.86   
31  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            33.96   
32  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            34.37   
33  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.82   
34  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            34.96   
35  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            35.58   
36  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            35.78   
37  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun            35.90   
38  Elias Svärd Hedenström  2004  Simklubben Neptun            35.93   
39  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb            36.00   
40  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            36.48   
41  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            36.86   
42  Joel Aggefors  2003  Gustavsbergs Simsällskap            37.00   
43  Alexander Magnusson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            39.14   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner