2020-11-28   00:36:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            27.14   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            27.59   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            27.97   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            28.19   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun            28.70   
Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            28.99   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun            29.04   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            29.24   
Josefine Torell  2002  Lidingö Simklubb            29.36   
10  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.40   
11  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.65   
12  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            29.71   
13  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            29.79   
14  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            29.85   
15  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            29.96   
16  Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun            30.11   
17  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.26   
18  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            30.30   
19  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap            30.35   
20  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap            30.39   
21  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            30.67   
22  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            31.36   
23  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap            31.41   
24  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            31.64   
25  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            32.00   
26  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun            32.19   
27  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.33   
28  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            32.47   
29  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun            32.76   
30  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun            32.78   
31  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun            33.04   
32  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun            33.21   
33  Towalie Hedelin  2002  Åkersberga Simsällskap            33.48   
34  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            33.50   
35  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap            33.59   
36  Alexandra Berggren  2002  Simklubben Neptun            39.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner