Results for Septembersim
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 1, 8*50 frisim, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk | 1 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:50.28 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 26.94 | 56.89 | |||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 27.87 | 1:24.76 | |||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 25.30 | 1:50.06 | |||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 29.63 | 2:19.69 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 27.80 | 2:47.49 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 32.64 | 3:20.13 | |||||||
Anton Graner | 2005 | 30.15 | 3:50.28 | |||||||
2 | Tyresö Lag1 | 0 | Tyresö Simsällskap | 3:56.06 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 23.70 | 23.70 | |||||||
Sara Olsson | 1999 | 27.57 | 51.27 | |||||||
Algot Lindwall | 2002 | 27.17 | 1:18.44 | |||||||
Josefin Alm | 2001 | 29.00 | 1:47.44 | |||||||
Simon Brunn | 2004 | 29.47 | 2:16.91 | |||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 28.18 | 2:45.09 | |||||||
Max Ringbom | 2005 | 36.78 | 3:21.87 | |||||||
Freya Ebert Westerberg | 2005 | 34.19 | 3:56.06 | |||||||
3 | Skk Mix | 1 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:57.12 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 25.41 | 53.96 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 28.55 | 1:22.51 | |||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 25.56 | 1:48.07 | |||||||
Ella Bolmstrand | 2004 | 30.96 | 2:19.03 | |||||||
Jonas Harju | 2005 | 34.15 | 2:53.18 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 30.94 | 3:24.12 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 33.00 | 3:57.12 | |||||||
4 | Danderyd Mix | 0 | Danderyds Sim | 3:58.75 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 24.28 | 24.28 | |||||||
Louise Blomqvist | 2004 | 30.11 | 54.39 | |||||||
Johan Sundström Curstedt | 2002 | 28.53 | 1:22.92 | |||||||
Tova Lindbom | 2002 | 31.72 | 1:54.64 | |||||||
Linus Wickström | 2003 | 29.32 | 2:23.96 | |||||||
Sofia Montan | 2004 | 31.03 | 2:54.99 | |||||||
Wilhelm Arvidsson | 2005 | 29.91 | 3:24.90 | |||||||
Ebba Rosander | 2005 | 33.85 | 3:58.75 | |||||||
5 | Tyresö Lag2 | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:07.18 | ||||||
Christoffer Andersson | 1994 | 24.45 | 24.45 | |||||||
Julia Thurfjell | 1994 | 27.69 | 52.14 | |||||||
Shane Falk | 2002 | 27.09 | 1:19.23 | |||||||
Emma Parsons | 2002 | 30.02 | 1:49.25 | |||||||
Love Lundvall | 2004 | 34.98 | 2:24.23 | |||||||
Matilda Ringbom | 2003 | 30.25 | 2:54.48 | |||||||
Albin Wullt | 2005 | 39.28 | 3:33.76 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 33.42 | 4:07.18 | |||||||
6 | Saltis Mix | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:18.32 | ||||||
Arvid Hallenborg | 2002 | 27.46 | 27.46 | |||||||
Rasmus Neuman | 2002 | 27.98 | 55.44 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 28.44 | 1:23.88 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 29.15 | 1:53.03 | |||||||
Louise Ericsson | 2001 | 31.72 | 2:24.75 | |||||||
Ebba Carlsson | 2005 | 35.47 | 3:00.22 | |||||||
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | 43.33 | 3:43.55 | |||||||
Axel Hallenborg | 2004 | 34.77 | 4:18.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 31.60 | 1:05.62 | |||||
2 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 33.84 | 1:11.53 | |||||
3 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.07 | 1:13.06 | |||||
4 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:13.31 | |||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.99 | 1:15.18 | |||||
6 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.39 | 1:16.76 | |||||
7 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.67 | 1:16.88 | |||||
8 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.38 | 1:18.85 | |||||
9 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.58 | 1:19.13 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.34 | 1:19.18 | |||||
11 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.69 | 1:19.74 | |||||
12 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.94 | 1:19.78 | |||||
13 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.48 | 1:19.84 | |||||
14 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.34 | 1:20.70 | |||||
15 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 38.33 | 1:21.09 | |||||
16 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.36 | 1:21.66 | |||||
17 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:22.43 | |||||
18 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.01 | 1:22.48 | |||||
19 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:22.87 | |||||
20 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.34 | 1:22.93 | |||||
21 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.02 | 1:24.66 | |||||
22 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.34 | 1:26.36 | |||||
23 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.69 | 1:27.95 | |||||
24 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | 1:28.82 | |||||
25 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.53 | 1:28.86 | |||||
26 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.22 | 1:29.23 | |||||
27 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.94 | 1:31.85 | |||||
28 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.95 | 1:32.39 | |||||
29 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.54 | 1:33.41 | |||||
30 | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.89 | 1:34.49 | |||||
31 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.28 | 1:36.38 | |||||
32 | Aron Leon Salamon | 2006 | Danderyds Sim | 44.32 | 1:36.61 | |||||
33 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.36 | 1:39.82 | |||||
34 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.64 | 1:40.42 | |||||
35 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.68 | 1:42.33 | |||||
36 | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:42.98 | 1:42.98 | |||||
37 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.28 | 1:43.34 | |||||
37 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.50 | 1:43.34 | |||||
39 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:51.45 | 1:51.45 | |||||
40 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:52.26 | 1:52.26 | |||||
41 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.94 | 1:53.91 | |||||
42 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:57.23 | 1:57.23 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.67 | 1:00.39 | |||||
2 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 30.23 | 1:03.41 | |||||
3 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.12 | 1:06.40 | |||||
4 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.47 | 1:14.76 | |||||
5 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.60 | 1:15.04 | |||||
6 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.55 | 1:15.96 | |||||
7 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.68 | 1:16.00 | |||||
8 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.88 | 1:25.06 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.94 | 55.90 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.34 | 56.24 | |||||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.65 | 56.92 | |||||
4 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.15 | 58.64 | |||||
5 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 30.80 | 1:03.12 | |||||
6 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 29.93 | 1:03.40 | |||||
7 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.06 | 1:03.63 | |||||
8 | Oskar Styrenius | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.77 | 1:11.30 | |||||
9 | Pontus Hedman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.79 | 1:14.29 | |||||
10 | Alexander Johem | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.59 | 1:14.70 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 25.92 | 54.15 | |||||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 26.61 | 54.17 | |||||
3 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 26.89 | 55.00 | |||||
4 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.64 | 1:00.20 | |||||
5 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 28.39 | 1:00.28 | |||||
6 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.58 | 1:04.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.10 | 1:07.56 | 1:42.69 | 2:15.94 | |||
2 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.58 | 1:07.80 | 1:45.20 | 2:21.64 | |||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:10.16 | 1:48.56 | 2:27.46 | |||
4 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.05 | 1:13.20 | 1:53.90 | 2:32.49 | |||
5 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.77 | 1:13.81 | 1:55.55 | 2:36.00 | |||
6 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.76 | 1:18.65 | 2:02.08 | 2:43.78 | |||
7 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.89 | 1:22.32 | 2:11.91 | 2:56.14 | |||
8 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.21 | 1:23.68 | 2:13.61 | 2:57.56 | |||
9 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.84 | 1:29.87 | 2:21.24 | 3:10.85 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:07.55 | 1:42.16 | 2:16.21 | |||
2 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.63 | 1:08.51 | 1:44.32 | 2:19.15 | |||
3 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.47 | 1:08.27 | 1:44.18 | 2:19.38 | |||
4 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.31 | 1:10.14 | 1:47.60 | 2:23.40 | |||
5 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.86 | 1:10.90 | 1:50.55 | 2:30.40 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.80 | 1:05.44 | 1:39.52 | 2:13.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.21 | 1:24.34 | |||||
2 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:24.42 | |||||
3 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 41.49 | 1:25.05 | |||||
4 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.41 | 1:26.11 | |||||
5 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.49 | 1:27.57 | |||||
6 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.43 | 1:29.94 | |||||
7 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.70 | 1:30.04 | |||||
8 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.50 | 1:32.66 | |||||
9 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.48 | 1:32.76 | |||||
10 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.59 | 1:33.18 | |||||
11 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.52 | 1:33.20 | |||||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.11 | 1:33.82 | |||||
13 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.57 | 1:34.60 | |||||
14 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.33 | 1:34.89 | |||||
15 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.68 | 1:35.27 | |||||
16 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.65 | 1:35.54 | |||||
17 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.30 | 1:36.18 | |||||
18 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.27 | 1:38.89 | |||||
19 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.97 | 1:39.04 | |||||
20 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.91 | 1:39.40 | |||||
21 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.88 | 1:39.65 | |||||
22 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.61 | 1:40.06 | |||||
23 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.88 | 1:43.61 | |||||
24 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.77 | 1:46.83 | |||||
25 | Aron Leon Salamon | 2006 | Danderyds Sim | 53.01 | 1:50.25 | |||||
26 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.16 | 1:51.83 | |||||
27 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.47 | 1:53.89 | |||||
28 | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.00 | 1:54.53 | |||||
29 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.76 | 1:59.03 | |||||
30 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.90 | 2:02.90 | |||||
31 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.49 | 2:07.73 | |||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.67 | 1:12.09 | |||||
2 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.98 | 1:21.37 | |||||
3 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.71 | 1:25.81 | |||||
4 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.82 | 1:26.09 | |||||
5 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.99 | 1:28.18 | |||||
6 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.47 | 1:29.56 | |||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.94 | 1:04.51 | |||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.02 | 1:05.84 | |||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.29 | 1:09.08 | |||||
4 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.33 | 1:15.22 | |||||
5 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.68 | 1:18.35 | |||||
6 | Alexander Johem | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.37 | 1:21.97 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.05 | 58.18 | |||||
2 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.41 | 59.88 | |||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 30.52 | 1:02.72 | |||||
4 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.40 | 1:09.51 | |||||
5 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.92 | 1:13.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.02 | 1:12.01 | 1:48.68 | 2:24.38 | |||
2 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.65 | 1:19.55 | 2:02.73 | 2:44.55 | |||
3 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 37.83 | 1:18.79 | 2:02.76 | 2:44.66 | |||
4 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.30 | 1:22.34 | 2:05.15 | 2:47.16 | |||
5 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.01 | 1:31.21 | 2:19.81 | 3:04.84 | |||
6 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.03 | 1:31.99 | 2:21.17 | 3:07.40 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.64 | 1:13.91 | 1:53.55 | 2:31.34 | |||
2 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.92 | 1:19.80 | 2:02.17 | 2:43.78 | |||
3 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.39 | 1:20.32 | 2:03.03 | 2:45.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 30.34 | 1:05.73 | 1:42.34 | 2:19.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.18 | ||||||
2 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | ||||||
3 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.85 | ||||||
4 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.53 | ||||||
5 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.72 | ||||||
6 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.91 | ||||||
7 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 37.17 | ||||||
8 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.44 | ||||||
9 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.32 | ||||||
10 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 39.86 | ||||||
11 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.88 | ||||||
12 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.00 | ||||||
13 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.11 | ||||||
14 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.34 | ||||||
15 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.30 | ||||||
16 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.58 | ||||||
17 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.83 | ||||||
18 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.39 | ||||||
19 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.63 | ||||||
20 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 42.68 | ||||||
21 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.01 | ||||||
22 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.11 | ||||||
23 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 43.53 | ||||||
24 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.78 | ||||||
25 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.80 | ||||||
26 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.56 | ||||||
27 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.21 | ||||||
28 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.92 | ||||||
29 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.76 | ||||||
30 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.00 | ||||||
31 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.28 | ||||||
32 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.85 | ||||||
33 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.37 | ||||||
34 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.80 | ||||||
35 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 51.09 | ||||||
- | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Isabella Sedström | 2005 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.86 | 1:12.32 | |||||
2 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.55 | 1:14.25 | |||||
3 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.84 | 1:21.25 | |||||
4 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 37.21 | 1:22.46 | |||||
5 | Millie Björlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.58 | 1:25.72 | |||||
6 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.39 | 1:25.77 | |||||
7 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 52.41 | 1:58.35 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:13.31 | |||||
2 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.20 | 1:15.78 | |||||
3 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.62 | 1:17.82 | |||||
4 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.61 | 1:22.83 | |||||
5 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.57 | 1:27.21 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.73 | 1:06.88 | |||||
2 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.46 | 1:09.20 | |||||
3 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.79 | 1:10.14 | |||||
4 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.44 | 1:12.19 | |||||
5 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 34.38 | 1:12.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.99 | 1:25.92 | 2:10.92 | 2:55.96 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 40.48 | 1:28.76 | 2:18.99 | 3:10.24 | |||
2 | Pontus Hedman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.67 | 1:34.25 | 2:27.75 | 3:19.63 | |||
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 32.24 | 1:09.44 | 1:48.88 | 2:28.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.45 | 1:20.76 | |||||
2 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.25 | 1:21.11 | |||||
3 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.25 | 1:22.33 | |||||
4 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.85 | 1:23.02 | |||||
5 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 40.92 | 1:25.73 | |||||
6 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 39.21 | 1:26.51 | |||||
7 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:27.65 | |||||
8 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 41.41 | 1:28.03 | |||||
9 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.37 | 1:28.04 | |||||
10 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.70 | 1:29.22 | |||||
11 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.88 | 1:29.45 | |||||
12 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.03 | 1:29.71 | |||||
13 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 42.50 | 1:29.85 | |||||
14 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.57 | 1:31.16 | |||||
15 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 42.89 | 1:31.50 | |||||
16 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.52 | 1:32.00 | |||||
17 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.64 | 1:32.04 | |||||
18 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.81 | 1:33.78 | |||||
19 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.99 | 1:33.86 | |||||
20 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.40 | 1:34.51 | |||||
21 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.80 | 1:34.60 | |||||
22 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.13 | 1:35.32 | |||||
23 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.19 | 1:35.54 | |||||
24 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.00 | 1:35.90 | |||||
25 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.41 | 1:36.89 | |||||
26 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.70 | 1:37.80 | |||||
27 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.03 | 1:39.21 | |||||
28 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.59 | 1:40.27 | |||||
29 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.91 | 1:40.43 | |||||
30 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.70 | 1:41.65 | |||||
31 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.45 | 1:42.28 | |||||
32 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 50.05 | 1:44.68 | |||||
33 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 52.89 | 1:46.32 | |||||
34 | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.14 | 1:49.83 | |||||
35 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 54.73 | 1:54.78 | |||||
- | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.76 | 1:14.16 | 2:00.65 | 2:35.67 | |||
2 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.41 | 1:17.00 | 2:06.16 | 2:43.44 | |||
3 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.54 | 1:19.11 | 2:12.80 | 2:49.13 | |||
4 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.58 | 1:17.47 | 2:10.33 | 2:49.92 | |||
5 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 36.72 | 1:20.52 | 2:09.71 | 2:50.05 | |||
6 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.90 | 1:22.81 | 2:16.34 | 2:55.97 | |||
7 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 36.31 | 1:19.23 | 2:14.10 | 2:56.02 | |||
8 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.78 | 1:27.83 | 2:22.72 | 3:02.40 | |||
9 | Millie Björlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.88 | 1:26.89 | 2:19.14 | 3:02.75 | |||
10 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.65 | 1:33.03 | 2:29.85 | 3:18.26 | |||
11 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.34 | 1:39.42 | 2:37.93 | 3:21.22 | |||
12 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.06 | 1:35.57 | 2:35.84 | 3:21.94 | |||
- | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.65 | 1:18.22 | 2:07.98 | 2:44.88 | |||
2 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.04 | 1:23.20 | 2:11.03 | 2:49.60 | |||
3 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.23 | 1:17.77 | 2:12.87 | 2:53.39 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 32.52 | 1:13.45 | 1:55.33 | 2:33.62 | |||
2 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.91 | 1:20.87 | 2:11.13 | 2:49.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.36 | 2:15.28 | 3:26.05 | 4:36.94 | |||
2 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.80 | 2:19.31 | 3:33.74 | 4:46.63 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 58.85 | 2:04.98 | 3:10.44 | 4:12.32 | |||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:00.89 | 2:05.29 | 3:10.06 | 4:13.08 | |||
3 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:00.70 | 2:08.98 | 3:18.38 | 4:27.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.50 | 1:28.44 | |||||
2 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.80 | 1:31.17 | |||||
3 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.42 | 1:31.71 | |||||
4 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.11 | 1:33.36 | |||||
5 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.47 | 1:33.66 | |||||
6 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.43 | 1:37.23 | |||||
7 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.72 | 1:37.65 | |||||
8 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 45.72 | 1:37.66 | |||||
9 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.90 | 1:38.54 | |||||
10 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.65 | 1:38.66 | |||||
11 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.48 | 1:39.61 | |||||
12 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.69 | 1:39.65 | |||||
13 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.40 | 1:39.74 | |||||
14 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.95 | 1:39.77 | |||||
15 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.22 | 1:40.62 | |||||
16 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.96 | 1:41.05 | |||||
17 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.74 | 1:41.68 | |||||
18 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.97 | 1:41.85 | |||||
19 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.67 | 1:42.14 | |||||
20 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 47.90 | 1:42.20 | |||||
21 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 48.96 | 1:42.50 | |||||
22 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 49.40 | 1:42.53 | |||||
23 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.76 | 1:42.61 | |||||
24 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.03 | 1:43.21 | |||||
25 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 49.02 | 1:43.98 | |||||
26 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.32 | 1:43.99 | |||||
27 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.18 | 1:44.93 | |||||
28 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.06 | 1:46.29 | |||||
29 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.08 | 1:46.75 | |||||
30 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 52.50 | 1:47.50 | |||||
31 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.46 | 1:48.53 | |||||
32 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.22 | 1:49.50 | |||||
33 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.37 | 1:50.44 | |||||
34 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.22 | 1:52.12 | |||||
35 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.16 | 1:52.25 | |||||
36 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.55 | 1:52.27 | |||||
37 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.12 | 1:52.82 | |||||
38 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.68 | 1:53.47 | |||||
39 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 54.14 | 1:53.97 | |||||
40 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.02 | 1:56.04 | |||||
41 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.31 | 1:57.81 | |||||
42 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.88 | 1:58.13 | |||||
43 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.95 | 1:59.84 | |||||
44 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.05 | 2:03.03 | |||||
45 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.88 | 2:03.65 | |||||
46 | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.06 | 2:05.52 | |||||
47 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.39 | 2:05.69 | |||||
- | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.20 | 1:22.52 | |||||
2 | Frida Förborgen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.93 | 1:33.13 | |||||
3 | Millie Björlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.55 | 1:36.07 | |||||
4 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.67 | 1:36.71 | |||||
5 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.61 | 1:41.58 | |||||
6 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.52 | 1:42.56 | |||||
7 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 52.07 | 1:47.96 | |||||
8 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.14 | 1:49.07 | |||||
9 | Matilda Arvidsson | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.73 | 1:49.56 | |||||
10 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.97 | 1:51.20 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.61 | 1:17.98 | |||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.35 | 1:19.68 | |||||
3 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.05 | 1:26.29 | |||||
4 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.35 | 1:28.00 | |||||
5 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 42.42 | 1:31.34 | |||||
6 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.40 | 1:33.26 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 35.42 | 1:14.46 | |||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.89 | 1:14.82 | |||||
3 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.06 | 1:18.87 | |||||
4 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.92 | 1:23.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.58 | 1:12.06 | |||||
2 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.39 | 1:14.77 | |||||
3 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:16.01 | |||||
4 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.70 | 1:16.11 | |||||
5 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.82 | 1:16.27 | |||||
6 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.34 | 1:16.64 | |||||
7 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.13 | 1:16.90 | |||||
8 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.62 | 1:17.61 | |||||
9 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.04 | 1:17.73 | |||||
10 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.45 | 1:17.91 | |||||
11 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.31 | 1:19.22 | |||||
12 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.16 | 1:19.56 | |||||
13 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 36.87 | 1:19.67 | |||||
14 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.09 | 1:19.75 | |||||
15 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.96 | 1:19.87 | |||||
16 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:20.01 | |||||
17 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.53 | 1:20.21 | |||||
18 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 38.75 | 1:20.48 | |||||
19 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 39.04 | 1:20.53 | |||||
20 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.92 | 1:20.64 | |||||
21 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.13 | 1:21.89 | |||||
22 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.15 | 1:22.31 | |||||
23 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 39.55 | 1:22.35 | |||||
24 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.47 | 1:23.36 | |||||
25 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.57 | 1:23.39 | |||||
26 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.73 | 1:23.54 | |||||
27 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.16 | 1:24.07 | |||||
28 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.37 | 1:24.34 | |||||
29 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.87 | 1:24.71 | |||||
30 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.01 | 1:27.35 | |||||
31 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.15 | 1:27.48 | |||||
32 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 41.03 | 1:28.09 | |||||
33 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.78 | 1:28.45 | |||||
34 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.94 | 1:29.11 | |||||
35 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.43 | 1:29.37 | |||||
36 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.74 | 1:29.83 | |||||
37 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.37 | 1:29.91 | |||||
38 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | 1:30.26 | |||||
39 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.75 | 1:30.70 | |||||
40 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.32 | 1:30.99 | |||||
41 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.34 | 1:31.11 | |||||
42 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.66 | 1:31.54 | |||||
43 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.39 | 1:32.45 | |||||
44 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 44.22 | 1:32.86 | |||||
45 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 46.52 | 1:41.18 | |||||
46 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.98 | 1:41.45 | |||||
47 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.46 | 1:42.20 | |||||
48 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.29 | 1:42.98 | |||||
49 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.18 | 1:44.65 | |||||
50 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.02 | 1:46.98 | |||||
51 | Amanda Widhe | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 50.90 | 1:48.78 | |||||
52 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.70 | 1:49.51 | |||||
53 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.89 | 1:53.14 | |||||
54 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.49 | 1:54.17 | |||||
- | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.34 | 1:02.32 | |||||
2 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 30.88 | 1:03.96 | |||||
3 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.48 | 1:05.63 | |||||
4 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.65 | 1:07.50 | |||||
5 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 33.23 | 1:09.84 | |||||
6 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.57 | 1:10.14 | |||||
7 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.49 | 1:11.30 | |||||
8 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.77 | 1:14.97 | |||||
9 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.84 | 1:15.62 | |||||
10 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.42 | 1:19.81 | |||||
11 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.84 | 1:20.89 | |||||
12 | Elsa Jonsson | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 39.79 | 1:22.06 | |||||
13 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 41.71 | 1:30.05 | |||||
14 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.46 | 1:30.98 | |||||
15 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.31 | 1:32.32 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.24 | 1:03.47 | |||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.16 | 1:03.67 | |||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.62 | 1:06.11 | |||||
4 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.38 | 1:06.43 | |||||
5 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.44 | 1:08.69 | |||||
6 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.44 | 1:08.82 | |||||
7 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.58 | 1:08.98 | |||||
8 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.10 | 1:09.16 | |||||
9 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 33.68 | 1:10.97 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.29 | 1:00.00 | |||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.50 | 1:00.15 | |||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 30.40 | 1:04.98 | |||||
4 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.83 | 1:07.04 | |||||
5 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.71 | 1:07.65 | |||||
6 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.68 | 1:08.19 | |||||
7 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.92 | 1:09.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:04.18 | 1:38.68 | 2:13.00 | |||
2 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.39 | 1:12.74 | 1:51.65 | 2:28.96 | |||
3 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.99 | 1:22.07 | 2:05.65 | 2:48.10 | |||
4 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.12 | 1:22.99 | 2:08.62 | 2:49.93 | |||
5 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.53 | 1:25.19 | 2:13.47 | 2:59.13 | |||
6 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.16 | 1:32.06 | 2:23.27 | 3:12.78 | |||
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.95 | 1:00.88 | 1:33.07 | 2:05.07 | |||
2 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:03.08 | 1:35.41 | 2:07.82 | |||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.25 | 1:04.35 | 1:39.12 | 2:12.55 | |||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 30.86 | 1:05.33 | 1:40.70 | 2:15.79 | |||
5 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 30.29 | 1:05.67 | 1:42.97 | 2:18.38 | |||
6 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.53 | 1:09.49 | 1:47.62 | 2:23.57 | |||
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.21 | 54.89 | 1:24.63 | 1:54.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.79 | 1:23.95 | |||||
2 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.55 | 1:25.95 | |||||
3 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.31 | 1:27.06 | |||||
4 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.70 | 1:27.29 | |||||
5 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 43.13 | 1:28.52 | |||||
6 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.33 | 1:29.95 | |||||
7 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.43 | 1:30.33 | |||||
8 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.80 | 1:30.75 | |||||
9 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 44.86 | 1:30.80 | |||||
10 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.16 | 1:30.82 | |||||
11 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.60 | 1:31.02 | |||||
12 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.99 | 1:31.32 | |||||
13 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.01 | 1:31.40 | |||||
14 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.10 | 1:31.88 | |||||
15 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 43.08 | 1:32.20 | |||||
16 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.34 | 1:32.26 | |||||
17 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.86 | 1:32.43 | |||||
18 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.29 | 1:32.67 | |||||
19 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.38 | 1:33.39 | |||||
20 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.84 | 1:34.15 | |||||
21 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.62 | 1:37.10 | |||||
22 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.44 | 1:37.12 | |||||
23 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 47.41 | 1:37.42 | |||||
24 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.78 | 1:37.45 | |||||
25 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.45 | 1:37.59 | |||||
26 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.98 | 1:37.92 | |||||
27 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.45 | 1:38.23 | |||||
28 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.27 | 1:38.47 | |||||
29 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.56 | 1:38.49 | |||||
30 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.19 | 1:39.80 | |||||
31 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.08 | 1:40.21 | |||||
32 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.71 | 1:41.73 | |||||
33 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.32 | 1:44.05 | |||||
34 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.29 | 1:45.27 | |||||
35 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.13 | 1:45.38 | |||||
36 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.65 | 1:45.80 | |||||
37 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.68 | 1:48.20 | |||||
38 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.19 | 1:49.24 | |||||
39 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.00 | 1:50.19 | |||||
40 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 55.09 | 1:51.91 | |||||
41 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.14 | 1:53.52 | |||||
42 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.26 | 1:54.78 | |||||
43 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.71 | 1:56.09 | |||||
44 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.07 | 1:59.41 | |||||
45 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.14 | 2:02.93 | |||||
46 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.23 | 2:03.19 | |||||
47 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.33 | 2:03.23 | |||||
48 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:03.06 | 2:07.31 | |||||
- | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.69 | 1:07.61 | |||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.10 | 1:11.09 | |||||
3 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.10 | 1:14.73 | |||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.74 | 1:14.84 | |||||
5 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.66 | 1:18.43 | |||||
6 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.61 | 1:18.64 | |||||
7 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 37.68 | 1:19.61 | |||||
8 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.20 | 1:27.90 | |||||
9 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.54 | 1:28.89 | |||||
10 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.63 | 1:30.30 | |||||
11 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.92 | 1:32.53 | |||||
12 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.58 | 1:37.78 | |||||
13 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.07 | 1:40.62 | |||||
14 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.59 | 1:40.80 | |||||
15 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 50.33 | 1:44.37 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.91 | 1:09.59 | |||||
2 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.01 | 1:12.35 | |||||
3 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:12.89 | |||||
4 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.33 | 1:13.06 | |||||
5 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.28 | 1:15.93 | |||||
6 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.12 | 1:17.10 | |||||
7 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.46 | 1:21.79 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.65 | 1:06.75 | |||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.41 | 1:09.58 | |||||
3 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.53 | 1:13.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 17, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.47 | 1:09.60 | 1:46.45 | 2:21.86 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.89 | 1:02.59 | 1:36.77 | 2:09.58 | |||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:11.85 | 1:50.11 | 2:28.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.24 | 1:23.42 | 2:09.37 | 2:53.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.10 | ||||||
2 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.14 | ||||||
3 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.71 | ||||||
4 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 36.72 | ||||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.82 | ||||||
6 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.49 | ||||||
7 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.75 | ||||||
8 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.90 | ||||||
9 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.94 | ||||||
10 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.56 | ||||||
11 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.71 | ||||||
11 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.71 | ||||||
13 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.81 | ||||||
14 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.77 | ||||||
15 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.67 | ||||||
16 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 44.49 | ||||||
17 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.52 | ||||||
18 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.65 | ||||||
19 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.67 | ||||||
20 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.88 | ||||||
21 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.26 | ||||||
22 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.01 | ||||||
23 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.43 | ||||||
- | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 34.11 | 1:13.64 | |||||
2 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.42 | 1:18.78 | |||||
3 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.86 | 1:28.08 | |||||
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.11 | 1:00.78 | |||||
2 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.49 | 1:04.21 | |||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.87 | 1:10.50 | |||||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 32.28 | 1:10.63 | |||||
5 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.38 | 1:16.35 | |||||
- | Timur Ziganshin | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.32 | 59.77 | |||||
2 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.56 | 1:10.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 43.98 | 1:33.52 | 2:23.45 | 3:11.52 | |||
2 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.51 | 1:50.35 | 2:51.78 | 3:49.64 | |||
3 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.43 | 1:53.48 | 2:56.39 | 3:51.67 | |||
4 | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 55.58 | 1:56.32 | 2:58.36 | 3:58.81 | |||
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.04 | 1:23.83 | 2:08.97 | 2:54.09 | |||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.48 | 1:26.03 | 2:13.05 | 3:00.89 | |||
3 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 46.15 | 1:39.16 | 2:35.03 | 3:29.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.76 | 1:21.81 | |||||
2 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.28 | 1:23.13 | |||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.39 | 1:26.09 | |||||
4 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.49 | 1:27.11 | |||||
5 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.43 | 1:28.75 | |||||
6 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.06 | 1:29.00 | |||||
7 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.04 | 1:31.02 | |||||
8 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.09 | 1:32.71 | |||||
9 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.33 | 1:32.88 | |||||
10 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.44 | 1:34.93 | |||||
11 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.27 | 1:35.28 | |||||
12 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 44.57 | 1:35.45 | |||||
13 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.66 | 1:35.80 | |||||
14 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.96 | 1:39.78 | |||||
15 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.52 | 1:39.88 | |||||
16 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.16 | 1:42.74 | |||||
17 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.01 | 1:43.64 | |||||
18 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.83 | 1:45.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:15.50 | 2:00.15 | 2:33.98 | |||
2 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 35.56 | 1:17.27 | 2:01.42 | 2:36.75 | |||
3 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.05 | 1:23.37 | 2:13.33 | 2:51.62 | |||
4 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.24 | 1:27.22 | 2:22.76 | 3:04.19 | |||
5 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.62 | 1:33.15 | 2:24.79 | 3:07.49 | |||
6 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.52 | 1:33.49 | 2:32.11 | 3:15.31 | |||
7 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.84 | 1:36.84 | 2:29.96 | 3:16.02 | |||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.28 | 1:09.90 | 1:55.20 | 2:26.51 | |||
2 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.93 | 1:07.27 | 1:53.24 | 2:27.97 | |||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.27 | 1:09.96 | 1:57.19 | 2:31.67 | |||
4 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 38.28 | 1:22.52 | 2:12.05 | 2:49.88 | |||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.57 | 1:02.07 | 1:42.01 | 2:14.76 | |||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.88 | 1:08.50 | 1:48.86 | 2:24.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 24, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:11.41 | 2:28.95 | 3:48.16 | 5:04.92 | |||
Gren 24, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:08.38 | 2:21.37 | 3:34.65 | 4:46.30 | |||
2 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:09.29 | 2:24.02 | 3:38.67 | 4:50.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.64 | 1:32.00 | |||||
2 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.47 | 1:32.32 | |||||
3 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 44.56 | 1:33.58 | |||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.65 | 1:34.76 | |||||
5 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.81 | 1:36.86 | |||||
6 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.82 | 1:39.62 | |||||
7 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.95 | 1:40.68 | |||||
8 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.95 | 1:41.67 | |||||
9 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.79 | 1:42.22 | |||||
10 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.77 | 1:45.62 | |||||
11 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.23 | 1:46.85 | |||||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.17 | 1:49.94 | |||||
13 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 53.87 | 1:51.04 | |||||
14 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.66 | 1:52.30 | |||||
15 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.20 | 1:58.11 | |||||
16 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.98 | 1:58.84 | |||||
17 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 57.27 | 1:59.18 | |||||
18 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 56.72 | 2:00.47 | |||||
19 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.74 | 2:04.44 | |||||
20 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.70 | 2:06.71 | |||||
21 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:00.87 | 2:06.81 | |||||
22 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 58.89 | 2:07.94 | |||||
23 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.50 | 2:10.23 | |||||
24 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:02.83 | 2:14.30 | |||||
25 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:04.22 | 2:15.19 | |||||
26 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:05.24 | 2:16.29 | |||||
27 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:02.65 | 2:17.77 | |||||
28 | Gabriel Lekander | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:05.68 | 2:21.46 | |||||
- | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Ludvig Schumacher | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.53 | 1:33.33 | |||||
2 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.14 | 1:34.70 | |||||
3 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.74 | 1:34.80 | |||||
4 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.59 | 1:39.33 | |||||
5 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.98 | 1:43.13 | |||||
6 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 50.43 | 1:44.83 | |||||
7 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.20 | 1:48.23 | |||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.81 | 1:10.32 | |||||
2 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:14.44 | |||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.66 | 1:23.19 | |||||
4 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 40.91 | 1:27.62 | |||||
5 | Pontus Hedman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.16 | 1:32.27 | |||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:13.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |