2020-04-01   05:52:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 4.div 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 4. Division    Udskriftsdato  07 oktober 2017   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 oktober 2017         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nyborg Piger 1    580          4:29.92   
  Nyborg Svømmeklub  59:59.03                 
  Karina Høybye Olesen  2001      32.17  1:07.38      1:07.38   
  Maria Bebe Hansen  2004      35.90  1:15.94      2:23.32   
  Thea Lund Petersen  1998      29.89  1:06.26      3:29.58   
  Maria Bredal Larsen  2002      28.79  1:00.34      4:29.92   
                     
Lf Piger :-)    558          4:33.48   
  Startfællesskabet Lf-Swim 1  59:59.03                 
  Isa Hovmand  2000      33.96  1:09.47      1:09.47   
  Malou Carlsen  2000      34.75  1:17.17      2:26.64   
  Thyra Jørgensen  2002      29.98  1:05.39      3:32.03   
  Clara Neumann  2001      29.72  1:01.45      4:33.48   
                     
Kalundborg Piger    513          4:41.15   
  Kalundborg SK 1  59:59.03                 
  Nicole Kristensen  1999      34.73  1:12.21      1:12.21   
  Caroline Holm  2004      37.78  1:20.67      2:32.88   
  Marie Uglebjerg  2002      30.61  1:05.67      3:38.55   
  Frida Bang Stanelt  2004      30.60  1:02.60      4:41.15   
                     
Ringe Piger    432          4:57.81   
  Ringe Svømme Klub  59:59.03                 
  Katrine B. Hansen  2002      37.31  1:16.45      1:16.45   
  Caroline Larsen  2001      36.58  1:20.38      2:36.83   
  Caroline Broholm  2003      32.66  1:12.76      3:49.59   
  Maria Bech Andersen  2003      32.01  1:08.22      4:57.81   
                     
Horsens Damer 2    427          4:58.88   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
  Mille C. Berg  2001      35.80  1:12.34      1:12.34   
  Frederikke Brændgaard  2001      37.74  1:21.84      2:34.18   
  Josefine Mikkelsen  2002      1:19.30  1:50.65      4:24.83   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      34.05  34.05      4:58.88   
                     
Stm Damer  2001    421          5:00.44   
  Herning Svømmeklub  59:59.03                 
  Asta Buur Ovesen  2004      37.52  1:18.10      1:18.10   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      38.99  1:22.83      2:40.93   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      33.07  1:13.64      3:54.57   
  Laura Gam  2001      31.66  1:05.87      5:00.44   
                     
Esv Piger Diskløb    416          5:01.57   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Cecilie Hingebjerg  2004      35.81  1:13.36      1:13.36   
  Svava Kj. Gregersen  2004      40.28  1:25.74      2:39.10   
  Louise Sjørup Jensen  2003      36.89  1:19.19      3:58.29   
  Ella Christiansen  2003      30.04  1:03.28      5:01.57   
                     
Frem Damer    411          5:02.75   
  Frem Odense  59:59.03                 
  Jenny Cao  2003      39.04  1:20.83      1:20.83   
  Johanne A Andersson  2003      36.72  1:19.22      2:40.05   
  Emilie Podiss Petersen  2004      34.37  1:14.09      3:54.14   
  Mai Jørgensen  2003      32.71  1:08.61      5:02.75   
                     
Vs Piger    397          5:06.31   
  Viborg Svømme Klub  59:59.01                 
  Anna Varming  2005      38.21  1:18.90      1:18.90   
  Celeste Pind Therkildsen  2002      38.05  1:23.26      2:42.16   
  Louise Sunesen  2005      35.91  1:18.30      4:00.46   
  Sofie Rahbek Hansen  2000      31.29  1:05.85      5:06.31   
                     
10  Rønne Piger    363          5:15.49   
  Rønne Svømme Klub 1  59:59.03                 
  Mille Bergmann  2004      38.90  1:18.81      1:18.81   
  Alberte Stoltz  2004      42.93  1:31.83      2:50.64   
  Emilia Steen  2002      33.24  1:13.34      4:03.98   
  Mette Toftte Jørgensen  2003      33.70  1:11.51      5:15.49   
                     
11  Sksv Piger 1    358          5:17.05   
  Skanderborg Svømmeklub  59:59.03                 
  Amalie Holst  2004      1:19.97  2:00.82      2:00.82   
  Ida Kjærgaard  2003      46.46  1:22.35      3:23.17   
  Sara Mette Kvitzau  2003      49.50  1:20.13      4:43.30   
  Sofie S. Aaby Nielsen  2003      33.75  33.75      5:17.05   
                     
12  Durup Piger Diskløb    356          5:17.69   
  Durup IF                   
  Carli Mark  2002      35.08  1:11.31      1:11.31   
  Camilla Veile  2000      42.57  1:33.01      2:44.32   
  Anika Andersen  2001      37.91  1:22.18      4:06.50   
  Maja Poulsen  2003      34.59  1:11.19      5:17.69   
                     
13  Erriitsø Piger Diskløb    313          5:31.42   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Louise Jensen  2003      35.21  1:13.13      1:13.13   
  Emma Karlsson  2003      44.81  1:35.59      2:48.72   
  Emily Nygaard Jensen  2003      41.78  1:32.32      4:21.04   
  Clara Lynggaard  2002      33.43  1:10.38      5:31.42   
                     
14  Hils Piger Diskløb    286          5:41.59   
  Hillerød Svømmeklub 1                   
  Josephine Gribsvad  2003      36.86  1:17.28      1:17.28   
  Olivia Cruse  2005      44.54  1:36.32      2:53.60   
  Annika Toft Rasmussen  2004      42.64  1:32.53      4:26.13   
  Caroline Henning  2005      34.56  1:15.46      5:41.59   
                     
Durup Piger  2000              DSQ  SW 5.2 
  Durup IF                   
  Carli Mark  2002      34.00  1:10.79      1:10.79   
  Camilla Veile  2000      41.64  1:32.75      2:43.54   
  Anika Andersen  2001      37.52  1:22.44      4:05.98   
                     
Erritsø Piger  1900              DSQ  SW 4.4 
  Erritsø Gymnastik Og IF  59:59.03                 
                     
Esv Piger 1              DSQ  SW 10.11 
  Vejle Svømmeklub Triton  59:59.03                 
  Cecilie Hingebjerg  2004      36.63  1:14.00      1:14.00   
  Svava Kj. Gregersen  2004      39.84  1:25.11      2:39.11   
  Louise Sjørup Jensen  2003      35.64  1:18.80      3:57.91   
                     
Hils Piger              DSQ  SW 10.11 
  Hillerød Svømmeklub 1  59:59.03                 
  Josephine Gribsvad  2003      36.63  1:17.58      1:17.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  07 oktober 2017 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark