Results for Fyn Rundt 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Seirup | 2005 | 33.29 | 1:09.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
2 | Sofie Kaysen | 2004 | 33.87 | 1:10.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
3 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 34.57 | 1:10.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
4 | Laura Riber Memborg | 2004 | 36.83 | 1:16.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
5 | Cathrine Høst | 2004 | 37.33 | 1:19.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
6 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 40.37 | 1:24.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.82 | |||||||||
7 | Clara Lindstedt | 2006 | 40.90 | 1:27.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
8 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 41.40 | 1:28.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.42 | |||||||||
9 | Bennedikte Kaae | 2006 | 42.24 | 1:28.49 | ||||||
Frem Odense | 1:23.65 | |||||||||
10 | Frida Ploug | 2007 | 40.80 | 1:28.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.40 | |||||||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 43.88 | 1:30.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.69 | |||||||||
12 | Kim Hanh Vu | 2004 | 42.30 | 1:32.50 | ||||||
Frem Odense | 1:43.97 | |||||||||
13 | Mille Buch | 2006 | 43.94 | 1:33.43 | ||||||
H2Odense | 1:44.92 | |||||||||
14 | Dagmar Stahl | 2007 | 42.86 | 1:34.66 | ||||||
H2Odense | 1:37.81 | |||||||||
15 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 46.33 | 1:37.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.67 | |||||||||
16 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 53.20 | 1:48.33 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:09.25 | |||||||||
17 | Sara Lund Larsen | 2008 | 53.07 | 1:50.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.69 | |||||||||
18 | Ida Juhl Rasmussen | 2008 | 50.99 | 1:51.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.82 | |||||||||
19 | Ea Victoria Pedersen | 2008 | 51.28 | 1:51.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:56.45 | |||||||||
20 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 53.66 | 1:52.66 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:01.46 | |||||||||
21 | Sarah Qvist | 2007 | 53.34 | 1:52.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.91 | |||||||||
22 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 52.42 | 1:54.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.68 | |||||||||
23 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 51.39 | 1:55.79 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
24 | Anna Nielsen | 2007 | 56.85 | 2:02.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Klara Kaysen | 2008 | 57.07 | 2:02.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.36 | |||||||||
26 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 1:03.74 | 2:17.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.16 | |||||||||
27 | Aya Al-Baroudi | 2008 | 1:02.98 | 2:28.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:06.19 | |||||||||
- | Josefine Weber | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.55 | |||||||||
- | Liv Emilie Poulsen | 2007 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:08.05 | |||||||||
- | Maria Else Christensen | 2007 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Dicte K. Christiansen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Johansen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.80 | |||||||||
- | Katrine Vølund | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sille Grønfeldt | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Pedersen | 2003 | 29.80 | 1:04.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | 32.06 | 1:08.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
3 | Kasper Duch | 2005 | 34.68 | 1:10.86 | ||||||
Frem Odense | 1:12.25 | |||||||||
4 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 33.69 | 1:10.90 | ||||||
H2Odense | 1:13.89 | |||||||||
5 | Frederik Sørensen | 2003 | 36.84 | 1:16.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
6 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 37.46 | 1:17.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.02 | |||||||||
7 | Julius Schier | 2006 | 37.23 | 1:17.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.83 | |||||||||
8 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 37.25 | 1:18.61 | ||||||
Frem Odense | 1:21.61 | |||||||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 38.59 | 1:22.72 | ||||||
H2Odense | 1:25.91 | |||||||||
10 | Peter Kristensen | 2007 | 39.67 | 1:23.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.58 | |||||||||
11 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 39.97 | 1:24.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
12 | Ahmed Tabesh | 2003 | 38.86 | 1:25.52 | ||||||
Frem Odense | 1:30.51 | |||||||||
13 | Laurits Hede Sørensen | 2005 | 40.20 | 1:25.94 | ||||||
Frem Odense | 1:27.09 | |||||||||
14 | Jim Louis Thomsen | 2005 | 1:27.95 | 1:27.95 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:26.73 | |||||||||
15 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 44.14 | 1:33.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.26 | |||||||||
16 | Magnus A. H. Gerstrøm | 2004 | 43.54 | 1:33.92 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
17 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 46.66 | 1:34.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.76 | |||||||||
18 | Adrian Vaarning | 2007 | 1:34.79 | 1:34.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.04 | |||||||||
19 | Nicolai Ehrhorn | 2007 | 44.03 | 1:37.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.37 | |||||||||
20 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 46.94 | 1:37.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.55 | |||||||||
21 | Pelle Svanberg | 2006 | 48.26 | 1:39.28 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 45.57 | 1:40.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Besian Selaci | 2008 | 47.31 | 1:40.89 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
24 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 49.22 | 1:41.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.91 | |||||||||
25 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 50.18 | 1:44.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.42 | |||||||||
26 | Victor Plauborg | 2006 | 50.16 | 1:45.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.19 | |||||||||
27 | Rasmus Bjerre | 2008 | 49.69 | 1:46.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.84 | |||||||||
28 | Danilo Vaarning | 2009 | 49.71 | 1:46.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.06 | |||||||||
29 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 48.58 | 1:46.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.36 | |||||||||
30 | Alexander Kirk | 2008 | 50.88 | 1:47.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.16 | |||||||||
31 | Jonas Bergmann | 2006 | 47.32 | 1:48.02 | ||||||
H2Odense | 1:42.81 | |||||||||
32 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 1:48.81 | 1:48.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.33 | |||||||||
33 | Loui Soelmark | 2008 | 52.55 | 1:49.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 52.86 | 1:50.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.49 | |||||||||
35 | Marius Lundsfryd | 2008 | 52.00 | 1:51.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.15 | |||||||||
36 | Viggo Hartung | 2007 | 53.13 | 1:51.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.90 | |||||||||
37 | Jeppe Sund Pedersen | 2008 | 51.56 | 1:52.58 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
38 | Jannik Kjellerup | 2009 | 1:58.49 | 1:58.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:07.46 | |||||||||
39 | Mathias Juhl Rasmussen | 2005 | 1:02.73 | 2:14.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:03.05 | |||||||||
- | Alexander S. Todbjerg | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:54.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 32.55 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
2 | Barbara Ammentorp | 2003 | 36.59 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
3 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 37.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.57 | |||||||||
4 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 38.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
5 | Nicole Christiansen | 2005 | 38.25 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.39 | |||||||||
6 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 40.74 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.15 | |||||||||
7 | Louise Horne Levin | 2006 | 42.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 43.66 | |||||||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 43.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.14 | |||||||||
9 | Christine Mols | 2006 | 46.13 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 49.22 | |||||||||
10 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 48.13 | |||||||
Frem Odense | 46.39 | |||||||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 49.84 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.19 | |||||||||
12 | Clara Lindstedt | 2006 | 52.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.34 | |||||||||
13 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 52.87 | |||||||
Frem Odense | 1:01.73 | |||||||||
14 | Andrea Høi Rasmusssen | 2007 | 54.79 | |||||||
Frem Odense | 56.71 | |||||||||
15 | Helena Bett Andersen | 2007 | 56.23 | |||||||
Frem Odense | 52.54 | |||||||||
16 | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | 1:03.18 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Klara Kaysen | 2008 | 1:14.15 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.53 | |||||||||
- | Liva Vangsgaard | 2006 | DSQ | asynkrone arme 40m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | DSQ | aynkrone arme 20m | ||||||
Frem Odense | 1:09.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 29.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 34.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 35.58 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | 37.21 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 39.76 | |||||||||
5 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 37.41 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 37.38 | |||||||||
6 | William Romer Jørgensen | 2005 | 39.84 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Harald Heyde Engvad | 2007 | 44.07 | |||||||
Frem Odense | 44.26 | |||||||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | 45.55 | |||||||
H2Odense | 47.95 | |||||||||
9 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 48.60 | |||||||
H2Odense | 50.65 | |||||||||
10 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 51.50 | |||||||
Frem Odense | 58.16 | |||||||||
11 | Sebastian Rahr | 2006 | 55.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sylvester Neto | 2007 | 57.97 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 58.17 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Kristoffer S. Haue | 2006 | 58.77 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Emil A. Larsen | 2007 | 1:00.40 | |||||||
Frem Odense | 58.21 | |||||||||
16 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 1:00.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 50.24 | |||||||||
17 | Nicolai Ehrhorn | 2007 | 1:01.64 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Malthe Petersen | 2008 | 1:02.28 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Jonas Bergmann | 2006 | 1:04.08 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
20 | Rasmus Bjerre | 2008 | 1:04.20 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.33 | |||||||||
21 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 1:04.56 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
22 | Zander Finsen | 2007 | 1:06.55 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Jannik Kjellerup | 2009 | 1:15.42 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
- | Malthe Bak Wallentin | 2008 | DSQ | asynkrone ben 15m | ||||||
Frem Odense | 55.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 38.42 | 1:20.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
2 | Cathrine Høst | 2004 | 41.52 | 1:24.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
3 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 1:30.80 | 1:30.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.71 | |||||||||
4 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 45.30 | 1:31.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.65 | |||||||||
5 | Laura Riber Memborg | 2004 | 45.23 | 1:31.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.23 | |||||||||
6 | Eszter Vad | 2007 | 45.35 | 1:36.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
7 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 48.35 | 1:40.22 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:43.51 | |||||||||
8 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 48.19 | 1:40.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.10 | |||||||||
9 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 53.33 | 1:49.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.32 | |||||||||
10 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 1:49.65 | 1:49.65 | ||||||
Frem Odense | 1:52.39 | |||||||||
11 | Mille Buch | 2006 | 53.31 | 1:51.39 | ||||||
H2Odense | 1:55.80 | |||||||||
12 | Kim Hanh Vu | 2004 | 1:52.71 | 1:52.71 | ||||||
Frem Odense | 1:55.03 | |||||||||
13 | Caroline Søgaard | 2006 | 57.24 | 1:54.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:55.92 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2008 | 55.18 | 1:54.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lise Kronborg | 2007 | 58.16 | 2:00.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 1:00.18 | 2:03.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:01.72 | |||||||||
17 | Dicte K. Christiansen | 2008 | 1:01.87 | 2:04.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 1:10.52 | 2:19.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.06 | |||||||||
- | Mathilde Hvidberg | 2007 | DSQ | ej fort. bev. 25m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.23 | |||||||||
- | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | DSQ | ej fort. bev 25m | ||||||
Frem Odense | 2:28.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | 38.78 | 1:17.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 40.85 | 1:21.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.22 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 39.28 | 1:21.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.45 | |||||||||
4 | Mads Kristensen | 2005 | 1:29.96 | 1:29.96 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:38.00 | |||||||||
5 | Kasper Duch | 2005 | 1:38.05 | 1:38.05 | ||||||
Frem Odense | 1:38.53 | |||||||||
6 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 49.63 | 1:41.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
7 | Ahmed Tabesh | 2003 | 50.73 | 1:43.61 | ||||||
Frem Odense | 1:42.01 | |||||||||
8 | Laurits Hede Sørensen | 2005 | 54.22 | 1:50.02 | ||||||
Frem Odense | 1:44.43 | |||||||||
9 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 55.01 | 1:51.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:09.63 | |||||||||
10 | Jeppe Sund Pedersen | 2008 | 51.96 | 1:51.99 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 58.29 | 1:54.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.06 | |||||||||
12 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 1:57.46 | 1:57.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.25 | |||||||||
13 | Marius Lundsfryd | 2008 | 59.24 | 2:02.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:12.94 | |||||||||
14 | Viggo Hartung | 2007 | 1:05.28 | 2:10.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:14.79 | |||||||||
15 | Kristoffer S. Haue | 2006 | 1:12.27 | 2:10.51 | ||||||
Frem Odense | 2:09.18 | |||||||||
16 | Sylvester Neto | 2007 | 1:15.20 | 2:13.25 | ||||||
Frem Odense | 2:04.39 | |||||||||
17 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 1:17.22 | 2:17.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:03.26 | |||||||||
18 | Emil A. Larsen | 2007 | 1:16.74 | 2:17.59 | ||||||
Frem Odense | 2:00.20 | |||||||||
19 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 1:17.29 | 2:18.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:59.98 | |||||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | DSQ | ej fort. bev. 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.21 | |||||||||
- | Anders Hammam Saayda | 2006 | DSQ | ej fort. bev. 75m | ||||||
Frem Odense | 1:55.84 | |||||||||
- | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | DSQ | ej fort. bev. 25m | ||||||
Frem Odense | 2:09.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Barbara Ammentorp | 2003 | 35.81 | 1:15.29 | 1:55.78 | 2:34.93 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.42 | |||||||||
2 | Andrea Høi Rasmusssen | 2007 | 49.18 | 1:46.04 | 2:46.36 | 3:41.25 | ||||
Frem Odense | 3:56.44 | |||||||||
3 | Helena Bett Andersen | 2007 | 51.53 | 1:50.06 | 2:49.35 | 3:43.22 | ||||
Frem Odense | 3:34.25 | |||||||||
4 | Liva Vangsgaard | 2006 | 46.97 | 1:42.98 | 2:42.91 | 3:46.99 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Mathilde Nissen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 31.95 | 1:07.09 | 1:43.46 | 2:18.34 | ||||
Frem Odense | 2:25.30 | |||||||||
2 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 33.27 | 1:09.75 | 1:46.68 | 2:22.66 | ||||
Frem Odense | 2:36.39 | |||||||||
3 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 37.22 | 1:18.56 | 2:02.63 | 2:44.65 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 2:41.32 | |||||||||
4 | William Romer Jørgensen | 2005 | 39.73 | 1:24.99 | 2:11.24 | 2:54.84 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 3:18.00 | |||||||||
5 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 39.09 | 1:24.26 | 2:11.55 | 2:55.29 | ||||
H2Odense | 3:01.81 | |||||||||
6 | Tobias Hansen | 2005 | 39.19 | 1:26.73 | 2:13.12 | 2:56.12 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.51 | |||||||||
7 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 38.89 | 1:26.02 | 2:59.93 | 2:59.93 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:06.08 | |||||||||
8 | Willas Kazhel | 2006 | 39.82 | 1:26.09 | 2:14.53 | 3:01.32 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.92 | |||||||||
9 | Silas Plaetner | 2003 | 1:19.52 | 2:03.59 | 3:01.98 | 3:01.98 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Kristensen | 2007 | 43.25 | 1:31.66 | 2:23.38 | 3:10.43 | ||||
Ringe Svømme Klub | 3:38.56 | |||||||||
11 | Laurits Hede Sørensen | 2005 | 45.98 | 1:35.97 | 2:26.27 | 3:11.24 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 43.05 | 1:32.65 | 2:24.38 | 3:11.33 | ||||
Frem Odense | 3:24.98 | |||||||||
13 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 46.84 | 1:41.68 | 2:37.02 | 3:30.17 | ||||
Frem Odense | 3:23.74 | |||||||||
14 | Zander Finsen | 2007 | 47.25 | 1:42.08 | 2:38.97 | 3:35.60 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Danilo Vaarning | 2009 | 3:49.85 | manuel | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 56.14 | 4:00.50 | 4:00.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 49.50 | 1:48.47 | ||||||
Frem Odense | 2:08.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | 37.15 | 1:20.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 40.57 | 1:26.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
3 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 44.76 | 1:43.15 | ||||||
Frem Odense | 1:53.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 28.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 29.94 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 30.58 | |||||||||
3 | Maria Bech Andersen | 2003 | 30.40 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 30.95 | |||||||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | 31.15 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 31.74 | |||||||||
5 | Nicole Christiansen | 2005 | 34.32 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 41.89 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 41.74 | |||||||||
7 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | 45.75 | |||||||
H2Odense | 45.27 | |||||||||
8 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 47.68 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 52.12 | |||||||||
9 | Freja Kallesøe | 2005 | 49.48 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ea Victoria Pedersen | 2008 | 49.51 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 46.92 | |||||||||
11 | Signe Christiansen | 2008 | 49.87 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
12 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 51.38 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.41 | |||||||||
13 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 51.39 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 50.13 | |||||||||
14 | Oceane Cailho | 2008 | 52.68 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
15 | Wilma Hegner Duus | 2008 | 53.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Vølund | 2008 | 53.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
17 | Lise Kronborg | 2007 | 54.34 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.81 | |||||||||
18 | Julie Due Kristensen | 2008 | 55.92 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frida Dorow Petersen | 2008 | 58.54 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.59 | |||||||||
20 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 1:02.60 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
21 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 1:16.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.14 | |||||||||
- | Liv Emilie Poulsen | 2007 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 51.60 | |||||||||
- | Maria Else Christensen | 2007 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 48.82 | |||||||||
- | Anna Nielsen | 2007 | DSQ | ej berøring vend 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Pors | 2002 | 27.27 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 27.59 | |||||||||
2 | Andreas Pedersen | 2003 | 28.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
3 | Piotr Stadnicki | 2004 | 31.36 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
4 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 32.64 | |||||||
H2Odense | 33.10 | |||||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | 37.11 | |||||||
H2Odense | 38.05 | |||||||||
6 | Jim Louis Thomsen | 2005 | 37.28 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 35.20 | |||||||||
7 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 37.87 | |||||||
Frem Odense | 40.86 | |||||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 37.98 | |||||||
H2Odense | 37.79 | |||||||||
9 | Emil B. Mortensen | 2006 | 39.52 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.91 | |||||||||
10 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 42.59 | |||||||
Frem Odense | 38.77 | |||||||||
11 | Pelle Svanberg | 2006 | 45.16 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alexander S. Todbjerg | 2005 | 45.33 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
13 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 45.57 | |||||||
Frem Odense | 50.16 | |||||||||
14 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 46.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.23 | |||||||||
15 | Besian Selaci | 2008 | 46.16 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
16 | Jonas Bergmann | 2006 | 47.21 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
17 | Malthe Petersen | 2008 | 47.93 | |||||||
Frem Odense | 52.69 | |||||||||
18 | Loui Soelmark | 2008 | 48.35 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 54.32 | |||||||||
19 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 48.95 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 46.18 | |||||||||
20 | Magnus A. H. Gerstrøm | 2004 | 49.49 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
21 | Zsombor Vad | 2010 | 51.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.03 | |||||||||
22 | Filip Stadnicki | 2009 | 1:03.68 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
23 | Adrian Højer Schjøler | 2010 | 1:05.35 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
24 | Noah Andersen | 2009 | 1:10.72 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
25 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 1:16.96 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 1:24.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 34.86 | 1:13.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
2 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 37.16 | 1:19.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.18 | |||||||||
3 | Anna Rønn | 2005 | 42.18 | 1:29.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.03 | |||||||||
4 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 45.46 | 1:37.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.54 | |||||||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 46.32 | 1:37.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.88 | |||||||||
6 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 46.06 | 1:38.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.00 | |||||||||
7 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 45.47 | 1:39.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.44 | |||||||||
8 | Julie Johansen | 2005 | 47.59 | 1:40.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
9 | Cathrine Høst | 2004 | 49.38 | 1:45.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.45 | |||||||||
10 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 51.92 | 1:49.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.00 | |||||||||
11 | Gritt Celina Aasted | 2004 | 52.07 | 1:49.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.63 | |||||||||
12 | Eszter Vad | 2007 | 52.44 | 1:50.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:49.28 | |||||||||
13 | Liv Kristensen | 2003 | 51.68 | 1:50.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.59 | |||||||||
14 | Dagmar Stahl | 2007 | 51.49 | 1:51.09 | ||||||
H2Odense | 1:56.30 | |||||||||
15 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 52.84 | 1:51.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:56.15 | |||||||||
16 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 52.80 | 1:52.68 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:02.08 | |||||||||
17 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 56.20 | 1:57.63 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 56.44 | 1:58.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:00.30 | |||||||||
19 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 58.30 | 2:01.83 | ||||||
Frem Odense | 2:01.58 | |||||||||
20 | Sille Grønfeldt | 2008 | 58.12 | 2:02.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mille Buch | 2006 | 58.40 | 2:03.41 | ||||||
H2Odense | 2:04.71 | |||||||||
22 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 57.05 | 2:03.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:56.46 | |||||||||
23 | Helena Bett Andersen | 2007 | 57.10 | 2:04.29 | ||||||
Frem Odense | 2:00.50 | |||||||||
24 | Andrea Høi Rasmusssen | 2007 | 1:01.27 | 2:09.21 | ||||||
Frem Odense | 2:07.01 | |||||||||
25 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | 1:02.45 | 2:11.54 | ||||||
H2Odense | 2:13.99 | |||||||||
26 | Sarah Qvist | 2007 | 1:03.42 | 2:12.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.61 | |||||||||
27 | Oceane Cailho | 2008 | 1:09.32 | 2:26.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Josefine Weber | 2008 | 1:12.14 | 2:31.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Maria Else Christensen | 2007 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Søgaard | 2006 | DSQ | fl. armtag u. vand | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:22.88 | |||||||||
- | Cornelia Gardias Peters | 2008 | DSQ | ej samt.berøring 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Isabell Gade Eriksen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | DSQ | asynkrone ben 20m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 35.58 | 1:15.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 41.77 | 1:28.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 44.50 | 1:33.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.55 | |||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 46.20 | 1:37.29 | ||||||
Frem Odense | 1:48.51 | |||||||||
5 | Silas Plaetner | 2003 | 46.12 | 1:37.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.75 | |||||||||
6 | Willas Kazhel | 2006 | 48.33 | 1:40.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.86 | |||||||||
7 | Mads Kristensen | 2005 | 47.09 | 1:42.40 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:40.69 | |||||||||
8 | Julius Schier | 2006 | 50.39 | 1:44.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:53.55 | |||||||||
9 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | 53.58 | 1:52.10 | ||||||
Frem Odense | 2:16.79 | |||||||||
10 | Frederik Sørensen | 2003 | 52.88 | 1:52.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.86 | |||||||||
11 | Harald Heyde Engvad | 2007 | 55.32 | 1:54.08 | ||||||
Frem Odense | 1:52.88 | |||||||||
12 | Oskar Mühring | 2006 | 56.02 | 1:58.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.59 | |||||||||
13 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 57.72 | 2:00.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.21 | |||||||||
14 | Ahmed Tabesh | 2003 | 57.16 | 2:03.08 | ||||||
Frem Odense | 1:58.50 | |||||||||
15 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 57.20 | 2:05.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:10.63 | |||||||||
16 | Malthe Petersen | 2008 | 1:04.64 | 2:08.66 | ||||||
Frem Odense | 2:10.60 | |||||||||
17 | Emil A. Larsen | 2007 | 1:04.06 | 2:14.62 | ||||||
Frem Odense | 2:19.45 | |||||||||
18 | Victor Plauborg | 2006 | 1:07.91 | 2:28.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:22.21 | |||||||||
19 | Mathias Juhl Rasmussen | 2005 | 1:14.75 | 2:37.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:27.32 | |||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | DSQ | ej samt.berøring 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.58 | |||||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 2:06.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 32.71 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 34.68 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | 35.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
4 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 35.73 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
5 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.56 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
6 | Bennedikte Kaae | 2006 | 50.33 | |||||||
Frem Odense | 52.29 | |||||||||
7 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 50.64 | |||||||
Frem Odense | 54.07 | |||||||||
8 | Isabell Gade Eriksen | 2004 | 52.08 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 51.87 | |||||||||
9 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 52.34 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Liva Vangsgaard | 2006 | 52.40 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Lise Kronborg | 2007 | 53.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Juhl Rasmussen | 2008 | 54.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 51.64 | |||||||||
13 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 55.56 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Oceane Cailho | 2008 | 55.57 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.33 | |||||||||
15 | Katrine Vølund | 2008 | 56.39 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.26 | |||||||||
16 | Sarah Qvist | 2007 | 57.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
17 | Freja Kallesøe | 2005 | 1:02.58 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Wilma Hegner Duus | 2008 | 1:03.03 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
19 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 1:03.10 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 58.42 | |||||||||
20 | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | 1:07.97 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Julie Due Kristensen | 2008 | 1:08.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Kaysen | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
- | Dicte K. Christiansen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
- | Frida Dorow Petersen | 2008 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maya Grøntved Gilling | 2006 | DSQ | maveliggende 24m | ||||||
H2Odense | 59.69 | |||||||||
- | Signe Christiansen | 2008 | DSQ | ej afslutning på ryg | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 33.80 | |||||||
Frem Odense | 34.21 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 36.91 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 35.68 | |||||||||
3 | Tobias Damsgaard | 2006 | 43.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 46.10 | |||||||||
4 | Tobias Hansen | 2005 | 47.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
5 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 48.76 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
6 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 50.29 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.25 | |||||||||
7 | Adrian Vaarning | 2007 | 50.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
8 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 52.48 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.13 | |||||||||
9 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 53.18 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.94 | |||||||||
10 | Jeppe Sund Pedersen | 2008 | 54.96 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 55.66 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.11 | |||||||||
12 | Zander Finsen | 2007 | 55.83 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 56.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 54.34 | |||||||||
14 | Alexander Kirk | 2008 | 57.56 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.24 | |||||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 57.81 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.34 | |||||||||
16 | Viggo Hartung | 2007 | 59.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.23 | |||||||||
17 | Zsombor Vad | 2010 | 59.38 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
18 | Danilo Vaarning | 2009 | 1:00.16 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
19 | Noah Andersen | 2009 | 1:08.97 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
20 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 1:13.10 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Adrian Højer Schjøler | 2010 | 1:22.75 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 1:31.97 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Besian Selaci | 2008 | DSQ | maveliggende 26m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Filip Stadnicki | 2009 | DSQ | maveliggende 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | DSQ | ej rygliggende 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.55 | 1:18.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.20 | |||||||||
2 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 37.16 | 1:20.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.90 | |||||||||
3 | Nina Seirup | 2005 | 38.52 | 1:21.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
4 | Nicole Christiansen | 2005 | 39.38 | 1:31.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.64 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 43.84 | 1:32.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.44 | |||||||||
6 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 42.95 | 1:34.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.57 | |||||||||
7 | Laura Riber Memborg | 2004 | 41.97 | 1:34.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.83 | |||||||||
8 | Mathilde Nissen | 2004 | 45.86 | 1:34.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.22 | |||||||||
9 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 44.82 | 1:35.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.28 | |||||||||
10 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 1:36.86 | 1:36.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.90 | |||||||||
11 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 47.72 | 1:37.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.33 | |||||||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 47.58 | 1:38.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.39 | |||||||||
13 | Julie Johansen | 2005 | 51.44 | 1:39.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.14 | |||||||||
14 | Clara Lindstedt | 2006 | 51.50 | 1:40.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.99 | |||||||||
15 | Eszter Vad | 2007 | 48.77 | 1:40.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.09 | |||||||||
16 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 48.63 | 1:40.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.34 | |||||||||
17 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 49.50 | 1:41.50 | ||||||
Frem Odense | 1:41.48 | |||||||||
18 | Gritt Celina Aasted | 2004 | 49.00 | 1:42.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.89 | |||||||||
19 | Frida Ploug | 2007 | 47.63 | 1:43.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:47.30 | |||||||||
20 | Liv Kristensen | 2003 | 49.68 | 1:43.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 48.52 | 1:43.56 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:40.58 | |||||||||
22 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 51.52 | 1:45.59 | ||||||
Frem Odense | 1:43.39 | |||||||||
23 | Kim Hanh Vu | 2004 | 54.15 | 1:45.67 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Bennedikte Kaae | 2006 | 53.23 | 1:49.87 | ||||||
Frem Odense | 1:47.65 | |||||||||
25 | Dagmar Stahl | 2007 | 1:00.62 | 1:53.49 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
26 | Isabell Gade Eriksen | 2004 | 51.00 | 1:57.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:58.35 | |||||||||
27 | Sara Lund Larsen | 2008 | 59.68 | 2:11.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:14.93 | |||||||||
- | Liv Emilie Poulsen | 2007 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | DSQ | ej udadv. fødder 60m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.58 | |||||||||
- | Louise Horne Levin | 2006 | DSQ | asynkrone ben 65m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.23 | |||||||||
- | Sofie Bak | 2008 | DSQ | ej berøring 25m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 34.18 | 1:11.45 | ||||||
Frem Odense | 1:13.09 | |||||||||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | 36.88 | 1:20.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 36.81 | 1:21.02 | ||||||
Frem Odense | 1:21.10 | |||||||||
4 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 39.38 | 1:21.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.05 | |||||||||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 37.08 | 1:21.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.46 | |||||||||
6 | Frederik Nielsen | 2006 | 39.04 | 1:21.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.38 | |||||||||
7 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 38.14 | 1:23.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.08 | |||||||||
8 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 38.77 | 1:24.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:20.64 | |||||||||
9 | Kasper Duch | 2005 | 45.03 | 1:27.72 | ||||||
Frem Odense | 1:31.39 | |||||||||
10 | Silas Plaetner | 2003 | 44.19 | 1:29.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
11 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 40.02 | 1:30.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.62 | |||||||||
12 | William Romer Jørgensen | 2005 | 41.85 | 1:30.12 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:29.51 | |||||||||
13 | Mads Kristensen | 2005 | 42.93 | 1:31.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.30 | |||||||||
14 | Ludvig L. Møller | 2006 | 44.97 | 1:32.47 | ||||||
H2Odense | 1:31.58 | |||||||||
15 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 46.87 | 1:34.55 | ||||||
Frem Odense | 1:37.11 | |||||||||
16 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 46.29 | 1:35.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.94 | |||||||||
17 | Oskar Mühring | 2006 | 44.70 | 1:36.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.90 | |||||||||
18 | Harald Heyde Engvad | 2007 | 47.68 | 1:37.57 | ||||||
Frem Odense | 1:34.83 | |||||||||
19 | Alexander Okkerholm | 2005 | 47.12 | 1:37.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.77 | |||||||||
20 | Jim Louis Thomsen | 2005 | 47.92 | 1:37.86 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:56.43 | |||||||||
21 | Emil B. Mortensen | 2006 | 48.87 | 1:40.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.81 | |||||||||
22 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | 52.18 | 1:43.99 | ||||||
Frem Odense | 2:07.25 | |||||||||
23 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 49.02 | 1:45.09 | ||||||
H2Odense | 1:48.68 | |||||||||
24 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 51.58 | 1:46.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.65 | |||||||||
25 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 56.36 | 1:52.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:11.50 | |||||||||
26 | Pelle Svanberg | 2006 | 1:59.26 | 1:59.26 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristoffer S. Haue | 2006 | DSQ | ej udadv. fødder 50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | DSQ | ej rygl. ved 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.93 | |||||||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | DSQ | asynkrone ben 15m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.88 | |||||||||
- | Sylvester Neto | 2007 | DSQ | ej udav. fødder 65m | ||||||
Frem Odense | 2:03.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nyborg Piger 1 | 0 | 2:25.68 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicole Christiansen | 2005 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Julie Johansen | 2005 | 40.19 | 1:15.35 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 35.04 | 1:50.39 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 35.29 | 2:25.68 | |||||||
2 | Nyborg Piger 2 | 0 | 2:29.41 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 38.39 | 1:13.63 | |||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 37.62 | 1:51.25 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 38.16 | 2:29.41 | |||||||
3 | Rsk 2 | 0 | 2:31.99 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:39.77 | |||||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 41.81 | 1:12.78 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 39.55 | 1:52.33 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 39.66 | 2:31.99 | |||||||
4 | Nyborg Piger 3 | 0 | 2:32.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 35.82 | 1:15.31 | |||||||
Klara Amalie Nielsen | 2006 | 37.45 | 1:52.76 | |||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 39.57 | 2:32.33 | |||||||
5 | Rsk 3 | 0 | 2:35.41 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 3:05.49 | |||||||||
Louise Horne Levin | 2006 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 38.50 | 1:18.76 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 41.62 | 2:00.38 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 35.03 | 2:35.41 | |||||||
6 | Frem Årgangs Piger 1 | 0 | 2:41.24 | |||||||
Frem Odense | 2:20.25 | |||||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 40.26 | 1:21.22 | |||||||
Kim Hanh Vu | 2004 | 41.67 | 2:02.89 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 38.35 | 2:41.24 | |||||||
7 | Nyborg Piger 4 | 0 | 2:54.83 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Eszter Vad | 2007 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 50.46 | 1:30.48 | |||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 40.92 | 2:11.40 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 43.43 | 2:54.83 | |||||||
8 | Frem Talent Piger 1 | 0 | 3:00.21 | |||||||
Frem Odense | 3:09.40 | |||||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 46.57 | 46.57 | |||||||
Andrea Høi Rasmusssen | 2007 | 43.05 | 1:29.62 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 44.48 | 2:14.10 | |||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 46.11 | 3:00.21 | |||||||
9 | H2Odense Piger | 0 | 3:06.04 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Cornelia Gardias Peters | 2008 | 58.03 | 1:40.60 | |||||||
Maya Grøntved Gilling | 2006 | 44.02 | 2:24.62 | |||||||
Mille Buch | 2006 | 41.42 | 3:06.04 | |||||||
10 | Rsk 1 | 0 | 3:11.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:15.61 | |||||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 49.74 | 49.74 | |||||||
Ida Juhl Rasmussen | 2008 | 53.39 | 1:43.13 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 48.67 | 2:31.80 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 40.10 | 3:11.90 | |||||||
- | Svendborg Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 41.24 | 41.24 | |||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 50.23 | 1:31.47 | |||||||
Lea Romer Jørgensen | 2008 | 56.68 | 2:28.15 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frem Årgangs Drenge 1 | 0 | 2:07.92 | |||||||
Frem Odense | 2:14.02 | |||||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Kasper Duch | 2005 | 33.17 | 1:03.92 | |||||||
Abdelrahman Doudar | 2005 | 36.68 | 1:40.60 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 27.32 | 2:07.92 | |||||||
2 | Rsk 3 | 0 | 2:15.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 35.10 | 1:08.30 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 34.86 | 1:43.16 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 31.90 | 2:15.06 | |||||||
3 | Svendborg Drenge | 0 | 2:20.05 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 31.64 | 31.64 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 34.66 | 1:06.30 | |||||||
Mads Kristensen | 2005 | 35.12 | 1:41.42 | |||||||
Jim Louis Thomsen | 2005 | 38.63 | 2:20.05 | |||||||
4 | Nyborg Drenge 1 | 0 | 2:21.15 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 34.07 | 1:09.46 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 38.30 | 1:47.76 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 33.39 | 2:21.15 | |||||||
5 | H2Odense Drenge 2 | 0 | 2:29.17 | |||||||
H2Odense | 2:40.00 | |||||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 41.16 | 1:17.87 | |||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 37.74 | 1:55.61 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 33.56 | 2:29.17 | |||||||
6 | Nyborg Drenge 4 | 0 | 2:30.92 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 40.40 | 1:12.20 | |||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 44.92 | 1:57.12 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 33.80 | 2:30.92 | |||||||
7 | Rsk 2 | 2007 | 2:37.85 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Sebastian Pors | 2002 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Nicolai Ehrhorn | 2007 | 45.25 | 1:13.54 | |||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 49.29 | 2:02.83 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 35.02 | 2:37.85 | |||||||
8 | Nyborg Drenge 2 | 0 | 2:39.39 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Tobias Hansen | 2005 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 42.52 | 1:20.37 | |||||||
Willas Kazhel | 2006 | 38.42 | 1:58.79 | |||||||
Emil B. Mortensen | 2006 | 40.60 | 2:39.39 | |||||||
9 | Frem Talent Drenge 1 | 0 | 2:46.00 | |||||||
Frem Odense | 3:09.98 | |||||||||
Harald Heyde Engvad | 2007 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Johannes Erik Geisler | 2006 | 40.02 | 1:19.98 | |||||||
Anders Hammam Saayda | 2006 | 42.17 | 2:02.15 | |||||||
Malthe Bak Wallentin | 2008 | 43.85 | 2:46.00 | |||||||
10 | Nyborg Drenge 3 | 0 | 2:47.48 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 41.36 | 1:22.91 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 44.66 | 2:07.57 | |||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 39.91 | 2:47.48 | |||||||
11 | H2Odense Drenge | 0 | 3:08.14 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Jonas Bergmann | 2006 | 46.21 | 46.21 | |||||||
Besian Selaci | 2008 | 46.18 | 1:32.39 | |||||||
Alexander S. Todbjerg | 2005 | 45.40 | 2:17.79 | |||||||
Jeppe Sund Pedersen | 2008 | 50.35 | 3:08.14 | |||||||
12 | Frem Talent Drenge 2 | 0 | 3:17.39 | |||||||
Frem Odense | 2:57.52 | |||||||||
Zander Finsen | 2007 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 2:31.08 | 3:17.39 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | |||||||||
Emil A. Larsen | 2007 | 3:17.39 | 3:17.39 | |||||||
- | Rsk 1 | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |