Resultater for Fyn Rundt 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 11:00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 januar 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 29.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 34.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 35.58 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | 37.21 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 39.76 | |||||||||
5 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 37.41 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 37.38 | |||||||||
6 | William Romer Jørgensen | 2005 | 39.84 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Harald Heyde Engvad | 2007 | 44.07 | |||||||
Frem Odense | 44.26 | |||||||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | 45.55 | |||||||
H2Odense | 47.95 | |||||||||
9 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 48.60 | |||||||
H2Odense | 50.65 | |||||||||
10 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 51.50 | |||||||
Frem Odense | 58.16 | |||||||||
11 | Sebastian Rahr | 2006 | 55.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sylvester Neto | 2007 | 57.97 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 58.17 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Kristoffer S. Haue | 2006 | 58.77 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Emil A. Larsen | 2007 | 1:00.40 | |||||||
Frem Odense | 58.21 | |||||||||
16 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 1:00.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 50.24 | |||||||||
17 | Nicolai Ehrhorn | 2007 | 1:01.64 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Malthe Petersen | 2008 | 1:02.28 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Jonas Bergmann | 2006 | 1:04.08 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
20 | Rasmus Bjerre | 2008 | 1:04.20 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.33 | |||||||||
21 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 1:04.56 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
22 | Zander Finsen | 2007 | 1:06.55 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Jannik Kjellerup | 2009 | 1:15.42 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
- | Malthe Bak Wallentin | 2008 | DSQ | asynkrone ben 15m | ||||||
Frem Odense | 55.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |