Resultater for Alm Brand Aalborg Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 588 | 26.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.74 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 580 | 26.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.57 | |||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 576 | 26.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.32 | |||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 573 | 26.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.45 | |||||||||
5 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 524 | 27.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.70 | |||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 521 | 27.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 515 | 27.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.81 | |||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 503 | 27.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
9 | Rune Nørgaard | 2000 | 498 | 27.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | 485 | 27.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 482 | 27.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
12 | Andreas Kronborg | 2002 | 476 | 27.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.30 | |||||||||
13 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 471 | 28.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.08 | |||||||||
14 | Magnus Funder | 2001 | 454 | 28.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.83 | |||||||||
15 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 445 | 28.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.39 | |||||||||
16 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 431 | 28.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.37 | |||||||||
17 | Lasse Jensen | 2000 | 429 | 28.90 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
18 | Magnus V. Ancker | 2001 | 420 | 29.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.61 | |||||||||
19 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 401 | 29.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
20 | Ehab Basha | 2000 | 400 | 29.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.40 | |||||||||
21 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 399 | 29.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 397 | 29.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | |||||||||
23 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 392 | 29.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
24 | Scott Stegenborg | 2000 | 388 | 29.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
25 | Niels K. Mortensen | 1995 | 384 | 29.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.64 | |||||||||
26 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 381 | 30.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.79 | |||||||||
27 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 369 | 30.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.12 | |||||||||
28 | Ruben Nørgaard | 2002 | 358 | 30.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.99 | |||||||||
29 | Kristoffer Jørgensen | 2001 | 356 | 30.74 | ||||||
Solbjerg IF | 30.92 | |||||||||
30 | Oliver L Nelander | 2002 | 352 | 30.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
31 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 346 | 31.04 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
32 | Oliver Veile | 2001 | 337 | 31.30 | ||||||
Durup IF | 31.91 | |||||||||
33 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 325 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.37 | |||||||||
34 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 289 | 32.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.95 | |||||||||
35 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 279 | 33.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
36 | Mads B Jensen | 2002 | 255 | 34.37 | ||||||
Brønderslev SK08 | 34.44 | |||||||||
37 | Bjarke Bernberg | 2002 | 249 | 34.62 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.82 | |||||||||
38 | Christian Ø. Samuelsen | 2001 | 228 | 35.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.86 | |||||||||
39 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 192 | 37.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.66 | |||||||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.45 | |||||||||
- | David Hjort | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.95 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 462 | 28.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.36 | |||||||||
2 | Mathias Knudsen | 2003 | 452 | 28.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.90 | |||||||||
3 | Niklas Højbjerg | 2003 | 439 | 28.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.61 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 424 | 29.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.59 | |||||||||
5 | Nikolai Sander | 2003 | 406 | 29.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.03 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 402 | 29.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.44 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 382 | 30.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.54 | |||||||||
8 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 381 | 30.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.42 | |||||||||
9 | Mikkel Stilling | 2003 | 363 | 30.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
10 | Alex Søndergaard | 2003 | 358 | 30.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
11 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 331 | 31.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.68 | |||||||||
12 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 328 | 31.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.01 | |||||||||
13 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 314 | 32.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
14 | Gustav Hansen | 2004 | 312 | 32.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
15 | Nicklas Bager | 2003 | 304 | 32.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
15 | Oscar Pedersen | 2004 | 304 | 32.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.58 | |||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 299 | 32.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.22 | |||||||||
18 | Joost Rijkhoff | 2004 | 288 | 32.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
19 | Markus Vang Kleist | 2003 | 288 | 32.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.27 | |||||||||
20 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 285 | 33.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.62 | |||||||||
21 | Andreas Torp | 2004 | 273 | 33.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.81 | |||||||||
22 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 264 | 33.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
23 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 254 | 34.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.37 | |||||||||
24 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 245 | 34.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
25 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 215 | 36.34 | ||||||
Durup IF | 37.40 | |||||||||
26 | Malte P Iversen | 2004 | 202 | 37.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
27 | Frederik P Justesen | 2003 | 174 | 39.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
28 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | 173 | 39.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
29 | Danilo Møller | 2004 | 136 | 42.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 46.20 | |||||||||
- | Sebastian Veile | 2003 | DNS | |||||||
Durup IF | 39.28 | |||||||||
- | Mads Sander Andersen | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
- | Malthe Elkjær | 2003 | DSQ | SW 8.1 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.16 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 324 | 31.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
2 | Christian Thorhauge | 2005 | 270 | 33.72 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.01 | |||||||||
3 | Inas Ilic | 2005 | 263 | 34.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
4 | Theis Nelander | 2005 | 256 | 34.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
5 | Thor Majgård | 2005 | 246 | 34.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.76 | |||||||||
6 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 227 | 35.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 221 | 36.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thisted Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
8 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 205 | 36.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
9 | Villads Seneca | 2006 | 203 | 37.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.47 | |||||||||
10 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 189 | 37.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
11 | Frederik Soto Bæk | 2005 | 188 | 37.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | 187 | 38.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.40 | |||||||||
13 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 185 | 38.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
14 | Elmer Oosterhof | 2005 | 153 | 40.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
15 | Philip Bendtsen | 2005 | 141 | 41.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.72 | |||||||||
16 | Philip Vesterby | 2005 | 138 | 42.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.27 | |||||||||
17 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 138 | 42.15 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.23 | |||||||||
18 | William Bundgaard | 2007 | 137 | 42.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
19 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 129 | 43.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.15 | |||||||||
20 | Storm Jensen | 2007 | 111 | 45.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
21 | Simon Lunde Aggerholm | 2006 | 108 | 45.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.84 | |||||||||
22 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 105 | 46.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 49.66 | |||||||||
23 | Karl B. Hansen | 2006 | 94 | 47.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 49.63 | |||||||||
24 | Frederik Jørgensen | 2006 | 74 | 51.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 57.83 | |||||||||
25 | Casper Holm Andersen | 2007 | 69 | 52.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 56.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |