Tulokset Regionsmesterskab Nordsjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.32 | 1:10.93 | 1:48.75 | 2:25.70 | |||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.27 | 1:14.06 | 1:52.07 | 2:30.34 | |||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.83 | 1:16.62 | 1:56.96 | 2:36.43 | |||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.49 | 1:17.22 | 1:57.80 | 2:37.10 | |||
5 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.15 | 1:17.68 | 1:59.02 | 2:38.81 | |||
6 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 39.92 | 1:21.86 | 2:05.47 | 2:45.44 | |||
7 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.99 | 1:22.42 | 2:06.06 | 2:47.11 | |||
8 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.31 | 1:23.98 | 2:07.92 | 2:51.12 | |||
9 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.59 | 1:24.68 | 2:09.66 | 2:53.56 | |||
10 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.72 | 1:27.37 | 2:12.19 | 2:56.52 | |||
- | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
- | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | efb v 100m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.25 | 1:18.78 | 2:01.08 | 2:41.86 | |||
2 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.61 | 1:22.38 | 2:04.99 | 2:45.63 | |||
3 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.10 | 1:22.68 | 2:05.19 | 2:45.96 | |||
4 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.05 | 1:23.21 | 2:05.80 | 2:46.49 | |||
5 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 39.74 | 1:22.22 | 2:05.78 | 2:47.73 | |||
6 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.35 | 1:23.29 | 2:07.02 | 2:49.18 | |||
7 | Isabella Larsen | 2005 | JGI Svømning | 40.85 | 1:24.21 | 2:08.10 | 2:51.17 | |||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.04 | 2:09.27 | 2:51.72 | ||||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.23 | 1:24.06 | 2:09.13 | 2:52.00 | |||
10 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 40.01 | 1:23.01 | 2:08.62 | 2:52.66 | |||
11 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 40.73 | 1:26.55 | 2:12.12 | 2:56.27 | |||
12 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.71 | 3:02.29 | |||||
13 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.83 | 1:31.56 | 2:17.57 | 3:02.50 | |||
- | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | efb v 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 |