Tulokset Regionsmesterskab Nordsjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 25.02 | 52.08 | |||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 26.51 | 55.52 | |||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 27.10 | 56.20 | |||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.08 | 57.90 | |||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.20 | 57.94 | |||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 27.86 | 58.25 | |||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.72 | 58.26 | |||||
8 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.07 | 58.55 | |||||
9 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.23 | 59.19 | |||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.42 | 59.27 | |||||
11 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.04 | 59.48 | |||||
12 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.21 | 59.69 | |||||
13 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 28.02 | 59.72 | |||||
14 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.78 | 59.97 | |||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.41 | 1:00.63 | |||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.51 | 1:00.64 | |||||
17 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 29.11 | 1:00.65 | |||||
18 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.42 | 1:00.66 | |||||
19 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 29.29 | 1:00.90 | |||||
20 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 28.93 | 1:00.91 | |||||
21 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.35 | 1:00.98 | |||||
22 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 29.43 | 1:01.42 | |||||
23 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.43 | 1:01.87 | |||||
24 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.14 | 1:02.60 | |||||
25 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 30.50 | 1:02.79 | |||||
26 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | 1:03.36 | |||||
27 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.35 | 1:03.82 | |||||
28 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 30.82 | 1:04.03 | |||||
29 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.87 | 1:04.04 | |||||
30 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.06 | 1:05.00 | |||||
31 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 31.46 | 1:05.25 | |||||
32 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.39 | 1:05.64 | |||||
33 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 31.16 | 1:05.70 | |||||
34 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 31.48 | 1:05.71 | |||||
35 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.04 | 1:05.93 | |||||
36 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.86 | 1:06.15 | |||||
37 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | 1:06.94 | |||||
38 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.88 | 1:07.27 | |||||
39 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.52 | 1:08.95 | |||||
40 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:10.98 | |||||
- | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ej berøring v/50m | |||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 27.95 | 58.65 | |||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.59 | 59.26 | |||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 29.24 | 1:01.45 | |||||
4 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 29.55 | 1:02.02 | |||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.42 | 1:02.06 | |||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.14 | 1:02.78 | |||||
7 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 30.27 | 1:02.88 | |||||
8 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.78 | 1:03.12 | |||||
9 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 30.57 | 1:03.64 | |||||
10 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 30.94 | 1:03.91 | |||||
11 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.02 | 1:03.95 | |||||
12 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.94 | 1:04.18 | |||||
13 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.91 | 1:04.19 | |||||
14 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.56 | 1:04.58 | |||||
15 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.46 | 1:04.67 | |||||
16 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.29 | 1:04.80 | |||||
17 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.21 | 1:05.01 | |||||
18 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.42 | 1:05.07 | |||||
19 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.03 | 1:05.43 | |||||
20 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.45 | 1:05.59 | |||||
21 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.53 | 1:05.64 | |||||
22 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.02 | 1:05.72 | |||||
23 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 32.18 | 1:06.05 | |||||
24 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.23 | 1:06.19 | |||||
25 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.77 | 1:06.64 | |||||
26 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.07 | 1:07.08 | |||||
27 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.28 | 1:08.16 | |||||
28 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.96 | 1:08.24 | |||||
29 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 33.07 | 1:09.30 | |||||
30 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.13 | 1:10.48 | |||||
31 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 35.02 | 1:10.75 | |||||
32 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.42 | 1:10.89 | |||||
33 | Marco Stub Olsen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 35.11 | 1:12.00 | |||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 29.99 | 1:01.32 | |||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.92 | 1:01.80 | |||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 30.90 | 1:04.71 | |||||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.06 | 1:05.08 | |||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.13 | 1:05.16 | |||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.65 | 1:05.64 | |||||
7 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 32.57 | 1:06.12 | |||||
8 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.86 | 1:07.06 | |||||
9 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 32.05 | 1:07.13 | |||||
10 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 32.27 | 1:07.40 | |||||
11 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.11 | 1:07.69 | |||||
12 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.16 | 1:07.80 | |||||
13 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 32.54 | 1:08.36 | |||||
14 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.49 | 1:08.88 | |||||
15 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 33.55 | 1:09.10 | |||||
16 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.70 | 1:09.17 | |||||
17 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.80 | 1:09.19 | |||||
18 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.14 | 1:09.67 | |||||
19 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.99 | 1:10.15 | |||||
20 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.37 | 1:11.02 | |||||
21 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.22 | 1:11.18 | |||||
22 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.59 | 1:12.10 | |||||
23 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | 1:14.16 | |||||
24 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.73 | 1:14.17 | |||||
25 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | 1:14.24 | |||||
26 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.47 | 1:15.43 | |||||
27 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.89 | 1:19.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |