Results for Regionsmesterskab Sydsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
674 |
27.74 |
58.32 |
1:30.24 |
|
2:02.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
|
587 |
28.66 |
1:00.66 |
1:34.25 |
|
2:08.16 |
|
|
Næstved IF |
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
567 |
29.77 |
1:03.26 |
1:36.76 |
|
2:09.58 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
|
534 |
29.28 |
1:02.64 |
1:37.68 |
|
2:12.26 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
519 |
29.98 |
1:04.47 |
1:40.70 |
|
2:13.48 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marco Knudsen |
2003 |
|
501 |
30.25 |
1:05.00 |
1:40.84 |
|
2:15.11 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Lindberg |
2003 |
|
499 |
31.55 |
1:06.84 |
1:42.04 |
|
2:15.29 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicolai Schuster Gath |
2003 |
|
494 |
30.35 |
1:04.52 |
1:41.00 |
|
2:15.67 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
|
480 |
31.87 |
1:06.81 |
1:42.01 |
|
2:16.96 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malte Hjalholt |
2003 |
|
468 |
33.11 |
1:09.51 |
1:43.90 |
|
2:18.20 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asger Johansen |
2003 |
|
465 |
31.12 |
1:06.82 |
1:43.80 |
|
2:18.46 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
|
455 |
31.80 |
1:07.40 |
1:43.82 |
|
2:19.51 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
|
453 |
30.41 |
1:05.03 |
1:42.19 |
|
2:19.66 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Harald Franck |
2003 |
|
432 |
30.69 |
1:07.06 |
1:45.86 |
|
2:21.94 |
|
|
Næstved IF |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Meisner Hansen |
2003 |
|
426 |
32.29 |
1:08.65 |
1:46.16 |
|
2:22.55 |
|
|
Næstved IF |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
David Kristensen |
2003 |
|
421 |
33.77 |
1:10.57 |
1:47.73 |
|
2:23.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joachim L Andersen |
2003 |
|
392 |
34.46 |
1:11.92 |
1:50.10 |
|
2:26.60 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
|
382 |
34.59 |
1:13.19 |
1:51.82 |
|
2:27.77 |
|
|
SVØM Korsør |
2:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tobias Davidsen |
2003 |
|
377 |
29.88 |
1:06.27 |
1:47.86 |
|
2:28.46 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Hovmand |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart sw 4.4 |
|
Svømmeklubben Syd |
2:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Madsen |
2004 |
|
554 |
30.73 |
1:04.37 |
1:38.00 |
|
2:10.61 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicklas Plank |
2004 |
|
550 |
29.83 |
1:04.10 |
1:37.97 |
|
2:10.93 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
|
507 |
31.36 |
1:05.61 |
1:39.86 |
|
2:14.51 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oscar Isberg |
2004 |
|
487 |
31.21 |
1:05.91 |
1:41.60 |
|
2:16.39 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jeppe Kjær |
2004 |
|
463 |
32.66 |
1:08.66 |
1:44.61 |
|
2:18.64 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
|
462 |
31.78 |
1:07.18 |
1:43.21 |
|
2:18.74 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Troels Fode |
2004 |
|
457 |
30.90 |
1:05.93 |
1:42.60 |
|
2:19.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
441 |
32.48 |
1:08.30 |
1:44.87 |
|
2:20.95 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Schultz |
2004 |
|
439 |
31.81 |
1:07.85 |
1:44.74 |
|
2:21.15 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
|
429 |
32.27 |
1:09.99 |
1:48.41 |
|
2:22.28 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
|
428 |
32.76 |
1:08.80 |
1:45.60 |
|
2:22.38 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esben Rasmussen |
2004 |
|
427 |
31.55 |
1:07.19 |
1:46.53 |
|
2:22.44 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Roed |
2004 |
|
425 |
32.81 |
1:10.12 |
1:47.70 |
|
2:22.62 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Slente |
2004 |
|
424 |
32.78 |
1:09.19 |
1:47.09 |
|
2:22.74 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Valdemar Jensen |
2004 |
|
417 |
33.37 |
1:10.08 |
1:47.94 |
|
2:23.60 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
|
407 |
32.55 |
1:09.09 |
1:46.00 |
|
2:24.72 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viggo Prehn |
2004 |
|
399 |
34.77 |
1:12.65 |
1:50.49 |
|
2:25.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
|
398 |
34.19 |
1:12.67 |
1:51.01 |
|
2:25.80 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
|
398 |
35.07 |
1:13.07 |
1:50.17 |
|
2:25.84 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Louie Hermansen |
2004 |
|
380 |
35.20 |
1:13.64 |
1:51.60 |
|
2:28.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
|
377 |
34.04 |
1:12.71 |
1:52.03 |
|
2:28.44 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anton Skov Grell |
2004 |
|
374 |
34.05 |
1:12.04 |
1:51.43 |
|
2:28.81 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
|
372 |
34.15 |
1:12.67 |
1:51.83 |
|
2:29.10 |
|
|
SVØM Korsør |
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sebastian N. Bentsen |
2004 |
|
371 |
33.34 |
1:11.71 |
1:50.90 |
|
2:29.31 |
|
|
Næstved IF |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nicolas Mønsted-Martin |
2004 |
|
323 |
35.37 |
1:14.65 |
1:55.48 |
|
2:36.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Bertram Krak |
2004 |
|
288 |
35.71 |
1:16.44 |
1:59.69 |
|
2:42.31 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
|
443 |
33.05 |
1:08.88 |
1:45.05 |
|
2:20.71 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Berlin |
2005 |
|
439 |
32.51 |
1:08.70 |
1:46.14 |
|
2:21.12 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malthe Foged |
2005 |
|
434 |
32.33 |
1:09.01 |
1:46.68 |
|
2:21.69 |
|
|
Næstved IF |
2:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
|
432 |
32.07 |
1:07.58 |
1:45.84 |
|
2:21.89 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
411 |
33.65 |
1:10.37 |
1:47.39 |
|
2:24.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
|
389 |
34.26 |
1:12.30 |
1:50.08 |
|
2:26.97 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sejer Andersen |
2005 |
|
384 |
34.64 |
1:12.93 |
1:51.14 |
|
2:27.54 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Konrad Clausen |
2005 |
|
379 |
33.91 |
1:11.17 |
1:49.71 |
|
2:28.20 |
|
|
SVØM Korsør |
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
|
367 |
33.58 |
1:12.18 |
1:51.20 |
|
2:29.75 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicholas Simson |
2005 |
|
362 |
32.34 |
1:10.00 |
1:50.16 |
|
2:30.52 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
|
352 |
35.24 |
1:13.75 |
1:53.24 |
|
2:31.96 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sune Vergmann |
2005 |
|
347 |
34.92 |
1:14.72 |
1:54.27 |
|
2:32.70 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
|
345 |
36.55 |
1:15.78 |
1:55.13 |
|
2:32.97 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
|
311 |
36.73 |
1:18.00 |
1:59.74 |
|
2:38.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
|
305 |
35.42 |
1:16.18 |
1:57.89 |
|
2:39.40 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jakob Stærmose |
2005 |
|
302 |
37.36 |
1:18.61 |
1:59.43 |
|
2:39.89 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
|
246 |
37.99 |
1:21.80 |
2:07.32 |
|
2:51.08 |
|
|
Næstved IF |
2:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|