2019-09-19   21:58:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 50.58 2017-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 54.79 2001-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    812  25.79  54.56      54.56   
  Kampuksen Plaani  54.34                 
                     
Iida Reini  2000    752  26.84  55.96      55.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.26                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    750  26.77  56.02      56.02   
  Nummelan Kisaajat  54.50                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    746  26.98  56.13      56.13   
  Helsingfors Simsällskap  54.84                 
                     
Ida Konkka  2000    733  26.78  56.45      56.45  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.43                 
                     
Nea Rinne  1995    718  27.65  56.85      56.85   
  Cetus Espoo  56.42                 
                     
Julia Bruneau  1999    716  27.39  56.89      56.89   
  Lahden Uimaseura  55.62                 
                     
Marlene Niemi  1992    713  27.38  56.98      56.98   
  Kampuksen Plaani  57.06                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    712  27.45  56.99      56.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.87                 
                     
10  Ronja Riihinen  2000    707  27.61  57.14      57.14   
  Cetus Espoo  55.57                 
                     
11  Jenni Moisio  2002    686  27.50  57.72      57.72   
  Kampuksen Plaani  57.87                 
                     
12  Sini Koivu  1999    684  27.67  57.77      57.77   
  Cetus Espoo  57.01                 
                     
13  Reetta Kanervo  1999    683  27.85  57.79      57.79  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  56.14                 
                     
14  Alissa Eloranta  1999    680  28.29  57.89      57.89   
  Cetus Espoo  57.93                 
                     
15  Anniina Kallio  2002    677  27.93  57.97      57.97   
  Raision Urheilijat  56.98                 
                     
16  Nea Norismaa  1995    676  27.88  57.98      57.98  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  56.90                 
                     
17  Peppi Siirtola  2002    674  28.27  58.04      58.04   
  Cetus Espoo  56.38                 
                     
18  Viola Kilpeläinen  1998    674  27.77  58.06      58.06  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  57.18                 
                     
19  Olivia Weuro  2002    670  27.99  58.16      58.16   
  Raision Urheilijat  57.50                 
                     
20  Sanna-Riikka Räihä  1998    663  28.02  58.37      58.37   
  Oulun Uinti 1906  58.40                 
                     
21  Sara Kazi  1999    658  28.39  58.51      58.51   
  Raision Urheilijat  56.75                 
                     
22  Lotta Upanne  1998    656  27.61  58.58      58.58  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  57.43                 
                     
23  Jenna Miettinen  1999    651  28.09  58.73      58.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.94                 
                     
24  Rebekka Luoto  2003    646  27.63  58.87      58.87   
  Raision Urheilijat  57.35                 
                     
25  Amanda Suihkonen  1995    646  28.04  58.78      58.88   
  TaTu Tampere  58.15                 
                     
26  Jenni Lampi  2000    644  28.07  58.94      58.94   
  Swimming Jyväskylä  58.56                 
                     
27  Hanna Hammar  1998    642  28.39  59.00      59.00   
  Uinti Tampere  57.90                 
                     
28  Aino Puomila  1992    641  28.41  59.04      59.04   
  TaTu Tampere  56.77                 
                     
29  Laura Mäki  1997    639  28.61  59.08      59.08   
  Raision Urheilijat  58.66                 
                     
30  Roosa Mäkinen  1999    627  28.65  59.47      59.47   
  Uinti Tampere  58.99                 
                     
31  Paula Peltola  2001    626  27.79  59.51      59.51   
  Aurajoen Uinti  57.82                 
                     
32  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    620  28.43  59.70      59.70   
  TaTu Tampere  56.75                 
                     
33  Siiri Einiö  2003    619  28.61  59.73      59.73   
  Gladius Kirkkonummi  57.91                 
                     
34  Oona Laakso  2002    618  28.41  59.74      59.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.83                 
                     
35  Saana Liikonen  2001    617  28.91  59.78      59.78   
  Lahden Uimaseura  58.72                 
                     
36  Fanny Renvall  2000    616  28.82  59.83      59.83   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:00.63                 
                     
37  Sini Silvennoinen  2002    615  27.53  59.86      59.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.43                 
                     
38  Emma Koiranen  2001    614  28.39  59.89      59.89   
  Helsingfors Simsällskap  58.58                 
                     
39  Ella-Noora Haanpää  1998    612  29.11  59.96      59.96   
  Rauman Uimaseura  59.65                 
                     
40  Alisa Ponomareva  1991    610  28.83  1:00.01      1:00.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.63                 
                     
40  Nea Lähdesmäki  1999    610  28.47  1:00.01      1:00.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.83                 
                     
42  Jenni Louhimo  2001    609  28.87  1:00.06      1:00.06   
  Oulun Uinti 1906  59.52                 
                     
43  Charlotta Edelman  2001    608  28.21  1:00.07      1:00.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.84                 
                     
44  Aino Hämäläinen  2000    608  28.94  1:00.09      1:00.09   
  Lahden Uimaseura  59.87                 
                     
45  Vilma Uuttu  2001    606  29.06  1:00.16      1:00.16   
  Lahden Uimaseura  1:00.29                 
                     
46  Nina Haltia  1999    604  28.67  1:00.21      1:00.21   
  Vanders  57.20                 
                     
47  Enni-Sofia Perätalo  2002    603  28.95  1:00.26      1:00.26   
  Oulun Lohet  1:00.36                 
                     
48  Sofia Lehtinen  2000    600  29.19  1:00.35      1:00.35   
  Cetus Espoo  59.81                 
                     
49  Henna Haipus  2001    599  28.87  1:00.38      1:00.38   
  Kempeleen Pyrintö  1:00.03                 
                     
50  Reetta Rantakokko  2001    597  29.12  1:00.44      1:00.44   
  Aurajoen Uinti  57.85                 
                     
50  Suvi Huhtanen  1999    597  28.82  1:00.44      1:00.44   
  Uinti Tampere  58.20                 
                     
52  Irene Mäkilä  2004    596  28.85  1:00.47      1:00.47   
  Raision Urheilijat  1:00.15                 
                     
52  Nea Virta  1996    596  28.57  1:00.47      1:00.47   
  Uinti Tampere  58.49                 
                     
54  Iida-Maria Rantanen  1998    595  28.94  1:00.50      1:00.50   
  Uinti Tampere  59.06                 
                     
55  Erika Lappalainen  1996    591  28.81  1:00.64      1:00.64   
  Helsingfors Simsällskap  57.04                 
                     
56  Marilla Parhiala  2000    591  29.13  1:00.66      1:00.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.77                 
                     
57  Claudia Åvist  1997    590  29.38  1:00.67      1:00.67   
  Hyvinkään Uimaseura  59.76                 
                     
58  Riika Huttula  2001    580  29.02  1:01.02      1:01.02   
  Oulun Lohet  1:00.50                 
                     
59  Vera Vartiainen  2002    580  29.04  1:01.04      1:01.04   
  Järvenpään Uintiklubi  59.94                 
                     
60  Heini Hammar  1999    578  29.66  1:01.10      1:01.10   
  Uinti Tampere  59.13                 
                     
61  Armi Auvinen  2000    578  28.60  1:01.09      1:01.11   
  Uinti Tampere  59.93                 
                     
62  Jenny Ek  1999    575  29.39  29.39      1:01.19   
  Ålands Simförening  1:00.05                 
                     
63  Janna Appelberg  2001    575  29.31  1:01.21      1:01.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.79                 
                     
63  Peppi Pinomäki  2002    575  29.11  1:01.21      1:01.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.35                 
                     
65  Heta Koivuluoma  1999    573  29.97  1:01.28      1:01.28   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.12                 
                     
66  Daniela Nummi  2000    564  29.31  1:01.59      1:01.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.42                 
                     
67  Emmi Saarela  2001    564  29.69  1:01.60      1:01.60   
  Järvenpään Uintiklubi  1:00.71                 
                     
68  Mikaela Kulmala  2001    563  29.58  1:01.62      1:01.62   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.33                 
                     
69  Peppi Päiviö  1999    562  29.32  1:01.69      1:01.69   
  Cetus Espoo  59.73                 
                     
70  Kaisa Pulkkinen  2000    560  29.13  1:01.74      1:01.74   
  Oulun Lohet  1:01.02                 
                     
71  Vuokko Suomäki  2001    557  29.58  1:01.76      1:01.87   
  Raision Urheilijat  57.49                 
                     
72  Heidi Kivioja  2000    555  29.51  1:01.92      1:01.92   
  Swimming Club Vuokatti  1:00.08                 
                     
73  Heta Känkänen  2001    555  29.90  1:01.93      1:01.93   
  Porin Uimaseura  59.55                 
                     
74  Anna Röytiö  1998    554  29.50  1:01.98      1:01.98   
  Swimming Club Rovaniemi  59.75                 
                     
75  Viivi Merisalo  2002    551  29.47  1:02.09      1:02.09   
  Swimming Jyväskylä  1:00.53                 
                     
76  Aino Mononen  2001    550  29.48  1:02.13      1:02.13   
  Joensuun Uimaseura  1:01.25                 
                     
77  Noora Angelva  1999    497  30.61  1:04.25      1:04.25   
  Cetus Espoo  1:00.13                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  21:52   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 50.58 2017-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 54.79 2001-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    859  25.49        53.55   
  Kampuksen Plaani  54.34                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    789  26.59        55.09   
  Helsingfors Simsällskap  54.84                 
                     
Iida Reini  2000    754  26.75        55.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.26                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    748  26.82        56.07   
  Nummelan Kisaajat  54.50                 
                     
Marlene Niemi  1992    742  26.63        56.22   
  Kampuksen Plaani  57.06                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    738  27.08        56.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.87                 
                     
Nea Rinne  1995    726  27.37        56.63   
  Cetus Espoo  56.42                 
                     
Julia Bruneau  1999    703  27.21        57.23   
  Lahden Uimaseura  55.62                 
                     
Ronja Riihinen  2000    725  27.32        56.67   
  Cetus Espoo  55.57                 
                     
10  Sini Koivu  1999    721  27.10        56.77   
  Cetus Espoo  57.01                 
                     
11  Olivia Weuro  2002    704  27.67        57.21   
  Raision Urheilijat  57.50                 
                     
12  Alissa Eloranta  1999    692  28.16        57.55   
  Cetus Espoo  57.93                 
                     
13  Jenni Moisio  2002    676  27.57        57.99   
  Kampuksen Plaani  57.87                 
                     
14  Anniina Kallio  2002    674  28.01        58.06   
  Raision Urheilijat  56.98                 
                     
15  Peppi Siirtola  2002    661  28.13        58.42   
  Cetus Espoo  56.38                 
                     
16  Sanna-Riikka Räihä  1998    658  28.07        58.51   
  Oulun Uinti 1906  58.40                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  21:52 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  21:49   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, 100m VU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Rajahalme  2002    689  32.40        1:07.34   
  Nokian Pyry  1:08.53                 
                     
Jenny Kukkonen  1994    188  47.92        1:42.60   
  Oulun Lohet  1:45.82                 
                     
Miina Heikkinen  1993    115  57.61        2:00.81   
  Oulun Uinti 1906  1:57.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  21:49 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Andrei Tuomola  1989    812  28.25  59.60      59.60   
  Helsingfors Simsällskap  59.25                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    792  28.01  1:00.09      1:00.09   
  Swimming Jyväskylä  59.44                 
                     
Matti Mattsson  1993    784  28.46  1:00.30      1:00.30   
  Porin Uimaseura  58.12                 
                     
Teemu Vuorela  1994    777  28.59  1:00.47      1:00.47   
  Swimming Jyväskylä  59.27                 
                     
Ossi Oksa  1988    768  28.11  1:00.70      1:00.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.54                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    757  28.28  1:01.01      1:01.01   
  Cetus Espoo  58.56                 
                     
Werneri Koskinen  1998    741  28.83  1:01.43      1:01.43   
  Uinti Tampere  1:01.80                 
                     
Uula Aurén  1991    720  29.19  1:02.04      1:02.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.95                 
                     
Sami Aaltomaa  1992    718  29.07  1:02.10      1:02.10   
  Oulun Uinti 1906  59.65                 
                     
10  Kalle Pyykkönen  1996    717  29.53  1:02.12      1:02.12   
  Uinti Tampere  1:01.35                 
                     
11  Miika Tolvanen  1996    704  29.25  1:02.49      1:02.49   
  Joensuun Uimaseura  1:02.00                 
                     
12  Lassi Ohtonen  1992    701  29.20  1:02.58      1:02.58   
  Cetus Espoo  1:00.04                 
                     
13  Mikael Laakso  1997    678  29.76  1:03.27      1:03.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.43                 
                     
14  Ronny Brännkärr  2002    663  30.12  1:03.76      1:03.76   
  Kemin Työväen Uimarit  1:04.31                 
                     
15  Miika Pentti  1997    651  29.57  1:04.16      1:04.16   
  Cetus Espoo  1:04.90                 
                     
16  Kasper Jämsä  1997    649  30.26  1:04.20      1:04.20   
  Lahden Uimaseura  1:04.39                 
                     
17  Wilhelm Suominen  1999    645  31.14  1:04.33      1:04.33  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.56                 
                     
18  Roope Ruohtula  2000    643  30.54  1:04.40      1:04.40   
  Joensuun Uimaseura  1:05.38                 
                     
19  Eerikki Laitala  2001    632  30.07  1:04.80      1:04.80   
  Cetus Espoo  1:03.76                 
                     
20  Rasmus Kujala  1999    629  30.68  1:04.89      1:04.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.09                 
                     
21  Tuomas Jokinen  2001    622  31.01  1:05.13      1:05.13   
  Cetus Espoo  1:05.52                 
                     
22  Walentin Koskinen  2000    621  30.63  1:05.15      1:05.15   
  Uinti Tampere  1:06.91                 
                     
23  Lauri Elomaa  2000    620  30.75  1:05.19      1:05.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.46                 
                     
24  Juha Hyvärinen  1998    617  30.30  1:05.30      1:05.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.92                 
                     
25  Niklas Reunanen  1998    611  30.32  1:05.48      1:05.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.76                 
                     
26  Eetu Alitalo  1999    581  31.04  1:06.64      1:06.64   
  Cetus Espoo  1:07.19                 
                     
27  Bruce Clayhills  1997    577  31.64  1:06.79      1:06.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.92                 
                     
28  Olli Soramies  1998    576  31.65  1:06.83      1:06.83   
  Swimming Jyväskylä  1:06.86                 
                     
29  Marcus Forsel  2003    572  31.47  1:06.97      1:06.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.83                 
                     
30  Henri Koski  2000    565  31.61  1:07.23      1:07.23   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.46                 
                     
31  Oskari Herpola  2001    563  31.13  1:07.32      1:07.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.49                 
                     
32  Eetu Malvela  2000    551  31.87  1:07.80      1:07.80   
  Kampuksen Plaani  1:09.31                 
                     
33  Eetu Nyrhinen  2000    551  31.91  1:07.81      1:07.81   
  Uinti Tampere  1:08.98                 
                     
34  Lasse Pulkkinen  2002    550  32.34  1:07.86      1:07.86   
  Oulun Uinti 1906  1:06.47                 
                     
35  Atte Lindholm  2001    547  31.61  1:07.96      1:07.96   
  Swimming Jyväskylä  1:05.99                 
                     
36  Juho Anttila  2000    545  32.39  1:08.06      1:08.06   
  Oulun Uinti 1906  1:10.92                 
                     
37  Rami Rissanen  1999    543  32.64  1:08.15      1:08.15   
  Porin Uimaseura  1:09.98                 
                     
38  Hermanni Taimisto  2000    542  32.39  1:08.17      1:08.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.70                 
                     
39  Tiitus Taskila  2001    532  32.24  1:08.62      1:08.62   
  Oulun Uinti 1906  1:09.92                 
                     
40  Joona Korhonen  2000    527  32.76  1:08.81      1:08.81   
  Uinti Tampere  1:07.01                 
                     
41  Juha Jernvall  2000    525  32.46  1:08.91      1:08.91   
  Uimaseura Aquila  1:08.41                 
                     
42  Juho Laukkanen  2001    522  32.33  1:09.05      1:09.05   
  Simmis Wanda  1:09.82                 
                     
43  Joona Oksakari  2000    517  32.14  1:09.27      1:09.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.18                 
                     
44  Eetu Nyman  1999    504  33.62  1:09.87      1:09.87   
  Vesihelmen Uimaseura  1:08.17                 
                     
45  Leevi Suhonen  1999    498  32.37  1:10.14      1:10.14   
  Swimming Jyväskylä  1:10.89                 
                     
46  Joel Knaapi  2001    494  33.63  1:10.32      1:10.32   
  Cetus Espoo  1:10.85                 
                     
47  Ohto Pihlajamäki  2001    492  32.38  1:10.42      1:10.42   
  Kuopion Uimaseura  1:08.72                 
                     
48  Oskari Arvo  2002    487  32.84  1:10.68      1:10.68   
  Aurajoen Uinti  1:08.26                 
                     
49  Jere Kekola  2000    484  32.94  1:10.81      1:10.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.68                 
                     
50  Eetu Isosuo  2000    484  33.35  1:10.82      1:10.82   
  Cetus Espoo  1:10.68                 
                     
51  Onni Kuronen  2000    478  33.06  1:11.10      1:11.10   
  Nokian Pyry  1:09.39                 
                     
52  Isak Gramén  2001    475  33.34  1:11.26      1:11.26   
  Cetus Espoo  1:09.46                 
                     
53  Leevi Lehti  2000    447  33.49  1:12.70      1:12.70   
  Porin Uimaseura  1:10.09                 
                     
Eelis Hukka  1999              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  1:09.94                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  21:55   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    815  27.82        59.51   
  Porin Uimaseura  58.12                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    813  27.58        59.57   
  Cetus Espoo  58.56                 
                     
Andrei Tuomola  1989    802  27.80        59.84   
  Helsingfors Simsällskap  59.25                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    794  28.26        1:00.04   
  Swimming Jyväskylä  59.44                 
                     
Ossi Oksa  1988    783  27.76        1:00.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.54                 
                     
Teemu Vuorela  1994    770  28.71        1:00.67   
  Swimming Jyväskylä  59.27                 
                     
Werneri Koskinen  1998    726  28.79        1:01.87   
  Uinti Tampere  1:01.80                 
                     
Uula Aurén  1991    711  29.25        1:02.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.95                 
                     
Sami Aaltomaa  1992    722  29.68        1:01.96   
  Oulun Uinti 1906  59.65                 
                     
10  Kalle Pyykkönen  1996    721  28.87        1:02.00   
  Uinti Tampere  1:01.35                 
                     
11  Lassi Ohtonen  1992    710  28.60        1:02.32   
  Cetus Espoo  1:00.04                 
                     
12  Miika Tolvanen  1996    701  29.39        1:02.58   
  Joensuun Uimaseura  1:02.00                 
                     
12  Mikael Laakso  1997    701  28.82        1:02.58   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.43                 
                     
14  Miika Pentti  1997    665  29.96        1:03.69   
  Cetus Espoo  1:04.90                 
                     
15  Kasper Jämsä  1997    664  30.72        1:03.72   
  Lahden Uimaseura  1:04.39                 
                     
16  Ronny Brännkärr  2002    653  29.95        1:04.08   
  Kemin Työväen Uimarit  1:04.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  21:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  21:53   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m RU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    588  37.30        1:19.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.03                 
                     
Nader Khalili  2001    545  37.27        1:21.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.20                 
                     
Juho Larinen  1999    365  43.35        1:32.61   
  Oulun Uinti 1906  1:29.60                 
                     
Jaakko Tulisalo  2002    228  55.16        2:03.25   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.83                 
                     
Ilmari Laitala  2003    139  58.21        2:02.52   
  Cetus Espoo  2:07.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  21:53 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 1:59.23 2014-12-05 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 2:10.44 2014-11-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    738  1:05.53  2:11.90      2:11.90  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:08.87                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    719  1:04.52  2:13.07      2:13.07   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.30                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    676  1:05.90  2:15.82      2:15.82   
  Oulun Uinti 1906  2:18.75                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    671  1:05.41  2:16.16      2:16.16   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.57                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    631  1:08.13  2:18.99      2:18.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.63                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    600  1:08.33  2:21.31      2:21.31   
  Cetus Espoo  2:22.34                 
                     
Ida Slöör  2001    600  1:08.78  2:21.32      2:21.32   
  Cetus Espoo  2:21.16                 
                     
Martta Nygård  2003    596  1:08.36  2:21.65      2:21.65   
  Oulun Uinti 1906  2:20.34                 
                     
Veera Venäläinen  1995    594  1:08.51  2:21.76      2:21.76  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Joensuun Uimaseura  2:22.58                 
                     
10  Vilma Iisalo  2001    593  1:09.59  2:21.91      2:21.91   
  Raision Urheilijat  2:23.36                 
                     
11  Katri Hurskainen  2000    590  1:09.42  2:22.13      2:22.13   
  Oulun Lohet  2:22.85                 
                     
12  Emma Nieminen  1996    588  1:08.52  2:22.24      2:22.24   
  Swimming Jyväskylä  2:21.04                 
                     
13  Mirva Kallström  1999    568  1:09.64  2:23.89      2:23.89   
  Cetus Espoo  2:25.87                 
                     
14  Liina Salin  2002    556  1:10.47  2:24.94      2:24.94   
  Kokkolan Uimaseura  2:25.49                 
                     
15  Oona Laakso  2002    545  1:10.63  2:25.96      2:25.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.84                 
                     
16  Noora Kukkonen  1999    541  1:10.16  2:26.30      2:26.30   
  TaTu Tampere  2:22.72                 
                     
17  Saana Liikonen  2001    540  1:12.08  2:26.35      2:26.35   
  Lahden Uimaseura  2:28.47                 
                     
18  Petra Heikkinen  2002    516  1:11.72  2:28.56      2:28.56   
  Oulun Uinti 1906  2:28.73                 
                     
19  Aino Jussila  2000    515  1:12.16  2:28.70      2:28.70   
  Uinti Tampere  2:27.45                 
                     
20  Netta Nyberg  2001    514  1:11.26  2:28.79      2:28.79   
  Uinti Tampere  2:29.28                 
                     
21  Petra Äkkinen  2000    508  1:09.71  2:29.34      2:29.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.73                 
                     
22  Janette Setälä  2001    506  1:12.86  2:29.57      2:29.57   
  Aurajoen Uinti  2:26.74                 
                     
23  Peppi Pinomäki  2002    501  1:12.70  2:30.03      2:30.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.68                 
                     
24  Sanni Lampi  2001    500  1:11.13  2:30.19      2:30.19   
  Swimming Jyväskylä  2:26.42                 
                     
25  Pia Peräjoki  2000    491  1:12.66  2:31.06      2:31.06   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.22                 
                     
26  Nea Tiesmäki  2000    490  1:14.15  2:31.18      2:31.18   
  Cetus Espoo  2:25.81                 
                     
27  Millariina Bruce  2001    476  1:11.79  2:32.65      2:32.65   
  Uimaseura Aquila  2:29.77                 
                     
28  Wilma Lakanen  2003    453  1:15.67  2:35.15      2:35.15   
  Kokkolan Uimaseura  2:30.98                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  21:58   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 1:59.23 2014-12-05 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 2:10.44 2014-11-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Ruotsalainen  1996    796  31.23  1:03.34  1:36.12    2:08.60   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.30                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    699  32.45  1:06.13  1:40.22    2:14.29   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.57                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    681  32.08  1:06.42  1:41.05    2:15.49   
  Oulun Uinti 1906  2:18.75                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    648  32.26  1:07.29  1:43.19    2:17.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.63                 
                     
Ida Slöör  2001    634  32.62  1:07.86  1:43.86    2:18.72   
  Cetus Espoo  2:21.16                 
                     
Martta Nygård  2003    627  32.33  1:07.23  1:43.03    2:19.30   
  Oulun Uinti 1906  2:20.34                 
                     
Vilma Iisalo  2001    592  32.57  1:08.49  1:45.37    2:21.98   
  Raision Urheilijat  2:23.36                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    585  33.55  1:09.24  1:45.60    2:22.56   
  Cetus Espoo  2:22.34                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  21:58 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 3:49.08 1990-10-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Herlevi  2000    695  56.83  1:57.71  2:58.73    3:59.58   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.24                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    674  57.47  1:58.28  3:00.04    4:01.97   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.45                 
                     
Elias Kuusisto  1999    665  57.82  1:58.69  3:00.61    4:03.15   
  Raision Urheilijat  4:04.53                 
                     
Juho Eerola  1995    662  56.89  1:58.80  3:01.98    4:03.52   
  TaTu Tampere  4:05.56                 
                     
Emil Perkkiö  2000    657  58.83  2:00.70  3:03.18    4:04.15   
  Helsingfors Simsällskap  4:08.94                 
                     
Waltteri Rintala  1998    656  58.87  2:00.29  3:01.82    4:04.25   
  Raision Urheilijat  4:00.39                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    653  57.21  1:58.98  3:02.27    4:04.64   
  Swimming Jyväskylä  4:05.51                 
                     
Roope Paatos  2002    647  1:00.63  2:02.34  3:04.24    4:05.33  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Raision Urheilijat  4:09.99                 
                     
Taneli Lantta  2001    646  58.23  1:59.36  3:02.46    4:05.47  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Simmis Wanda  4:04.66                 
                     
10  Kirill Egorov  2000    644  57.63  1:59.15  3:02.94    4:05.73   
  Helsingfors Simsällskap  4:07.27                 
                     
11  Reko Patinen  1998    613  57.88  2:01.81  3:06.96    4:09.84   
  Nummelan Kisaajat  4:07.33                 
                     
12  Tuomas Ylipelkonen  2000    609  57.91  1:59.91  3:04.69    4:10.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:08.12                 
                     
13  Alex Lydman  2003    600  59.30  2:02.88  3:07.64    4:11.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:12.81                 
                     
14  Jakob Sievers  2000    596  57.77  2:02.95  3:07.98    4:12.14   
  Uinti Tampere  4:13.21                 
                     
15  Lassi Grönroos  2000    568  57.31  2:02.17  3:08.67    4:16.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:12.93                 
                     
16  Jonni Aho  1999    554  1:00.11  2:05.43  3:12.09    4:18.29   
  Cetus Espoo  4:21.51                 
                     
17  Oscar Skjäl  2002    551  59.80  2:06.11  3:12.92    4:18.79   
  Cetus Espoo  4:13.37                 
                     
18  Leo Kuusela  1999    550  1:00.65  2:06.12  3:13.06    4:18.97   
  Uimaseura Aquila  4:19.51                 
                     
19  Santeri Hulkko  2000    541  59.65  2:05.27  3:12.82    4:20.44   
  Lahden Uimaseura  4:14.89                 
                     
20  Ethan Brady  2002    520  1:02.05  2:09.81  3:18.48    4:23.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:21.28                 
                     
21  Herman Widbom  2001    518  1:02.34  2:09.31  3:16.64    4:24.15   
  Cetus Espoo  4:18.30                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  22:01   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 3:49.08 1990-10-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Herlevi  2000    713  57.45  1:58.50  2:59.28    3:57.54   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.24                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    690  57.51  1:58.74  2:59.77    4:00.08   
  Helsingfors Simsällskap  4:03.45                 
                     
Juho Eerola  1995    677  57.27  1:59.48  3:01.76    4:01.70   
  TaTu Tampere  4:05.56                 
                     
Waltteri Rintala  1998    674  57.28  1:57.40  2:59.61    4:02.00   
  Raision Urheilijat  4:00.39                 
                     
Kirill Egorov  2000    662  58.85  2:00.30  3:02.67    4:03.53   
  Helsingfors Simsällskap  4:07.27                 
                     
Elias Kuusisto  1999    659  58.99  2:00.27  3:01.64    4:03.89   
  Raision Urheilijat  4:04.53                 
                     
Emil Perkkiö  2000    649  58.33  2:01.27  3:03.92    4:05.06   
  Helsingfors Simsällskap  4:08.94                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    648  57.99  1:59.82  3:02.98    4:05.22   
  Swimming Jyväskylä  4:05.51                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  22:01 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:52   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 7, 400m VU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nader Khalili  2001    750  1:02.45  2:11.80  3:22.37    4:29.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:31.07                 
                     
Ilmari Laitala  2003    209  1:32.05  3:13.67  4:55.94    6:35.06   
  Cetus Espoo  6:58.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:52 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Chad Le CLOS (1992) 1:48.56 2013-11-05 
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.26 1992-01-19 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peik Lindberg  1999    688  28.28  59.11  1:30.77    2:02.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.33                 
                     
Eemil Varho  1997    666  27.20  58.67  1:30.96    2:04.27   
  Rauman Uimaseura  2:04.54                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    656  28.55  1:00.11  1:32.63    2:04.94   
  Uinti Tampere  2:01.26                 
                     
Jami Heinilä  2000    607  28.33  1:00.76  1:34.19    2:08.18   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.61                 
                     
Topias Nygård  2000    603  29.10  1:02.06  1:34.12    2:08.43   
  Oulun Uinti 1906  2:10.82                 
                     
Verneri Mattila  1999    588  29.61  1:02.29  1:36.28    2:09.56   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.94                 
                     
Atte Moilanen  2001    582  28.43  1:01.48  1:35.42    2:10.01   
  Oulun Uinti 1906  2:09.66                 
                     
Arttu Erkinaro  1992    579  27.73  1:00.20  1:34.84    2:10.19  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  2:06.10                 
                     
Santeri Mettälä  1999    550  29.99  1:03.99  1:38.27    2:12.48   
  TaTu Tampere  2:15.03                 
                     
10  Jani-Markus Sula  1999    547  28.42  1:02.39  1:37.76    2:12.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.86                 
                     
11  Claes Fjellström  2001    532  28.73  1:01.15  1:37.60    2:13.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.30                 
                     
12  Miiro Vartiainen  2001    523  29.07  1:02.90  1:38.27    2:14.67   
  Joensuun Uimaseura  2:14.83                 
                     
13  Lauri Törmä  2000    490  29.74  1:04.02  1:40.61    2:17.61   
  Porin Uimaseura  2:16.79                 
                     
14  Herman Widbom  2001    433  32.90  1:08.37  1:46.85    2:23.45   
  Cetus Espoo  2:14.41                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Chad Le CLOS (1992) 1:48.56 2013-11-05 
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.26 1992-01-19 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pyykkönen  1996    731  26.51  57.00  1:28.04    2:00.51   
  Uinti Tampere  2:01.26                 
                     
Peik Lindberg  1999    722  28.20  58.99  1:29.49    2:01.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.33                 
                     
Eemil Varho  1997    681  26.88  57.54  1:29.42    2:03.34   
  Rauman Uimaseura  2:04.54                 
                     
Topias Nygård  2000    624  29.21  1:02.33  1:34.99    2:07.01   
  Oulun Uinti 1906  2:10.82                 
                     
Jami Heinilä  2000    598  28.36  1:01.15  1:34.45    2:08.84   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.61                 
                     
Verneri Mattila  1999    585  28.83  1:01.63  1:35.04    2:09.75   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.94                 
                     
Atte Moilanen  2001    565  29.05  1:02.58  1:37.07    2:11.28   
  Oulun Uinti 1906  2:09.66                 
                     
Santeri Mettälä  1999    533  29.89  1:04.06  1:39.07    2:13.85   
  TaTu Tampere  2:15.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:44   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    744  29.40  1:04.70  1:42.87    2:14.47  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:17.73                 
                     
Tanja Kylliäinen  1993    740  29.13  1:03.23  1:42.87    2:14.67   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.20                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    708  29.61  1:03.60  1:44.56    2:16.72   
  Nummelan Kisaajat  2:14.33                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    682  30.28  1:04.96  1:44.89    2:18.39  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  2:12.18                 
                     
Milja Mielty  2000    680  30.39  1:05.67  1:46.97    2:18.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.66                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    671  31.34  1:06.80  1:46.98    2:19.18  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:17.07                 
                     
Aino Otava  1999    662  30.02  1:06.64  1:48.53    2:19.76   
  Cetus Espoo  2:19.17                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    660  30.90  1:06.85  1:48.22    2:19.95   
  Cetus Espoo  2:18.77                 
                     
Raakel Bärlund  2001    650  29.26  1:05.09  1:47.57    2:20.66   
  Lahden Uimaseura  2:21.60                 
                     
10  Mila Manner  2001    644  31.30  1:06.99  1:48.51    2:21.11   
  Uinti Tampere  2:21.51                 
                     
11  Fanny Grönvall  2000    631  31.00  1:06.30  1:47.51    2:22.07  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  2:20.16                 
                     
12  Tiia Puolakka  1998    620  30.52  1:08.55  1:50.53    2:22.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.16                 
                     
13  Adelia Spångberg  1999    607  31.03  1:07.65  1:50.65    2:23.90   
  Cetus Espoo  2:19.59                 
                     
14  Roosa Mäkinen  1999    606  30.97  1:10.73  1:51.12    2:23.94   
  Uinti Tampere  2:24.52                 
                     
15  Helene Hirvonen  2001    605  32.32  1:07.97  1:50.52    2:24.04   
  Helsingfors Simsällskap  2:22.98                 
                     
16  Madeleine Hiltunen  2003    600  31.56  1:08.76  1:50.78    2:24.44   
  Oulun Uinti 1906  2:20.70                 
                     
17  Sarah Leena Heim  1998    599  31.17  1:08.35  1:50.43    2:24.51   
  Cetus Espoo  2:22.47                 
                     
18  Henna Haipus  2001    589  31.99  1:08.72  1:52.71    2:25.36   
  Kempeleen Pyrintö  2:26.89                 
                     
19  Hanna Kareinen  2000    582  31.64  1:09.59  1:51.44    2:25.94   
  Helsingfors Simsällskap  2:27.07                 
                     
20  Kiira Mauranen  1999    569  30.42  1:08.46  1:53.66    2:27.00   
  Helsingfors Simsällskap  2:28.05                 
                     
21  Heidi Kivioja  2000    562  32.32  1:10.80  1:53.26    2:27.59   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.84                 
                     
22  Minja Lukkari  2003    559  32.98  1:12.68  1:54.16    2:27.89   
  Oulun Uinti 1906  2:26.74                 
                     
23  Minka Halava  2001    554  31.91  1:09.16  1:54.16    2:28.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.09                 
                     
24  Janna Appelberg  2001    552  32.05  1:12.60  1:54.07    2:28.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:28.37                 
                     
25  Aino Hämäläinen  2000    551  32.22  1:11.59  1:54.55    2:28.62   
  Lahden Uimaseura  2:28.37                 
                     
26  Aliisa Liukkonen  1999    544  31.31  1:09.68  1:53.01    2:29.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:27.88                 
                     
27  Noora Poutanen  1999    531  31.07  1:10.06  1:55.76    2:30.46   
  TaTu Tampere  2:24.39                 
                     
28  Riika Huttula  2001    515  33.82  1:14.56  1:57.20    2:31.95   
  Oulun Lohet  2:30.13                 
                     
29  Róza Nagy  2003    513  32.32  1:12.28  1:56.07    2:32.15   
  Cetus Espoo  2:29.69                 
                     
30  Nelli Ohvo  2001    508  34.27  1:13.75  1:57.55    2:32.65   
  Cetus Espoo  2:29.51                 
                     
31  Katriina Korpi  2000    502  31.44  1:13.19  1:55.58    2:33.24   
  Oulun Lohet  2:28.25                 
                     
32  Hanna Rautiainen  1999    496  31.63  1:11.48  1:57.69    2:33.86   
  Uinti Tampere  2:25.52                 
                     
Emma Nieminen  1996              DNF   
  Swimming Jyväskylä  2:20.14                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.17                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:44 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanja Kylliäinen  1993    745  28.91  1:03.63  1:42.91    2:14.40   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.20                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    714  29.59  1:03.49  1:44.89    2:16.28   
  Nummelan Kisaajat  2:14.33                 
                     
Milja Mielty  2000    685  30.16  1:05.84  1:46.32    2:18.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.66                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    684  30.87  1:06.51  1:46.94    2:18.29   
  Cetus Espoo  2:18.77                 
                     
Aino Otava  1999    657  30.20  1:06.94  1:48.86    2:20.12   
  Cetus Espoo  2:19.17                 
                     
Mila Manner  2001    644  31.25  1:07.02  1:48.97    2:21.05   
  Uinti Tampere  2:21.51                 
                     
Raakel Bärlund  2001    639  30.00  1:05.94  1:48.31    2:21.42   
  Lahden Uimaseura  2:21.60                 
                     
Tiia Puolakka  1998    635  31.00  1:07.53  1:49.71    2:21.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.16                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Florent MANADOU (1990) 22.22 2014-12-06 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 1992-11-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    714          24.86   
  Cetus Espoo  25.45                 
Jaakko Rautalin  1989    703          24.98   
  Uinti Tampere  24.68                 
Miro Vasko  1993    680          25.26   
  Oulun Uinti 1906  25.11                 
Niko Mäkelä  1998    669          25.40   
  Riihimäen Uimaseura  25.38                 
Sergei Haukka  1989    663          25.47   
  Helsingfors Simsällskap  25.31                 
Roope Kastarinen  1994    656          25.57   
  TaTu Tampere  26.23                 
Niki Karlsson  2000    654          25.59   
  Helsingfors Simsällskap  25.99                 
Wilhelm Suominen  1999    646          25.70  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.19                 
Janne Markus Markkanen  1994    635          25.85   
  Swimming Jyväskylä  25.43                 
10  Christoffer Fredrikson  1997    628          25.94   
  Cetus Espoo  25.20                 
11  Petja Yritys  1993    624          26.00   
  TaTu Tampere  25.85                 
12  Roni Kallström  2001    614          26.14  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  25.94                 
12  Sami Pakarinen  1992    614          26.14   
  Simmis Wanda  25.92                 
14  Mikael Laakso  1997    596          26.40  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura  25.60                 
15  Teemu Lehtonen  2000    575          26.72   
  Uinti Tampere  27.08                 
16  Ari-Pekka Liukkonen  1989    568          26.82  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  26.56                 
17  Eetu Alitalo  1999    564          26.89   
  Cetus Espoo  27.45                 
18  Tuomas Ikonen  1996    562          26.92   
  Lappeenrannan Uimarit  26.52                 
19  Emil Hanski  1999    559          26.96  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.67                 
20  Lauri Elomaa  2000    549          27.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.07                 
21  Riku Ylikärppä  1998    548          27.15   
  Kemin Uimaseura  27.81                 
22  Niklas Reunanen  1998    546          27.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.18                 
23  Toni Knuutila  1993    545          27.19   
  Porin Uimaseura  26.71                 
24  Veeti Haikonen  2001    543          27.22   
  Helsingfors Simsällskap  27.21                 
24  Veeti Ruohtula  2001    543          27.22   
  Joensuun Uimaseura  27.58                 
26  Jari Schwarte  1990    540          27.27   
  Cetus Espoo  26.97                 
27  Saku Salo  1995    538          27.32   
  Uinti Tampere  27.22                 
28  Topias Nygård  2000    531          27.43   
  Oulun Uinti 1906  26.98                 
29  Leevi Lehti  2000    530          27.45   
  Porin Uimaseura  27.35                 
30  Danila Dobrzhanskiy  1998    529          27.47   
  Swimming Jyväskylä  27.04                 
31  Konsta Kallinen  1999    528          27.48   
  Oulun Lohet  27.53                 
32  Roope Eiserbeck  1999    520          27.62   
  Joensuun Uimaseura  27.13                 
33  Joona Korhonen  2000    515          27.71   
  Uinti Tampere  28.11                 
34  Kaj Smeds  1998    513          27.74   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  26.35                 
35  Matias Tyry  1993    512          27.76   
  TaTu Tampere  27.12                 
36  Antti Rantanen  1992    500          27.99   
  Kampuksen Plaani  27.34                 
37  Juho Röytiö  1998    498          28.02   
  Swimming Club Rovaniemi  28.46                 
38  Rasmus Kujala  1999    495          28.08   
  Helsingfors Simsällskap  26.87                 
39  Hermanni Taimisto  2000    487          28.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.33                 
40  Janne Lantto  1994    483          28.31   
  Oulun Lohet  27.07                 
41  Isak Gramén  2001    479          28.39   
  Cetus Espoo  28.56                 
42  Arttu Vänttinen  1996    469          28.59   
  Kampuksen Plaani  28.38                 
43  Martti Tervanen  2000    468          28.60   
  Järvenpään Uintiklubi  28.65                 
44  Anssi Hätälä  1994    466          28.64   
  Oulun Uinti 1906  28.33                 
45  Oskari Hynynen  2001    454          28.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.05                 
46  Elias Lampinen  1997    447          29.05   
  Nummelan Kisaajat  28.12                 
47  Jaakko Siipola  1999    445          29.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.02                 
48  Joona Ruuskanen  2000    443          29.13   
  Cetus Espoo  28.65                 
49  Lassi Ruohonen  1998    441          29.18   
  Helsingfors Simsällskap  28.35                 
50  Tatu Hörkkö  2001    425          29.55   
  Uinti Tampere  28.40                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Florent MANADOU (1990) 22.22 2014-12-06 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 1992-11-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    728          24.69   
  Cetus Espoo  25.45                 
Sergei Haukka  1989    703          24.98   
  Helsingfors Simsällskap  25.31                 
Jaakko Rautalin  1989    696          25.07   
  Uinti Tampere  24.68                 
Miro Vasko  1993    687          25.17   
  Oulun Uinti 1906  25.11                 
Niko Mäkelä  1998    687          25.17   
  Riihimäen Uimaseura  25.38                 
Niki Karlsson  2000    680          25.26   
  Helsingfors Simsällskap  25.99                 
Janne Markus Markkanen  1994    651          25.63   
  Swimming Jyväskylä  25.43                 
Roope Kastarinen  1994    650          25.64   
  TaTu Tampere  26.23                 
Christoffer Fredrikson  1997    645          25.71   
  Cetus Espoo  25.20                 
10  Sami Pakarinen  1992    624          26.00   
  Simmis Wanda  25.92                 
11  Petja Yritys  1993    619          26.06   
  TaTu Tampere  25.85                 
12  Lauri Elomaa  2000    582          26.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.07                 
13  Eetu Alitalo  1999    575          26.72   
  Cetus Espoo  27.45                 
14  Riku Ylikärppä  1998    571          26.78   
  Kemin Uimaseura  27.81                 
15  Teemu Lehtonen  2000    563          26.90   
  Uinti Tampere  27.08                 
16  Tuomas Ikonen  1996    513          27.75   
  Lappeenrannan Uimarit  26.52                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m SU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Florent MANADOU (1990) 22.22 2014-12-06 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 1992-11-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Latikka  1990  928          27.98   
  Swimming Club Rovaniemi  27.60                 
Nader Khalili  2001  697          32.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.21                 
Taneli Härkönen  1997  686          32.55   
  Lappeenrannan Uimarit  32.07                 
Jaakko Tulisalo  2002  192          58.41   
  Helsingfors Simsällskap  52.58                 
Ilmari Laitala  2003  167          49.53   
  Cetus Espoo  50.44                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:31   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
Nuorten SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Kollanus  1993    729          27.08   
  Helsingfors Simsällskap  26.10                 
Iida Reini  2000    718          27.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.33                 
Reetta Kanervo  1999    698          27.48   
  Oulun Uinti 1906  26.56                 
Ida Konkka  2000    691          27.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.71                 
Mimosa Jallow  1994    689          27.59   
  Kampuksen Plaani  25.89                 
Nea Norismaa  1995    689          27.59   
  Uinti Tampere  26.63                 
Veera Kivirinta  1995    676          27.77   
  Oulun Uinti 1906  26.67                 
Anniina Kallio  2002    670          27.86   
  Raision Urheilijat  27.94                 
Susanne Hirvonen  1997    667          27.89   
  Kampuksen Plaani  27.23                 
10  Laura Mäki  1997    655          28.06   
  Raision Urheilijat  27.30                 
11  Siri Auvinen  2002    654          28.08  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  27.41                 
12  Selma Soininen  1999    647          28.18   
  Kampuksen Plaani  28.11                 
13  Sohvi Nenonen  1999    644          28.22   
  Cetus Espoo  27.09                 
14  Sonja Pentti  1999    634          28.37   
  Swimming Jyväskylä  28.22                 
15  Amanda Suihkonen  1995    631          28.41   
  TaTu Tampere  28.06                 
16  Julia Bruneau  1999    630          28.43   
  Lahden Uimaseura  28.01                 
17  Hanna Hammar  1998    629          28.44   
  Uinti Tampere  27.54                 
18  Ida Hulkko  1998    622          28.55  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  28.42                 
19  Veera Venäläinen  1995    620          28.58   
  Joensuun Uimaseura  27.48                 
20  Emilia Flyckt  2001    620          28.59   
  Cetus Espoo  28.06                 
20  Jade Pönni  1997    620          28.59   
  Nummelan Kisaajat  29.16                 
22  Tanja Ruohoniemi  1995    616          28.64   
  Lappeenrannan Uimarit  27.61                 
23  Jenni Lampi  2000    602          28.86   
  Swimming Jyväskylä  28.27                 
24  Suvi Huhtanen  1999    600          28.89   
  Uinti Tampere  27.80                 
25  Aino Puomila  1992    600          28.90   
  TaTu Tampere  28.14                 
25  Raakel Bärlund  2001    600          28.90   
  Lahden Uimaseura  28.66                 
27  Heidi Savioja  1988    599          28.92   
  Kampuksen Plaani  29.10                 
27  Sanna-Riikka Räihä  1998    599          28.92   
  Oulun Uinti 1906  28.62                 
29  Alisa Ponomareva  1991    589          29.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.17                 
30  Mia Pentti  2002    586          29.12   
  Swimming Jyväskylä  28.58                 
31  Jenny Ek  1999    586          29.13   
  Ålands Simförening  29.31                 
32  Annika Karinkanta  2000    580          29.22   
  TaTu Tampere  28.42                 
33  Iida-Maria Rantanen  1998    580          29.23   
  Uinti Tampere  28.99                 
34  Nina Haltia  1999    579          29.25   
  Vanders  28.23                 
35  Ella-Noora Haanpää  1998    576          29.30   
  Rauman Uimaseura  28.74                 
36  Olivia Weuro  2002    574          29.32   
  Raision Urheilijat  28.74                 
37  Kiira Mauranen  1999    572          29.36   
  Helsingfors Simsällskap  29.13                 
38  Anna Röytiö  1998    568          29.43   
  Swimming Club Rovaniemi  28.88                 
39  Aino Mononen  2001    567          29.45   
  Joensuun Uimaseura  29.33                 
40  Miia Hurskainen  1992    563          29.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.48                 
41  Hanna Rautiainen  1999    559          29.59   
  Uinti Tampere  29.38                 
42  Reetta Rantakokko  2001    557          29.62   
  Aurajoen Uinti  28.47                 
43  Sini Niemi  1993    556          29.64   
  Tornion Uimaseura  29.46                 
44  Claudia Åvist  1997    555          29.66   
  Hyvinkään Uimaseura  29.09                 
45  Erika Lappalainen  1996    553          29.69   
  Helsingfors Simsällskap  28.69                 
46  Jenni Moisio  2002    552          29.71   
  Kampuksen Plaani  28.91                 
46  Saana Liikonen  2001    552          29.71   
  Lahden Uimaseura  30.06                 
48  Olivia Hellsten  2000    552          29.72   
  Simmis Wanda  29.58                 
49  Charlotte Ingberg  2002    550          29.74   
  Octopus Lohja  29.14                 
50  Peppi Päiviö  1999    549          29.77   
  Cetus Espoo  29.20                 
51  Jessica Lindholm  2001    547          29.81   
  Ålands Simförening  28.68                 
52  Heini Hammar  1999    545          29.84   
  Uinti Tampere  29.04                 
52  Kaisa Pulkkinen  2000    545          29.84   
  Oulun Lohet  29.86                 
54  Netta Nyberg  2001    544          29.85   
  Uinti Tampere  29.81                 
55  Paula Peltola  2001    543          29.87   
  Aurajoen Uinti  27.10                 
56  Katri Hurskainen  2000    542          29.90   
  Oulun Lohet  29.28                 
57  Lotta Aho  1999    536          30.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.80                 
58  Isabel Hagelin  2001    535          30.03   
  Helsingfors Simsällskap  29.47                 
59  Fanny Renvall  2000    534          30.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.22                 
60  Pinja Peippo  1999    531          30.10   
  Simmis Wanda  30.00                 
61  Julia Sottinen  2000    529          30.14   
  Porin Uimaseura  29.82                 
62  Aliisa Liukkonen  1999    528          30.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.93                 
63  Ada Niskala  2000    527          30.18   
  Rovaniemen Uimaseura  29.54                 
63  Heta Koivuluoma  1999    527          30.18   
  Pihlava Työväen Urheilijat  29.33                 
65  Salla Puhtimäki  1998    526          30.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.45                 
66  Janina Ollikainen  2000    525          30.21   
  Porin Uimaseura  28.90                 
67  Anniina Murto  2001    522          30.26   
  Porin Uimaseura  28.56                 
67  Nea Reunanen  2001    522          30.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.28                 
69  Armi Auvinen  2000    521          30.29   
  Uinti Tampere  29.24                 
70  Vera Vartiainen  2002    518          30.35   
  Järvenpään Uintiklubi  30.34                 
71  Emmi Saarela  2001    514          30.43   
  Järvenpään Uintiklubi  30.35                 
71  Noora Angelva  1999    514          30.43   
  Cetus Espoo  29.37                 
73  Vilhelmiina Wegelius  2002    512          30.47   
  Joensuun Uimaseura  29.87                 
74  Aada Sulasalmi  2002    496          30.78   
  Kemijärven Kaiku  30.14                 
75  Katriina Korpi  2000    493          30.86   
  Oulun Lohet  29.87                 
76  Vuokko Suomäki  2001    462          31.53   
  Raision Urheilijat  28.30                 
77  Sanni Kalliomäki  2000    461          31.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.36                 
78  Sara Taskinen  2000    450          31.80   
  Simmis Wanda  30.47                 
Iiris Himanto  2001              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  30.36                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:31 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
Nuorten SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    810          26.15   
  Kampuksen Plaani  25.89                 
Kaisla Kollanus  1993    753          26.79   
  Helsingfors Simsällskap  26.10                 
Reetta Kanervo  1999    747          26.86   
  Oulun Uinti 1906  26.56                 
Iida Reini  2000    720          27.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.33                 
Nea Norismaa  1995    718          27.22   
  Uinti Tampere  26.63                 
Veera Kivirinta  1995    708          27.35   
  Oulun Uinti 1906  26.67                 
Ida Konkka  2000    687          27.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.71                 
Anniina Kallio  2002    673          27.81   
  Raision Urheilijat  27.94                 
Susanne Hirvonen  1997    724          27.14   
  Kampuksen Plaani  27.23                 
10  Selma Soininen  1999    682          27.69   
  Kampuksen Plaani  28.11                 
11  Laura Mäki  1997    681          27.70   
  Raision Urheilijat  27.30                 
12  Sonja Pentti  1999    670          27.86   
  Swimming Jyväskylä  28.22                 
13  Sohvi Nenonen  1999    635          28.36   
  Cetus Espoo  27.09                 
14  Hanna Hammar  1998    633          28.39   
  Uinti Tampere  27.54                 
15  Amanda Suihkonen  1995    622          28.55   
  TaTu Tampere  28.06                 
16  Julia Bruneau  1999    617          28.63   
  Lahden Uimaseura  28.01                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m PU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessika Markkanen  1999    401          33.04   
  Helsingfors Simsällskap  31.97                 
Jenna Rajahalme  2002    362          34.19   
  Nokian Pyry  36.85                 
Miina Heikkinen  1993    61          1:01.90   
  Oulun Uinti 1906  1:01.47                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
SE: Laura Lajunen (1992) 8:36.95 2014-11-19 
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Helene Hirvonen  2001      1:06.70  2:16.45  3:26.98  4:37.19  9:18.54   
  Helsingfors Simsällskap  9:28.04      5:47.33  6:58.78  8:09.57       
                     
Irene Mäkilä  2004      1:07.52  2:18.43  3:30.01  4:41.29  9:22.43   
  Raision Urheilijat  9:23.62      5:52.82  7:04.00  8:14.40       
                     
Heta Känkänen  2001      1:06.84  2:17.84  3:29.20  4:40.91  9:23.72   
  Porin Uimaseura  9:22.84      5:52.09  7:03.39  8:14.65       
                     
Nea Lähdesmäki  1999      1:06.66  2:18.60  3:30.77  4:42.60  9:28.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:28.91      5:54.78  7:06.86  8:18.99       
                     
Jenni Kukkonen  1999      1:06.71  2:17.54  3:29.49  4:41.47  9:28.72   
  Helsingfors Simsällskap  9:23.61      5:53.70  7:05.93  8:18.33       
                     
Minka Halava  2001      1:06.24  2:17.76  3:29.73  4:42.43  9:29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:34.09      5:54.93  7:07.34  8:19.41       
                     
Anni Savolainen  2002      1:07.89  2:19.03  3:30.54  4:43.61  9:33.19   
  Cetus Espoo  9:22.80      5:56.19  7:09.17  8:21.56       
                     
Mikaela Kulmala  2001      1:05.96  2:16.52  3:27.65  4:40.37  9:36.96   
  Riihimäen Uimaseura  9:29.34      5:53.92  7:08.79  8:23.88       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  22:06   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
SE: Laura Lajunen (1992) 8:36.95 2014-11-19 
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aino Otava  1999    772  1:02.34  2:07.68  3:13.81  4:19.97  8:42.49   
  Cetus Espoo  8:53.23      5:25.75  6:31.47  7:37.17       
                     
Laura Lahtinen  2003    743  1:03.47  2:10.06  3:17.07  4:23.86  8:49.02   
  Helsingfors Simsällskap  8:54.76      5:30.08  6:36.65  7:43.15       
                     
Vilma Oura  2001    728  1:03.37  2:10.55  3:17.71  4:25.51  8:52.62   
  Helsingfors Simsällskap  8:55.95      5:32.79  6:40.90  7:47.53       
                     
Nea Rinne  1995    699  1:04.13  2:12.54  3:20.88  4:29.76  8:59.98   
  Cetus Espoo  9:04.46      5:38.41  6:46.89  7:54.44       
                     
Essi-Maria Lillman  2000    671  1:06.14  2:14.36  3:23.06  4:32.31  9:07.31   
  Lahden Uimaseura  8:57.37      5:41.37  6:50.06  7:58.88       
                     
Jenna Sjöblom  2001    654  1:04.11  2:12.15  3:21.49  4:31.06  9:12.17   
  Kouvolan Uimarit  9:12.85      5:41.25  6:52.13  8:02.88       
                     
Helene Hirvonen  2001    632  1:06.70  2:16.45  3:26.98  4:37.19  9:18.54   
  Helsingfors Simsällskap  9:28.04      5:47.33  6:58.78  8:09.57       
                     
Alissa Eloranta  1999    620  1:06.28  2:16.54  3:27.74  4:39.20  9:21.86   
  Cetus Espoo  9:22.75      5:50.56  7:01.55  8:13.02       
                     
Irene Mäkilä  2004    619  1:07.52  2:18.43  3:30.01  4:41.29  9:22.43   
  Raision Urheilijat  9:23.62      5:52.82  7:04.00  8:14.40       
                     
10  Heta Känkänen  2001    614  1:06.84  2:17.84  3:29.20  4:40.91  9:23.72   
  Porin Uimaseura  9:22.84      5:52.09  7:03.39  8:14.65       
                     
11  Emma Koiranen  2001    613  1:04.00  2:11.58  3:20.98  4:32.52  9:24.04   
  Helsingfors Simsällskap  9:03.27      5:45.70  6:59.99  8:13.04       
                     
12  Nea Lähdesmäki  1999    599  1:06.66  2:18.60  3:30.77  4:42.60  9:28.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:28.91      5:54.78  7:06.86  8:18.99       
                     
13  Jenni Kukkonen  1999    598  1:06.71  2:17.54  3:29.49  4:41.47  9:28.72   
  Helsingfors Simsällskap  9:23.61      5:53.70  7:05.93  8:18.33       
                     
14  Minka Halava  2001    595  1:06.24  2:17.76  3:29.73  4:42.43  9:29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:34.09      5:54.93  7:07.34  8:19.41       
                     
15  Anni Savolainen  2002    584  1:07.89  2:19.03  3:30.54  4:43.61  9:33.19   
  Cetus Espoo  9:22.80      5:56.19  7:09.17  8:21.56       
                     
16  Mikaela Kulmala  2001    573  1:05.96  2:16.52  3:27.65  4:40.37  9:36.96   
  Riihimäen Uimaseura  9:29.34      5:53.92  7:08.79  8:23.88       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  22:06 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:25   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 17, 4X50m SKUV Mix, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
HSS 1  2006              1:41.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.69                 
  Lotta Upanne  1998      28.14        28.14   
  Andrei Tuomola  1989                 
  Riku Pöytäkivi  1993      1:16.75        1:16.75   
  Kaisla Kollanus  1993      25.11        1:41.86   
                     
Cetus 1              1:43.29   
  Cetus Espoo  1:43.43                 
  Sergey Kuznetsov  2000      24.66        24.66   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      26.22        50.88   
  Siri Auvinen  2002      27.40        1:18.28   
  Sini Koivu  1999      25.01        1:43.29   
                     
OU 1  1995              1:43.72   
  Oulun Uinti 1906  1:43.43                 
  Miro Vasko  1993      25.06        25.06   
  Sami Aaltomaa  1992      26.64        51.70   
  Reetta Kanervo  1999      26.93        1:18.63   
  Veera Kivirinta  1995      25.09        1:43.72   
                     
TaTU 1              1:44.73   
  TaTu Tampere  1:45.31                 
  Roope Kastarinen  1994      25.80        25.80   
  Ida Hulkko  1998      29.55        55.35   
  Amanda Suihkonen  1995      27.56        1:22.91   
  Anton Herrala  1993      21.82        1:44.73   
                     
ÅSK 1              1:45.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.71                 
  Wilhelm Suominen  1999      25.78        25.78   
  Ossi Oksa  1988      26.65        52.43   
  Ida Konkka  2000      27.52        1:19.95   
  Iida Reini  2000      25.13        1:45.08   
                     
HSS 2              1:45.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.89                 
  Sergei Haukka  1989      25.22        25.22   
  Uula Aurén  1991      27.38        52.60   
  Tanja Kylliäinen  1993      26.56        1:19.16   
  Viola Kilpeläinen  1998      26.13        1:45.29   
                     
Plaani  2001              1:45.69   
  Kampuksen Plaani  1:47.60                 
  Mimosa Jallow  1994      26.72        26.72   
  Marlene Niemi  1992      30.87        57.59   
  Arttu Vänttinen  1996      25.27        1:22.86   
  Werner Heräjärvi  1999      22.83        1:45.69   
                     
SWIM 1              1:47.12   
  Swimming Jyväskylä  1:46.09                 
  Mia Pentti  2002      29.02        29.02   
  Teemu Vuorela  1994      27.42        56.44   
  Janne Markus Markkanen  1994      24.64        1:21.08   
  Sonja Pentti  1999      26.04        1:47.12   
                     
Cetus 2              1:47.32   
  Cetus Espoo  1:46.42                 
  Christoffer Fredrikson  1997      25.94        25.94   
  Lassi Ohtonen  1992      27.87        53.81   
  Sohvi Nenonen  1999      27.75        1:21.56   
  Ronja Riihinen  2000      25.76        1:47.32   
                     
10  UiTa 2              1:48.21   
  Uinti Tampere  1:48.69                 
  Fanny Grönvall  2000      29.14        29.14   
  Werneri Koskinen  1998      27.69        56.83   
  Saku Salo  1995      25.38        1:22.21   
  Suvi Huhtanen  1999      26.00        1:48.21   
                     
11  ÅSK 2              1:48.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.64                 
  Hilla Kortetjärvi  1996      28.52        28.52   
  Otto Rannikko  1999      29.36        57.88   
  Peik Lindberg  1999      24.89        1:22.77   
  Sini Silvennoinen  2002      25.79        1:48.56   
                     
12  TaTU 2              1:49.37   
  TaTu Tampere  1:49.67                 
  Petja Yritys  1993      26.19        26.19   
  Teemu Viitanen  1992      28.53        54.72   
  Aino Puomila  1992      28.68        1:23.40   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      25.97        1:49.37   
                     
13  NumKis  2001              1:49.62   
  Nummelan Kisaajat  1:51.65                 
  Nea-Amanda Heinola  2000      28.60        28.60   
  Reko Patinen  1998      29.70        58.30   
  Jade Pönni  1997      28.02        1:26.32   
  Elias Lampinen  1997      23.30        1:49.62   
                     
14  Plaani 2  2001              1:50.23   
  Kampuksen Plaani  1:50.94                 
  Susanne Hirvonen  1997      28.27        28.27   
  Pyry Kurkinen  1998      30.57        58.84   
  Selma Soininen  1999      27.76        1:26.60   
  Matias Yritys  1997      23.63        1:50.23   
                     
15  JoUS  1995              1:50.52   
  Joensuun Uimaseura  1:50.74                 
  Roope Eiserbeck  1999      27.31        27.31   
  Miika Tolvanen  1996      28.43        55.74   
  Veera Venäläinen  1995      27.39        1:23.13   
  Aino Mononen  2001      27.39        1:50.52   
                     
16  UiTa 3              1:50.84   
  Uinti Tampere  1:51.31                 
  Teemu Lehtonen  2000      26.75        26.75   
  Roosa Mäkinen  1999      32.45        59.20   
  Mila Manner  2001      28.61        1:27.81   
  Jakob Sievers  2000      23.03        1:50.84   
                     
17  RiUS              1:50.98   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.70                 
  Mikael Laakso  1997      26.42        26.42   
  Aino Ruottu  2001      33.32        59.74   
  Niko Mäkelä  1998      23.57        1:23.31   
  Mikaela Kulmala  2001      27.67        1:50.98   
                     
18  HSS 3              1:51.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.60                 
  Santeri Hölttä  2000      26.77        26.77   
  Hanna Kareinen  2000      31.92        58.69   
  Kiira Mauranen  1999      28.40        1:27.09   
  Tuomas Herlevi  1999      23.92        1:51.01   
                     
19  AUi              1:51.03   
  Aurajoen Uinti  1:50.18                 
  Paula Peltola  2001      29.72        29.72   
  Oskari Arvo  2002      31.19        1:00.91   
  Nikita Saunonen  1997      24.18        1:25.09   
  Erika Bergström  1996      25.94        1:51.03   
                     
20  VUS-VSS 1  1992              1:52.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.87                 
  Petra Äkkinen  2000      30.81        30.81   
  Joona Oksakari  2000      30.43        1:01.24   
  Nico Palotie  1992      25.27        1:26.51   
  Jenna Miettinen  1999      26.27        1:52.78   
                     
21  UiTa 4              1:52.82   
  Uinti Tampere  1:54.27                 
  Joona Korhonen  2000      27.83        27.83   
  Walentin Koskinen  2000      29.79        57.62   
  Iida-Maria Rantanen  1998      28.49        1:26.11   
  Nea Virta  1996      26.71        1:52.82   
                     
22  SWIM 2              1:53.20   
  Swimming Jyväskylä  1:54.11                 
  Danila Dobrzhanskiy  1998      27.17        27.17   
  Olli Soramies  1998      30.83        58.00   
  Jenni Lampi  2000      28.43        1:26.43   
  Viivi Merisalo  2002      26.77        1:53.20   
                     
23  OU 2  1993              1:53.41   
  Oulun Uinti 1906  1:53.55                 
  Anssi Hätälä  1994      28.01        28.01   
  Arttu Erkinaro  1992      29.46        57.47   
  Sanna-Riikka Räihä  1998      28.35        1:25.82   
  Sofia Risteelä  1993      27.59        1:53.41   
                     
24  OuLo 1  1994              1:54.89   
  Oulun Lohet  1:54.05                 
  Janne Lantto  1994      27.53        27.53   
  Konsta Kallinen  1999      30.43        57.96   
  Kaisa Pulkkinen  2000      29.79        1:27.75   
  Riika Huttula  2001      27.14        1:54.89   
                     
25  OuLo 2              2:01.12   
  Oulun Lohet  1:59.29