Resultater for SM/NSM (25 m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 50.58 2017-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 54.79 2001-11-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
812 |
25.79 |
54.56 |
|
|
54.56 |
|
|
Kampuksen Plaani |
54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Reini |
2000 |
|
752 |
26.84 |
55.96 |
|
|
55.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
750 |
26.77 |
56.02 |
|
|
56.02 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
746 |
26.98 |
56.13 |
|
|
56.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Konkka |
2000 |
|
733 |
26.78 |
56.45 |
|
|
56.45 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Rinne |
1995 |
|
718 |
27.65 |
56.85 |
|
|
56.85 |
|
|
Cetus Espoo |
56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
716 |
27.39 |
56.89 |
|
|
56.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marlene Niemi |
1992 |
|
713 |
27.38 |
56.98 |
|
|
56.98 |
|
|
Kampuksen Plaani |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
712 |
27.45 |
56.99 |
|
|
56.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
707 |
27.61 |
57.14 |
|
|
57.14 |
|
|
Cetus Espoo |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
686 |
27.50 |
57.72 |
|
|
57.72 |
|
|
Kampuksen Plaani |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sini Koivu |
1999 |
|
684 |
27.67 |
57.77 |
|
|
57.77 |
|
|
Cetus Espoo |
57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
683 |
27.85 |
57.79 |
|
|
57.79 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
680 |
28.29 |
57.89 |
|
|
57.89 |
|
|
Cetus Espoo |
57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
677 |
27.93 |
57.97 |
|
|
57.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
676 |
27.88 |
57.98 |
|
|
57.98 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
674 |
28.27 |
58.04 |
|
|
58.04 |
|
|
Cetus Espoo |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
674 |
27.77 |
58.06 |
|
|
58.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
670 |
27.99 |
58.16 |
|
|
58.16 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
663 |
28.02 |
58.37 |
|
|
58.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sara Kazi |
1999 |
|
658 |
28.39 |
58.51 |
|
|
58.51 |
|
|
Raision Urheilijat |
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
656 |
27.61 |
58.58 |
|
|
58.58 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
651 |
28.09 |
58.73 |
|
|
58.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
646 |
27.63 |
58.87 |
|
|
58.87 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
646 |
28.04 |
58.78 |
|
|
58.88 |
|
|
TaTu Tampere |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
644 |
28.07 |
58.94 |
|
|
58.94 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
642 |
28.39 |
59.00 |
|
|
59.00 |
|
|
Uinti Tampere |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aino Puomila |
1992 |
|
641 |
28.41 |
59.04 |
|
|
59.04 |
|
|
TaTu Tampere |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Laura Mäki |
1997 |
|
639 |
28.61 |
59.08 |
|
|
59.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
627 |
28.65 |
59.47 |
|
|
59.47 |
|
|
Uinti Tampere |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Paula Peltola |
2001 |
|
626 |
27.79 |
59.51 |
|
|
59.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
620 |
28.43 |
59.70 |
|
|
59.70 |
|
|
TaTu Tampere |
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
619 |
28.61 |
59.73 |
|
|
59.73 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Oona Laakso |
2002 |
|
618 |
28.41 |
59.74 |
|
|
59.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
617 |
28.91 |
59.78 |
|
|
59.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
616 |
28.82 |
59.83 |
|
|
59.83 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
615 |
27.53 |
59.86 |
|
|
59.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
614 |
28.39 |
59.89 |
|
|
59.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
612 |
29.11 |
59.96 |
|
|
59.96 |
|
|
Rauman Uimaseura |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
610 |
28.83 |
1:00.01 |
|
|
1:00.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Nea Lähdesmäki |
1999 |
|
610 |
28.47 |
1:00.01 |
|
|
1:00.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
609 |
28.87 |
1:00.06 |
|
|
1:00.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
608 |
28.21 |
1:00.07 |
|
|
1:00.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
608 |
28.94 |
1:00.09 |
|
|
1:00.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Vilma Uuttu |
2001 |
|
606 |
29.06 |
1:00.16 |
|
|
1:00.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Nina Haltia |
1999 |
|
604 |
28.67 |
1:00.21 |
|
|
1:00.21 |
|
|
Vanders |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
603 |
28.95 |
1:00.26 |
|
|
1:00.26 |
|
|
Oulun Lohet |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
600 |
29.19 |
1:00.35 |
|
|
1:00.35 |
|
|
Cetus Espoo |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Henna Haipus |
2001 |
|
599 |
28.87 |
1:00.38 |
|
|
1:00.38 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
597 |
29.12 |
1:00.44 |
|
|
1:00.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
597 |
28.82 |
1:00.44 |
|
|
1:00.44 |
|
|
Uinti Tampere |
58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
596 |
28.85 |
1:00.47 |
|
|
1:00.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Nea Virta |
1996 |
|
596 |
28.57 |
1:00.47 |
|
|
1:00.47 |
|
|
Uinti Tampere |
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
595 |
28.94 |
1:00.50 |
|
|
1:00.50 |
|
|
Uinti Tampere |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
591 |
28.81 |
1:00.64 |
|
|
1:00.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
591 |
29.13 |
1:00.66 |
|
|
1:00.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
590 |
29.38 |
1:00.67 |
|
|
1:00.67 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Riika Huttula |
2001 |
|
580 |
29.02 |
1:01.02 |
|
|
1:01.02 |
|
|
Oulun Lohet |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
580 |
29.04 |
1:01.04 |
|
|
1:01.04 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Heini Hammar |
1999 |
|
578 |
29.66 |
1:01.10 |
|
|
1:01.10 |
|
|
Uinti Tampere |
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
578 |
28.60 |
1:01.09 |
|
|
1:01.11 |
|
|
Uinti Tampere |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Jenny Ek |
1999 |
|
575 |
29.39 |
29.39 |
|
|
1:01.19 |
|
|
Ålands Simförening |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
575 |
29.31 |
1:01.21 |
|
|
1:01.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
575 |
29.11 |
1:01.21 |
|
|
1:01.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
573 |
29.97 |
1:01.28 |
|
|
1:01.28 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
564 |
29.31 |
1:01.59 |
|
|
1:01.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
564 |
29.69 |
1:01.60 |
|
|
1:01.60 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
563 |
29.58 |
1:01.62 |
|
|
1:01.62 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
562 |
29.32 |
1:01.69 |
|
|
1:01.69 |
|
|
Cetus Espoo |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
560 |
29.13 |
1:01.74 |
|
|
1:01.74 |
|
|
Oulun Lohet |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
557 |
29.58 |
1:01.76 |
|
|
1:01.87 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
555 |
29.51 |
1:01.92 |
|
|
1:01.92 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
555 |
29.90 |
1:01.93 |
|
|
1:01.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
554 |
29.50 |
1:01.98 |
|
|
1:01.98 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
551 |
29.47 |
1:02.09 |
|
|
1:02.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Aino Mononen |
2001 |
|
550 |
29.48 |
1:02.13 |
|
|
1:02.13 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Noora Angelva |
1999 |
|
497 |
30.61 |
1:04.25 |
|
|
1:04.25 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
21:52 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 50.58 2017-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 54.79 2001-11-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
21:52 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
21:49 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m VU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
689 |
32.40 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Nokian Pyry |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
188 |
47.92 |
|
|
|
1:42.60 |
|
|
Oulun Lohet |
1:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miina Heikkinen |
1993 |
|
115 |
57.61 |
|
|
|
2:00.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
21:49 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
812 |
28.25 |
59.60 |
|
|
59.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
792 |
28.01 |
1:00.09 |
|
|
1:00.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
784 |
28.46 |
1:00.30 |
|
|
1:00.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
777 |
28.59 |
1:00.47 |
|
|
1:00.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
768 |
28.11 |
1:00.70 |
|
|
1:00.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
757 |
28.28 |
1:01.01 |
|
|
1:01.01 |
|
|
Cetus Espoo |
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
741 |
28.83 |
1:01.43 |
|
|
1:01.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Uula Aurén |
1991 |
|
720 |
29.19 |
1:02.04 |
|
|
1:02.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Aaltomaa |
1992 |
|
718 |
29.07 |
1:02.10 |
|
|
1:02.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
717 |
29.53 |
1:02.12 |
|
|
1:02.12 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
704 |
29.25 |
1:02.49 |
|
|
1:02.49 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
701 |
29.20 |
1:02.58 |
|
|
1:02.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
678 |
29.76 |
1:03.27 |
|
|
1:03.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
663 |
30.12 |
1:03.76 |
|
|
1:03.76 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miika Pentti |
1997 |
|
651 |
29.57 |
1:04.16 |
|
|
1:04.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
649 |
30.26 |
1:04.20 |
|
|
1:04.20 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
645 |
31.14 |
1:04.33 |
|
|
1:04.33 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
643 |
30.54 |
1:04.40 |
|
|
1:04.40 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
632 |
30.07 |
1:04.80 |
|
|
1:04.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
629 |
30.68 |
1:04.89 |
|
|
1:04.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
622 |
31.01 |
1:05.13 |
|
|
1:05.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
621 |
30.63 |
1:05.15 |
|
|
1:05.15 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
620 |
30.75 |
1:05.19 |
|
|
1:05.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
617 |
30.30 |
1:05.30 |
|
|
1:05.30 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
611 |
30.32 |
1:05.48 |
|
|
1:05.53 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
581 |
31.04 |
1:06.64 |
|
|
1:06.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
577 |
31.64 |
1:06.79 |
|
|
1:06.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Olli Soramies |
1998 |
|
576 |
31.65 |
1:06.83 |
|
|
1:06.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
572 |
31.47 |
1:06.97 |
|
|
1:06.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Henri Koski |
2000 |
|
565 |
31.61 |
1:07.23 |
|
|
1:07.23 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
563 |
31.13 |
1:07.32 |
|
|
1:07.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Eetu Malvela |
2000 |
|
551 |
31.87 |
1:07.80 |
|
|
1:07.80 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
551 |
31.91 |
1:07.81 |
|
|
1:07.81 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
550 |
32.34 |
1:07.86 |
|
|
1:07.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
547 |
31.61 |
1:07.96 |
|
|
1:07.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Juho Anttila |
2000 |
|
545 |
32.39 |
1:08.06 |
|
|
1:08.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
543 |
32.64 |
1:08.15 |
|
|
1:08.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
542 |
32.39 |
1:08.17 |
|
|
1:08.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
532 |
32.24 |
1:08.62 |
|
|
1:08.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
527 |
32.76 |
1:08.81 |
|
|
1:08.81 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
525 |
32.46 |
1:08.91 |
|
|
1:08.91 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
522 |
32.33 |
1:09.05 |
|
|
1:09.05 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
517 |
32.14 |
1:09.27 |
|
|
1:09.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
504 |
33.62 |
1:09.87 |
|
|
1:09.87 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
498 |
32.37 |
1:10.14 |
|
|
1:10.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Joel Knaapi |
2001 |
|
494 |
33.63 |
1:10.32 |
|
|
1:10.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
492 |
32.38 |
1:10.42 |
|
|
1:10.42 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
487 |
32.84 |
1:10.68 |
|
|
1:10.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Jere Kekola |
2000 |
|
484 |
32.94 |
1:10.81 |
|
|
1:10.81 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
484 |
33.35 |
1:10.82 |
|
|
1:10.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
478 |
33.06 |
1:11.10 |
|
|
1:11.10 |
|
|
Nokian Pyry |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Isak Gramén |
2001 |
|
475 |
33.34 |
1:11.26 |
|
|
1:11.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
447 |
33.49 |
1:12.70 |
|
|
1:12.70 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eelis Hukka |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
21:55 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
815 |
27.82 |
|
|
|
59.51 |
|
|
Porin Uimaseura |
58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
813 |
27.58 |
|
|
|
59.57 |
|
|
Cetus Espoo |
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
802 |
27.80 |
|
|
|
59.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
794 |
28.26 |
|
|
|
1:00.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
783 |
27.76 |
|
|
|
1:00.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
770 |
28.71 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
726 |
28.79 |
|
|
|
1:01.87 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Uula Aurén |
1991 |
|
711 |
29.25 |
|
|
|
1:02.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Aaltomaa |
1992 |
|
722 |
29.68 |
|
|
|
1:01.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
721 |
28.87 |
|
|
|
1:02.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
710 |
28.60 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
701 |
29.39 |
|
|
|
1:02.58 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
701 |
28.82 |
|
|
|
1:02.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miika Pentti |
1997 |
|
665 |
29.96 |
|
|
|
1:03.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
664 |
30.72 |
|
|
|
1:03.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
653 |
29.95 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
21:55 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m RU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
588 |
37.30 |
|
|
|
1:19.02 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
|
545 |
37.27 |
|
|
|
1:21.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Larinen |
1999 |
|
365 |
43.35 |
|
|
|
1:32.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Tulisalo |
2002 |
|
228 |
55.16 |
|
|
|
2:03.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
139 |
58.21 |
|
|
|
2:02.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 1:59.23 2014-12-05 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 |
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 2:10.44 2014-11-20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
738 |
1:05.53 |
2:11.90 |
|
|
2:11.90 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
719 |
1:04.52 |
2:13.07 |
|
|
2:13.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
676 |
1:05.90 |
2:15.82 |
|
|
2:15.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
671 |
1:05.41 |
2:16.16 |
|
|
2:16.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
631 |
1:08.13 |
2:18.99 |
|
|
2:18.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
600 |
1:08.33 |
2:21.31 |
|
|
2:21.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Slöör |
2001 |
|
600 |
1:08.78 |
2:21.32 |
|
|
2:21.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Nygård |
2003 |
|
596 |
1:08.36 |
2:21.65 |
|
|
2:21.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
594 |
1:08.51 |
2:21.76 |
|
|
2:21.76 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
593 |
1:09.59 |
2:21.91 |
|
|
2:21.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
590 |
1:09.42 |
2:22.13 |
|
|
2:22.13 |
|
|
Oulun Lohet |
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
588 |
1:08.52 |
2:22.24 |
|
|
2:22.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
568 |
1:09.64 |
2:23.89 |
|
|
2:23.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Liina Salin |
2002 |
|
556 |
1:10.47 |
2:24.94 |
|
|
2:24.94 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oona Laakso |
2002 |
|
545 |
1:10.63 |
2:25.96 |
|
|
2:25.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
541 |
1:10.16 |
2:26.30 |
|
|
2:26.30 |
|
|
TaTu Tampere |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
540 |
1:12.08 |
2:26.35 |
|
|
2:26.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
516 |
1:11.72 |
2:28.56 |
|
|
2:28.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Jussila |
2000 |
|
515 |
1:12.16 |
2:28.70 |
|
|
2:28.70 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
514 |
1:11.26 |
2:28.79 |
|
|
2:28.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
508 |
1:09.71 |
2:29.34 |
|
|
2:29.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Janette Setälä |
2001 |
|
506 |
1:12.86 |
2:29.57 |
|
|
2:29.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
501 |
1:12.70 |
2:30.03 |
|
|
2:30.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
500 |
1:11.13 |
2:30.19 |
|
|
2:30.19 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
491 |
1:12.66 |
2:31.06 |
|
|
2:31.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
490 |
1:14.15 |
2:31.18 |
|
|
2:31.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
476 |
1:11.79 |
2:32.65 |
|
|
2:32.65 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
453 |
1:15.67 |
2:35.15 |
|
|
2:35.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
21:58 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 1:59.23 2014-12-05 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 |
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 2:10.44 2014-11-20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
796 |
31.23 |
1:03.34 |
1:36.12 |
|
2:08.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
699 |
32.45 |
1:06.13 |
1:40.22 |
|
2:14.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
681 |
32.08 |
1:06.42 |
1:41.05 |
|
2:15.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
648 |
32.26 |
1:07.29 |
1:43.19 |
|
2:17.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Slöör |
2001 |
|
634 |
32.62 |
1:07.86 |
1:43.86 |
|
2:18.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Nygård |
2003 |
|
627 |
32.33 |
1:07.23 |
1:43.03 |
|
2:19.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
592 |
32.57 |
1:08.49 |
1:45.37 |
|
2:21.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
585 |
33.55 |
1:09.24 |
1:45.60 |
|
2:22.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
21:58 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 3:49.08 1990-10-13 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
695 |
56.83 |
1:57.71 |
2:58.73 |
|
3:59.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
674 |
57.47 |
1:58.28 |
3:00.04 |
|
4:01.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
665 |
57.82 |
1:58.69 |
3:00.61 |
|
4:03.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Eerola |
1995 |
|
662 |
56.89 |
1:58.80 |
3:01.98 |
|
4:03.52 |
|
|
TaTu Tampere |
4:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
657 |
58.83 |
2:00.70 |
3:03.18 |
|
4:04.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
656 |
58.87 |
2:00.29 |
3:01.82 |
|
4:04.25 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
653 |
57.21 |
1:58.98 |
3:02.27 |
|
4:04.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Paatos |
2002 |
|
647 |
1:00.63 |
2:02.34 |
3:04.24 |
|
4:05.33 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
4:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
646 |
58.23 |
1:59.36 |
3:02.46 |
|
4:05.47 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Simmis Wanda |
4:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
644 |
57.63 |
1:59.15 |
3:02.94 |
|
4:05.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Reko Patinen |
1998 |
|
613 |
57.88 |
2:01.81 |
3:06.96 |
|
4:09.84 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
609 |
57.91 |
1:59.91 |
3:04.69 |
|
4:10.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alex Lydman |
2003 |
|
600 |
59.30 |
2:02.88 |
3:07.64 |
|
4:11.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
596 |
57.77 |
2:02.95 |
3:07.98 |
|
4:12.14 |
|
|
Uinti Tampere |
4:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
568 |
57.31 |
2:02.17 |
3:08.67 |
|
4:16.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonni Aho |
1999 |
|
554 |
1:00.11 |
2:05.43 |
3:12.09 |
|
4:18.29 |
|
|
Cetus Espoo |
4:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
551 |
59.80 |
2:06.11 |
3:12.92 |
|
4:18.79 |
|
|
Cetus Espoo |
4:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
550 |
1:00.65 |
2:06.12 |
3:13.06 |
|
4:18.97 |
|
|
Uimaseura Aquila |
4:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
541 |
59.65 |
2:05.27 |
3:12.82 |
|
4:20.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ethan Brady |
2002 |
|
520 |
1:02.05 |
2:09.81 |
3:18.48 |
|
4:23.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Herman Widbom |
2001 |
|
518 |
1:02.34 |
2:09.31 |
3:16.64 |
|
4:24.15 |
|
|
Cetus Espoo |
4:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
22:01 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 3:49.08 1990-10-13 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
713 |
57.45 |
1:58.50 |
2:59.28 |
|
3:57.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
690 |
57.51 |
1:58.74 |
2:59.77 |
|
4:00.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Eerola |
1995 |
|
677 |
57.27 |
1:59.48 |
3:01.76 |
|
4:01.70 |
|
|
TaTu Tampere |
4:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
674 |
57.28 |
1:57.40 |
2:59.61 |
|
4:02.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
662 |
58.85 |
2:00.30 |
3:02.67 |
|
4:03.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
659 |
58.99 |
2:00.27 |
3:01.64 |
|
4:03.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
649 |
58.33 |
2:01.27 |
3:03.92 |
|
4:05.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
648 |
57.99 |
1:59.82 |
3:02.98 |
|
4:05.22 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
22:01 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m VU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
750 |
1:02.45 |
2:11.80 |
3:22.37 |
|
4:29.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
209 |
1:32.05 |
3:13.67 |
4:55.94 |
|
6:35.06 |
|
|
Cetus Espoo |
6:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 1:48.56 2013-11-05 |
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
688 |
28.28 |
59.11 |
1:30.77 |
|
2:02.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Varho |
1997 |
|
666 |
27.20 |
58.67 |
1:30.96 |
|
2:04.27 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
656 |
28.55 |
1:00.11 |
1:32.63 |
|
2:04.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
607 |
28.33 |
1:00.76 |
1:34.19 |
|
2:08.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
603 |
29.10 |
1:02.06 |
1:34.12 |
|
2:08.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
588 |
29.61 |
1:02.29 |
1:36.28 |
|
2:09.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
582 |
28.43 |
1:01.48 |
1:35.42 |
|
2:10.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
579 |
27.73 |
1:00.20 |
1:34.84 |
|
2:10.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
2:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
550 |
29.99 |
1:03.99 |
1:38.27 |
|
2:12.48 |
|
|
TaTu Tampere |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
547 |
28.42 |
1:02.39 |
1:37.76 |
|
2:12.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
532 |
28.73 |
1:01.15 |
1:37.60 |
|
2:13.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
523 |
29.07 |
1:02.90 |
1:38.27 |
|
2:14.67 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
490 |
29.74 |
1:04.02 |
1:40.61 |
|
2:17.61 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Herman Widbom |
2001 |
|
433 |
32.90 |
1:08.37 |
1:46.85 |
|
2:23.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 1:48.56 2013-11-05 |
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
731 |
26.51 |
57.00 |
1:28.04 |
|
2:00.51 |
|
|
Uinti Tampere |
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
722 |
28.20 |
58.99 |
1:29.49 |
|
2:01.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Varho |
1997 |
|
681 |
26.88 |
57.54 |
1:29.42 |
|
2:03.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
624 |
29.21 |
1:02.33 |
1:34.99 |
|
2:07.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
598 |
28.36 |
1:01.15 |
1:34.45 |
|
2:08.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
585 |
28.83 |
1:01.63 |
1:35.04 |
|
2:09.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
565 |
29.05 |
1:02.58 |
1:37.07 |
|
2:11.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
533 |
29.89 |
1:04.06 |
1:39.07 |
|
2:13.85 |
|
|
TaTu Tampere |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:32 |
|
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:44 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
744 |
29.40 |
1:04.70 |
1:42.87 |
|
2:14.47 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
740 |
29.13 |
1:03.23 |
1:42.87 |
|
2:14.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
708 |
29.61 |
1:03.60 |
1:44.56 |
|
2:16.72 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
682 |
30.28 |
1:04.96 |
1:44.89 |
|
2:18.39 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milja Mielty |
2000 |
|
680 |
30.39 |
1:05.67 |
1:46.97 |
|
2:18.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
671 |
31.34 |
1:06.80 |
1:46.98 |
|
2:19.18 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Otava |
1999 |
|
662 |
30.02 |
1:06.64 |
1:48.53 |
|
2:19.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
660 |
30.90 |
1:06.85 |
1:48.22 |
|
2:19.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
650 |
29.26 |
1:05.09 |
1:47.57 |
|
2:20.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mila Manner |
2001 |
|
644 |
31.30 |
1:06.99 |
1:48.51 |
|
2:21.11 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
631 |
31.00 |
1:06.30 |
1:47.51 |
|
2:22.07 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
620 |
30.52 |
1:08.55 |
1:50.53 |
|
2:22.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
607 |
31.03 |
1:07.65 |
1:50.65 |
|
2:23.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
606 |
30.97 |
1:10.73 |
1:51.12 |
|
2:23.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
605 |
32.32 |
1:07.97 |
1:50.52 |
|
2:24.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
600 |
31.56 |
1:08.76 |
1:50.78 |
|
2:24.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
599 |
31.17 |
1:08.35 |
1:50.43 |
|
2:24.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henna Haipus |
2001 |
|
589 |
31.99 |
1:08.72 |
1:52.71 |
|
2:25.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
582 |
31.64 |
1:09.59 |
1:51.44 |
|
2:25.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
569 |
30.42 |
1:08.46 |
1:53.66 |
|
2:27.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
562 |
32.32 |
1:10.80 |
1:53.26 |
|
2:27.59 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
559 |
32.98 |
1:12.68 |
1:54.16 |
|
2:27.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Minka Halava |
2001 |
|
554 |
31.91 |
1:09.16 |
1:54.16 |
|
2:28.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
552 |
32.05 |
1:12.60 |
1:54.07 |
|
2:28.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
551 |
32.22 |
1:11.59 |
1:54.55 |
|
2:28.62 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
544 |
31.31 |
1:09.68 |
1:53.01 |
|
2:29.19 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
531 |
31.07 |
1:10.06 |
1:55.76 |
|
2:30.46 |
|
|
TaTu Tampere |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Riika Huttula |
2001 |
|
515 |
33.82 |
1:14.56 |
1:57.20 |
|
2:31.95 |
|
|
Oulun Lohet |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Róza Nagy |
2003 |
|
513 |
32.32 |
1:12.28 |
1:56.07 |
|
2:32.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
508 |
34.27 |
1:13.75 |
1:57.55 |
|
2:32.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
502 |
31.44 |
1:13.19 |
1:55.58 |
|
2:33.24 |
|
|
Oulun Lohet |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
496 |
31.63 |
1:11.48 |
1:57.69 |
|
2:33.86 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Nieminen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:44 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
745 |
28.91 |
1:03.63 |
1:42.91 |
|
2:14.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
714 |
29.59 |
1:03.49 |
1:44.89 |
|
2:16.28 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milja Mielty |
2000 |
|
685 |
30.16 |
1:05.84 |
1:46.32 |
|
2:18.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
684 |
30.87 |
1:06.51 |
1:46.94 |
|
2:18.29 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Otava |
1999 |
|
657 |
30.20 |
1:06.94 |
1:48.86 |
|
2:20.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mila Manner |
2001 |
|
644 |
31.25 |
1:07.02 |
1:48.97 |
|
2:21.05 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
639 |
30.00 |
1:05.94 |
1:48.31 |
|
2:21.42 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
635 |
31.00 |
1:07.53 |
1:49.71 |
|
2:21.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:32 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Florent MANADOU (1990) 22.22 2014-12-06 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 1992-11-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Florent MANADOU (1990) 22.22 2014-12-06 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 1992-11-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:32 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:12 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m SU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Florent MANADOU (1990) 22.22 2014-12-06 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 1992-11-15 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
9 |
928 |
|
|
|
|
27.98 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
7 |
697 |
|
|
|
|
32.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
6 |
686 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Tulisalo |
2002 |
4 |
192 |
|
|
|
|
58.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilmari Laitala |
2003 |
5 |
167 |
|
|
|
|
49.53 |
|
|
Cetus Espoo |
50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:12 |
|
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
Nuorten SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
Nuorten SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:32 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m PU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:32 |
|
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:33 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
SE: Laura Lajunen (1992) 8:36.95 2014-11-19 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
|
1:06.70 |
2:16.45 |
3:26.98 |
4:37.19 |
9:18.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:28.04 |
|
|
5:47.33 |
6:58.78 |
8:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
|
1:07.52 |
2:18.43 |
3:30.01 |
4:41.29 |
9:22.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:23.62 |
|
|
5:52.82 |
7:04.00 |
8:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
|
1:06.84 |
2:17.84 |
3:29.20 |
4:40.91 |
9:23.72 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:22.84 |
|
|
5:52.09 |
7:03.39 |
8:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Lähdesmäki |
1999 |
|
|
1:06.66 |
2:18.60 |
3:30.77 |
4:42.60 |
9:28.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:28.91 |
|
|
5:54.78 |
7:06.86 |
8:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
|
1:06.71 |
2:17.54 |
3:29.49 |
4:41.47 |
9:28.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:23.61 |
|
|
5:53.70 |
7:05.93 |
8:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minka Halava |
2001 |
|
|
1:06.24 |
2:17.76 |
3:29.73 |
4:42.43 |
9:29.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:34.09 |
|
|
5:54.93 |
7:07.34 |
8:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
|
1:07.89 |
2:19.03 |
3:30.54 |
4:43.61 |
9:33.19 |
|
|
Cetus Espoo |
9:22.80 |
|
|
5:56.19 |
7:09.17 |
8:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
|
1:05.96 |
2:16.52 |
3:27.65 |
4:40.37 |
9:36.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:29.34 |
|
|
5:53.92 |
7:08.79 |
8:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:33 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
22:06 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
SE: Laura Lajunen (1992) 8:36.95 2014-11-19 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
772 |
1:02.34 |
2:07.68 |
3:13.81 |
4:19.97 |
8:42.49 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.23 |
|
|
5:25.75 |
6:31.47 |
7:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
743 |
1:03.47 |
2:10.06 |
3:17.07 |
4:23.86 |
8:49.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:54.76 |
|
|
5:30.08 |
6:36.65 |
7:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Oura |
2001 |
|
728 |
1:03.37 |
2:10.55 |
3:17.71 |
4:25.51 |
8:52.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:55.95 |
|
|
5:32.79 |
6:40.90 |
7:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Rinne |
1995 |
|
699 |
1:04.13 |
2:12.54 |
3:20.88 |
4:29.76 |
8:59.98 |
|
|
Cetus Espoo |
9:04.46 |
|
|
5:38.41 |
6:46.89 |
7:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
671 |
1:06.14 |
2:14.36 |
3:23.06 |
4:32.31 |
9:07.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
8:57.37 |
|
|
5:41.37 |
6:50.06 |
7:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
654 |
1:04.11 |
2:12.15 |
3:21.49 |
4:31.06 |
9:12.17 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:12.85 |
|
|
5:41.25 |
6:52.13 |
8:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
632 |
1:06.70 |
2:16.45 |
3:26.98 |
4:37.19 |
9:18.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:28.04 |
|
|
5:47.33 |
6:58.78 |
8:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
620 |
1:06.28 |
2:16.54 |
3:27.74 |
4:39.20 |
9:21.86 |
|
|
Cetus Espoo |
9:22.75 |
|
|
5:50.56 |
7:01.55 |
8:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
619 |
1:07.52 |
2:18.43 |
3:30.01 |
4:41.29 |
9:22.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:23.62 |
|
|
5:52.82 |
7:04.00 |
8:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
614 |
1:06.84 |
2:17.84 |
3:29.20 |
4:40.91 |
9:23.72 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:22.84 |
|
|
5:52.09 |
7:03.39 |
8:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
613 |
1:04.00 |
2:11.58 |
3:20.98 |
4:32.52 |
9:24.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:03.27 |
|
|
5:45.70 |
6:59.99 |
8:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Lähdesmäki |
1999 |
|
599 |
1:06.66 |
2:18.60 |
3:30.77 |
4:42.60 |
9:28.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:28.91 |
|
|
5:54.78 |
7:06.86 |
8:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
598 |
1:06.71 |
2:17.54 |
3:29.49 |
4:41.47 |
9:28.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:23.61 |
|
|
5:53.70 |
7:05.93 |
8:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minka Halava |
2001 |
|
595 |
1:06.24 |
2:17.76 |
3:29.73 |
4:42.43 |
9:29.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:34.09 |
|
|
5:54.93 |
7:07.34 |
8:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
584 |
1:07.89 |
2:19.03 |
3:30.54 |
4:43.61 |
9:33.19 |
|
|
Cetus Espoo |
9:22.80 |
|
|
5:56.19 |
7:09.17 |
8:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
573 |
1:05.96 |
2:16.52 |
3:27.65 |
4:40.37 |
9:36.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:29.34 |
|
|
5:53.92 |
7:08.79 |
8:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
22:06 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
08:25 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m SKUV Mix, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
08:25 |
|
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 48.59 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
759 |
23.60 |
|
|
|
49.25 |
|
|
Cetus Espoo |
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
749 |
23.20 |
|
|
|
49.47 |
|
|
Cetus Espoo |
47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
739 |
24.09 |
|
|
|
49.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Herrala |
1993 |
|
722 |
24.05 |
|
|
|
50.08 |
|
|
TaTu Tampere |
48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Viitanen |
1992 |
|
721 |
23.98 |
|
|
|
50.10 |
|
|
TaTu Tampere |
50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
720 |
24.04 |
|
|
|
50.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
720 |
24.24 |
|
|
|
50.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
713 |
24.27 |
|
|
|
50.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
703 |
24.34 |
|
|
|
50.54 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matias Tyry |
1993 |
|
688 |
24.32 |
|
|
|
50.90 |
|
|
TaTu Tampere |
50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Eerola |
1995 |
|
679 |
24.60 |
|
|
|
51.11 |
|
|
TaTu Tampere |
50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
666 |
24.75 |
|
|
|
51.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
665 |
24.72 |
|
|
|
51.48 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nico Palotie |
1992 |
|
655 |
24.53 |
|
|
|
51.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Uula Aurén |
1991 |
|
649 |
25.03 |
|
|
|
51.88 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
648 |
24.83 |
|
|
|
51.93 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
646 |
25.06 |
|
|
|
51.97 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
645 |
24.94 |
|
|
|
51.99 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tatu Waltari |
1987 |
|
645 |
24.70 |
|
|
|
52.00 |
|
|
Cetus Espoo |
50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
645 |
24.19 |
|
|
|
52.01 |
|
|
Kampuksen Plaani |
52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
643 |
25.21 |
|
|
|
52.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
641 |
24.78 |
|
|
|
52.12 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Lohet |
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
639 |
25.17 |
|
|
|
52.17 |
|
|
Cetus Espoo |
51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
636 |
25.47 |
|
|
|
52.25 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
630 |
25.05 |
|
|
|
52.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
628 |
25.15 |
|
|
|
52.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Miika Pentti |
1997 |
|
622 |
25.23 |
|
|
|
52.62 |
|
|
Cetus Espoo |
53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
619 |
25.22 |
|
|
|
52.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
615 |
24.86 |
|
|
|
52.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kaarlo Seppänen |
1999 |
|
615 |
25.10 |
|
|
|
52.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
614 |
25.37 |
|
|
|
52.85 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
614 |
25.08 |
|
|
|
52.86 |
|
|
Kemin Uimaseura |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
609 |
25.20 |
|
|
|
53.00 |
|
|
Uinti Tampere |
52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Alexey Belfer |
2000 |
|
603 |
25.62 |
|
|
|
53.17 |
|
|
ORCA Helsinki |
53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Matias Yritys |
1997 |
|
601 |
25.24 |
|
|
|
53.23 |
|
|
Kampuksen Plaani |
53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
600 |
25.10 |
|
|
|
53.27 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
598 |
25.18 |
|
|
|
53.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
595 |
25.15 |
|
|
|
53.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
592 |
26.02 |
|
|
|
53.52 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
585 |
25.94 |
|
|
|
53.71 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
585 |
25.53 |
|
|
|
53.72 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
578 |
25.93 |
|
|
|
53.94 |
|
|
Uinti Tampere |
53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
576 |
26.04 |
|
|
|
53.99 |
|
|
Porin Uimaseura |
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
575 |
25.94 |
|
|
|
54.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
565 |
25.79 |
|
|
|
54.33 |
|
|
Cetus Espoo |
52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
565 |
26.22 |
|
|
|
54.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Tuomas Herlevi |
1999 |
|
564 |
25.58 |
|
|
|
54.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
561 |
25.73 |
|
|
|
54.46 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
561 |
25.57 |
|
|
|
54.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
560 |
25.99 |
|
|
|
54.50 |
|
|
Uimaseura Aquila |
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
560 |
26.09 |
|
|
|
54.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
557 |
26.16 |
|
|
|
54.60 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
557 |
26.38 |
|
|
|
54.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
555 |
26.12 |
|
|
|
54.67 |
|
|
Porin Uimaseura |
54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
554 |
26.06 |
|
|
|
54.69 |
|
|
ORCA Helsinki |
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
553 |
26.27 |
|
|
|
54.73 |
|
|
Cetus Espoo |
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
551 |
26.52 |
|
|
|
54.79 |
|
|
Cetus Espoo |
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
550 |
26.20 |
|
|
|
54.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Jere Kekola |
2000 |
|
550 |
26.40 |
|
|
|
54.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
545 |
26.20 |
|
|
|
54.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
540 |
26.10 |
|
|
|
55.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
539 |
27.07 |
|
|
|
55.19 |
|
|
Cetus Espoo |
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
533 |
26.44 |
|
|
|
55.41 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Alex Lydman |
2003 |
|
531 |
26.71 |
|
|
|
55.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Saku Romo |
2000 |
|
519 |
27.01 |
|
|
|
55.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
515 |
26.45 |
|
|
|
56.04 |
|
|
Porin Uimaseura |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Veeti Laine |
2000 |
|
511 |
27.08 |
|
|
|
56.18 |
|
|
Cetus Espoo |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Elias Soukola |
1999 |
|
509 |
27.07 |
|
|
|
56.26 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Henri Koski |
2000 |
|
507 |
26.33 |
|
|
|
56.34 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Akseli Heino |
1999 |
|
491 |
26.32 |
|
|
|
56.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
486 |
27.57 |
|
|
|
57.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
477 |
27.80 |
|
|
|
57.50 |
|
|
Porin Uimaseura |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Nyman |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:19 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 48.59 2009-10-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:12 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m VU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
769 |
27.42 |
|
|
|
58.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
645 |
29.04 |
|
|
|
1:01.56 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Larinen |
1999 |
|
408 |
34.17 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
401 |
35.40 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Krogius |
1998 |
|
251 |
50.90 |
|
|
|
1:48.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
207 |
39.27 |
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:12 |
|
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:21 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:04.56 2015-12-05 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:06.04 2014-12-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
866 |
30.69 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
826 |
30.68 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida Reini |
2000 |
|
737 |
33.08 |
|
|
|
1:09.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
718 |
33.45 |
|
|
|
1:09.64 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
716 |
34.07 |
|
|
|
1:09.68 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
709 |
33.07 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
701 |
34.13 |
|
|
|
1:10.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
688 |
33.49 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
681 |
33.15 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
673 |
33.99 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
665 |
34.56 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
663 |
33.33 |
|
|
|
1:11.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anniina Murto |
2001 |
|
661 |
33.37 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sini Koivu |
1999 |
|
654 |
34.16 |
|
|
|
1:11.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
643 |
33.76 |
|
|
|
1:12.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
632 |
33.70 |
|
|
|
1:12.65 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
631 |
34.74 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jade Pönni |
1997 |
|
629 |
34.57 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
621 |
33.80 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
618 |
34.61 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
599 |
35.51 |
|
|
|
1:13.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilia Liven |
2002 |
|
597 |
34.46 |
|
|
|
1:14.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
596 |
35.95 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lotta Aho |
1999 |
|
595 |
35.11 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
588 |
35.20 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
579 |
34.43 |
|
|
|
1:14.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ada Nyström |
2001 |
|
563 |
35.20 |
|
|
|
1:15.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
559 |
|
|
|
|
1:15.66 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
558 |
35.49 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
556 |
34.90 |
|
|
|
1:15.83 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
551 |
36.67 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
550 |
35.81 |
|
|
|
1:16.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
550 |
35.96 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sofia Risteelä |
1993 |
|
546 |
36.09 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Oona Laakso |
2002 |
|
539 |
35.96 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
537 |
35.43 |
|
|
|
1:16.69 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
521 |
37.18 |
|
|
|
1:17.49 |
|
|
Oulun Lohet |
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Riika Huttula |
2001 |
|
520 |
36.26 |
|
|
|
1:17.50 |
|
|
Oulun Lohet |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
518 |
36.67 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Róza Nagy |
2003 |
|
514 |
37.75 |
|
|
|
1:17.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
511 |
35.79 |
|
|
|
1:17.98 |
|
|
TaTu Tampere |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
503 |
37.26 |
|
|
|
1:18.38 |
|
|
Oulun Lohet |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Milla-Marita Anttila |
2000 |
|
500 |
36.96 |
|
|
|
1:18.54 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
486 |
36.30 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Lotta Aho |
2000 |
|
484 |
37.22 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
483 |
38.20 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
477 |
37.27 |
|
|
|
1:19.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Minna Ingi |
2002 |
|
464 |
38.80 |
|
|
|
1:20.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
431 |
39.45 |
|
|
|
1:22.50 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:21 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:04.56 2015-12-05 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 1:06.04 2014-12-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
856 |
30.82 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
843 |
30.42 |
|
|
|
1:05.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida Reini |
2000 |
|
726 |
33.23 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
715 |
33.12 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
707 |
33.18 |
|
|
|
1:09.98 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
707 |
33.57 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
693 |
33.61 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
692 |
33.38 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
690 |
33.65 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
666 |
33.26 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Koivu |
1999 |
|
656 |
34.70 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anniina Murto |
2001 |
|
648 |
33.60 |
|
|
|
1:12.03 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
647 |
33.54 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
632 |
35.05 |
|
|
|
1:12.66 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
630 |
34.96 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
629 |
34.43 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:09 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m RU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
562 |
43.31 |
|
|
|
1:30.69 |
|
|
Nokian Pyry |
1:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
177 |
1:03.38 |
|
|
|
2:14.72 |
|
|
Oulun Lohet |
2:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:09 |
|
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:22 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mitch LARKIN (1993) 1:45.63 2015-11-27 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:53.34 1996-01-19 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:56.81 1991-03-17 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
673 |
28.81 |
58.86 |
1:29.87 |
|
2:00.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Kallström |
2001 |
|
668 |
29.16 |
58.95 |
1:29.54 |
|
2:00.81 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
658 |
27.84 |
58.29 |
1:29.87 |
|
2:01.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petja Yritys |
1993 |
|
616 |
28.42 |
59.60 |
1:31.78 |
|
2:04.09 |
|
|
TaTu Tampere |
1:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
602 |
28.81 |
59.80 |
1:32.22 |
|
2:05.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janne Markus Markkanen |
1994 |
|
574 |
28.42 |
1:00.23 |
1:33.28 |
|
2:07.10 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
2:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
568 |
29.28 |
1:01.17 |
1:33.90 |
|
2:07.50 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
558 |
29.37 |
1:02.02 |
1:35.23 |
|
2:08.27 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
557 |
29.49 |
1:01.04 |
1:34.53 |
|
2:08.32 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
551 |
30.86 |
1:03.94 |
1:36.72 |
|
2:08.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
551 |
30.30 |
1:02.62 |
1:35.35 |
|
2:08.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
549 |
30.27 |
1:03.01 |
1:36.26 |
|
2:08.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Laine |
2002 |
|
521 |
29.88 |
1:02.03 |
1:36.23 |
|
2:11.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
517 |
29.68 |
1:02.89 |
1:37.47 |
|
2:11.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
493 |
30.47 |
1:03.84 |
1:38.51 |
|
2:13.66 |
|
|
Uinti Tampere |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isak Gramén |
2001 |
|
489 |
30.64 |
1:04.41 |
1:39.41 |
|
2:14.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
485 |
31.86 |
1:05.97 |
1:40.36 |
|
2:14.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ethan Brady |
2002 |
|
482 |
31.79 |
1:06.20 |
1:41.09 |
|
2:14.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
480 |
30.96 |
1:03.95 |
1:39.15 |
|
2:14.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
455 |
31.06 |
1:05.21 |
1:41.02 |
|
2:17.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
454 |
30.95 |
1:05.79 |
1:41.49 |
|
2:17.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:22 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:27 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mitch LARKIN (1993) 1:45.63 2015-11-27 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:53.34 1996-01-19 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:56.81 1991-03-17 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
697 |
27.32 |
57.14 |
1:28.38 |
|
1:59.10 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
676 |
28.31 |
58.88 |
1:29.96 |
|
2:00.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Kallström |
2001 |
|
635 |
29.06 |
1:00.49 |
1:32.69 |
|
2:02.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
603 |
29.05 |
1:00.64 |
1:32.72 |
|
2:05.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
569 |
29.30 |
1:01.08 |
1:34.02 |
|
2:07.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
545 |
30.30 |
1:03.06 |
1:36.24 |
|
2:09.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
543 |
30.03 |
1:02.48 |
1:36.22 |
|
2:09.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petja Yritys |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
TaTu Tampere |
1:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:27 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
SE: Laura Lajunen (1992) 4:10.60 2014-11-20 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 4:15.03 2008-12-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
740 |
1:02.13 |
2:08.49 |
3:14.64 |
|
4:19.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
717 |
1:02.96 |
2:09.41 |
3:16.16 |
|
4:21.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Otava |
1999 |
|
717 |
1:03.48 |
2:10.00 |
3:16.86 |
|
4:21.95 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
701 |
1:03.35 |
2:09.71 |
3:17.14 |
|
4:23.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Konkka |
2000 |
|
670 |
1:02.19 |
2:08.46 |
3:16.62 |
|
4:28.01 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
668 |
1:04.89 |
2:13.47 |
3:21.35 |
|
4:28.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
666 |
1:05.21 |
2:14.64 |
3:22.96 |
|
4:28.45 |
|
|
Cetus Espoo |
4:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
655 |
1:03.58 |
2:12.10 |
3:21.69 |
|
4:29.91 |
|
|
Cetus Espoo |
4:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
652 |
1:02.17 |
2:09.73 |
3:20.77 |
|
4:30.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
4:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
651 |
1:04.34 |
2:12.65 |
3:22.06 |
|
4:30.48 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kouvolan Uimarit |
4:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
651 |
1:04.43 |
2:13.54 |
3:22.51 |
|
4:30.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
641 |
1:03.63 |
2:12.30 |
3:22.68 |
|
4:31.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mila Manner |
2001 |
|
639 |
1:02.78 |
2:12.75 |
3:23.82 |
|
4:32.22 |
|
|
Uinti Tampere |
4:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Slöör |
2001 |
|
635 |
1:05.84 |
2:16.49 |
3:26.10 |
|
4:32.81 |
|
|
Cetus Espoo |
4:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
627 |
1:04.68 |
2:14.02 |
3:24.14 |
|
4:33.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
627 |
1:05.80 |
2:16.45 |
3:25.82 |
|
4:34.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Henna Haipus |
2001 |
|
625 |
1:04.21 |
2:13.51 |
3:23.35 |
|
4:34.28 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
4:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
620 |
1:05.36 |
2:15.98 |
3:26.16 |
|
4:34.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
615 |
1:05.95 |
2:17.36 |
3:26.81 |
|
4:35.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Venla Säntti |
2003 |
|
614 |
1:06.03 |
2:14.75 |
3:25.34 |
|
4:35.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
592 |
1:05.57 |
2:15.80 |
3:27.66 |
|
4:39.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
591 |
1:05.01 |
2:14.87 |
3:25.95 |
|
4:39.42 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
4:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
574 |
1:07.78 |
2:19.08 |
3:30.04 |
|
4:42.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
569 |
1:07.71 |
2:18.72 |
3:31.22 |
|
4:42.95 |
|
|
Cetus Espoo |
4:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
560 |
1:05.83 |
2:17.51 |
3:31.54 |
|
4:44.42 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
4:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:36 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
SE: Laura Lajunen (1992) 4:10.60 2014-11-20 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 4:15.03 2008-12-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
782 |
1:01.93 |
2:06.85 |
3:11.91 |
|
4:14.51 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Oura |
2001 |
|
759 |
1:01.67 |
2:07.11 |
3:12.54 |
|
4:17.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
736 |
1:02.71 |
2:08.74 |
3:14.55 |
|
4:19.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
699 |
1:04.04 |
2:11.08 |
3:18.31 |
|
4:24.14 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
695 |
1:04.12 |
2:11.21 |
3:18.59 |
|
4:24.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
685 |
1:04.57 |
2:12.57 |
3:20.34 |
|
4:25.94 |
|
|
Cetus Espoo |
4:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
667 |
1:05.01 |
2:13.11 |
3:21.31 |
|
4:28.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
666 |
1:04.07 |
2:12.50 |
3:20.60 |
|
4:28.51 |
|
|
Cetus Espoo |
4:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:36 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 400m VU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
591 |
1:12.13 |
2:36.37 |
4:03.66 |
|
5:31.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:06 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:08.11 2009-12-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
731 |
31.43 |
1:05.55 |
1:39.77 |
|
2:12.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
720 |
30.20 |
1:04.76 |
1:38.82 |
|
2:13.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
714 |
30.35 |
1:04.32 |
1:38.63 |
|
2:13.80 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
676 |
29.94 |
1:04.18 |
1:39.47 |
|
2:16.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
650 |
30.58 |
1:04.18 |
1:40.35 |
|
2:18.03 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milja Mielty |
2000 |
|
637 |
31.24 |
1:06.84 |
1:42.64 |
|
2:18.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
609 |
31.05 |
1:07.22 |
1:44.56 |
|
2:21.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
608 |
31.54 |
1:06.15 |
1:43.91 |
|
2:21.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Rinne |
1995 |
|
607 |
31.38 |
1:07.31 |
1:44.21 |
|
2:21.24 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
605 |
31.97 |
1:08.53 |
1:44.89 |
|
2:21.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Niemi |
1993 |
|
587 |
31.96 |
1:07.88 |
1:44.97 |
|
2:22.85 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
586 |
32.41 |
1:08.62 |
1:46.19 |
|
2:22.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
580 |
33.02 |
1:09.10 |
1:46.41 |
|
2:23.35 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
544 |
31.55 |
1:09.04 |
1:48.32 |
|
2:26.46 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Róza Nagy |
2003 |
|
544 |
32.43 |
1:09.36 |
1:48.45 |
|
2:26.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
539 |
33.46 |
1:10.90 |
1:48.33 |
|
2:26.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Minka Halava |
2001 |
|
523 |
33.14 |
1:10.25 |
1:49.59 |
|
2:28.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
513 |
33.48 |
1:11.07 |
1:50.31 |
|
2:29.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
513 |
31.33 |
1:08.51 |
1:47.98 |
|
2:29.37 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
490 |
32.41 |
1:10.37 |
1:49.06 |
|
2:31.63 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
490 |
33.02 |
1:11.66 |
1:51.32 |
|
2:31.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
483 |
32.24 |
1:09.67 |
1:50.57 |
|
2:32.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
400 |
35.01 |
1:13.97 |
1:57.82 |
|
2:42.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:06 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:51 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:08.11 2009-12-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
756 |
30.13 |
1:04.63 |
1:38.83 |
|
2:11.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
735 |
29.68 |
1:03.11 |
1:37.82 |
|
2:12.50 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
715 |
29.84 |
1:04.47 |
1:39.22 |
|
2:13.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
714 |
29.72 |
1:03.25 |
1:38.22 |
|
2:13.82 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
687 |
30.55 |
1:04.13 |
1:38.90 |
|
2:15.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
642 |
30.89 |
1:05.88 |
1:41.93 |
|
2:18.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milja Mielty |
2000 |
|
606 |
31.49 |
1:07.90 |
1:45.57 |
|
2:21.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
605 |
32.04 |
1:08.53 |
1:46.14 |
|
2:21.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:51 |
|
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:25 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.19 1992-11-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
692 |
27.19 |
58.81 |
1:34.12 |
|
2:03.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
687 |
26.74 |
58.44 |
1:32.83 |
|
2:04.21 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
685 |
27.14 |
59.30 |
1:34.43 |
|
2:04.33 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
668 |
27.05 |
59.87 |
1:36.25 |
|
2:05.40 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
666 |
26.75 |
58.60 |
1:36.26 |
|
2:05.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
661 |
27.25 |
57.98 |
1:34.58 |
|
2:05.80 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
659 |
27.31 |
59.35 |
1:35.79 |
|
2:05.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
654 |
26.77 |
59.86 |
1:34.72 |
|
2:06.25 |
|
|
Uinti Tampere |
2:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
636 |
27.20 |
59.47 |
1:35.92 |
|
2:07.46 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
635 |
28.49 |
1:00.10 |
1:37.69 |
|
2:07.53 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
621 |
28.49 |
1:00.66 |
1:37.45 |
|
2:08.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
611 |
28.58 |
1:02.32 |
1:39.87 |
|
2:09.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
610 |
28.59 |
1:00.35 |
1:38.81 |
|
2:09.24 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
610 |
27.78 |
59.07 |
1:38.30 |
|
2:09.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Reko Patinen |
1998 |
|
602 |
27.13 |
1:00.01 |
1:38.34 |
|
2:09.78 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
583 |
27.19 |
1:01.93 |
1:38.47 |
|
2:11.22 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olli Soramies |
1998 |
|
579 |
27.41 |
1:02.73 |
1:40.98 |
|
2:11.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
578 |
27.76 |
1:00.71 |
1:40.05 |
|
2:11.56 |
|
|
Uinti Tampere |
2:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
578 |
27.89 |
1:04.10 |
1:40.44 |
|
2:11.59 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
568 |
28.25 |
1:01.34 |
1:40.26 |
|
2:12.37 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
562 |
28.72 |
1:02.40 |
1:43.33 |
|
2:12.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonni Aho |
1999 |
|
556 |
28.64 |
1:05.34 |
1:42.12 |
|
2:13.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
544 |
29.00 |
1:03.48 |
1:42.47 |
|
2:14.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
542 |
28.49 |
1:03.50 |
1:41.57 |
|
2:14.42 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
542 |
28.71 |
1:03.89 |
1:43.86 |
|
2:14.42 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
540 |
28.08 |
1:05.37 |
1:41.83 |
|
2:14.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
540 |
28.34 |
1:04.26 |
1:42.58 |
|
2:14.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
538 |
28.18 |
1:02.68 |
1:42.14 |
|
2:14.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
534 |
29.55 |
1:02.57 |
1:43.40 |
|
2:15.07 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
530 |
30.36 |
1:04.32 |
1:43.98 |
|
2:15.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Miikka Willman |
1998 |
|
526 |
29.32 |
1:05.36 |
1:43.88 |
|
2:15.74 |
|
|
Oulun Lohet |
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
525 |
27.52 |
1:01.38 |
1:43.69 |
|
2:15.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
522 |
29.25 |
1:04.71 |
1:45.32 |
|
2:16.11 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
517 |
29.15 |
1:03.21 |
1:46.07 |
|
2:16.57 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Alex Lydman |
2003 |
|
480 |
29.55 |
1:05.81 |
1:47.37 |
|
2:19.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:25 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.19 1992-11-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
782 |
26.01 |
58.09 |
1:31.09 |
|
1:58.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
781 |
26.83 |
56.85 |
1:30.40 |
|
1:59.04 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
722 |
26.28 |
57.54 |
1:30.99 |
|
2:02.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
680 |
26.34 |
59.44 |
1:33.95 |
|
2:04.61 |
|
|
Uinti Tampere |
2:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
673 |
27.11 |
58.82 |
1:34.63 |
|
2:05.06 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
660 |
26.85 |
59.11 |
1:35.79 |
|
2:05.88 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
631 |
26.83 |
59.57 |
1:36.67 |
|
2:07.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
579 |
27.52 |
1:00.27 |
1:39.78 |
|
2:11.50 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SKU Miehet SM1-SM14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
647 |
31.70 |
1:11.21 |
1:56.41 |
|
2:29.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
161 |
56.69 |
1:54.17 |
3:01.98 |
|
3:47.93 |
|
|
Cetus Espoo |
4:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:46 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Etiene MEDEIROS (1991) 25.67 2014-12-07 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.56 2017-08-06 |
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 27.92 2015-12-05 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:46 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:09 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Etiene MEDEIROS (1991) 25.67 2014-12-07 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.56 2017-08-06 |
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 27.92 2015-12-05 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:09 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:46 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m SU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
327 |
|
|
|
|
37.26 |
|
|
Nokian Pyry |
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
76 |
|
|
|
|
1:00.42 |
|
|
Oulun Lohet |
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:46 |
|
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:22 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 22.84 2017-08-06 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 23.80 2015-11-18 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:22 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:17 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 22.84 2017-08-06 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 23.80 2015-11-18 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:17 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:15 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m PU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:15 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X100m Sekauinti T-17, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES (1900) 3:45.20 2015-12-11 |
SE: Cetus Espoo (1900) 4:02.94 2014-11-23 |
Nuorten SE: Cetus Espoo (1900) 4:08.43 2015-11-22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:02 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 4X100m Sekauinti P-18, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: RUSSIA (1900) 3:19.16 2009-12-21 |
SE: Cetus Espoo (1900) 3:33.38 2015-11-22 |
Nuorten SE: Riihimäen Uimaseura (1900) 3:45.58 2015-11-22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:02 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 |
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1981) 8:06.72 2009-01-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
699 |
58.05 |
2:00.80 |
3:03.92 |
4:07.58 |
8:19.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:23.14 |
|
|
5:11.33 |
6:15.02 |
7:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
690 |
1:00.28 |
2:02.76 |
3:05.94 |
4:09.81 |
8:21.62 |
|
|
Simmis Wanda |
8:24.86 |
|
|
5:14.08 |
6:17.85 |
7:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
689 |
59.74 |
2:02.87 |
3:05.38 |
4:09.43 |
8:22.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:23.26 |
|
|
5:14.01 |
6:17.96 |
7:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
683 |
1:00.31 |
2:03.23 |
3:06.13 |
4:09.80 |
8:23.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:30.70 |
|
|
5:14.12 |
6:18.46 |
7:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Paatos |
2002 |
|
683 |
1:02.60 |
2:06.18 |
3:10.32 |
4:13.07 |
8:23.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:28.32 |
|
|
5:15.92 |
6:18.57 |
7:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
676 |
59.31 |
2:02.16 |
3:05.47 |
4:09.49 |
8:25.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:27.76 |
|
|
5:13.99 |
6:17.96 |
7:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
648 |
59.90 |
2:03.59 |
3:08.11 |
4:12.79 |
8:32.34 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
8:34.11 |
|
|
5:18.09 |
6:23.70 |
7:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
646 |
1:00.75 |
2:03.74 |
3:07.23 |
4:12.20 |
8:32.74 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
8:39.11 |
|
|
5:17.84 |
6:24.52 |
7:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alex Lydman |
2003 |
|
626 |
1:01.48 |
2:07.35 |
3:13.82 |
4:20.55 |
8:38.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:45.28 |
|
|
5:26.83 |
6:30.84 |
7:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
592 |
1:02.41 |
2:07.75 |
3:14.32 |
4:21.52 |
8:47.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:48.03 |
|
|
5:27.84 |
6:34.32 |
7:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
581 |
1:02.52 |
2:08.95 |
3:16.37 |
4:23.84 |
8:51.36 |
|
|
Cetus Espoo |
8:46.40 |
|
|
5:30.62 |
6:37.51 |
7:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
555 |
1:03.15 |
2:10.78 |
3:18.61 |
4:25.71 |
8:59.37 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
8:47.18 |
|
|
5:33.82 |
6:42.67 |
7:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
549 |
1:02.69 |
2:10.24 |
3:18.18 |
4:26.11 |
9:01.22 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.77 |
|
|
5:34.66 |
6:44.09 |
7:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Kallio |
1996 |
|
534 |
1:02.27 |
2:09.34 |
3:18.63 |
4:27.54 |
9:06.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:42.62 |
|
|
5:37.71 |
6:47.72 |
7:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
515 |
1:02.01 |
2:08.67 |
3:16.53 |
4:25.92 |
9:12.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:47.67 |
|
|
5:38.14 |
6:49.74 |
8:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:45 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:07 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES (1900) 3:45.20 2015-12-11 |
SE: Cetus Espoo (1900) 4:02.94 2014-11-23 |
Nuorten SE: Cetus Espoo (1900) 4:08.43 2015-11-22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:07 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:47 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: RUSSIA (1900) 3:19.16 2009-12-21 |
SE: Cetus Espoo (1900) 3:33.38 2015-11-22 |
Nuorten SE: Riihimäen Uimaseura (1900) 3:45.58 2015-11-22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:47 |
|
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 48.08 2016-12-08 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.26 2017-08-02 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 53.40 2015-11-18 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
763 |
25.23 |
|
|
|
52.61 |
|
|
Cetus Espoo |
52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
705 |
24.35 |
|
|
|
54.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Varho |
1997 |
|
697 |
25.15 |
|
|
|
54.22 |
|
|
Rauman Uimaseura |
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Rautalin |
1989 |
|
693 |
25.39 |
|
|
|
54.31 |
|
|
Uinti Tampere |
53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
680 |
25.45 |
|
|
|
54.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
665 |
25.53 |
|
|
|
55.08 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
662 |
26.09 |
|
|
|
55.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
649 |
26.51 |
|
|
|
55.53 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
630 |
25.99 |
|
|
|
56.08 |
|
|
Simmis Wanda |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
629 |
23.69 |
|
|
|
56.09 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janne Markus Markkanen |
1994 |
|
622 |
26.44 |
|
|
|
56.30 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roni Kallström |
2001 |
|
617 |
26.61 |
|
|
|
56.47 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
606 |
26.71 |
|
|
|
56.80 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
605 |
26.53 |
|
|
|
56.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
594 |
26.39 |
|
|
|
57.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Laine |
1995 |
|
589 |
26.80 |
|
|
|
57.34 |
|
|
TaTu Tampere |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
583 |
27.68 |
|
|
|
57.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
574 |
27.58 |
|
|
|
57.82 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
574 |
26.56 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Uinti Tampere |
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
574 |
27.56 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
570 |
26.78 |
|
|
|
57.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
564 |
26.74 |
|
|
|
58.19 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
559 |
27.17 |
|
|
|
58.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
559 |
28.09 |
|
|
|
58.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
556 |
27.07 |
|
|
|
58.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
547 |
27.80 |
|
|
|
58.76 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
545 |
27.00 |
|
|
|
58.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
544 |
27.60 |
|
|
|
58.89 |
|
|
Oulun Lohet |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
541 |
27.68 |
|
|
|
58.98 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
538 |
27.84 |
|
|
|
59.11 |
|
|
Octopus Lohja |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
532 |
27.06 |
|
|
|
59.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
532 |
27.82 |
|
|
|
59.33 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Saku Salo |
1995 |
|
530 |
27.09 |
|
|
|
59.40 |
|
|
Uinti Tampere |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
527 |
28.16 |
|
|
|
59.52 |
|
|
TaTu Tampere |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
512 |
28.74 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
509 |
28.08 |
|
|
|
1:00.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
509 |
28.57 |
|
|
|
1:00.21 |
|
|
Lahden Uimaseura |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
505 |
27.12 |
|
|
|
1:00.37 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Alex Lassila |
2000 |
|
501 |
28.35 |
|
|
|
1:00.52 |
|
|
Cetus Espoo |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
500 |
28.68 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Elias Laine |
2002 |
|
496 |
28.71 |
|
|
|
1:00.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
494 |
28.58 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
491 |
28.44 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Tuomas Herlevi |
1999 |
|
491 |
27.32 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
490 |
28.88 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
490 |
28.32 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Alex Lydman |
2003 |
|
488 |
28.37 |
|
|
|
1:01.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Elias Soukola |
1999 |
|
486 |
28.20 |
|
|
|
1:01.14 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
486 |
28.07 |
|
|
|
1:01.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
483 |
27.92 |
|
|
|
1:01.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Arttu Heikkinen |
2000 |
|
483 |
27.81 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
474 |
28.96 |
|
|
|
1:01.65 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
|
471 |
28.71 |
|
|
|
1:01.76 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
460 |
29.04 |
|
|
|
1:02.28 |
|
|
Porin Uimaseura |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Herman Widbom |
2001 |
|
455 |
28.98 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
447 |
28.36 |
|
|
|
1:02.85 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Isak Gramén |
2001 |
|
440 |
28.71 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
429 |
29.31 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Herpola |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Herrala |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
TaTu Tampere |
52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Laine |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Cetus Espoo |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:22 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 48.08 2016-12-08 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.26 2017-08-02 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 53.40 2015-11-18 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:22 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m PU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 48.08 2016-12-08 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.26 2017-08-02 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 53.40 2015-11-18 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
721 |
29.28 |
|
|
|
1:04.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
|
616 |
30.84 |
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
511 |
31.84 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Söderling |
1999 |
|
249 |
50.85 |
|
|
|
1:54.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:11 |
|
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:04 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 55.03 2014-12-04 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 58.24 2017-10-15 |
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 59.92 2014-11-23 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:04 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:32 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 55.03 2014-12-04 |
SE: Mimosa Jallow (1994) 58.24 2017-10-15 |
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 59.92 2014-11-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
757 |
29.54 |
|
|
|
1:00.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
751 |
29.56 |
|
|
|
1:00.53 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
749 |
29.81 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
719 |
29.31 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
715 |
29.31 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
689 |
30.35 |
|
|
|
1:02.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
686 |
30.18 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Selma Soininen |
1999 |
|
633 |
30.34 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
645 |
30.49 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
Uinti Tampere |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
640 |
31.01 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
625 |
31.41 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
621 |
31.52 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
615 |
31.44 |
|
|
|
1:04.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Slöör |
2001 |
|
606 |
31.35 |
|
|
|
1:05.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
601 |
31.57 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oona Laakso |
2002 |
|
600 |
31.62 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:32 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m SU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
574 |
39.44 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
Nokian Pyry |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:08 |
|
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:06.03 1996-01-20 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:11.69 1992-01-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
676 |
1:01.87 |
2:08.56 |
3:24.80 |
|
4:28.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
662 |
1:03.42 |
2:12.82 |
3:29.72 |
|
4:30.10 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
662 |
1:00.83 |
2:10.55 |
3:25.69 |
|
4:30.13 |
|
|
Uinti Tampere |
4:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
638 |
1:04.56 |
2:11.38 |
3:31.51 |
|
4:33.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
634 |
1:04.58 |
2:16.27 |
3:30.61 |
|
4:34.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
633 |
1:02.20 |
2:13.62 |
3:33.54 |
|
4:34.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
620 |
1:02.47 |
2:12.21 |
3:29.33 |
|
4:36.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
592 |
1:01.12 |
2:15.95 |
3:31.13 |
|
4:40.35 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
4:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonni Aho |
1999 |
|
570 |
1:04.80 |
2:20.20 |
3:37.69 |
|
4:44.00 |
|
|
Cetus Espoo |
4:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
551 |
1:03.54 |
2:14.65 |
3:40.57 |
|
4:47.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alex Lydman |
2003 |
|
517 |
1:07.14 |
2:24.83 |
3:50.63 |
|
4:53.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
515 |
1:05.93 |
2:19.90 |
3:47.23 |
|
4:53.62 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jakob Sievers |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Uinti Tampere |
4:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
4:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:08 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:33 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:06.03 1996-01-20 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:11.69 1992-01-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
749 |
57.79 |
2:04.86 |
3:16.71 |
|
4:19.23 |
|
|
Uinti Tampere |
4:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
686 |
1:01.66 |
2:09.20 |
3:22.74 |
|
4:26.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
685 |
1:01.89 |
2:10.91 |
3:26.08 |
|
4:27.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
675 |
1:03.63 |
2:13.62 |
3:29.01 |
|
4:28.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
638 |
1:05.04 |
2:09.26 |
3:31.21 |
|
4:33.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
597 |
1:04.07 |
2:16.68 |
3:33.30 |
|
4:39.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
590 |
1:03.74 |
2:14.22 |
3:36.84 |
|
4:40.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonni Aho |
1999 |
|
546 |
1:05.16 |
2:21.28 |
3:40.98 |
|
4:47.99 |
|
|
Cetus Espoo |
4:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:33 |
|
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 56.51 2017-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 1:00.73 2009-12-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
817 |
27.72 |
|
|
|
1:00.60 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
802 |
26.72 |
|
|
|
1:00.98 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
772 |
28.21 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Reini |
2000 |
|
740 |
28.87 |
|
|
|
1:02.63 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Koivu |
1999 |
|
714 |
28.77 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
712 |
29.04 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
705 |
29.64 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
689 |
29.94 |
|
|
|
1:04.16 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
688 |
28.89 |
|
|
|
1:04.18 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milja Mielty |
2000 |
|
683 |
29.89 |
|
|
|
1:04.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mia Pentti |
2002 |
|
682 |
28.75 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Rinne |
1995 |
|
676 |
29.54 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
672 |
29.63 |
|
|
|
1:04.67 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
655 |
31.05 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
653 |
29.88 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
640 |
30.05 |
|
|
|
1:05.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
637 |
30.34 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
636 |
32.23 |
|
|
|
1:05.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
634 |
31.31 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mila Manner |
2001 |
|
623 |
30.97 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
621 |
29.70 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
619 |
30.69 |
|
|
|
1:06.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
613 |
30.11 |
|
|
|
1:06.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
613 |
30.60 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Mäki |
1997 |
|
602 |
30.44 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
593 |
31.16 |
|
|
|
1:07.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
587 |
31.25 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
586 |
31.37 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Henna Haipus |
2001 |
|
581 |
31.68 |
|
|
|
1:07.89 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anna Vira |
2002 |
|
579 |
30.94 |
|
|
|
1:07.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
579 |
30.97 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
578 |
31.34 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
575 |
31.34 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
569 |
31.45 |
|
|
|
1:08.36 |
|
|
Oulun Lohet |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anniina Murto |
2001 |
|
569 |
32.13 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
567 |
31.75 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
566 |
32.20 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
554 |
30.76 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
551 |
32.58 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Riika Huttula |
2001 |
|
550 |
32.94 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Sofia Risteelä |
1993 |
|
549 |
32.48 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emma Haglund |
2003 |
|
545 |
34.27 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
542 |
32.62 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
541 |
32.49 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
540 |
32.29 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
539 |
32.51 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Jenny Ek |
1999 |
|
534 |
31.78 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Ålands Simförening |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
526 |
32.35 |
|
|
|
1:10.16 |
|
|
Oulun Lohet |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
523 |
32.15 |
|
|
|
1:10.33 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
522 |
32.61 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Minka Halava |
2001 |
|
511 |
33.14 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
508 |
31.28 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Oulun Lohet |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Aino Mononen |
2001 |
|
491 |
31.34 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
467 |
33.36 |
|
|
|
1:13.00 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
417 |
35.12 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:00 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 56.51 2017-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 1:00.73 2009-12-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
848 |
27.45 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
813 |
26.25 |
|
|
|
1:00.71 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
775 |
28.38 |
|
|
|
1:01.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
745 |
28.58 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Koivu |
1999 |
|
700 |
28.97 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
681 |
28.88 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milja Mielty |
2000 |
|
655 |
29.50 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Pentti |
2002 |
|
690 |
28.94 |
|
|
|
1:04.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Rinne |
1995 |
|
686 |
29.54 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
663 |
29.94 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
660 |
30.93 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
653 |
30.71 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
649 |
29.88 |
|
|
|
1:05.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
640 |
30.54 |
|
|
|
1:05.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
616 |
30.10 |
|
|
|
1:06.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:00 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m SKU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
737 |
35.18 |
|
|
|
1:19.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
578 |
36.99 |
|
|
|
1:20.04 |
|
|
Nokian Pyry |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miina Heikkinen |
1993 |
|
148 |
1:06.40 |
|
|
|
2:14.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:08 |
|
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:58 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-12-07 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 1:45.78 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
698 |
26.50 |
54.82 |
1:23.47 |
|
1:52.01 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
689 |
27.23 |
55.74 |
1:24.19 |
|
1:52.46 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
667 |
26.04 |
54.95 |
1:24.45 |
|
1:53.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
667 |
26.76 |
55.33 |
1:24.64 |
|
1:53.73 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
663 |
26.02 |
54.66 |
1:24.44 |
|
1:53.95 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
661 |
26.09 |
55.20 |
1:25.29 |
|
1:54.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
656 |
25.77 |
55.33 |
1:25.50 |
|
1:54.31 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
1:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Eerola |
1995 |
|
651 |
26.01 |
55.01 |
1:24.81 |
|
1:54.60 |
|
|
TaTu Tampere |
1:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
650 |
26.94 |
55.80 |
1:25.24 |
|
1:54.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
646 |
27.11 |
56.13 |
1:25.76 |
|
1:54.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
641 |
26.99 |
55.93 |
1:25.69 |
|
1:55.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
1:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
639 |
26.95 |
56.30 |
1:25.71 |
|
1:55.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
631 |
26.85 |
56.37 |
1:25.93 |
|
1:55.85 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reko Patinen |
1998 |
|
629 |
25.81 |
54.89 |
1:25.63 |
|
1:55.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
617 |
27.17 |
56.85 |
1:26.95 |
|
1:56.72 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
615 |
27.63 |
57.95 |
1:27.74 |
|
1:56.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
610 |
27.31 |
57.25 |
1:27.63 |
|
1:57.15 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
603 |
27.88 |
57.62 |
1:27.65 |
|
1:57.61 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Simmis Wanda |
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
601 |
27.81 |
58.32 |
1:28.49 |
|
1:57.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
595 |
27.27 |
57.72 |
1:28.05 |
|
1:58.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
593 |
27.35 |
57.30 |
1:28.13 |
|
1:58.27 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
590 |
26.77 |
56.72 |
1:27.72 |
|
1:58.46 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
585 |
27.37 |
57.36 |
1:27.86 |
|
1:58.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
582 |
26.51 |
56.11 |
1:27.23 |
|
1:58.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
580 |
27.39 |
57.26 |
1:28.07 |
|
1:59.11 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
577 |
27.93 |
58.38 |
1:29.13 |
|
1:59.30 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
571 |
27.54 |
57.59 |
1:28.34 |
|
1:59.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
571 |
27.61 |
58.59 |
1:29.41 |
|
1:59.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
568 |
27.98 |
58.62 |
1:29.51 |
|
1:59.97 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Alex Lydman |
2003 |
|
566 |
28.16 |
58.83 |
1:29.57 |
|
2:00.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
556 |
28.14 |
58.74 |
1:30.14 |
|
2:00.82 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Matias Tyry |
1993 |
|
549 |
25.93 |
55.16 |
1:27.05 |
|
2:01.35 |
|
|
TaTu Tampere |
1:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Saku Romo |
2000 |
|
548 |
28.46 |
59.75 |
1:30.52 |
|
2:01.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Elias Soukola |
1999 |
|
539 |
28.28 |
58.93 |
1:30.46 |
|
2:02.05 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
513 |
28.03 |
59.96 |
1:32.25 |
|
2:04.08 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
482 |
28.82 |
1:01.25 |
1:34.21 |
|
2:06.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:58 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:05 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-12-07 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 1:45.78 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
785 |
24.59 |
51.35 |
1:19.04 |
|
1:47.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Eerola |
1995 |
|
691 |
25.02 |
52.72 |
1:22.24 |
|
1:52.35 |
|
|
TaTu Tampere |
1:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
674 |
26.21 |
54.40 |
1:23.70 |
|
1:53.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
662 |
26.42 |
55.12 |
1:24.61 |
|
1:54.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
660 |
26.10 |
55.09 |
1:24.39 |
|
1:54.12 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
651 |
26.29 |
55.37 |
1:25.22 |
|
1:54.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reko Patinen |
1998 |
|
645 |
26.10 |
55.39 |
1:25.39 |
|
1:54.99 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
621 |
27.33 |
57.04 |
1:26.92 |
|
1:56.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:05 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:09 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
850 |
29.18 |
1:02.39 |
1:36.40 |
|
2:09.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
484 |
34.64 |
1:13.21 |
1:54.05 |
|
2:35.67 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
231 |
41.65 |
1:29.88 |
2:18.27 |
|
3:03.80 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:09 |
|
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:20.75 2015-11-19 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 2:22.56 2014-12-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
730 |
34.74 |
1:13.32 |
1:51.69 |
|
2:29.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
692 |
34.16 |
1:12.67 |
1:51.97 |
|
2:32.08 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
691 |
35.77 |
1:14.32 |
1:52.43 |
|
2:32.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
677 |
36.00 |
1:14.54 |
1:54.90 |
|
2:33.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
668 |
34.43 |
1:13.73 |
1:54.03 |
|
2:33.92 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
666 |
35.63 |
1:13.95 |
1:53.96 |
|
2:34.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
647 |
34.68 |
1:14.45 |
1:54.68 |
|
2:35.51 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
627 |
36.27 |
1:15.88 |
1:56.13 |
|
2:37.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
626 |
35.29 |
1:15.60 |
1:56.81 |
|
2:37.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jade Pönni |
1997 |
|
623 |
34.67 |
1:14.07 |
1:55.05 |
|
2:37.52 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
621 |
36.09 |
1:15.64 |
1:56.42 |
|
2:37.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
598 |
35.78 |
1:17.97 |
1:59.46 |
|
2:39.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
596 |
36.15 |
1:16.37 |
1:57.92 |
|
2:39.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
594 |
35.97 |
1:17.29 |
1:58.97 |
|
2:40.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
581 |
36.39 |
1:17.24 |
1:59.08 |
|
2:41.22 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lotta Aho |
1999 |
|
576 |
35.08 |
1:15.63 |
1:58.13 |
|
2:41.73 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilia Liven |
2002 |
|
571 |
36.23 |
1:17.89 |
2:00.91 |
|
2:42.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
565 |
36.54 |
1:18.65 |
2:01.19 |
|
2:42.76 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Róza Nagy |
2003 |
|
563 |
36.87 |
1:17.99 |
2:00.35 |
|
2:42.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
558 |
35.71 |
1:16.30 |
1:58.73 |
|
2:43.41 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
555 |
37.27 |
1:18.49 |
2:01.92 |
|
2:43.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
553 |
35.90 |
1:16.10 |
1:59.78 |
|
2:43.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
547 |
36.79 |
1:20.46 |
2:03.23 |
|
2:44.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
545 |
37.41 |
1:18.98 |
2:02.12 |
|
2:44.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Haglund |
2003 |
|
544 |
37.29 |
1:19.76 |
2:03.18 |
|
2:44.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
540 |
38.09 |
1:21.06 |
2:03.89 |
|
2:45.19 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
537 |
36.60 |
1:18.68 |
2:02.37 |
|
2:45.51 |
|
|
Oulun Lohet |
2:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ada Nyström |
2001 |
|
527 |
38.42 |
1:20.77 |
2:03.52 |
|
2:46.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
523 |
38.47 |
1:19.48 |
2:02.87 |
|
2:46.93 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
522 |
38.81 |
1:20.99 |
2:04.32 |
|
2:47.09 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Lotta Aho |
2000 |
|
490 |
37.94 |
1:21.38 |
2:05.84 |
|
2:50.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:55 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:14 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:20.75 2015-11-19 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 2:22.56 2014-12-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
730 |
33.54 |
1:10.91 |
1:49.33 |
|
2:29.44 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
722 |
35.48 |
1:13.74 |
1:52.83 |
|
2:29.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
716 |
32.07 |
1:10.28 |
1:50.52 |
|
2:30.37 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
707 |
34.70 |
1:12.89 |
1:52.00 |
|
2:30.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
660 |
34.32 |
1:14.49 |
1:54.74 |
|
2:34.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
650 |
34.99 |
1:14.55 |
1:55.17 |
|
2:35.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jade Pönni |
1997 |
|
629 |
35.79 |
1:16.11 |
1:55.79 |
|
2:36.99 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
586 |
36.22 |
1:16.60 |
1:58.25 |
|
2:40.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:14 |
|
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:14 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.43 2016-12-10 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 27.86 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:14 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.43 2016-12-10 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 27.86 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:31 |
|
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:09 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m RU Miehet S1-S14, Alkuerät, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
|
738 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
682 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
599 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Larinen |
1999 |
|
394 |
|
|
|
|
40.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Söderling |
1999 |
|
296 |
|
|
|
|
56.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
269 |
|
|
|
|
46.00 |
|
|
Kampuksen Plaani |
42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
153 |
|
|
|
|
56.10 |
|
|
Cetus Espoo |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henrik Krogius |
1998 |
|
146 |
|
|
|
|
1:19.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nader Khalili |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:09 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:30 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m RU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:30 |
|
Tulokset Laji 49 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 49 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:52 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 22.93 2017-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.04 2001-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:52 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:35 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 22.93 2017-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.04 2001-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:35 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:31 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 50m VU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:31 |
|
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:19 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 1500m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 15:19.71 2014-12-12 |
SE: Laura Lajunen (1992) 16:30.32 2014-11-21 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 16:31.37 2010-02-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
|
1:08.86 |
2:20.90 |
3:33.12 |
4:45.49 |
17:59.25 |
|
|
Cetus Espoo |
18:30.31 |
|
|
5:57.91 |
7:09.64 |
8:21.69 |
9:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.81 |
11:58.06 |
13:10.07 |
14:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.27 |
16:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
|
1:08.70 |
2:21.10 |
3:33.61 |
4:45.79 |
18:14.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
18:47.49 |
|
|
5:58.49 |
7:11.37 |
8:24.92 |
9:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.78 |
12:08.05 |
13:21.98 |
14:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.78 |
17:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
|
1:09.47 |
2:22.75 |
3:36.58 |
4:50.82 |
18:36.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
18:47.75 |
|
|
6:05.60 |
7:20.73 |
8:35.33 |
9:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.62 |
12:20.93 |
13:36.36 |
14:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.29 |
17:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
|
1:09.24 |
2:22.54 |
3:35.87 |
4:49.89 |
18:37.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
19:07.34 |
|
|
6:04.43 |
7:19.67 |
8:34.82 |
9:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.61 |
12:21.47 |
13:36.81 |
14:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.74 |
17:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
|
1:08.64 |
2:23.27 |
3:39.76 |
4:57.35 |
19:15.72 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
19:11.37 |
|
|
6:15.37 |
7:34.38 |
8:54.21 |
10:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
11:32.37 |
12:49.63 |
14:07.93 |
15:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.34 |
18:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:19 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:54 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 15:19.71 2014-12-12 |
SE: Laura Lajunen (1992) 16:30.32 2014-11-21 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 16:31.37 2010-02-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
771 |
1:03.33 |
2:10.29 |
3:17.60 |
4:24.79 |
16:42.87 |
|
|
Cetus Espoo |
16:59.03 |
|
|
5:31.73 |
6:38.95 |
7:46.00 |
8:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
10:00.67 |
11:08.32 |
12:15.94 |
13:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
14:30.37 |
15:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
731 |
1:05.18 |
2:13.43 |
3:21.88 |
4:30.42 |
17:00.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
17:06.63 |
|
|
5:39.32 |
6:48.38 |
7:56.93 |
9:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.57 |
11:22.40 |
12:30.88 |
13:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.21 |
15:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
681 |
1:07.74 |
2:17.50 |
3:27.46 |
4:38.02 |
17:25.33 |
|
|
Lahden Uimaseura |
17:11.87 |
|
|
5:48.43 |
6:59.01 |
8:09.61 |
9:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.38 |
11:40.43 |
12:50.18 |
13:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15:07.64 |
16:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
672 |
1:05.14 |
2:14.26 |
3:23.75 |
4:33.72 |
17:29.73 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
17:38.75 |
|
|
5:43.94 |
6:54.23 |
8:05.03 |
9:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.47 |
11:37.46 |
12:48.73 |
13:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.16 |
16:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
665 |
1:06.70 |
2:18.26 |
3:29.50 |
4:40.38 |
17:33.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
18:08.52 |
|
|
5:51.47 |
7:02.71 |
8:13.70 |
9:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.33 |
11:45.93 |
12:55.90 |
14:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.16 |
16:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
654 |
1:06.88 |
2:18.06 |
3:29.58 |
4:40.46 |
17:39.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
18:06.02 |
|
|
5:51.64 |
7:02.62 |
8:13.64 |
9:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.37 |
11:46.04 |
12:56.29 |
14:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15:18.77 |
16:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
645 |
1:06.78 |
2:17.51 |
3:28.27 |
4:39.16 |
17:43.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
18:03.93 |
|
|
5:49.99 |
7:01.24 |
8:12.42 |
9:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.44 |
11:47.39 |
12:59.23 |
14:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
15:22.23 |
16:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
618 |
1:08.86 |
2:20.90 |
3:33.12 |
4:45.49 |
17:59.25 |
|
|
Cetus Espoo |
18:30.31 |
|
|
5:57.91 |
7:09.64 |
8:21.69 |
9:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.81 |
11:58.06 |
13:10.07 |
14:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.27 |
16:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
614 |
1:07.05 |
2:18.41 |
3:30.54 |
4:42.86 |
18:01.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
18:06.96 |
|
|
5:54.97 |
7:06.85 |
8:19.47 |
9:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.84 |
11:58.71 |
13:11.27 |
14:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.58 |
16:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
592 |
1:08.70 |
2:21.10 |
3:33.61 |
4:45.79 |
18:14.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
18:47.49 |
|
|
5:58.49 |
7:11.37 |
8:24.92 |
9:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.78 |
12:08.05 |
13:21.98 |
14:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.78 |
17:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
558 |
1:09.47 |
2:22.75 |
3:36.58 |
4:50.82 |
18:36.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
18:47.75 |
|
|
6:05.60 |
7:20.73 |
8:35.33 |
9:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.62 |
12:20.93 |
13:36.36 |
14:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.29 |
17:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
557 |
1:09.24 |
2:22.54 |
3:35.87 |
4:49.89 |
18:37.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
19:07.34 |
|
|
6:04.43 |
7:19.67 |
8:34.82 |
9:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.61 |
12:21.47 |
13:36.81 |
14:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.74 |
17:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
503 |
1:08.64 |
2:23.27 |
3:39.76 |
4:57.35 |
19:15.72 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
19:11.37 |
|
|
6:15.37 |
7:34.38 |
8:54.21 |
10:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
11:32.37 |
12:49.63 |
14:07.93 |
15:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.34 |
18:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:54 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:44 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: RUSSIA (1900) 6:49.04 2010-12-16 |
SE: Cetus (1900) 7:16.42 2014-11-20 |
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 7:33.84 2014-11-20 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:44 |
|
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:59 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: NETHERLANDS (1900) 3:26.53 2014-12-05 |
SE: Cetus (1900) 3:41.00 2015-11-20 |
Nuorten SE: Cetus Espoo (1900) 3:47.94 2015-11-20 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:59 |
|
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:53 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
742 |
27.52 |
|
|
|
1:00.31 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
732 |
29.33 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
Uinti Tampere |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
729 |
29.53 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
712 |
28.78 |
|
|
|
1:01.13 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Vuokatti |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
702 |
29.18 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Rinne |
1995 |
|
702 |
29.14 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Oura |
2001 |
|
689 |
29.19 |
|
|
|
1:01.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Mäki |
1997 |
|
685 |
29.34 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
679 |
29.02 |
|
|
|
1:02.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
671 |
29.02 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
652 |
29.56 |
|
|
|
1:02.97 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida Reini |
2000 |
|
648 |
30.05 |
|
|
|
1:03.09 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
648 |
29.75 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
642 |
29.11 |
|
|
|
1:03.30 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
637 |
29.26 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jade Pönni |
1997 |
|
631 |
29.17 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
628 |
31.20 |
|
|
|
1:03.76 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
628 |
29.52 |
|
|
|
1:03.77 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
620 |
29.74 |
|
|
|
1:04.02 |
|
|
TaTu Tampere |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
617 |
30.12 |
|
|
|
1:04.12 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
612 |
30.30 |
|
|
|
1:04.32 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
605 |
30.31 |
|
|
|
1:04.54 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
605 |
29.15 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
599 |
30.22 |
|
|
|
1:04.75 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Rauman Uimaseura |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Selma Soininen |
1999 |
|
599 |
30.27 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
596 |
29.85 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
595 |
30.61 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
594 |
31.10 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
585 |
30.34 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Simmis Wanda |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sini Niemi |
1993 |
|
582 |
30.08 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
582 |
31.40 |
|
|
|
1:05.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
567 |
29.70 |
|
|
|
1:05.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
566 |
31.21 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
559 |
31.04 |
|
|
|
1:06.29 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Heini Hammar |
1999 |
|
555 |
31.08 |
|
|
|
1:06.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
554 |
31.93 |
|
|
|
1:06.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
546 |
30.07 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
545 |
30.48 |
|
|
|
1:06.82 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
528 |
32.23 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Minka Halava |
2001 |
|
527 |
32.31 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
525 |
31.58 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Paula Peltola |
2001 |
|
521 |
32.11 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Jessica Lindholm |
2001 |
|
519 |
33.25 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Ålands Simförening |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
518 |
31.75 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
516 |
31.62 |
|
|
|
1:08.07 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
514 |
31.92 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Henna Haipus |
2001 |
|
514 |
31.12 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
511 |
31.41 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
505 |
32.93 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
499 |
33.25 |
|
|
|
1:08.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
492 |
32.09 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Oulun Lohet |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
489 |
32.01 |
|
|
|
1:09.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
489 |
31.83 |
|
|
|
1:09.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Aino Mononen |
2001 |
|
483 |
31.36 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
479 |
32.02 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
475 |
32.00 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Oulun Lohet |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janette Setälä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:53 |
|
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:09 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
774 |
26.89 |
|
|
|
59.47 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
757 |
28.80 |
|
|
|
59.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
752 |
27.88 |
|
|
|
1:00.04 |
|
|
Uinti Tampere |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Rinne |
1995 |
|
712 |
28.90 |
|
|
|
1:01.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Mäki |
1997 |
|
704 |
28.67 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
704 |
28.93 |
|
|
|
1:01.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
671 |
28.77 |
|
|
|
1:02.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
668 |
28.87 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
692 |
29.85 |
|
|
|
1:01.73 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jade Pönni |
1997 |
|
652 |
29.78 |
|
|
|
1:02.97 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
636 |
29.21 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
611 |
29.32 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
TaTu Tampere |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
602 |
29.95 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:09 |
|
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
09:47 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 57, 100m PU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Markkanen |
1999 |
|
713 |
34.62 |
|
|
|
1:15.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
09:47 |
|
Tulokset Laji 58 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:06 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
720 |
26.45 |
|
|
|
54.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Kallström |
2001 |
|
691 |
27.10 |
|
|
|
55.31 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petja Yritys |
1993 |
|
683 |
26.84 |
|
|
|
55.53 |
|
|
TaTu Tampere |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
677 |
26.88 |
|
|
|
55.70 |
|
|
Cetus Espoo |
53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Markus Markkanen |
1994 |
|
667 |
27.14 |
|
|
|
55.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
649 |
25.05 |
|
|
|
56.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Kastarinen |
1994 |
|
632 |
26.78 |
|
|
|
56.99 |
|
|
TaTu Tampere |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jaakko Rautalin |
1989 |
|
627 |
27.08 |
|
|
|
57.13 |
|
|
Uinti Tampere |
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Hanski |
1999 |
|
626 |
27.45 |
|
|
|
57.18 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
611 |
28.60 |
|
|
|
57.63 |
|
|
Cetus Espoo |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
607 |
27.54 |
|
|
|
57.77 |
|
|
Cetus Espoo |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
592 |
28.13 |
|
|
|
58.23 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
591 |
28.20 |
|
|
|
58.29 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
590 |
28.04 |
|
|
|
58.32 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Topias Nygård |
2000 |
|
589 |
28.48 |
|
|
|
58.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
575 |
28.55 |
|
|
|
58.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
568 |
28.36 |
|
|
|
59.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Isak Gramén |
2001 |
|
549 |
28.71 |
|
|
|
59.71 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
545 |
28.30 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saku Salo |
1995 |
|
539 |
28.54 |
|
|
|
1:00.08 |
|
|
Uinti Tampere |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
537 |
29.89 |
|
|
|
1:00.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
531 |
29.23 |
|
|
|
1:00.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
527 |
28.76 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
525 |
29.76 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
522 |
29.40 |
|
|
|
1:00.74 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
520 |
29.07 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
511 |
30.06 |
|
|
|
1:01.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elias Laine |
2002 |
|
508 |
29.16 |
|
|
|
1:01.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
501 |
29.58 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
501 |
29.23 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
500 |
29.63 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
492 |
29.50 |
|
|
|
1:01.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
489 |
29.66 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ethan Brady |
2002 |
|
477 |
30.34 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
475 |
30.24 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alex Lydman |
2003 |
|
470 |
30.14 |
|
|
|
1:02.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Janne Lantto |
1994 |
|
467 |
30.99 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
Oulun Lohet |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
461 |
30.78 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Jere Kekola |
2000 |
|
458 |
30.55 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
449 |
30.74 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
416 |
30.09 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
411 |
31.71 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:06 |
|
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:20 |
|
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 59, 100m SU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
|
935 |
29.67 |
|
|
|
1:00.20 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nader Khalili |
2001 |
|
605 |
33.78 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
532 |
33.81 |
|
|
|
1:12.29 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
162 |
51.06 |
|
|
|
1:44.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 60 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:01 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
720 |
1:06.69 |
2:19.26 |
3:40.85 |
|
4:49.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
707 |
1:07.22 |
2:23.92 |
3:44.06 |
|
4:51.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
4:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
669 |
1:08.48 |
2:24.57 |
3:49.60 |
|
4:56.66 |
|
|
Cetus Espoo |
4:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
663 |
1:09.83 |
2:28.38 |
3:51.98 |
|
4:57.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
638 |
1:09.09 |
2:25.89 |
3:51.27 |
|
5:01.26 |
|
|
Cetus Espoo |
5:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
619 |
1:06.56 |
2:24.22 |
3:53.53 |
|
5:04.32 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
608 |
1:11.03 |
2:28.82 |
3:57.26 |
|
5:06.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Slöör |
2001 |
|
593 |
1:11.72 |
2:30.14 |
3:59.22 |
|
5:08.80 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
587 |
1:08.27 |
2:28.80 |
4:00.67 |
|
5:09.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
586 |
1:11.73 |
2:28.60 |
3:58.13 |
|
5:10.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
5:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
582 |
1:12.03 |
2:29.25 |
3:57.56 |
|
5:10.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milja Mielty |
2000 |
|
573 |
1:10.42 |
2:32.56 |
4:02.02 |
|
5:12.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Róza Nagy |
2003 |
|
571 |
1:10.22 |
2:32.70 |
4:00.14 |
|
5:12.59 |
|
|
Cetus Espoo |
5:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
571 |
1:12.28 |
2:35.79 |
4:02.34 |
|
5:12.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
547 |
1:12.47 |
2:33.89 |
4:06.94 |
|
5:17.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Minka Halava |
2001 |
|
545 |
1:12.51 |
2:35.03 |
4:07.84 |
|
5:17.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
538 |
1:15.84 |
2:36.87 |
4:06.00 |
|
5:18.88 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
5:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
538 |
1:10.19 |
2:30.97 |
4:03.19 |
|
5:18.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
528 |
1:16.13 |
2:36.70 |
4:08.81 |
|
5:21.00 |
|
|
TaTu Tampere |
5:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:01 |
|
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:30 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
766 |
1:05.34 |
2:17.06 |
3:39.32 |
|
4:43.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
689 |
1:11.54 |
2:27.89 |
3:49.44 |
|
4:53.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
661 |
1:07.87 |
2:24.19 |
3:50.18 |
|
4:57.75 |
|
|
Cetus Espoo |
4:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
642 |
1:09.34 |
2:27.55 |
3:52.33 |
|
5:00.71 |
|
|
Cetus Espoo |
5:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
629 |
1:08.93 |
2:26.24 |
3:54.11 |
|
5:02.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Slöör |
2001 |
|
626 |
1:12.18 |
2:29.05 |
3:57.29 |
|
5:03.20 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
622 |
1:09.86 |
2:27.90 |
3:56.74 |
|
5:03.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
593 |
1:08.96 |
2:28.01 |
4:00.12 |
|
5:08.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:30 |
|
Tulokset Laji 61 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:59 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 100m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Vladimir MOROZOV (1992) 50.66 2016-08-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.78 1992-11-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
752 |
25.46 |
|
|
|
55.30 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
744 |
25.56 |
|
|
|
55.49 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
727 |
25.32 |
|
|
|
55.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Vasko |
1993 |
|
682 |
26.11 |
|
|
|
57.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
669 |
26.94 |
|
|
|
57.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
669 |
26.48 |
|
|
|
57.49 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kemin Työväen Uimarit |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
666 |
26.24 |
|
|
|
57.59 |
|
|
Simmis Wanda |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
659 |
27.03 |
|
|
|
57.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
657 |
26.64 |
|
|
|
57.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
652 |
26.64 |
|
|
|
58.00 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
649 |
28.00 |
|
|
|
58.08 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
637 |
26.80 |
|
|
|
58.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sami Aaltomaa |
1992 |
|
636 |
26.93 |
|
|
|
58.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eemil Varho |
1997 |
|
636 |
26.14 |
|
|
|
58.47 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Rauman Uimaseura |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
626 |
26.60 |
|
|
|
58.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
625 |
27.24 |
|
|
|
58.83 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
622 |
25.89 |
|
|
|
58.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
619 |
27.10 |
|
|
|
59.02 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lappeenrannan Uimarit |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
616 |
27.87 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Miika Pentti |
1997 |
|
612 |
28.18 |
|
|
|
59.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
610 |
27.42 |
|
|
|
59.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Reko Patinen |
1998 |
|
609 |
26.84 |
|
|
|
59.33 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
599 |
27.17 |
|
|
|
59.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
598 |
27.31 |
|
|
|
59.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
598 |
26.81 |
|
|
|
59.70 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kemin Uimaseura |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
592 |
28.63 |
|
|
|
59.90 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
589 |
28.75 |
|
|
|
59.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
572 |
26.94 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
572 |
28.20 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
569 |
27.99 |
|
|
|
1:00.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
543 |
28.83 |
|
|
|
1:01.64 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
535 |
28.61 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
535 |
28.78 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Henri Koski |
2000 |
|
535 |
28.64 |
|
|
|
1:01.96 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Elias Soukola |
1999 |
|
525 |
28.94 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
524 |
27.72 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
522 |
28.01 |
|
|
|
1:02.47 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
519 |
30.32 |
|
|
|
1:02.56 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
516 |
27.99 |
|
|
|
1:02.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Isak Gramén |
2001 |
|
512 |
28.66 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
503 |
29.21 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Arttu Heikkinen |
2000 |
|
500 |
28.59 |
|
|
|
1:03.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
473 |
27.93 |
|
|
|
1:04.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Jere Kekola |
2000 |
|
464 |
30.30 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
426 |
29.20 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Rantanen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Nyman |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rami Rissanen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:59 |
|
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:59 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Vladimir MOROZOV (1992) 50.66 2016-08-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.78 1992-11-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
770 |
25.23 |
|
|
|
54.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
740 |
25.45 |
|
|
|
55.60 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
731 |
25.97 |
|
|
|
55.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Vasko |
1993 |
|
730 |
25.57 |
|
|
|
55.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
674 |
25.59 |
|
|
|
57.35 |
|
|
Simmis Wanda |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
670 |
26.13 |
|
|
|
57.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
641 |
26.55 |
|
|
|
58.33 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
638 |
26.87 |
|
|
|
58.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
642 |
25.73 |
|
|
|
58.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sami Aaltomaa |
1992 |
|
638 |
27.70 |
|
|
|
58.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Pentti |
1997 |
|
633 |
27.43 |
|
|
|
58.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
614 |
26.45 |
|
|
|
59.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Reko Patinen |
1998 |
|
611 |
27.02 |
|
|
|
59.25 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
610 |
27.13 |
|
|
|
59.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
608 |
27.71 |
|
|
|
59.37 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
559 |
27.63 |
|
|
|
1:01.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:59 |
|
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:51 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 100m SKU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nader Khalili |
2001 |
|
766 |
31.20 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
716 |
31.75 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Söderling |
1999 |
|
297 |
52.32 |
|
|
|
1:51.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
168 |
51.38 |
|
|
|
1:44.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:51 |
|
Tulokset Laji 63 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 63 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:57 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
Nuorten SE: Marjo Hienonen (1987) 2:00.68 2004-07-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
746 |
29.02 |
59.89 |
1:30.95 |
|
2:02.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Oura |
2001 |
|
744 |
28.60 |
59.92 |
1:31.26 |
|
2:02.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
730 |
28.67 |
59.60 |
1:31.21 |
|
2:03.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Konkka |
2000 |
|
716 |
28.79 |
1:00.59 |
1:32.23 |
|
2:03.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
712 |
28.54 |
1:00.06 |
1:31.95 |
|
2:04.01 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
707 |
28.65 |
1:00.63 |
1:33.08 |
|
2:04.33 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
705 |
29.23 |
1:00.29 |
1:32.53 |
|
2:04.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
697 |
29.70 |
1:01.32 |
1:33.24 |
|
2:04.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
691 |
29.08 |
1:00.73 |
1:33.13 |
|
2:05.30 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
652 |
29.61 |
1:02.04 |
1:35.03 |
|
2:07.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Haipus |
2001 |
|
638 |
29.79 |
1:02.03 |
1:35.24 |
|
2:08.65 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
635 |
29.47 |
1:02.06 |
1:35.58 |
|
2:08.82 |
|
|
TaTu Tampere |
2:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oona Laakso |
2002 |
|
629 |
29.83 |
1:03.17 |
1:36.16 |
|
2:09.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
621 |
29.87 |
1:02.65 |
1:36.49 |
|
2:09.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
621 |
30.02 |
1:02.61 |
1:36.45 |
|
2:09.84 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
620 |
30.33 |
1:03.24 |
1:36.27 |
|
2:09.89 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
618 |
29.59 |
1:02.38 |
1:36.24 |
|
2:09.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Kazi |
1999 |
|
618 |
30.14 |
1:03.50 |
1:36.91 |
|
2:10.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nina Haltia |
1999 |
|
617 |
29.39 |
1:02.06 |
1:35.78 |
|
2:10.08 |
|
|
Vanders |
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
611 |
29.43 |
1:03.28 |
1:37.17 |
|
2:10.51 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
611 |
30.18 |
1:03.35 |
1:37.08 |
|
2:10.55 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
605 |
30.96 |
1:03.93 |
1:37.06 |
|
2:10.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
604 |
29.78 |
1:02.68 |
1:36.64 |
|
2:11.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
602 |
30.25 |
1:03.41 |
1:37.14 |
|
2:11.17 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
594 |
30.37 |
1:04.21 |
1:38.14 |
|
2:11.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
592 |
30.09 |
1:03.37 |
1:38.01 |
|
2:11.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aino Puomila |
1992 |
|
589 |
29.98 |
1:03.38 |
1:38.22 |
|
2:12.14 |
|
|
TaTu Tampere |
2:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Heini Hammar |
1999 |
|
586 |
30.08 |
1:03.81 |
1:38.42 |
|
2:12.33 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Nea Lähdesmäki |
1999 |
|
579 |
30.36 |
1:04.73 |
1:39.47 |
|
2:12.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
578 |
30.96 |
1:04.88 |
1:39.15 |
|
2:12.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
572 |
29.67 |
1:03.82 |
1:38.51 |
|
2:13.40 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
552 |
30.34 |
1:04.28 |
1:39.59 |
|
2:15.02 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
550 |
30.33 |
1:04.03 |
1:39.07 |
|
2:15.16 |
|
|
Uinti Tampere |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:57 |
|
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
Nuorten SE: Marjo Hienonen (1987) 2:00.68 2004-07-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
808 |
28.28 |
58.82 |
1:29.04 |
|
1:58.93 |
SE Ennätys - Nuori |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Otava |
1999 |
|
780 |
28.86 |
59.65 |
1:30.33 |
|
2:00.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
747 |
28.56 |
59.58 |
1:30.46 |
|
2:02.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
709 |
27.59 |
58.75 |
1:31.80 |
|
2:04.22 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
703 |
29.25 |
1:00.68 |
1:32.53 |
|
2:04.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
692 |
28.99 |
1:00.99 |
1:33.39 |
|
2:05.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Konkka |
2000 |
|
678 |
28.31 |
59.65 |
1:32.17 |
|
2:06.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
604 |
29.88 |
1:02.67 |
1:36.63 |
|
2:11.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 64, 200m VU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
210 |
48.47 |
1:45.17 |
2:42.99 |
|
3:38.55 |
|
|
Oulun Lohet |
3:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miina Heikkinen |
1993 |
|
126 |
59.53 |
2:06.92 |
3:15.93 |
|
4:18.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 65 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 65 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 65, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Daniel GYURTA (1989) 2:00.48 2014-08-31 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:07.50 2013-02-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:11.42 2011-10-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
820 |
29.16 |
1:01.60 |
1:34.40 |
|
2:08.66 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
734 |
29.71 |
1:04.04 |
1:38.88 |
|
2:13.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
708 |
29.72 |
1:03.38 |
1:38.68 |
|
2:15.09 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
695 |
29.65 |
1:03.60 |
1:39.32 |
|
2:15.93 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
660 |
32.05 |
1:06.53 |
1:42.46 |
|
2:18.28 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
660 |
30.75 |
1:06.08 |
1:43.44 |
|
2:18.31 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
644 |
32.33 |
1:07.70 |
1:43.70 |
|
2:19.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
643 |
31.11 |
1:06.17 |
1:42.58 |
|
2:19.49 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
633 |
31.11 |
1:06.15 |
1:43.55 |
|
2:20.22 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
625 |
31.44 |
1:07.20 |
1:43.98 |
|
2:20.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
580 |
32.50 |
1:08.39 |
1:45.52 |
|
2:24.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
578 |
31.41 |
1:07.06 |
1:44.85 |
|
2:24.58 |
|
|
Uinti Tampere |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
566 |
32.06 |
1:09.26 |
1:47.26 |
|
2:25.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
560 |
31.11 |
1:07.30 |
1:45.53 |
|
2:26.07 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olli Soramies |
1998 |
|
557 |
32.77 |
1:07.97 |
1:47.38 |
|
2:26.34 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
550 |
33.58 |
1:10.73 |
1:48.86 |
|
2:26.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
549 |
32.33 |
1:08.94 |
1:47.55 |
|
2:27.03 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
548 |
32.72 |
1:10.75 |
1:49.55 |
|
2:27.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
500 |
34.41 |
1:13.30 |
1:53.55 |
|
2:31.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
497 |
34.43 |
1:13.29 |
1:53.12 |
|
2:31.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
487 |
34.19 |
1:12.68 |
1:53.16 |
|
2:32.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
471 |
33.18 |
1:11.46 |
1:51.56 |
|
2:34.76 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
468 |
34.79 |
1:13.78 |
1:53.78 |
|
2:35.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alex Lydman |
2003 |
|
459 |
35.74 |
1:15.17 |
1:55.74 |
|
2:36.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
451 |
32.50 |
1:11.15 |
1:52.89 |
|
2:36.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
446 |
34.22 |
1:14.76 |
1:57.14 |
|
2:37.52 |
|
|
Nokian Pyry |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 65, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Daniel GYURTA (1989) 2:00.48 2014-08-31 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:07.50 2013-02-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:11.42 2011-10-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
857 |
29.22 |
1:01.82 |
1:34.57 |
|
2:06.76 |
SE Ennätys - Aikuinen |
|
Porin Uimaseura |
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
793 |
29.05 |
1:01.97 |
1:35.82 |
|
2:10.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
727 |
29.78 |
1:04.06 |
1:38.36 |
|
2:13.89 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
701 |
30.69 |
1:05.17 |
1:39.88 |
|
2:15.54 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
700 |
31.05 |
1:05.50 |
1:40.36 |
|
2:15.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
646 |
30.96 |
1:06.51 |
1:42.92 |
|
2:19.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
633 |
31.27 |
1:06.18 |
1:42.42 |
|
2:20.20 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
614 |
32.44 |
1:08.20 |
1:45.27 |
|
2:21.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 66 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 66 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:58 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 66, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Alia ATKINSON (1988) 28.64 2016-10-26 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 30.74 2014-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:58 |
|
Tulokset Laji 66 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 66 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:28 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 66, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Alia ATKINSON (1988) 28.64 2016-10-26 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 30.74 2014-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:28 |
|
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:33 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 67, 50m RU Naiset S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
202 |
|
|
|
|
1:01.69 |
|
|
Oulun Lohet |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:33 |
|
Tulokset Laji 68 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 68 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
16:39 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 68, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Florent MANADOU (1990) 20.26 2014-12-05 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 22.20 2003-12-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
16:39 |
|
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:30 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 68, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Florent MANADOU (1990) 20.26 2014-12-05 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 22.20 2003-12-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:30 |
|
Tulokset Laji 69 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 69 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
18:27 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 69, 50m VU Miehet S1-S14, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
18:27 |
|
Tulokset Laji 70 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 70 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 70, 4X200m Vapaauinti T-17, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: NETHERLANDS (1900) 7:32.85 2014-12-03 |
SE: Cetus Espoo (1900) 8:08.49 2015-11-19 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 8:15.45 2014-11-19 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 71 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 71 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 71, 4X100m Vapaauinti P-18, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:03.30 2009-12-19 |
SE: Cetus (1900) 3:15.50 2014-11-19 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:24.64 2015-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 72 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 72 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:04 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 72, 1500m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:08.06 2015-12-04 |
SE: Antti Kasvio (1973) 14:46.80 1994-01-20 |
Nuorten SE: Eetu Piiroinen (1995) 15:16.40 2012-12-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
|
1:02.75 |
2:10.24 |
3:16.88 |
4:23.76 |
16:40.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
16:58.64 |
|
|
5:30.13 |
6:36.99 |
7:43.90 |
8:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
9:57.25 |
11:04.06 |
12:11.39 |
13:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.31 |
15:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
1:03.66 |
2:11.02 |
3:18.95 |
4:26.98 |
16:51.78 |
|
|
Cetus Espoo |
17:24.66 |
|
|
5:34.70 |
6:42.14 |
7:50.26 |
8:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10:05.48 |
11:12.80 |
12:20.81 |
13:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.55 |
15:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
1:03.82 |
2:11.77 |
3:20.00 |
4:28.18 |
17:05.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
16:58.55 |
|
|
5:35.32 |
6:44.04 |
7:52.95 |
9:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.90 |
11:20.91 |
12:29.89 |
13:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.37 |
15:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
|
1:03.39 |
2:10.18 |
3:17.77 |
4:26.26 |
17:16.40 |
|
|
Cetus Espoo |
17:09.46 |
|
|
5:34.79 |
6:44.04 |
7:53.53 |
9:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.88 |
11:24.22 |
12:35.63 |
13:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
14:57.46 |
16:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Herman Widbom |
2001 |
|
|
1:03.56 |
2:11.43 |
3:20.71 |
4:29.92 |
17:24.57 |
|
|
Cetus Espoo |
17:28.09 |
|
|
5:39.04 |
6:47.83 |
7:56.95 |
9:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.55 |
11:26.06 |
12:37.42 |
13:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.66 |
16:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonni Aho |
1999 |
|
|
1:04.97 |
2:12.69 |
3:21.77 |
4:31.66 |
17:26.17 |
|
|
Cetus Espoo |
17:24.86 |
|
|
5:42.20 |
6:53.02 |
8:03.44 |
9:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10:25.61 |
11:36.04 |
12:47.70 |
13:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
15:09.93 |
16:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ethan Brady |
2002 |
|
|
1:03.92 |
2:12.83 |
3:22.54 |
4:32.13 |
17:33.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
17:01.38 |
|
|
5:43.06 |
6:55.43 |
8:07.78 |
9:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.64 |
11:42.53 |
12:54.32 |
14:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:17.37 |
16:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:04 |
|
Tulokset Laji 72 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 72 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 72, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:08.06 2015-12-04 |
SE: Antti Kasvio (1973) 14:46.80 1994-01-20 |
Nuorten SE: Eetu Piiroinen (1995) 15:16.40 2012-12-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
705 |
1:00.55 |
2:04.56 |
3:08.69 |
4:13.39 |
15:52.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
16:03.87 |
|
|
5:17.94 |
6:22.03 |
7:26.32 |
8:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
9:33.80 |
10:37.48 |
11:41.45 |
12:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
13:50.30 |
14:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
704 |
1:02.71 |
2:08.31 |
3:12.96 |
4:16.59 |
15:53.18 |
|
|
Raision Urheilijat |
16:38.76 |
|
|
5:19.73 |
6:23.45 |
7:26.94 |
8:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
9:34.15 |
10:37.70 |
11:40.73 |
12:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
13:48.22 |
14:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
667 |
1:01.30 |
2:05.82 |
3:10.66 |
4:15.29 |
16:10.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
16:14.48 |
|
|
5:19.97 |
6:24.77 |
7:29.73 |
8:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
9:40.03 |
10:44.80 |
11:49.99 |
12:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
14:00.39 |
15:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
652 |
1:00.56 |
2:04.41 |
3:09.15 |
4:13.59 |
16:17.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
16:12.53 |
|
|
5:19.70 |
6:26.15 |
7:32.40 |
8:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
9:45.61 |
10:51.66 |
11:58.12 |
13:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.56 |
15:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
647 |
1:01.27 |
2:05.43 |
3:10.67 |
4:16.08 |
16:20.44 |
|
|
Simmis Wanda |
16:21.86 |
|
|
5:21.63 |
6:27.37 |
7:33.30 |
8:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
9:45.88 |
10:52.28 |
11:58.00 |
13:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.98 |
15:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Lydman |
2003 |
|
628 |
1:02.14 |
2:08.50 |
3:15.76 |
4:21.68 |
16:29.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
16:51.01 |
|
|
5:27.76 |
6:33.83 |
7:40.17 |
8:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9:53.25 |
11:00.06 |
12:06.14 |
13:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14:18.62 |
15:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
615 |
1:02.23 |
2:08.01 |
3:12.93 |
4:17.48 |
16:36.78 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
16:46.53 |
|
|
5:24.35 |
6:31.58 |
7:39.40 |
8:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9:54.85 |
11:02.86 |
12:10.50 |
13:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
14:25.35 |
15:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
609 |
1:02.75 |
2:10.24 |
3:16.88 |
4:23.76 |
16:40.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
16:58.64 |
|
|
5:30.13 |
6:36.99 |
7:43.90 |
8:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
9:57.25 |
11:04.06 |
12:11.39 |
13:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.31 |
15:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
588 |
1:03.66 |
2:11.02 |
3:18.95 |
4:26.98 |
16:51.78 |
|
|
Cetus Espoo |
17:24.66 |
|
|
5:34.70 |
6:42.14 |
7:50.26 |
8:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10:05.48 |
11:12.80 |
12:20.81 |
13:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.55 |
15:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
565 |
1:03.82 |
2:11.77 |
3:20.00 |
4:28.18 |
17:05.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
16:58.55 |
|
|
5:35.32 |
6:44.04 |
7:52.95 |
9:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.90 |
11:20.91 |
12:29.89 |
13:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.37 |
15:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Kallio |
1996 |
|
550 |
1:02.04 |
2:09.68 |
3:18.00 |
4:27.85 |
17:14.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
16:39.91 |
|
|
5:37.47 |
6:47.18 |
7:56.84 |
9:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.90 |
11:25.82 |
12:36.00 |
13:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:56.65 |
16:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
547 |
1:03.39 |
2:10.18 |
3:17.77 |
4:26.26 |
17:16.40 |
|
|
Cetus Espoo |
17:09.46 |
|
|
5:34.79 |
6:44.04 |
7:53.53 |
9:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.88 |
11:24.22 |
12:35.63 |
13:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
14:57.46 |
16:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Herman Widbom |
2001 |
|
535 |
1:03.56 |
2:11.43 |
3:20.71 |
4:29.92 |
17:24.57 |
|
|
Cetus Espoo |
17:28.09 |
|
|
5:39.04 |
6:47.83 |
7:56.95 |
9:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.55 |
11:26.06 |
12:37.42 |
13:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.66 |
16:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonni Aho |
1999 |
|
532 |
1:04.97 |
2:12.69 |
3:21.77 |
4:31.66 |
17:26.17 |
|
|
Cetus Espoo |
17:24.86 |
|
|
5:42.20 |
6:53.02 |
8:03.44 |
9:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
10:25.61 |
11:36.04 |
12:47.70 |
13:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
15:09.93 |
16:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ethan Brady |
2002 |
|
520 |
1:03.92 |
2:12.83 |
3:22.54 |
4:32.13 |
17:33.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
17:01.38 |
|
|
5:43.06 |
6:55.43 |
8:07.78 |
9:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.64 |
11:42.53 |
12:54.32 |
14:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:17.37 |
16:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 73 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 73 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:01 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 73, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: NETHERLANDS (1900) 7:32.85 2014-12-03 |
SE: Cetus Espoo (1900) 8:08.49 2015-11-19 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 8:15.45 2014-11-19 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:01 |
|
Tulokset Laji 74 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 74 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:01 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 74, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:03.30 2009-12-19 |
SE: Cetus (1900) 3:15.50 2014-11-19 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:24.64 2015-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:01 |
|