2019-03-22   16:16:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstai-ilta

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:25   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 17, 4X50m SKUV Mix, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
HSS 1  2006              1:41.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.69                 
  Lotta Upanne  1998      28.14        28.14   
  Andrei Tuomola  1989                 
  Riku Pöytäkivi  1993      1:16.75        1:16.75   
  Kaisla Kollanus  1993      25.11        1:41.86   
                     
Cetus 1              1:43.29   
  Cetus Espoo  1:43.43                 
  Sergey Kuznetsov  2000      24.66        24.66   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      26.22        50.88   
  Siri Auvinen  2002      27.40        1:18.28   
  Sini Koivu  1999      25.01        1:43.29   
                     
OU 1  1995              1:43.72   
  Oulun Uinti 1906  1:43.43                 
  Miro Vasko  1993      25.06        25.06   
  Sami Aaltomaa  1992      26.64        51.70   
  Reetta Kanervo  1999      26.93        1:18.63   
  Veera Kivirinta  1995      25.09        1:43.72   
                     
TaTU 1              1:44.73   
  TaTu Tampere  1:45.31                 
  Roope Kastarinen  1994      25.80        25.80   
  Ida Hulkko  1998      29.55        55.35   
  Amanda Suihkonen  1995      27.56        1:22.91   
  Anton Herrala  1993      21.82        1:44.73   
                     
ÅSK 1              1:45.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.71                 
  Wilhelm Suominen  1999      25.78        25.78   
  Ossi Oksa  1988      26.65        52.43   
  Ida Konkka  2000      27.52        1:19.95   
  Iida Reini  2000      25.13        1:45.08   
                     
HSS 2              1:45.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.89                 
  Sergei Haukka  1989      25.22        25.22   
  Uula Aurén  1991      27.38        52.60   
  Tanja Kylliäinen  1993      26.56        1:19.16   
  Viola Kilpeläinen  1998      26.13        1:45.29   
                     
Plaani  2001              1:45.69   
  Kampuksen Plaani  1:47.60                 
  Mimosa Jallow  1994      26.72        26.72   
  Marlene Niemi  1992      30.87        57.59   
  Arttu Vänttinen  1996      25.27        1:22.86   
  Werner Heräjärvi  1999      22.83        1:45.69   
                     
SWIM 1              1:47.12   
  Swimming Jyväskylä  1:46.09                 
  Mia Pentti  2002      29.02        29.02   
  Teemu Vuorela  1994      27.42        56.44   
  Janne Markus Markkanen  1994      24.64        1:21.08   
  Sonja Pentti  1999      26.04        1:47.12   
                     
Cetus 2              1:47.32   
  Cetus Espoo  1:46.42                 
  Christoffer Fredrikson  1997      25.94        25.94   
  Lassi Ohtonen  1992      27.87        53.81   
  Sohvi Nenonen  1999      27.75        1:21.56   
  Ronja Riihinen  2000      25.76        1:47.32   
                     
10  UiTa 2              1:48.21   
  Uinti Tampere  1:48.69                 
  Fanny Grönvall  2000      29.14        29.14   
  Werneri Koskinen  1998      27.69        56.83   
  Saku Salo  1995      25.38        1:22.21   
  Suvi Huhtanen  1999      26.00        1:48.21   
                     
11  ÅSK 2              1:48.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.64                 
  Hilla Kortetjärvi  1996      28.52        28.52   
  Otto Rannikko  1999      29.36        57.88   
  Peik Lindberg  1999      24.89        1:22.77   
  Sini Silvennoinen  2002      25.79        1:48.56   
                     
12  TaTU 2              1:49.37   
  TaTu Tampere  1:49.67                 
  Petja Yritys  1993      26.19        26.19   
  Teemu Viitanen  1992      28.53        54.72   
  Aino Puomila  1992      28.68        1:23.40   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      25.97        1:49.37   
                     
13  NumKis  2001              1:49.62   
  Nummelan Kisaajat  1:51.65                 
  Nea-Amanda Heinola  2000      28.60        28.60   
  Reko Patinen  1998      29.70        58.30   
  Jade Pönni  1997      28.02        1:26.32   
  Elias Lampinen  1997      23.30        1:49.62   
                     
14  Plaani 2  2001              1:50.23   
  Kampuksen Plaani  1:50.94                 
  Susanne Hirvonen  1997      28.27        28.27   
  Pyry Kurkinen  1998      30.57        58.84   
  Selma Soininen  1999      27.76        1:26.60   
  Matias Yritys  1997      23.63        1:50.23   
                     
15  JoUS  1995              1:50.52   
  Joensuun Uimaseura  1:50.74                 
  Roope Eiserbeck  1999      27.31        27.31   
  Miika Tolvanen  1996      28.43        55.74   
  Veera Venäläinen  1995      27.39        1:23.13   
  Aino Mononen  2001      27.39        1:50.52   
                     
16  UiTa 3              1:50.84   
  Uinti Tampere  1:51.31                 
  Teemu Lehtonen  2000      26.75        26.75   
  Roosa Mäkinen  1999      32.45        59.20   
  Mila Manner  2001      28.61        1:27.81   
  Jakob Sievers  2000      23.03        1:50.84   
                     
17  RiUS              1:50.98   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.70                 
  Mikael Laakso  1997      26.42        26.42   
  Aino Ruottu  2001      33.32        59.74   
  Niko Mäkelä  1998      23.57        1:23.31   
  Mikaela Kulmala  2001      27.67        1:50.98   
                     
18  HSS 3              1:51.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.60                 
  Santeri Hölttä  2000      26.77        26.77   
  Hanna Kareinen  2000      31.92        58.69   
  Kiira Mauranen  1999      28.40        1:27.09   
  Tuomas Herlevi  1999      23.92        1:51.01   
                     
19  AUi              1:51.03   
  Aurajoen Uinti  1:50.18                 
  Paula Peltola  2001      29.72        29.72   
  Oskari Arvo  2002      31.19        1:00.91   
  Nikita Saunonen  1997      24.18        1:25.09   
  Erika Bergström  1996      25.94        1:51.03   
                     
20  VUS-VSS 1  1992              1:52.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.87                 
  Petra Äkkinen  2000      30.81        30.81   
  Joona Oksakari  2000      30.43        1:01.24   
  Nico Palotie  1992      25.27        1:26.51   
  Jenna Miettinen  1999      26.27        1:52.78   
                     
21  UiTa 4              1:52.82   
  Uinti Tampere  1:54.27                 
  Joona Korhonen  2000      27.83        27.83   
  Walentin Koskinen  2000      29.79        57.62   
  Iida-Maria Rantanen  1998      28.49        1:26.11   
  Nea Virta  1996      26.71        1:52.82   
                     
22  SWIM 2              1:53.20   
  Swimming Jyväskylä  1:54.11                 
  Danila Dobrzhanskiy  1998      27.17        27.17   
  Olli Soramies  1998      30.83        58.00   
  Jenni Lampi  2000      28.43        1:26.43   
  Viivi Merisalo  2002      26.77        1:53.20   
                     
23  OU 2  1993              1:53.41   
  Oulun Uinti 1906  1:53.55                 
  Anssi Hätälä  1994      28.01        28.01   
  Arttu Erkinaro  1992      29.46        57.47   
  Sanna-Riikka Räihä  1998      28.35        1:25.82   
  Sofia Risteelä  1993      27.59        1:53.41   
                     
24  OuLo 1  1994              1:54.89   
  Oulun Lohet  1:54.05                 
  Janne Lantto  1994      27.53        27.53   
  Konsta Kallinen  1999      30.43        57.96   
  Kaisa Pulkkinen  2000      29.79        1:27.75   
  Riika Huttula  2001      27.14        1:54.89   
                     
25  OuLo 2              2:01.12   
  Oulun Lohet  1:59.29                 
  Reetta-Maija Perätalo  2000      32.49        32.49   
  Katriina Korpi  2000      35.64        1:08.13   
  Juho Herva  1998      26.86        1:34.99   
  Miikka Willman  1998      26.13        2:01.12   
                     
Plaani 3              DSQ   
  Kampuksen Plaani  1:53.47                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
UiTa 1              DSQ   
  Uinti Tampere  1:45.51                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  08:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner