Resultater for SM/NSM (25 m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
09:57 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
720 |
26.45 |
|
|
|
54.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Kallström |
2001 |
|
691 |
27.10 |
|
|
|
55.31 |
|
|
Cetus Espoo |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Hanski |
1999 |
|
626 |
27.45 |
|
|
|
57.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
611 |
28.60 |
|
|
|
57.63 |
|
|
Cetus Espoo |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
591 |
28.20 |
|
|
|
58.29 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topias Nygård |
2000 |
|
589 |
28.48 |
|
|
|
58.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
575 |
28.55 |
|
|
|
58.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isak Gramén |
2001 |
|
549 |
28.71 |
|
|
|
59.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
545 |
28.30 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
537 |
29.89 |
|
|
|
1:00.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
527 |
28.76 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
525 |
29.76 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
522 |
29.40 |
|
|
|
1:00.74 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
520 |
29.07 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
511 |
30.06 |
|
|
|
1:01.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Laine |
2002 |
|
508 |
29.16 |
|
|
|
1:01.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
501 |
29.58 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
501 |
29.23 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
500 |
29.63 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
489 |
29.66 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ethan Brady |
2002 |
|
477 |
30.34 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
475 |
30.24 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alex Lydman |
2003 |
|
470 |
30.14 |
|
|
|
1:02.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
461 |
30.78 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jere Kekola |
2000 |
|
458 |
30.55 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
449 |
30.74 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
416 |
30.09 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
411 |
31.71 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
09:57 |
|