Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 18:18 | |||
Järjestäjä | HSS | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 314 | 31.40 | 1:06.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.17 | |||||||||
2 | Teo Mattelmäki | 2005 | 288 | 32.66 | 1:08.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.15 | |||||||||
3 | Miska Sarkkinen | 2005 | 232 | 34.37 | 1:13.08 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:12.26 | |||||||||
4 | Eemil Reijonen | 2005 | 219 | 35.68 | 1:14.54 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.62 | |||||||||
5 | Eeli Partanen | 2005 | 217 | 35.23 | 1:14.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.94 | |||||||||
6 | Kuutti Shepherd | 2005 | 215 | 35.61 | 1:14.96 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.69 | |||||||||
7 | Aron Forslund | 2005 | 204 | 36.62 | 1:16.30 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.26 | |||||||||
8 | Ahti Liimatainen | 2005 | 188 | 37.49 | 1:18.37 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.46 | |||||||||
9 | Nikolas Pietilä | 2005 | 175 | 37.94 | 1:20.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ivan Gavrilov | 2005 | 149 | 38.03 | 1:24.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.03 | |||||||||
11 | Oscar Westerberg | 2005 | 149 | 40.24 | 1:24.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.12 | |||||||||
12 | Riku Koskenvaara | 2005 | 135 | 40.08 | 1:27.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Artem Haikara | 2005 | 128 | 40.57 | 1:29.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.09 | |||||||||
14 | Otto Tuominen | 2005 | 123 | 42.43 | 1:30.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.80 | |||||||||
15 | Riku Forsberg | 2005 | 108 | 44.42 | 1:34.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.22 | |||||||||
16 | Evan Mustonen | 2005 | 108 | 42.95 | 1:34.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.39 | |||||||||
17 | Mihail Pavljuk | 2005 | 100 | 44.36 | 1:36.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.00 | |||||||||
18 | Totte Teittinen | 2005 | 98 | 45.00 | 1:37.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.57 | |||||||||
19 | Pauli Rantatupa | 2005 | 98 | 45.37 | 1:37.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.76 | |||||||||
20 | Alvin Heinsalmi | 2005 | 85 | 47.35 | 1:42.04 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.67 | |||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | 403 | 29.25 | 1:00.84 | |||||
HTU Stadi | 1:02.42 | |||||||||
2 | Davin Lindholm | 2004 | 366 | 29.87 | 1:02.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.02 | |||||||||
3 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 323 | 31.60 | 1:05.45 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.73 | |||||||||
4 | Veerti Juurakko | 2004 | 320 | 32.25 | 1:05.70 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.66 | |||||||||
5 | Waldemar Palombi | 2004 | 318 | 31.92 | 1:05.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.73 | |||||||||
6 | Masih Tantula | 2004 | 281 | 33.22 | 1:08.61 | |||||
Simmis Grani | 1:09.49 | |||||||||
7 | Kaius Kulmala | 2004 | 272 | 34.01 | 1:09.35 | |||||
Simmis Grani | 1:18.64 | |||||||||
8 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 270 | 33.37 | 1:09.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.23 | |||||||||
9 | Samuel Saari | 2004 | 264 | 33.97 | 1:10.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.77 | |||||||||
10 | Akseli Leppänen | 2004 | 262 | 33.66 | 1:10.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.31 | |||||||||
11 | Yufei Meng | 2004 | 260 | 33.66 | 1:10.39 | |||||
Simmis Grani | 1:14.12 | |||||||||
12 | Matteus Einiö | 2004 | 258 | 33.91 | 1:10.58 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:11.75 | |||||||||
13 | Viktor Asklöf | 2004 | 256 | 33.75 | 1:10.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.21 | |||||||||
14 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 246 | 34.27 | 1:11.66 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.20 | |||||||||
15 | Arttu Valonen | 2004 | 244 | 34.25 | 1:11.88 | |||||
ORCA Helsinki | 1:09.83 | |||||||||
16 | Aku Hänninen | 2004 | 230 | 35.12 | 1:13.29 | |||||
ORCA Helsinki | 1:13.04 | |||||||||
17 | Anton Petrov | 2004 | 229 | 34.68 | 1:13.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.90 | |||||||||
18 | Leo Oksman | 2004 | 229 | 35.32 | 1:13.37 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:11.16 | |||||||||
19 | Nuutti Laitinen | 2004 | 223 | 34.77 | 1:14.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.33 | |||||||||
20 | Justus Holtari | 2004 | 218 | 35.33 | 1:14.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.72 | |||||||||
21 | Leo Zurban | 2004 | 213 | 34.71 | 1:15.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.60 | |||||||||
22 | Samuli Masalin | 2004 | 211 | 35.25 | 1:15.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.81 | |||||||||
23 | Alvar Aho | 2004 | 205 | 36.25 | 1:16.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.19 | |||||||||
24 | Linus Rutanen | 2004 | 190 | 38.03 | 1:18.06 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.31 | |||||||||
25 | Yash Nagal | 2004 | 155 | 38.34 | 1:23.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.94 | |||||||||
26 | Otto Laakkonen | 2004 | 150 | 39.73 | 1:24.40 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:22.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Haimi | 2003 | 548 | 26.11 | 54.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.45 | |||||||||
2 | Lari Tumanoff | 2003 | 525 | 26.39 | 55.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.76 | |||||||||
3 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 522 | 27.30 | 55.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.76 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 516 | 26.93 | 56.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.01 | |||||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 442 | 28.58 | 58.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.29 | |||||||||
6 | Pauli Salonen | 2003 | 433 | 28.07 | 59.36 | |||||
Helsingin Uimarit | 59.20 | |||||||||
7 | Luukas Vainio | 2003 | 433 | 28.43 | 59.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.32 | |||||||||
8 | Matias Rasinmäki | 2003 | 428 | 28.34 | 59.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.27 | |||||||||
9 | Elis Fokin | 2003 | 427 | 28.48 | 59.67 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.26 | |||||||||
10 | Roni Severinkangas | 2003 | 417 | 28.73 | 1:00.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.99 | |||||||||
11 | Max Walther | 2003 | 391 | 28.60 | 1:01.42 | |||||
HTU Stadi | 1:02.73 | |||||||||
12 | Henry Nyman | 2003 | 367 | 29.85 | 1:02.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.22 | |||||||||
13 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 303 | 32.08 | 1:06.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.67 | |||||||||
14 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 302 | 31.95 | 1:06.96 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.04 | |||||||||
15 | Lucas Tepponen | 2003 | 298 | 31.85 | 1:07.23 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:08.74 | |||||||||
16 | Karri Suuronen | 2003 | 296 | 32.45 | 1:07.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.80 | |||||||||
17 | Santtu Kosunen | 2003 | 296 | 32.03 | 1:07.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.53 | |||||||||
18 | Atte Poikela | 2003 | 263 | 33.85 | 1:10.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.29 | |||||||||
19 | Mattias Janhunen | 2003 | 251 | 33.51 | 1:11.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.63 | |||||||||
20 | Henri Erlund | 2003 | 217 | 34.94 | 1:14.68 | |||||
HTU Stadi | 1:15.37 | |||||||||
21 | Ilmari Laitala | 2003 | 149 | 40.12 | 1:24.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.26 | |||||||||
22 | Niko Silander | 2003 | 119 | 42.38 | 1:31.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.21 | |||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 561 | 26.95 | 54.48 | |||||
Cetus Espoo | 52.72 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 536 | 26.75 | 55.30 | |||||
Cetus Espoo | 54.57 | |||||||||
3 | Daniel Rinne | 2002 | 530 | 26.57 | 55.51 | |||||
Cetus Espoo | 55.80 | |||||||||
4 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 495 | 27.22 | 56.78 | |||||
Cetus Espoo | 57.84 | |||||||||
5 | Verneri Viisanen | 2002 | 454 | 28.23 | 58.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.61 | |||||||||
6 | Rasmus Söderholm | 2002 | 444 | 28.15 | 58.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.96 | |||||||||
7 | Alexander Fyhr | 2002 | 431 | 28.41 | 59.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.70 | |||||||||
8 | Joel Korhonen | 2002 | 430 | 28.58 | 59.52 | |||||
Helsingin Uimarit | 59.22 | |||||||||
9 | Touko Luukkonen | 2002 | 423 | 28.72 | 59.86 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:00.87 | |||||||||
10 | Mathias Lindfors | 2002 | 418 | 28.96 | 1:00.06 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:03.03 | |||||||||
11 | Kalle Kauppinen | 2002 | 394 | 29.21 | 1:01.25 | |||||
ORCA Helsinki | 1:01.99 | |||||||||
12 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 387 | 28.32 | 1:01.65 | |||||
ORCA Helsinki | 1:00.32 | |||||||||
13 | Joel Syrjä | 2002 | 381 | 30.30 | 1:01.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.62 | |||||||||
14 | Onni Järvinen | 2002 | 364 | 30.27 | 1:02.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.36 | |||||||||
15 | Kirill Karppi | 2002 | 361 | 29.55 | 1:03.09 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:12.59 | |||||||||
16 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 360 | 30.97 | 1:03.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.59 | |||||||||
17 | Muhammed Tantula | 2002 | 360 | 29.77 | 1:03.15 | |||||
Simmis Grani | 1:03.45 | |||||||||
18 | Daniel Ruotsi | 2002 | 287 | 31.97 | 1:08.13 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:07.93 | |||||||||
19 | Georg Närjä | 2002 | 286 | 32.28 | 1:08.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.01 | |||||||||
20 | Tuomas Tolppala | 2002 | 196 | 36.98 | 1:17.31 | |||||
ORCA Helsinki | 1:18.43 | |||||||||
- | Jenson Lih Shan Li | 2002 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 1:09.89 | |||||||||
- | Olavi Saarinen | 2002 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.73 | |||||||||
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 558 | 26.43 | 54.57 | |||||
Cetus Espoo | 52.19 | |||||||||
2 | Veeti Haikonen | 2001 | 556 | 26.13 | 54.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.31 | |||||||||
3 | Eemil Kylmä | 2001 | 547 | 26.32 | 54.95 | |||||
Cetus Espoo | 54.27 | |||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 544 | 27.22 | 55.02 | |||||
Cetus Espoo | 54.35 | |||||||||
5 | Isak Gramén | 2001 | 516 | 27.02 | 56.01 | |||||
Cetus Espoo | 56.71 | |||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 493 | 27.39 | 56.87 | |||||
Cetus Espoo | 55.53 | |||||||||
7 | Ruslan Panschin | 2001 | 483 | 26.47 | 57.26 | |||||
ORCA Helsinki | 59.46 | |||||||||
8 | Joel Knaapi | 2001 | 461 | 27.23 | 58.17 | |||||
Cetus Espoo | 57.78 | |||||||||
9 | Ville Lauslahti | 2001 | 430 | 28.93 | 59.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.39 | |||||||||
10 | Teemu Annala | 2001 | 425 | 28.28 | 59.77 | |||||
Cetus Espoo | 58.98 | |||||||||
11 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 416 | 28.59 | 1:00.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.52 | |||||||||
12 | Matias Vikman | 2001 | 387 | 29.39 | 1:01.66 | |||||
ORCA Helsinki | 1:03.15 | |||||||||
13 | Niklas Linnanen | 2001 | 386 | 29.00 | 1:01.69 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.81 | |||||||||
14 | Repe Kupila | 2001 | 385 | 28.80 | 1:01.75 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:02.66 | |||||||||
15 | Victor Vardeka | 2001 | 353 | 29.93 | 1:03.55 | |||||
ORCA Helsinki | 1:00.97 | |||||||||
16 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 297 | 31.13 | 1:07.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.96 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 18:18 |