2020-03-29   00:41:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    397  40.53        1:25.29   
  Lahden Uimaseura  1:27.26                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    347  42.51        1:29.21   
  Lahden Uimaseura  1:28.66                 
                     
Isla Leinonen  2006    308  44.04        1:32.83   
  Uinti Tampere  1:32.29                 
                     
Olivia Talvitie  2006    270  46.58        1:36.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.83                 
                     
Ippi Ranta  2006    268  45.32        1:37.23   
  Uinti Tampere  1:38.05                 
                     
Lila Niskala  2006    238  48.01        1:41.13   
  Uinti Tampere  1:43.56                 
                     
Vilma Paajanen  2006    227  48.75        1:42.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:53.35                 
                     
Anna Hynönen  2006    214  49.96        1:44.78   
  Uinti Tampere  1:44.27                 
                     
Milana Virtanen  2006    212  50.30        1:45.09   
  Uinti Tampere  1:48.28                 
                     
10  Ella Parviainen  2006    211  49.70        1:45.20   
  Uinti Tampere  1:49.10                 
                     
11  Anna Selin  2006    202  51.67        1:46.71   
  Uinti Tampere  1:50.91                 
                     
12  Riikka Broman  2006    201  50.33        1:46.92   
  Nokian Pyry  1:43.70                 
                     
13  Rilla Backman  2006    192  51.13        1:48.52   
  Lahden Uimaseura  1:48.25                 
                     
14  Joanna Salonen  2006    191  50.71        1:48.83   
  Uinti Tampere  1:51.03                 
                     
15  Viivi Kiiveri  2006    181  52.86        1:50.72   
  Uinti Tampere  1:49.82                 
                     
16  Nelli Lehtonen  2006    179  52.48        1:51.06   
  Uinti Tampere  1:51.56                 
                     
17  Piitu Perkola  2006    173  52.30        1:52.47   
  TaTu Tampere  1:56.28                 
                     
18  Peppi Peltotalo  2006    162  53.93        1:54.98   
  Uinti Tampere  2:04.28                 
                     
19  Sofia Mustonen  2006    159  54.65        1:55.61   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Minttu Mikkonen  2006    149  55.81        1:58.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Veera Rantala  2006    142  58.13        2:00.15   
  Uinti Tampere  1:58.88                 
                     
22  Riia Pietilä  2006    127  58.24        2:04.57   
  Uinti Tampere  2:08.47                 
                     
23  Sanni Tsokkinen  2006    127  59.20        2:04.62   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Maisa Savisto  2006    118  59.76        2:07.53   
  Uinti Tampere  2:08.33                 
                     
Jenna Myllyntausta  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Julia Jurttila  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
Linda Möttönen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  2:06.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nea Elomaa  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.47                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Nella Pesonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Silva Salonniemi  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:43.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    468  38.29        1:20.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.63                 
                     
Moona Korpikoski  2005    380  40.68        1:26.54   
  Nokian Pyry  1:26.46                 
                     
Sivi Juvakka  2005    360  41.80        1:28.06   
  Nokian Pyry  1:30.92                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    351  41.22        1:28.87   
  Nokian Pyry  1:31.02                 
                     
Hilla Penttilä  2005    326  42.63        1:31.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.41                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    306  43.64        1:33.03   
  Lahden Uimaseura  1:34.09                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    291  44.41        1:34.57   
  Uinti Tampere  1:33.43                 
                     
Aino Lepola  2005    291  44.01        1:34.58   
  TaTu Tampere  1:34.17                 
                     
Emmi Lapikisto  2005    290  44.05        1:34.67   
  Uinti Tampere  1:35.30                 
                     
10  Enni Halttunen  2005    286  44.92        1:35.14   
  Uinti Tampere  1:36.37                 
                     
11  Hilda Mäkelä  2005    285  44.51        1:35.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.48                 
                     
12  Saana Hyvönen  2005    271  45.64        1:36.84   
  Lahden Uimaseura  1:36.53                 
                     
13  Laura Punkkinen  2005    261  45.87        1:38.00   
  Voikkaan Viesti  1:43.23                 
                     
14  Aada Lehtoniemi  2005    261  46.37        1:38.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.44                 
                     
15  Kaisa Heikkilä  2005    237  47.28        1:41.24   
  Lahden Uimaseura  1:38.54                 
                     
16  Milla Kähkönen  2005    235  47.62        1:41.51   
  Lahden Uimaseura  1:44.70                 
                     
17  Heidi Nurminen  2005    220  47.78        1:43.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:39.42                 
                     
18  Kaisu Leinonen  2005    209  48.89        1:45.59   
  Uinti Tampere  1:46.78                 
                     
19  Ronja Makkonen  2005    204  50.09        1:46.46   
  Uinti Tampere  1:50.80                 
                     
20  Veera Olli  2005    203  49.59        1:46.59   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Aada Ahonen  2005    199  51.10        1:47.22   
  Kouvolan Uimarit  1:44.92                 
                     
22  Soila Nevalainen  2005    190  51.35        1:49.05   
  Uinti Tampere  1:52.32                 
                     
23  Emilia Peuhkurinen  2005    187  51.49        1:49.56   
  Uinti Tampere  1:50.22                 
                     
24  Ada Niemi  2005    182  51.36        1:50.44   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Eerika Turunen  2005    176  51.68        1:51.69   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Saana Keskinen  2005    176  50.92        1:51.74   
  Uinti Tampere  1:49.02                 
                     
27  Olivia Romo  2005    170  53.16        1:53.07   
  Lahden Uimaseura  1:58.34                 
                     
Eeva Toroi  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:34.32                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Heidi Helenius  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:44.56                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Juulia Sakomaa  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:38.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Ala-Karvia  2004    599  34.64        1:14.36   
  Uinti Tampere  1:14.83                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    596  35.14        1:14.47   
  Kouvolan Uimarit  1:12.53                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    565  35.28        1:15.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.85                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    555  35.61        1:16.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.05                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    553  37.21        1:16.38   
  Lahden Uimaseura  1:15.81                 
                     
Emmi Manninen  2004    509  36.96        1:18.48   
  Uinti Tampere  1:20.58                 
                     
Aada Hakala  2004    505  36.26        1:18.71   
  Uinti Tampere  1:21.80                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    501  36.51        1:18.91   
  Uinti Tampere  1:20.97                 
                     
Frida Ekman  2004    483  37.43        1:19.86   
  Uinti Tampere  1:21.36                 
                     
10  Jessika Liimatta  2004    466  37.57        1:20.86   
  TaTu Tampere  1:21.16                 
                     
11  Adeliina Kaarlenkaski  2004    436  38.21        1:22.65   
  Uinti Tampere  1:23.36                 
                     
12  Salla Rantala  2004    428  38.89        1:23.18   
  Nokian Pyry  1:21.75                 
                     
13  Siiri Reinonen  2004    422  38.77        1:23.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.54                 
                     
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    401  40.77        1:24.99   
  Uinti Tampere  1:27.17                 
                     
15  Ida Töyrylä  2004    390  40.39        1:25.81   
  Uinti Tampere  1:26.98                 
                     
16  Nea Mustonen  2004    366  41.35        1:27.59   
  Lahden Uimaseura  1:25.22                 
                     
17  Essi Turkki  2004    352  42.14        1:28.73   
  Uinti Tampere  1:31.41                 
                     
18  Erica Tomperi  2004    347  41.23        1:29.16   
  Nokian Pyry  1:28.11                 
                     
19  Ranja Ruotoistenmäki  2004    344  42.31        1:29.46   
  Uinti Tampere  1:28.82                 
                     
20  Noora Koukkari  2004    342  41.68        1:29.61   
  Kouvolan Uimarit  1:36.18                 
                     
21  Sofia Ellonen  2004    336  41.95        1:30.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.92                 
                     
22  Inka Raitio  2004    333  42.83        1:30.38   
  Kouvolan Uimarit  1:31.92                 
                     
23  Laura Kaksonen  2004    317  44.20        1:31.94   
  Voikkaan Viesti  1:37.85                 
                     
24  Susanna Uitto  2004    310  44.33        1:32.58   
  Uinti Tampere  1:31.84                 
                     
25  Emma Lähteenmäki  2004    310  43.25        1:32.64   
  Uinti Tampere  1:33.54                 
                     
26  Melissa Virtanen  2004    272  46.35        1:36.76   
  Uinti Tampere  1:43.30                 
                     
27  Hilma Husari  2004    270  45.38        1:36.94   
  Nokian Pyry  1:37.20                 
                     
28  Ronja Mustalahti  2004    266  46.04        1:37.47   
  Nokian Pyry  1:45.66                 
                     
29  Iida Jännes  2004    242  48.05        1:40.56   
  Uinti Tampere  1:41.86                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisa Lassila  2003    469  37.43        1:20.67   
  Kouvolan Uimarit  1:21.76                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    449  38.08        1:21.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.36                 
                     
Minea Wiren  2003    437  38.64        1:22.59   
  Nokian Pyry  1:23.20                 
                     
Eveliina Koivula  2003    431  38.50        1:22.95   
  Uinti Tampere  1:22.84                 
                     
Ella Ekman  2003    404  39.76        1:24.81   
  Uinti Tampere  1:26.18                 
                     
Anni Ruokanen  2003    398  39.13        1:25.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.70                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    394  40.17        1:25.50   
  Lahden Uimaseura  1:23.26                 
                     
Peppi-Stiina Ahti  2003    393  40.19        1:25.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.55                 
                     
Sini Korin  2003    387  40.42        1:25.98   
  Nokian Pyry  1:29.09                 
                     
10  Ronja Myllykallio  2003    386  40.67        1:26.07   
  Nokian Pyry  1:29.31                 
                     
11  Sanni Salmi  2003    386  40.19        1:26.11   
  Nokian Pyry  1:26.23                 
                     
12  Noora Laitala  2003    378  39.36        1:26.69   
  Kouvolan Uimarit  1:34.56                 
                     
13  Anni Koivula  2003    348  40.79        1:29.10   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Mariia Sherstiuk  2003    332  41.14        1:30.49   
  TaTu Tampere  1:27.20                 
                     
14  Milla Salminen  2003    332  42.16        1:30.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.88                 
                     
16  Senni Toikka  2003    302  43.29        1:33.36   
  Kouvolan Uimarit  1:34.84                 
                     
17  Ella Happonen  2003    252  46.26        1:39.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.66                 
                     
18  Lotta Laine  2003    237  47.66        1:41.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.34                 
                     
19  Saga Peltolehto  2003    201  50.10        1:46.91   
  Nokian Pyry  1:46.25                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ina Pollari  2002    604  34.83        1:14.16   
  Uinti Tampere  1:12.63                 
                     
Emma von Dickoff  2002    583  35.09        1:15.05   
  Uinti Tampere  1:14.76                 
                     
Enni Lahtinen  2002    571  35.76        1:15.55   
  Uinti Tampere  1:15.30                 
                     
Sofia Nieminen  2002    454  38.02        1:21.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.84                 
                     
Hanni Riikonen  2002    435  38.57        1:22.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.33                 
                     
Iida Peuraniemi  2002    256  46.34        1:38.63   
  TaTu Tampere  1:39.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:32 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    349  36.48        1:18.93   
  Nokian Pyry  1:22.00                 
                     
Samuel Sainio  2005    285  38.36        1:24.41   
  Uinti Tampere  1:26.18                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    260  40.07        1:27.08   
  Kouvolan Uimarit  1:27.42                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    259  41.28        1:27.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.62                 
                     
Topias Tynjä  2005    221  42.56        1:31.88   
  Lahden Uimaseura  1:33.39                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    211  44.89        1:33.34   
  Uinti Tampere  1:33.70                 
                     
Daniel Kontula  2005    209  43.89        1:33.65   
  Uinti Tampere  1:33.68                 
                     
Markus Koskinen  2005    175  47.58        1:39.31   
  TaTu Tampere  1:40.57                 
                     
Emil Ahvonen  2005    165  47.89        1:41.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.30                 
                     
10  Tuomas Lehtonen  2005    158  48.33        1:42.76   
  Nokian Pyry  1:56.15                 
                     
11  Alex Lehtola  2005    143  50.43        1:46.30   
  Uinti Tampere  1:46.18                 
                     
12  Markus Popov  2005    141  49.33        1:46.81   
  TaTu Tampere  1:43.27                 
                     
13  Miro Järvinen  2005    134  50.33        1:48.55   
  Kouvolan Uimarit  1:47.41                 
                     
14  Leevi Luoma  2005    126  52.08        1:50.88   
  Uinti Tampere  1:56.19                 
                     
15  Henrik Leinonen  2005    103  55.93        1:58.59   
  Uinti Tampere  2:01.46                 
                     
Luukas Kallio  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:40.92                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Oliver Aspholm  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:42.35                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Oskari Solante  2005              DSQ   
  TaTu Tampere  2:17.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    460  33.60        1:11.99   
  Lahden Uimaseura  1:12.99                 
                     
Pavel Pankratov  2004    409  35.16        1:14.86   
  TaTu Tampere  1:14.17                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    361  37.18        1:18.04   
  Lahden Uimaseura  1:19.14                 
                     
Riccardo Castagno  2004    332  37.53        1:20.31   
  Uinti Tampere  1:22.75                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    330  37.41        1:20.47   
  TaTu Tampere  1:21.36                 
                     
Taavi Backman  2004    325  37.98        1:20.88   
  Lahden Uimaseura  1:24.77                 
                     
Lassi Niemi  2004    323  38.40        1:21.03   
  TaTu Tampere  1:23.72                 
                     
Aapo Koskinen  2004    322  38.56        1:21.06   
  Lahden Uimaseura  1:23.39                 
                     
Weeti Virtanen  2004    307  37.93        1:22.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.61                 
                     
10  Konsta Kallio  2004    306  38.34        1:22.52   
  Uinti Tampere  1:24.09                 
                     
11  Eetu Salo  2004    303  39.72        1:22.71   
  Kouvolan Uimarit  1:25.95                 
                     
12  Joona Saloniemi  2004    298  39.46        1:23.23   
  TaTu Tampere  1:22.97                 
                     
13  Mitja Vaikkola  2004    291  39.84        1:23.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.45                 
                     
14  Miro Birkstedt  2004    278  40.35        1:25.19   
  TaTu Tampere  1:29.89                 
                     
15  Lenni Lehtonen  2004    273  40.12        1:25.69   
  Uinti Tampere  1:26.98                 
                     
16  Ilja Syrjä  2004    267  40.99        1:26.34   
  Uinti Tampere  1:29.03                 
                     
17  Atte Nieminen  2004    239  41.48        1:29.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.49                 
                     
18  Antte Säilä  2004    223  43.11        1:31.64   
  Uinti Tampere  1:31.68                 
                     
19  Onni Pajumäki  2004    219  43.48        1:32.13   
  Uinti Tampere  1:36.31                 
                     
20  Akseli Kotti  2004    210  44.58        1:33.55   
  TaTu Tampere  1:33.60                 
                     
21  Sebastian Rasimus  2004    209  44.18        1:33.68   
  Uinti Tampere  1:37.39                 
                     
22  Lauri Mäkinen  2004    188  46.71        1:36.97   
  Uinti Tampere  1:43.72                 
                     
23  Iliad Sioofy Khojine  2004    187  44.48        1:37.12   
  Uinti Tampere  1:38.27                 
                     
24  Simo Virtanen  2004    180  45.92        1:38.31   
  Kouvolan Uimarit  1:43.11                 
                     
25  Litti Penttilä  2004    168  48.33        1:40.75   
  Uinti Tampere  1:37.20                 
                     
26  Luka Pykälistö  2004    165  47.24        1:41.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:44.63                 
                     
27  Jaakko Karti  2004    156  47.98        1:43.14   
  Uinti Tampere  1:41.46                 
                     
28  Jeremias Arveli  2004    129  51.41        1:49.78   
  Kouvolan Uimarit  1:58.75                 
                     
29  Aapo Koivuniemi  2004    124  52.71        1:51.48   
  Uinti Tampere  1:54.99                 
                     
30  Castor Trygg  2004    117  53.18        1:53.64   
  Uinti Tampere  1:58.27                 
                     
Ville Luoma  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  1:43.47                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    568  32.03        1:07.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.34                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    478  33.20        1:11.08   
  Uinti Tampere  1:09.50                 
                     
Akseli Hakala  2003    432  33.62        1:13.54   
  Uinti Tampere  1:12.82                 
                     
Joona Kortteinen  2003    405  35.12        1:15.12   
  Uinti Tampere  1:14.31                 
                     
Urho Lyytinen  2003    379  35.98        1:16.78   
  Uinti Tampere  1:16.40                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    359  36.27        1:18.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.77                 
                     
Janne Korhonen  2003    335  38.67        1:20.02   
  Kouvolan Uimarit  1:23.18                 
                     
Otto Ahvonen  2003    317  37.06        1:21.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.87                 
                     
Visa Kotiniitty  2003    311  38.18        1:22.02   
  Uinti Tampere  1:25.76                 
                     
10  Miko Vaikkola  2003    253  41.63        1:27.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.59                 
                     
Joonas Nieminen  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:45.08                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petr Pankratov  2002    533  32.39        1:08.58   
  TaTu Tampere  1:09.43                 
                     
Antti Leppänen  2002    474  33.41        1:11.31   
  Lahden Uimaseura  1:08.10                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    421  34.89        1:14.18   
  Uinti Tampere  1:15.42                 
                     
Henri Naarajärvi  2002    380  35.34        1:16.76   
  Uinti Tampere  1:22.67                 
                     
Eetu Koskinen  2002    375  35.19        1:17.09   
  Lahden Uimaseura  1:14.12                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    368  35.97        1:17.58   
  Uinti Tampere  1:22.35                 
                     
Otto Hoffren  2002    325  37.64        1:20.84   
  Lahden Uimaseura  1:22.78                 
                     
Ville Syrjäkoski  2002    185  44.13        1:37.48   
  TaTu Tampere  1:36.66                 
                     
Karri Korhonen  2002              DNS   
  Uinti Tampere  1:35.91                 
                     
Fedor Sherstiuk  2002              DSQ   
  TaTu Tampere  1:42.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lauri Uosukainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:17.99                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Pennanen  2001    567  31.03        1:07.16   
  Lahden Uimaseura  1:07.86                 
                     
Ossi Kleimola  2001    550  31.99        1:07.87   
  Kouvolan Uimarit  1:08.01                 
                     
Aleksi Helminen  2001    542  31.97        1:08.19   
  Lahden Uimaseura  1:08.90                 
                     
Harry Zimmermann  2001    526  31.83        1:08.89   
  Lahden Uimaseura  1:10.25                 
                     
Timi Torkkel  2001    515  31.81        1:09.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.31                 
                     
Riku Leino  2001    458  34.02        1:12.14   
  TaTu Tampere  1:11.47                 
                     
Jaakko Reinonen  2001    455  33.32        1:12.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.35                 
                     
Aapo Löyttyniemi  2001    370  36.62        1:17.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:20.08                 
                     
Perttu Mikkola  2001    368  35.15        1:17.58   
  Nokian Pyry  1:17.58                 
                     
10  Lenni Kukkonen  2001    349  36.65        1:18.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.30                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:53 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:29   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sohvi Kallinen  2004    592  1:09.49  2:23.16  3:37.77  4:51.53  9:36.90   
  Lahden Uimaseura  9:21.89      6:03.89  7:16.31  8:29.00       
                     
Siiri Arjanmaa  2004    542  1:09.62  2:23.93  3:39.17  4:54.11  9:54.03   
  Uinti Tampere  10:00.29      6:09.94  7:25.05  8:41.23       
                     
Lotta Hermonen  2004    536  1:09.33  2:23.74  3:38.99  4:54.38  9:56.35   
  Kouvolan Uimarit  10:16.42      6:10.56  7:26.32  8:42.50       
                     
Santra Nieminen  2004    525  1:08.73  2:23.38  3:39.00  4:55.72  10:00.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:07.41      6:12.28  7:29.51  8:45.67       
                     
Salla Rantala  2004    514  1:10.16  2:25.78  3:41.79  4:58.34  10:04.56   
  Nokian Pyry  10:04.45      6:15.44  7:32.50  8:49.20       
                     
Emmi Manninen  2004    513  1:09.70  2:25.22  3:41.78  4:58.34  10:05.17   
  Uinti Tampere  10:16.79      6:15.50  7:32.52  8:49.63       
                     
Milja Mäkinen  2004    495  1:08.91  2:25.34  3:42.62  5:00.16  10:12.15   
  Kouvolan Uimarit  10:30.68      6:18.18  7:36.72  8:55.06       
                     
Venla Lindström  2004    470  1:10.76  2:29.59  3:49.29  5:09.46  10:23.07   
  Lahden Uimaseura  10:44.45      6:29.11  7:46.68  9:06.34       
                     
Jessica Mäkinen  2004    468  1:09.90  2:27.07  3:45.96  5:05.48  10:23.80   
  Uinti Tampere  10:27.29      6:25.00  7:45.62  9:06.22       
                     
10  Noora Kylmämetsä  2004    455  1:12.73  2:32.15  3:52.14  5:12.01  10:29.80   
  Uinti Tampere  10:49.64      6:31.65  7:52.02  9:11.93       
                     
11  Kiona Inkilä  2004    419  1:12.81  2:32.89  3:54.83  5:18.18  10:47.18   
  Uinti Tampere  10:51.36      6:41.04  8:03.22  9:26.53       
                     
12  Noora Pätiälä  2004    392  1:14.15  2:35.87  3:58.73  5:22.93  11:01.66   
  Uinti Tampere  11:18.98      6:47.80  8:12.24  9:37.20       
                     
13  Siiri Levonoja  2004    352  1:17.77  2:42.93  4:09.17  5:36.80  11:25.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  11:41.68      7:03.86  8:31.72  10:00.65       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Janna Salminen  2003    375  1:19.20  2:45.60  4:12.32  5:38.98  11:11.83   
  Lahden Uimaseura  12:17.61      7:05.26  8:30.61  9:54.39       
                     
Julia Romo  2003    374  1:15.24  2:38.92  4:04.97  5:32.92  11:12.21   
  Lahden Uimaseura  11:30.28      6:59.40  8:26.36  9:50.55       
                     
Aida Silvennoinen  2003    323  1:19.03  2:46.52  4:17.45  5:49.48  11:45.87   
  Lahden Kaleva        7:21.18  8:52.96  10:20.89       
                     
Liisa Siikala  2003    309  1:25.65  2:56.84  4:28.45  5:57.65  11:56.37   
  Uinti Tampere        7:27.44  8:57.84  10:27.18       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Jemilia Haapakoski  2002    579  1:09.79  2:23.97  3:38.34  4:51.70  9:41.21   
  Lahden Uimaseura  9:48.84      6:04.07  7:16.89  8:30.05       
                     
Siiri Toiva  2002    466  1:07.51  2:23.73  3:42.49  5:02.98  10:24.81   
  Nokian Pyry  10:46.45      6:23.98  7:44.75  9:06.34       
                     
Vilma Tuokko  2002    403  1:14.45  2:35.30  3:59.06  5:23.52  10:55.79   
  Lahden Uimaseura        6:48.20  8:12.12  9:35.13       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:29 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  20:04   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Akseli Hakala  2003    558  1:02.59  2:10.59  3:19.04  4:28.15  8:58.48   
  Uinti Tampere  9:00.78      5:36.92  6:46.32  7:54.21       
                     
Risto Martikainen  2003    494  1:05.61  2:14.65  3:24.88  4:36.44  9:20.91   
  Kouvolan Uimarit  9:36.75      5:48.84  7:01.07  8:12.17       
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    461  1:06.45  2:18.28  3:30.79  4:43.43  9:33.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:49.16      5:55.94  7:09.41  8:22.74       
                     
Eetu Palvanen  2003    458  1:05.51  2:17.52  3:30.54  4:43.19  9:34.99   
  Lahden Uimaseura        5:57.34  7:11.38  8:24.82       
                     
Jonne Isoranta  2003    393  1:07.04  2:23.94  3:41.80  5:00.07  10:04.93   
  Lahden Uimaseura  11:30.22      6:17.51  7:34.95  8:52.26       
                     
Julius Airas  2003    375  1:09.15  2:26.35  3:44.41  5:03.18  10:14.43   
  Lahden Uimaseura  11:27.69      6:22.11  7:41.83  9:00.44       
                     
Topi Raitalaakso  2003    279  1:13.76  2:37.66  4:04.07  5:30.35  11:17.98   
  Uinti Tampere  12:30.70      6:58.06  8:26.21  9:53.74       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Efim Romanov  2002    598  1:01.62  2:07.59  3:14.64  4:21.18  8:46.27   
  TaTu Tampere  9:11.52      5:28.41  6:35.79  7:41.62       
                     
Axel Olander  2002    555  1:03.46  2:11.60  3:20.07  4:29.03  8:59.38   
  TaTu Tampere  9:10.29      5:37.31  6:45.92  7:55.05       
                     
Jere Broman  2002    519  1:03.82  2:12.33  3:21.53  4:31.73  9:11.63   
  Nokian Pyry  9:17.21      5:42.81  6:53.77  8:03.90       
                     
Wäinö Koskinen  2002    510  1:03.83  2:12.86  3:23.00  4:33.53  9:14.91   
  Uinti Tampere  9:20.14      5:43.99  6:54.62  8:05.86       
                     
Roope Tsutsunen  2002    390  1:04.75  2:16.90  3:34.66  4:53.02  10:06.66   
  Lahden Uimaseura  9:25.12      6:11.36  7:31.77  8:52.33       
                     
Mio Harju  2002    387  1:06.50  2:17.91  3:31.91  4:48.20  10:08.04   
  TaTu Tampere  9:45.14      6:07.05  7:27.22  8:48.34       
                     
Lauri Uosukainen  2002    375  1:09.11  2:26.58  3:45.24  5:04.72  10:14.71   
  Lahden Uimaseura  11:06.40      6:23.70  7:42.77  9:01.20       
                     
Elmeri Helander  2002    345  1:10.92  2:29.51  3:49.20  5:11.11  10:32.12   
  Lahden Uimaseura  11:11.96      6:32.24  7:54.90  9:15.85       
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    345  1:10.00  2:27.74  3:48.70  5:10.76  10:32.19   
  Lahden Uimaseura  10:18.20      6:32.48  7:55.06  9:17.27       
                     
10  Eetu Koskinen  2002    285  1:17.78  2:43.29  4:09.67  5:34.43  11:13.18   
  Lahden Uimaseura  11:33.28      7:00.42  8:25.03  9:49.93       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aleksi Helminen  2001    559  1:00.31  2:05.45  3:12.88  4:20.75  8:58.22   
  Lahden Uimaseura  8:57.36      5:29.42  6:39.23  7:49.23       
                     
Leo Roine  2001    508  1:01.86  2:11.07  3:22.10  4:32.49  9:15.60   
  Uinti Tampere  9:09.67      5:43.45  6:54.79  8:06.33       
                     
Pirkka Perkola  2001    465  1:05.49  2:15.22  3:26.21  4:38.94  9:32.28   
  TaTu Tampere  9:47.24      5:52.37  7:06.27  8:20.25       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  20:04 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  20:41   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2002    632          4:02.63   
  Uinti Tampere  4:03.01                 
  Enni Lahtinen  2002      29.13  1:01.77      1:01.77   
  Ina Pollari  2002      28.23  1:00.52      2:02.29   
  Siiri Arjanmaa  2004      28.74  1:00.80      3:03.09   
  Emma von Dickoff  2002      27.77  59.54      4:02.63   
                     
Laus 1  2002    628          4:03.05   
  Lahden Uimaseura  4:08.88                 
  Jemilia Haapakoski  2002      28.94  1:00.18      1:00.18   
  Julia Sairanen  2003      28.75  1:00.63      2:00.81   
  Sohvi Kallinen  2004      29.83  1:01.54      3:02.35   
  Minttu Paalanen  2003      28.98  1:00.70      4:03.05   
                     
Ukk 1  2002    580          4:09.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  4:07.04                 
  Olga Koskinen  2002      29.60  1:02.06      1:02.06   
  Aino Hinkka  2005      29.14  1:01.83      2:03.89   
  Sofia Martinkauppi  2003      29.72  1:02.92      3:06.81   
  Kanerva Kinnunen  2004      28.87  1:02.83      4:09.64   
                     
Uita 2  2002    538          4:15.88   
  Uinti Tampere  4:16.29                 
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      29.23  1:02.43      1:02.43   
  Frida Ekman  2004      29.59  1:03.77      2:06.20   
  Siiri Ala-Karvia  2004      31.70  1:06.88      3:13.08   
  Ella Ekman  2003      28.99  1:02.80      4:15.88   
                     
Kou 1  2002    538          4:15.93   
  Kouvolan Uimarit  4:15.87                 
  Jenna Pulkkinen  2004      29.15  1:00.37      1:00.37   
  Lotta Hermonen  2004      29.65  1:03.19      2:03.56   
  Liisa Lassila  2003      31.67  1:07.36      3:10.92   
  Noora Laitala  2003      30.47  1:05.01      4:15.93   
                     
Pyry 4  2002    496          4:22.95   
  Nokian Pyry  4:20.78                 
  Sini Korin  2003      30.72  1:04.94      1:04.94   
  Anni Koivula  2003      31.24  1:05.96      2:10.90   
  Siiri Toiva  2002      31.33  1:05.95      3:16.85   
  Moona Korpikoski  2005      30.61  1:06.10      4:22.95   
                     
Laus 2  2002    479          4:25.96   
  Lahden Uimaseura  4:23.12                 
  Nea Mustonen  2004      31.44  1:05.23      1:05.23   
  Venla Lindström  2004      31.16  1:06.46      2:11.69   
  Emilia Hokkanen  2003      31.80  1:07.02      3:18.71   
  Julia Romo  2003      31.70  1:07.25      4:25.96   
                     
Laus 3  2002    441          4:33.39   
  Lahden Uimaseura  4:34.89                 
  Juulia Sakomaa  2005      32.34  1:08.83      1:08.83   
  Janna Salminen  2003      31.86  1:06.78      2:15.61   
  Vilma Tuokko  2002      31.48  1:08.74      3:24.35   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      33.22  1:09.04      4:33.39   
                     
Uita 3  2002    438          4:34.10   
  Uinti Tampere  4:35.21                 
  Jemina Knuutila  2002      31.34  1:09.03      1:09.03   
  Ilona Halima  2003      32.94  1:09.77      2:18.80   
  Tessa Kirjonen  2003      32.56  1:09.73      3:28.53   
  Maiju Harju  2002      30.46  1:05.57      4:34.10   
                     
10  Pyry 5  2002    423          4:37.28   
  Nokian Pyry  4:33.65                 
  Minea Wiren  2003      32.86  1:08.89      1:08.89   
  Salla Rantala  2004      32.82  1:09.41      2:18.30   
  Ronja Myllykallio  2003      32.16  1:08.46      3:26.76   
  Sanni Salmi  2003      31.78  1:10.52      4:37.28   
                     
11  Pyry 6  2002    373          4:49.01   
  Nokian Pyry  4:48.69                 
  Sivi Juvakka  2005      33.09  1:10.40      1:10.40   
  Nelli Lehmijoki  2005      33.33  1:12.90      2:23.30   
  Erica Tomperi  2004      33.89  1:14.48      3:37.78   
  Hilma Husari  2004      32.71  1:11.23      4:49.01   
                     
12  Kou 2  2002    370          4:49.86   
  Kouvolan Uimarit  4:41.79                 
  Milja Mäkinen  2004      31.54  1:07.73      1:07.73   
  Matilda Lonka  2003      34.30  1:13.61      2:21.34   
  Noora Koukkari  2004      35.98  1:16.24      3:37.58   
  Senni Toikka  2003      33.94  1:12.28      4:49.86   
                     
13  Uita 4  2002    341          4:57.76   
  Uinti Tampere  5:15.07                 
  Viivi Heittokangas  2004      33.92  1:11.41      1:11.41   
  Ronja Makkonen  2005      39.79  1:23.43      2:34.84   
  Heidi Helenius  2005      33.78  1:10.88      3:45.72   
  Liisa Siikala  2003      33.95  1:12.04      4:57.76   
                     
14  Uita 5  2002    268          5:22.63   
  Uinti Tampere  5:49.10                 
  Saana Keskinen  2005      37.00  1:22.14      1:22.14   
  Emmi Lapikisto  2005      33.40  1:11.61      2:33.75   
  Kaisu Leinonen  2005      38.94  1:24.52      3:58.27   
  Eerika Turunen  2005      39.26  1:24.36      5:22.63   
                     
Uita 6  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  20:41 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  20:42   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus 1  2001    600          3:37.32   
  Lahden Uimaseura  3:37.19                 
  Petteri Haverinen  2001      25.74  54.41      54.41   
  Aleksi Helminen  2001      26.21  55.07      1:49.48   
  Joonas Mustonen  2001      25.19  53.35      2:42.83   
  Harry Zimmermann  2001      25.63  54.49      3:37.32   
                     
Uita 1  2001    537          3:45.47   
  Uinti Tampere  3:45.86                 
  Tatu Hapuoja  2003      26.63  55.91      55.91   
  Leo Roine  2001      27.01  56.50      1:52.41   
  Akseli Hakala  2003      27.10  58.22      2:50.63   
  Tatu Hörkkö  2001      25.59  54.84      3:45.47   
                     
Tatu Tampere Ry 1  2001    523          3:47.43   
  TaTu Tampere  3:47.52                 
  Efim Romanov  2002      27.26  56.17      56.17   
  Petr Pankratov  2002      26.81  56.74      1:52.91   
  Joona Lehtonen  2001      27.34  58.17      2:51.08   
  Axel Olander  2002      26.83  56.35      3:47.43   
                     
Tatu Tampere Ry 2  2001    476          3:54.72   
  TaTu Tampere  3:57.12                 
  Eerik Tikkakoski  2001      27.43  57.86      57.86   
  Aapo Puikkonen  2001      26.98  58.61      1:56.47   
  Riku Leino  2001      27.87  59.55      2:56.02   
  Pirkka Perkola  2001      27.64  58.70      3:54.72   
                     
Laus 2  2001    472          3:55.27   
  Lahden Uimaseura  3:48.66                 
  Taavi Backman  2004      29.26  1:00.91      1:00.91   
  Santeri Pulkkinen  2004      27.63  58.38      1:59.29   
  Atte Pennanen  2001      26.05  55.41      2:54.70   
  Eetu Palvanen  2003      28.57  1:00.57      3:55.27   
                     
Uita 2  2001    472          3:55.38   
  Uinti Tampere  4:00.18                 
  Wäinö Koskinen  2002      27.82  58.58      58.58   
  Konsta Kallio  2004      28.33  1:01.55      2:00.13   
  Henri Naarajärvi  2002      27.27  58.19      2:58.32   
  Eemeli Leinonen  2002      26.79  57.06      3:55.38   
                     
Kou 1  2001    470          3:55.62   
  Kouvolan Uimarit  3:59.55                 
  Ossi Kleimola  2001      27.29  57.80      57.80   
  Risto Martikainen  2003      27.26  58.96      1:56.76   
  Manu Ursin  2002      26.74  57.47      2:54.23   
  Joonatan Lekander  2002      28.84  1:01.39      3:55.62   
                     
Laus 3  2001    417          4:05.26   
  Lahden Uimaseura  3:59.05                 
  Eetu Koskinen  2002      28.74  1:01.04      1:01.04   
  Otto Hoffren  2002      28.60  1:00.83      2:01.87   
  Roope Tsutsunen  2002      29.03  1:02.24      3:04.11   
  Jonne Isoranta  2003      28.55  1:01.15      4:05.26   
                     
Laus 4  2001    370          4:15.20   
  Lahden Uimaseura  4:07.91                 
  Lauri Uosukainen  2002      29.40  1:01.92      1:01.92   
  Elmeri Helander  2002      30.11  1:04.07      2:05.99   
  Jesse Hyppönen  2004      30.23  1:04.30      3:10.29   
  Nikas Daniel Krjukov  2002      29.97  1:04.91      4:15.20   
                     
10  Uita 3  2001    290          4:36.69   
  Uinti Tampere  4:40.72                 
  Leevi Lehtonen  2003      30.19  1:04.34      1:04.34   
  Oskar Tuominen  2004      31.48  1:06.46      2:10.80   
  Sebastian Rasimus  2004      36.58  1:14.06      3:24.86   
  Lenni Lehtonen  2004      33.13  1:11.83      4:36.69   
                     
11  Uita 4  2001    210          5:08.08   
  Uinti Tampere  5:06.04                 
  Lauri Mäkinen  2004      36.32  1:15.87      1:15.87   
  Sakari Gummerus  2003      35.26  1:17.72      2:33.59   
  Jaakko Karti  2004      38.29  1:22.87      3:56.46   
  Aarne Eskelinen  2004      35.07  1:11.62      5:08.08   
                     
12  Uita 5  2001    167          5:32.42   
  Uinti Tampere  5:35.71                 
  Max Nikkari  2004      35.01  1:14.84      1:14.84   
  Castor Trygg  2004      39.33  1:24.01      2:38.85   
  Aapo Koivuniemi  2004      41.85  1:30.29      4:09.14   
  Iliad Sioofy Khojine  2004      37.62  1:23.28      5:32.42   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  20:42 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:18   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    542  37.21  1:19.50  2:02.61    2:45.01   
  Kouvolan Uimarit  2:42.97                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    537  36.45  1:18.83  2:01.87    2:45.46   
  Uinti Tampere  2:41.99                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    535  38.36  1:22.47  2:05.29    2:45.74   
  Lahden Uimaseura  2:47.54                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    490  37.30  1:21.46  2:06.60    2:50.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:46.83                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    479  38.69  1:23.26  2:08.44    2:51.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:48.62                 
                     
Aada Hakala  2004    469  36.50  1:19.64  2:06.11    2:53.11   
  Uinti Tampere  2:55.59                 
                     
Salla Rantala  2004    444  39.17  1:23.44  2:09.50    2:56.31   
  Nokian Pyry  2:53.20                 
                     
Emmi Manninen  2004    439  38.60  1:23.46  2:09.87    2:57.03   
  Uinti Tampere  2:51.65                 
                     
Jessika Liimatta  2004    422  39.31  1:24.22  2:12.14    2:59.37   
  TaTu Tampere  3:01.80                 
                     
10  Frida Ekman  2004    408  38.24  1:23.17  2:11.93    3:01.38   
  Uinti Tampere  2:57.33                 
                     
11  Siiri Reinonen  2004    380  40.51  1:27.40  2:16.27    3:05.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:03.20                 
                     
12  Erica Tomperi  2004    375  41.55  1:29.07  2:18.62    3:06.52   
  Nokian Pyry  3:07.89                 
                     
13  Essi Turkki  2004    347  43.67  1:32.29  2:22.39    3:11.37   
  Uinti Tampere  3:15.96                 
                     
14  Inka Raitio  2004    329  43.53  1:33.92  2:25.30    3:14.91   
  Kouvolan Uimarit  3:10.44                 
                     
15  Susanna Uitto  2004    329  44.34  1:34.37  2:24.59    3:14.93   
  Uinti Tampere  3:15.72                 
                     
16  Emma Lähteenmäki  2004    311  44.76  1:35.01  2:26.63    3:18.45   
  Uinti Tampere  3:26.52                 
                     
17  Laura Kaksonen  2004    306  45.52  1:36.60  2:28.56    3:19.63   
  Voikkaan Viesti  3:21.45                 
                     
18  Melissa Virtanen  2004    244  48.26  1:43.79  2:40.10    3:35.14   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minea Wiren  2003    417  39.61  1:25.88  2:13.19    2:59.98   
  Nokian Pyry  3:07.09                 
                     
Liisa Lassila  2003    412  40.31  1:26.18  2:13.61    3:00.71   
  Kouvolan Uimarit  3:00.22                 
                     
Sanni Salmi  2003    368  41.42  1:28.87  2:18.86    3:07.69   
  Nokian Pyry  3:10.93                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma von Dickoff  2002    580  35.99  1:16.66  1:58.73    2:41.33   
  Uinti Tampere  2:44.92                 
                     
Ina Pollari  2002    567  36.92  1:18.56  2:00.61    2:42.54   
  Uinti Tampere  2:38.69                 
                     
Enni Lahtinen  2002    489  37.63  1:20.96  2:05.35    2:50.80   
  Uinti Tampere  2:46.24                 
                     
Hanni Riikonen  2002    407  40.86  1:26.58  2:13.28    3:01.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:56.44                 
                     
Iida Peuraniemi  2002    271  46.22  1:38.59  2:33.42    3:27.85   
  TaTu Tampere  3:34.68                 
                     
Kaisa Huttunen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  3:41.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:18 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kukkonen  2006    255          32.01   
  Kouvolan Uimarit  33.55                 
Sebastian Sojolin  2006    219          33.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  34.43                 
Sami Schrader  2006    215          33.88   
  Uinti Tampere  34.89                 
Iiro Räty  2006    214          33.90   
  Nokian Pyry  35.50                 
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    187          35.44   
  Uinti Tampere  35.42                 
Kalle Heinonen  2006    184          35.67   
  TaTu Tampere  36.07                 
Väinö Pitkänen  2006    177          36.11   
  Uinti Tampere  36.51                 
Rasmus Ruotoistenmäki  2006    177          36.14   
  Uinti Tampere  37.87                 
Miska Korkalainen  2006    176          36.21   
  Voikkaan Viesti  35.05                 
10  Saku Pietilä  2006    156          37.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.65                 
11  Casper Kvist  2006    155          37.76   
  Nokian Pyry  42.66                 
12  Niklas Töyrylä  2006    151          38.07   
  Uinti Tampere  37.94                 
13  Ferdinand Backman  2006    141          38.97   
  TaTu Tampere  39.50                 
14  Eetu Nieminen  2006    137          39.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.91                 
15  Vili Niemi  2006    134          39.59   
  TaTu Tampere  40.66                 
16  Eelis Juuti  2006    111          42.21   
  Uinti Tampere  44.42                 
17  Ilmari Partanen  2006    103          43.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.95                 
18  Severi Roihankorpi  2006    97          44.04   
  Uinti Tampere  45.26                 
19  Luka Hirvonen  2006    88          45.54   
  Nokian Pyry  45.16                 
Aamos Järveläinen  2006              DNS   
  Uinti Tampere  37.67                 
Julius Järveläinen  2006              DNS   
  Uinti Tampere  38.63                 
Ossi Vienamo  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  47.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    445          26.57   
  Nokian Pyry  27.15                 
Samuel Sainio  2005    291          30.61   
  Uinti Tampere  32.08                 
Miklas Pikkuhuhta  2005    283          30.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.66                 
Leevi Kukkonen  2005    272          31.32   
  Kouvolan Uimarit  30.91                 
Joni Routamo  2005    268          31.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.33                 
Akseli Liukkonen  2005    248          32.30   
  Uinti Tampere  32.44                 
Ivan Chupakhin  2005    244          32.47   
  Uinti Tampere  32.75                 
Maksim Karvanen  2005    243          32.51   
  Lahden Uimaseura  32.77                 
Oliver Aspholm  2005    239          32.67   
  Uinti Tampere  32.95                 
10  Tuomas Lehtonen  2005    236          32.81   
  Nokian Pyry  33.68                 
11  Daniel Kontula  2005    230          33.10   
  Uinti Tampere  34.44                 
12  Alex Lehtola  2005    171          36.56   
  Uinti Tampere  37.55                 
13  Markus Popov  2005    155          37.74   
  TaTu Tampere  39.03                 
14  Iiro Kyllönen  2005    146          38.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.54                 
15  Leevi Luoma  2005    138          39.24   
  Uinti Tampere  39.03                 
16  Tuomas Kallio  2005    132          39.85   
  Uinti Tampere  39.77                 
17  Severi Muje  2005    130          39.99   
  Uinti Tampere  38.52                 
18  Elias Tuominen  2005    124          40.67   
  Uinti Tampere  40.99                 
19  Kasper Kytö  2005    122          40.89   
  Nokian Pyry  36.83                 
20  Oskari Solante  2005    121          40.99   
  TaTu Tampere  44.96                 
21  Emil Ahvonen  2005    111          42.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.95                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    599          24.08   
  Lahden Uimaseura  24.32                 
Joonas Mustonen  2001    547          24.81   
  Lahden Uimaseura  24.77                 
Timi Torkkel  2001    542          24.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  24.93                 
Tatu Hörkkö  2001    515          25.31   
  Uinti Tampere  25.54                 
Perttu Mikkola  2001    480          25.91   
  Nokian Pyry  25.21                 
Aapo Puikkonen  2001    457          26.34   
  TaTu Tampere  27.55                 
Henri Naarajärvi  2002    455          26.38   
  Uinti Tampere  26.92                 
Joona Lehtonen  2001    455          26.39   
  TaTu Tampere  26.70                 
Eerik Tikkakoski  2001    450          26.48   
  TaTu Tampere  26.36                 
10  Manu Ursin  2002    440          26.68   
  Kouvolan Uimarit  27.41                 
11  Jere Broman  2002    435          26.78   
  Nokian Pyry  27.22                 
12  Jonne Isoranta  2003    379          28.03   
  Lahden Uimaseura  28.31                 
13  Eetu Salo  2004    376          28.11   
  Kouvolan Uimarit  28.90                 
14  Janne Korhonen  2003    367          28.33   
  Kouvolan Uimarit  29.02                 
15  Riku Leino  2001    361          28.49   
  TaTu Tampere  28.67                 
16  Konsta Kallio  2004    360          28.51   
  Uinti Tampere  28.15                 
17  Kalle Haavisto  2003    348          28.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.26                 
18  Nikas Daniel Krjukov  2002    343          28.99   
  Lahden Uimaseura  27.96                 
19  Atte-Mikael Ahonpää  2001    341          29.05   
  TaTu Tampere  28.33                 
20  Weeti Virtanen  2004    321          29.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  30.09                 
21  Valtteri Salmela  2003    308          30.04   
  Uinti Tampere  30.21                 
22  Petteri Lepola  2003    304          30.19   
  TaTu Tampere  32.30                 
23  Lenni Kukkonen  2001    299          30.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.34                 
23  Mitja Vaikkola  2004    299          30.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.61                 
25  Aaro Tenhu  2004    293          30.56   
  Lahden Kaleva  31.73                 
26  Markus Kylliäinen  2002    288          30.73   
  Uinti Tampere  32.26                 
27  Karri Korhonen  2002    280          31.00   
  Uinti Tampere  31.80                 
28  Atte Nieminen  2004    267          31.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.75                 
29  Jaakko Virtanen  2003    252          32.10   
  Uinti Tampere  32.28                 
30  Osmo Mäkelä  2004    234          32.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.38                 
31  Luka Pykälistö  2004    220          33.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.30                 
32  Konsta Kääpä  2001    203          34.50   
  Voikkaan Viesti  35.92                 
33  Iliad Sioofy Khojine  2004    199          34.76   
  Uinti Tampere  34.91                 
34  Topi Salminen  2004    199          34.77   
  Nokian Pyry  37.23                 
35  Juuso Puustinen  2004    183          35.71   
  Uinti Tampere  37.18                 
36  Ville Luoma  2004    165          36.98   
  TaTu Tampere  37.37                 
37  Joonas Nieminen  2003    160          37.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.09                 
38  Jaakko Karti  2004    159          37.47   
  Uinti Tampere  35.32                 
39  Eelis Wiberg  2004    154          37.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.36                 
40  Joona Kurppa  2004    150          38.16   
  TaTu Tampere  37.03                 
41  Castor Trygg  2004    148          38.36   
  Uinti Tampere  37.01                 
42  Sauli Gummerus  2004    128          40.26   
  Uinti Tampere  40.34                 
Elias Tsokkinen  2004              DNS   
  Uinti Tampere                   
Fedor Sherstiuk  2002              DSQ   
  TaTu Tampere  31.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Olli Peura  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  29.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Riccardo Castagno  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  29.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:43   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    270  39.62        1:25.13   
  Lahden Uimaseura  1:26.54                 
                     
Aino Välimaa  2006    263  39.69        1:25.84   
  Uinti Tampere  1:25.28                 
                     
Piia Lahtinen  2006    198  40.88        1:34.43   
  Uinti Tampere  1:30.78                 
                     
Lila Niskala  2006    176  45.57        1:38.22   
  Uinti Tampere  1:38.38                 
                     
Joanna Salonen  2006    161  44.35        1:41.04   
  Uinti Tampere  1:42.58                 
                     
Rilla Backman  2006    154  49.23        1:42.61   
  Lahden Uimaseura  1:45.74                 
                     
Ella Parviainen  2006    154  45.33        1:42.67   
  Uinti Tampere  1:41.80                 
                     
Elli Raitalaakso  2006    146  45.11        1:44.47   
  Uinti Tampere  1:53.61                 
                     
Peppi Peltotalo  2006    122  48.89        1:50.84   
  Uinti Tampere  1:50.01                 
                     
10  Viivi Kiiveri  2006    122  51.63        1:50.96   
  Uinti Tampere  1:52.44                 
                     
11  Veera Rantala  2006    117  51.56        1:52.37   
  Uinti Tampere  1:54.10                 
                     
Ippi Ranta  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:40.04                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Maisa Savisto  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Milana Virtanen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:40.39                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    482  31.96        1:10.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.92                 
                     
Moona Korpikoski  2005    375  35.08        1:16.32   
  Nokian Pyry  1:16.31                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    310  37.89        1:21.30   
  Lahden Uimaseura  1:22.16                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    291  36.76        1:23.06   
  Nokian Pyry  1:24.62                 
                     
Heidi Helenius  2005    290  37.92        1:23.12   
  Uinti Tampere  1:23.64                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    285  36.63        1:23.59   
  Uinti Tampere  1:18.87                 
                     
Enni Halttunen  2005    273  38.66        1:24.82   
  Uinti Tampere  1:22.62                 
                     
Henni Halme  2005    265  37.58        1:25.60   
  Uinti Tampere  1:24.43                 
                     
Aino Lepola  2005    263  37.70        1:25.88   
  TaTu Tampere  1:27.02                 
                     
10  Hilla Penttilä  2005    248  40.69        1:27.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.96                 
                     
11  Elena Surakka  2005    219  41.62        1:31.27   
  Uinti Tampere  1:29.14                 
                     
12  Aino Kunelius  2005    216  43.19        1:31.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.24                 
                     
13  Hilda Mäkelä  2005    214  40.72        1:31.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.46                 
                     
14  Iida Peltola  2005    211  42.60        1:32.46   
  Kouvolan Uimarit  1:42.38                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Arjanmaa  2004    482  32.77        1:10.19   
  Uinti Tampere  1:09.41                 
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    453  32.30        1:11.63   
  Uinti Tampere  1:13.52                 
                     
Ida Töyrylä  2004    407  34.07        1:14.23   
  Uinti Tampere  1:15.61                 
                     
Siiri Mätäsjärvi  2004    400  34.04        1:14.66   
  Uinti Tampere  1:14.68                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    398  34.27        1:14.79   
  Uinti Tampere  1:16.70                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    371  34.67        1:16.60   
  Uinti Tampere  1:15.77                 
                     
Kiona Inkilä  2004    351  35.30        1:17.99   
  Uinti Tampere  1:21.24                 
                     
Jessika Liimatta  2004    290  36.96        1:23.15   
  TaTu Tampere  1:32.92                 
                     
Siiri Reinonen  2004    246  39.03        1:27.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.66                 
                     
10  Siiri Levonoja  2004    236  41.24        1:29.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.88                 
                     
11  Noora Pätiälä  2004    224  39.95        1:30.52   
  Uinti Tampere  1:26.93                 
                     
12  Susanna Uitto  2004    221  42.41        1:31.02   
  Uinti Tampere  1:29.66                 
                     
13  Elle Axén  2004    175  41.22        1:38.32   
  Uinti Tampere  1:35.73                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    524  32.02        1:08.25   
  Lahden Uimaseura  1:06.12                 
                     
Sini Korin  2003    508  32.08        1:08.98   
  Nokian Pyry  1:09.84                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    443  33.16        1:12.20   
  Nokian Pyry  1:13.15                 
                     
Eveliina Koivula  2003    441  33.14        1:12.29   
  Uinti Tampere  1:10.28                 
                     
Anni Koivula  2003    439  33.24        1:12.43   
  Nokian Pyry  1:19.45                 
                     
Julia Sairanen  2003    412  33.45        1:13.93   
  Lahden Uimaseura  1:11.64                 
                     
Tessa Kirjonen  2003    356  35.31        1:17.66   
  Uinti Tampere  1:15.44                 
                     
Julia Romo  2003    341  34.85        1:18.72   
  Lahden Uimaseura  1:25.63                 
                     
Mariia Sherstiuk  2003    332  34.91        1:19.44   
  TaTu Tampere  1:20.16                 
                     
10  Noora Laitala  2003    325  36.02        1:20.03   
  Kouvolan Uimarit  1:23.51                 
                     
11  Venla Pylvänäinen  2003    271  36.91        1:25.05   
  Lahden Kaleva                   
                     
12  Milla Salminen  2003    269  38.14        1:25.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.52                 
                     
Peppi-Stiina Ahti  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.92                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ina Pollari  2002    560  31.33        1:06.75   
  Uinti Tampere  1:04.80                 
                     
Sofia Nieminen  2002    538  31.57        1:07.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.01                 
                     
Olga Koskinen  2002    499  32.19        1:09.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.67                 
                     
Enni Lahtinen  2002    440  33.10        1:12.34   
  Uinti Tampere  1:09.87                 
                     
Venla Pesu  2002    411  33.91        1:13.99   
  Uinti Tampere  1:16.37                 
                     
Elina Palojärvi  2002    353  35.71        1:17.87   
  Uinti Tampere  1:17.89                 
                     
Siiri Toiva  2002    341  35.74        1:18.77   
  Nokian Pyry  1:20.36                 
                     
Vilma Tuokko  2002    310  34.57        1:21.33   
  Lahden Uimaseura  1:20.98                 
                     
Kerttu Hirvonen  2002    243  40.36        1:28.21   
  Voikkaan Viesti  1:26.12                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:43 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Hakala  2003    466  31.63  1:06.17  1:41.20    2:16.81   
  Uinti Tampere  2:19.67                 
                     
Risto Martikainen  2003    431  31.95  1:07.14  1:43.78    2:20.38   
  Kouvolan Uimarit  2:23.78                 
                     
Joona Kortteinen  2003    371  33.37  1:10.24  1:49.22    2:27.62   
  Uinti Tampere  2:38.54                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    368  33.95  1:11.98  1:50.37    2:28.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:28.94                 
                     
Urho Lyytinen  2003    359  34.65  1:13.13  1:51.53    2:29.29   
  Uinti Tampere  2:33.11                 
                     
Visa Kotiniitty  2003    306  35.90  1:15.36  1:56.43    2:37.35   
  Uinti Tampere  2:38.82                 
                     
Petteri Lepola  2003    275  36.28  1:18.19  2:02.42    2:43.02   
  TaTu Tampere  2:54.93                 
                     
Miko Vaikkola  2003    249  39.92  1:22.37  2:06.46    2:48.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:51.07                 
                     
Otto Ahvonen  2003    240  38.69  1:21.87  2:06.23    2:50.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Markus Nuoranne  2003    232  38.11  1:21.19  2:06.43    2:52.49   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Leinonen  2002    409  32.36  1:08.01  1:45.34    2:22.91   
  Uinti Tampere  2:27.02                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    389  31.61  1:07.22  1:45.77    2:25.29   
  Uinti Tampere  2:24.70                 
                     
Miska Birkstedt  2002    368  34.63  1:11.71  1:50.84    2:28.05   
  TaTu Tampere  2:33.41                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    357  34.81  1:12.97  1:52.32    2:29.57   
  Lahden Uimaseura  2:29.57                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    355  35.33  1:13.90  1:52.87    2:29.72   
  Lahden Uimaseura  2:33.37                 
                     
Otto Hoffren  2002    323  35.61  1:14.80  1:55.13    2:34.60   
  Lahden Uimaseura  2:34.50                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Somero  2001    489  30.95  1:04.64  1:39.99    2:14.64   
  Lahden Kaleva  2:15.82                 
                     
Atte Pennanen  2001    456  31.61  1:06.63  1:42.06    2:17.85   
  Lahden Uimaseura  2:19.90                 
                     
Pirkka Perkola  2001    427  32.32  1:08.02  1:44.72    2:20.91   
  TaTu Tampere  2:27.87                 
                     
Ossi Kleimola  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  2:17.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    413  37.50  1:21.91  2:08.77    2:47.24   
  Lahden Uimaseura  2:50.65                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    409  38.27  1:21.53  2:09.60    2:47.76   
  Lahden Uimaseura  2:52.42                 
                     
Aino Välimaa  2006    380  39.51  1:25.51  2:16.14    2:51.93   
  Uinti Tampere  2:52.18                 
                     
Isla Leinonen  2006    366  38.78  1:22.62  2:15.07    2:54.18   
  Uinti Tampere  2:54.55                 
                     
Olivia Talvitie  2006    268  43.38  1:35.68  2:29.93    3:13.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:23.16                 
                     
Silva Salonniemi  2006    215  48.39  1:43.11  2:41.57    3:27.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Peppi Värikoski  2006    171  52.37  1:50.02  2:55.68    3:44.46   
  Nokian Pyry                   
                     
Elli Raitalaakso  2006              DNF   
  Uinti Tampere  3:27.93                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    539  32.46  1:10.79  1:57.04    2:33.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:32.10                 
                     
Moona Korpikoski  2005    462  34.58  1:18.66  2:04.68    2:41.11   
  Nokian Pyry  2:41.64                 
                     
Sivi Juvakka  2005    406  38.56  1:22.21  2:09.24    2:48.17   
  Nokian Pyry  2:51.59                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    350  37.40  1:25.05  2:15.91    2:56.70   
  Nokian Pyry  2:54.47                 
                     
Aino Lepola  2005    349  38.34  1:22.36  2:15.10    2:56.83   
  TaTu Tampere  3:00.38                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    347  39.64  1:25.15  2:19.14    2:57.30   
  Lahden Uimaseura  2:58.85                 
                     
Rebekka Aaltola  2005    332  36.97  1:25.41  2:19.73    2:59.86   
  Uinti Tampere  2:57.14                 
                     
Emmi Lapikisto  2005    332  41.27  1:26.60  2:19.55    2:59.88   
  Uinti Tampere  3:01.70                 
                     
Hilla Penttilä  2005    328  41.18  1:27.57  2:18.73    3:00.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:57.50                 
                     
10  Enni Halttunen  2005    323  38.20  1:25.26  2:20.05    3:01.48   
  Uinti Tampere  3:00.52                 
                     
11  Milla Kähkönen  2005    299  41.69  1:28.27  2:27.58    3:06.33   
  Lahden Uimaseura  3:09.94                 
                     
12  Iida Peltola  2005    284  44.07  1:33.44  2:29.25    3:09.38   
  Kouvolan Uimarit  3:22.63                 
                     
13  Kaisa Heikkilä  2005    277  47.73  1:35.94  2:31.54    3:10.92   
  Lahden Uimaseura  3:17.98                 
                     
14  Saana Hyvönen  2005    270  44.28  1:35.45  2:30.05    3:12.65   
  Lahden Uimaseura  3:09.92                 
                     
15  Aada Lehtoniemi  2005    268  43.88  1:32.83  2:27.16    3:13.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:20.35                 
                     
16  Hilda Mäkelä  2005    261  41.09  1:34.76  2:30.15    3:14.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:12.88                 
                     
17  Aada Ahonen  2005    246  46.10  1:33.75  2:31.63    3:18.63   
  Kouvolan Uimarit  3:19.14                 
                     
18  Ronja Makkonen  2005    226  49.05  1:42.50  2:39.05    3:24.27   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Olivia Romo  2005    204  49.04  1:39.87  2:41.45    3:31.55   
  Lahden Uimaseura  3:30.50                 
                     
20  Soila Nevalainen  2005    189  49.54  1:46.93  2:46.59    3:36.91   
  Uinti Tampere  3:44.97                 
                     
21  Eerika Turunen  2005    182  48.03  1:48.86  2:49.76    3:39.76   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Ronja Haraholma  2005    142  49.24  1:53.09  3:04.38    3:58.36   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    607  32.59  1:10.86  1:54.36    2:27.14   
  Kouvolan Uimarit  2:28.08                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    508  34.13  1:13.82  1:59.75    2:36.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:35.49                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    504  34.28  1:14.90  1:59.25    2:36.53   
  Uinti Tampere  2:41.66                 
                     
Lotta Hermonen  2004    483  33.14  1:13.51  2:01.63    2:38.76   
  Kouvolan Uimarit  2:43.78                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    476  35.32  1:19.56  2:03.01    2:39.53   
  Uinti Tampere  2:41.67                 
                     
Santra Nieminen  2004    474  35.38  1:16.73  2:03.90    2:39.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:40.72                 
                     
Adeliina Kaarlenkaski  2004    472  34.26  1:17.04  2:02.44    2:40.00   
  Uinti Tampere  2:39.47                 
                     
Nea Mustonen  2004    467  35.73  1:18.27  2:04.80    2:40.59   
  Lahden Uimaseura  2:40.48                 
                     
Salla Rantala  2004    456  36.71  1:18.42  2:04.98    2:41.80   
  Nokian Pyry  2:38.54                 
                     
10  Milja Mäkinen  2004    451  33.95  1:16.01  2:04.63    2:42.43   
  Kouvolan Uimarit  2:52.37                 
                     
11  Noora Kylmämetsä  2004    440  34.56  1:17.72  2:06.31    2:43.70   
  Uinti Tampere  2:46.64                 
                     
12  Ida Töyrylä  2004    437  34.66  1:17.76  2:06.22    2:44.10   
  Uinti Tampere  2:43.86                 
                     
13  Frida Ekman  2004    431  34.38  1:18.66  2:07.07    2:44.86   
  Uinti Tampere  2:45.49                 
                     
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    430  35.21  1:19.52  2:06.82    2:45.05   
  Uinti Tampere  2:43.76                 
                     
15  Aada Hakala  2004    415  39.29  1:20.92  2:07.80    2:47.00   
  Uinti Tampere  2:45.19                 
                     
16  Sofia Ellonen  2004    410  35.13  1:18.95  2:09.57    2:47.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:43.53                 
                     
17  Kiona Inkilä  2004    403  36.29  1:19.86  2:09.63    2:48.56   
  Uinti Tampere  2:55.02                 
                     
18  Noora Koukkari  2004    375  37.29  1:21.98  2:13.18    2:52.74   
  Kouvolan Uimarit  2:53.18                 
                     
19  Essi Turkki  2004    370  36.48  1:23.64  2:13.89    2:53.49   
  Uinti Tampere  2:51.91                 
                     
20  Erica Tomperi  2004    349  37.64  1:24.82  2:15.11    2:56.95   
  Nokian Pyry  2:51.77                 
                     
21  Enna Eho  2004    324  38.93  1:24.18  2:20.15    3:01.27   
  Uinti Tampere  3:17.50                 
                     
22  Kreetta Somero  2004    323  39.80  1:24.65  2:20.92    3:01.50   
  Lahden Kaleva  3:02.45                 
                     
23  Siiri Levonoja  2004    320  41.98  1:31.18  2:24.28    3:02.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:08.21                 
                     
Hilma Husari  2004              DSQ   
  Nokian Pyry  3:10.75                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Kanerva Kinnunen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:32.37                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Ronja Mustalahti  2004              DSQ   
  Nokian Pyry  3:17.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä